Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:14:19.805800
69.2p
2
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:15:58.815700
+1:39.9800
68.2p
3
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:22:23.854200
+8:04.48300
64.5p
4
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:28:45.892400
+14:26.86500
61.2p
5
Kristina Lycke
Malungs IF
2:28:46.892500
+14:27.86600
61.2p
6
Therese Kalen
IFK Västerås SK
2:32:18.913700
+17:59.107800
59.5p
7
Frida Börjesson
Stockholms RK
2:34:51.929000
+20:32.123100
58.3p
8
Anna Svärdström
Enebybergs IF
2:35:58.935700
+21:39.129800
57.8p
9
Linda Hansson
Axa SC
2:36:58.941700
+22:39.135800
57.4p
10
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:37:31.945000
+23:12.139100
57.1p
11
Louise Bergfeldt
IFK Mora SK
2:38:20.949900
+24:01.144000
56.8p
12
Camilla Eknor
OK Hammaren
2:40:47.964600
+26:28.158700
55.8p
13
Maria Frisk
Attunda IF
2:41:33.969200
+27:14.163300
55.4p
14
Emelie Bränd
Uppsala
2:45:14.991300
+30:55.185400
54.0p
15
Marina Sandgren
IFK Mora SK
2:57:01.1062000
+42:42.256100
49.8p
16
Karin Johansson
Brudpiga RK
2:57:23.1064200
+43:04.258300
49.7p
17
Anna Karin Axellie
Team Jonellie
3:04:44.1108300
+50:25.302400
47.4p
18
Cecilia Thörnblom
No Club
3:04:56.1109500
+50:37.303600
47.3p
19
Annelie Lek Göthberg
Abb IF SK
3:06:51.1121000
+52:32.315100
46.8p
20
Eva Buskas
Svaide-Roma SOK
3:12:44.1156300
+58:25.350400
45.1p
21
Sara Hård
Ornäs IK
3:13:26.1160500
+59:07.354600
44.9p
22
Åsa Sievert
Yuppie Ski Club
3:13:52.1163100
+59:33.357200
44.8p
23
Marie Levin
Orsa SK
3:14:38.1167700
+1:00:19.361800
44.6p
24
Emma Grubbström
Vinsmakarnas IF
3:17:10.1182900
+1:02:51.377000
44.0p
25
Gun Torlamb
IFK Mora SK
3:21:05.1206400
+1:06:46.400500
43.0p
26
Lovisa Sunnerholm
IFK Mora SK
3:23:08.1218700
+1:08:49.412800
42.5p
27
Gabrielle Davidsson
Värnamo
3:23:56.1223500
+1:09:37.417600
42.3p
28
Laila Sedin
Gnosjö FK
3:24:13.1225200
+1:09:54.419300
42.2p
29
Åsa Werner
Järfälla Alpina Klub
3:24:26.1226500
+1:10:07.420600
42.2p
30
Lina Mattsson
Älvdalens IF SK
3:28:48.1252700
+1:14:29.446800
41.2p
31
Frida Andersson
Korsnäs IF SK
3:32:17.1273600
+1:17:58.467700
40.4p
32
Marie-louise Andersson
Skiteam Gnesta Hälsa Frisk
3:35:05.1290400
+1:20:46.484500
39.8p
33
Anna Kjelldorff
Axa SC
3:37:06.1302500
+1:22:47.496600
39.4p
34
Louise Von Geijer
Axa SC
3:37:23.1304200
+1:23:04.498300
39.4p
35
Mimmi Persson
Älvdalens IF SK
3:37:41.1306000
+1:23:22.500100
39.3p
36
Ann-Sofi Nilsson
Karlstad
3:41:35.1329400
+1:27:16.523500
38.5p
37
Anne Alfredson
Föreningen IKJ Haninge
3:42:47.1336600
+1:28:28.530700
38.3p
38
Madelene Persson
Älvdalens IF SK
3:44:10.1344900
+1:29:51.539000
38.0p
39
Annette Åkerström
Brudpiga RK
3:44:46.1348500
+1:30:27.542600
37.9p
40
Anna Lena Vikström
Falu IK
3:46:15.1357400
+1:31:56.551500
37.6p
41
Kristina Mildvind
IK Jarl Rättvik
3:47:53.1367200
+1:33:34.561300
37.3p
42
Anne-marie Karlsson
Svaide-Roma SOK
3:49:45.1378400
+1:35:26.572500
37.0p
43
Kerstin Mill
Ibm-Klubben
4:11:18.1507700
+1:56:59.701800
33.5p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Suther
Lima IF
1:52:47.676600
86.2p
2
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:53:02.678100
+15.1400
86.0p
3
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:53:11.679000
+24.2300
85.8p
4
Tobias Hansson
IFK Mora SK
1:53:25.680400
+38.3700
85.6p
5
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:53:30.680900
+43.4200
85.5p
6
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:53:44.682300
+57.5600
85.3p
7
David Frisk
IFK Mora SK
1:53:59.683800
+1:12.7100
85.1p
8
Mikael Andersson
Turebergs IF
1:54:19.685800
+1:32.9100
84.7p
9
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
1:56:41.700000
+3:54.23300
82.6p
10
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:58:25.710400
+5:38.33700
81.0p
11
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:58:49.712800
+6:02.36100
80.7p
12
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:59:07.714600
+6:20.37900
80.4p
13
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:59:36.717500
+6:49.40800
80.0p
14
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:59:46.718500
+6:59.41800
79.9p
15
Håkon Breistrand
IFK Mora SK
2:00:28.722700
+7:41.46000
79.3p
16
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:00:29.722800
+7:42.46100
79.3p
17
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:00:31.723000
+7:44.46300
79.3p
18
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:02:02.732100
+9:15.55400
78.0p
19
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
2:02:08.732700
+9:21.56000
77.9p
20
Jesper Arnesson
Borås SK
2:02:57.737600
+10:10.60900
77.3p
21
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:03:37.741600
+10:50.64900
76.8p
22
Tom Ankerstål
Rehns BK
2:03:39.741800
+10:52.65100
76.7p
23
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:04:12.745100
+11:25.68400
76.3p
24
Mattias Widmark
Svegs IK
2:05:51.755000
+13:04.78300
75.1p
25
Mikael Martens
Malungs SLK
2:06:12.757100
+13:25.80400
74.8p
26
John Maritz
Broby GOIF
2:06:18.757700
+13:31.81000
74.7p
27
Ola Warrén
Turebergs IF
2:06:33.759200
+13:46.82500
74.5p
28
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:07:41.766000
+14:54.89300
73.7p
29
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:07:43.766200
+14:56.89500
73.7p
30
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
2:07:44.766300
+14:57.89600
73.7p
31
Mattias Rapp
Brudpiga RK
2:10:17.781600
+17:30.104900
71.9p
32
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:11:12.787100
+18:25.110400
71.3p
33
Emil Folkesson
Enklaresport SK
2:11:40.789900
+18:53.113200
71.0p
34
Rasmus Karlander
Gih IF
2:11:53.791200
+19:06.114500
70.8p
35
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:12:00.791900
+19:13.115200
70.7p
36
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:12:02.792100
+19:15.115400
70.7p
37
Mats Lövgren
Rembo IK
2:12:05.792400
+19:18.115700
70.7p
38
Marcus Sjöberg
Broby GOIF
2:12:09.792800
+19:22.116100
70.6p
39
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
2:12:16.793500
+19:29.116800
70.6p
40
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:12:26.794500
+19:39.117800
70.5p
41
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:13:03.798200
+20:16.121500
70.1p
42
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:14:16.805500
+21:29.128800
69.3p
43
Joachim Wolf Wallin
IFK Mora SK
2:14:56.809500
+22:09.132800
68.9p
44
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:15:42.814100
+22:55.137400
68.4p
45
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:16:12.817100
+23:25.140400
68.1p
46
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:16:46.820500
+23:59.143800
67.7p
47
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:17:07.822600
+24:20.145900
67.5p
48
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:17:10.822900
+24:23.146200
67.5p
49
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:19:06.834500
+26:19.157800
66.3p
50
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:19:12.835100
+26:25.158400
66.3p
51
Anders Frisk
Attunda OK Skidor
2:19:15.835400
+26:28.158700
66.3p
52
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:19:29.836800
+26:42.160100
66.1p
53
Daniel Ehn
Surahammars SOK
2:20:05.840400
+27:18.163700
65.8p
54
Klas Johansson
Tranemo IF
2:20:06.840500
+27:19.163800
65.8p
55
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:20:32.843100
+27:45.166400
65.5p
56
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
2:20:39.843800
+27:52.167100
65.5p
57
Isac Björklund
Korsnäs IF SK
2:20:40.843900
+27:53.167200
65.4p
58
Martin Eriksson
Lima IF
2:21:07.846600
+28:20.169900
65.2p
59
Alfred Björback
IK Stern
2:21:28.848700
+28:41.172000
65.0p
60
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:21:53.851200
+29:06.174500
64.8p
61
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:22:39.855800
+29:52.179100
64.3p
62
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:22:55.857400
+30:08.180700
64.2p
63
Pontus Heino
IFK Västerås SK
2:23:02.858100
+30:15.181400
64.1p
64
Ola Wallin
Svegs IK
2:24:03.864200
+31:16.187500
63.6p
65
Thomas Foxegård
Irenes TB
2:24:15.865400
+31:28.188700
63.5p
66
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:24:17.865600
+31:30.188900
63.5p
67
Jörgen Granevald
Evertsbergs SK
2:24:19.865800
+31:32.189100
63.4p
68
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:24:50.868900
+32:03.192200
63.2p
69
Johan Almqvist
Åkersberga SK
2:24:52.869100
+32:05.192400
63.2p
70
Anders Rennermalm
Lima IF
2:24:54.869300
+32:07.192600
63.1p
71
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:25:42.874100
+32:55.197400
62.7p
72
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:25:59.875800
+33:12.199100
62.6p
73
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:26:07.876600
+33:20.199900
62.5p
74
Magnus Nilsson
Älvdalens IF SK
2:26:08.876700
+33:21.200000
62.5p
75
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:26:46.880500
+33:59.203800
62.2p
76
Anders Djupenström
Salsåker-Ullångers IF
2:27:03.882200
+34:16.205500
62.0p
77
Lars Ericson
Malungs IF
2:28:06.888500
+35:19.211800
61.5p
78
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:28:10.888900
+35:23.212200
61.5p
79
Patrik Johansson
Värnamo
2:28:16.889500
+35:29.212800
61.4p
80
Erik Wallin
Svegs IK
2:28:50.892900
+36:03.216200
61.1p
81
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:29:00.893900
+36:13.217200
61.1p
82
Stefan Lund
Mora Polisens Sportklubb
2:29:14.895300
+36:27.218600
60.9p
83
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:29:17.895600
+36:30.218900
60.9p
84
Niklas Möller
Yuppie Ski Club
2:29:49.898800
+37:02.222100
60.7p
85
John Elofsson
Brovallens IF
2:29:54.899300
+37:07.222600
60.6p
86
Erik Åkesson
Abb IF SK
2:30:12.901100
+37:25.224400
60.5p
87
Andreas Nyman
Broby GOIF
2:31:07.906600
+38:20.229900
60.0p
88
Gert Johansson
OK Alehof
2:31:11.907000
+38:24.230300
60.0p
89
Gunnar Sneve
Club z
2:31:40.909900
+38:53.233200
59.8p
90
Jonas Tosteby
Dala XC Ski Team
2:31:45.910400
+38:58.233700
59.7p
91
Joakim Theorén
Skiteam Gnesta Hälsa Frisk
2:32:53.917200
+40:06.240500
59.2p
92
Björn Persson
Orsa SK
2:32:58.917700
+40:11.241000
59.2p
93
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:33:47.922600
+41:00.245900
58.8p
94
Anders Hemlin
Ufk
2:33:58.923700
+41:11.247000
58.7p
95
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:34:06.924500
+41:19.247800
58.6p
96
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:34:25.926400
+41:38.249700
58.5p
97
Stefan Bjällsjö
Gnosjö FK
2:34:46.928500
+41:59.251800
58.3p
98
Per Laggar
Orsa SK
2:34:56.929500
+42:09.252800
58.3p
99
Sten Broman
Falu IK
2:34:57.929600
+42:10.252900
58.3p
100
Krister Persson
Axa SC
2:35:27.932600
+42:40.255900
58.0p
101
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
2:35:28.932700
+42:41.256000
58.0p
102
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:35:38.933700
+42:51.257000
58.0p
103
Pekka Heino
IFK Västerås SK
2:36:44.940300
+43:57.263600
57.5p
104
Anders Stöt
IFK Mora SK
2:36:47.940600
+44:00.263900
57.4p
105
Tomas Bergman
IFK Våmhus
2:36:56.941500
+44:09.264800
57.4p
106
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:37:11.943000
+44:24.266300
57.3p
107
Tomas Wallmo
Älvdalens IF SK
2:37:12.943100
+44:25.266400
57.3p
108
Joakim Åslund
Malungs IF
2:38:03.948200
+45:16.271500
56.9p
109
Daniel Rudström
Ekshärads SF
2:38:17.949600
+45:30.272900
56.8p
110
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:38:29.950800
+45:42.274100
56.7p
111
Jörgen Wenngren
IK Jarl Rättvik
2:38:45.952400
+45:58.275700
56.6p
112
Niclas Rönnberg
Granbergsdals IF
2:39:10.954900
+46:23.278200
56.4p
113
Johan Lindberg
Mora Brandkår
2:39:19.955800
+46:32.279100
56.4p
114
Jan Fernö
Rembo IK
2:39:42.958100
+46:55.281400
56.2p
115
Joakim Johansson
Älvdalens IF SK
2:39:58.959700
+47:11.283000
56.1p
116
Erik Eriksson
Svegs IK
2:39:59.959800
+47:12.283100
56.1p
117
Allan Einarsson
Malungs IF
2:40:12.961100
+47:25.284400
56.0p
118
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
2:40:22.962100
+47:35.285400
55.9p
119
Tim Magnusson
Axa SC
2:40:52.965100
+48:05.288400
55.7p
120
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:40:59.965800
+48:12.289100
55.7p
121
Jan Lund
Korsnäs IF SK
2:41:18.967700
+48:31.291000
55.5p
122
Paul Jonasson
Svegs IK
2:41:23.968200
+48:36.291500
55.5p
123
Gustav Risting
IF Hagen SK
2:41:25.968400
+48:38.291700
55.5p
124
Samuel Forslund
Ufk
2:42:38.975700
+49:51.299000
55.0p
125
Kjell Alexander
Uppsala
2:42:40.975900
+49:53.299200
55.0p
126
Magnus Blom
Magra IS
2:42:58.977700
+50:11.301000
54.9p
127
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:43:08.978700
+50:21.302000
54.8p
128
Robin Kjelldorff
No Club
2:43:56.983500
+51:09.306800
54.5p
129
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:44:04.984300
+51:17.307600
54.4p
130
Hasse Eriksson
Lima IF
2:44:13.985200
+51:26.308500
54.4p
131
Ralf Eliasson
IFK Mora SK
2:44:29.986800
+51:42.310100
54.3p
132
Magnus Pålsson
Axa SC
2:44:54.989300
+52:07.312600
54.1p
133
Rolf Jansson
Orsa SK
2:45:00.989900
+52:13.313200
54.1p
134
Eric Sens
Dala XC Ski Team
2:45:03.990200
+52:16.313500
54.1p
135
Melker Andersson
Boo IF
2:45:27.992600
+52:40.315900
53.9p
136
Per Wellert
IFK Mora SK
2:45:34.993300
+52:47.316600
53.9p
137
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:46:01.996000
+53:14.319300
53.7p
138
Håkan Lundberg
Svaide-Roma SOK
2:46:17.997600
+53:30.320900
53.6p
139
Niclas Davidsson
Värnamo
2:46:21.998000
+53:34.321300
53.6p
140
David Englund
OK Hammaren
2:46:25.998400
+53:38.321700
53.5p
141
Jonas Hydén
Accenture IF
2:46:35.999400
+53:48.322700
53.5p
142
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
2:46:44.1000300
+53:57.323600
53.4p
143
Carl-johan Dyverfeldt
Stockholm Långdistansklubb
2:47:01.1002000
+54:14.325300
53.3p
144
Anders Kulin
IFK Mora SK
2:47:36.1005500
+54:49.328800
53.1p
145
Einar Loberg
IFK Mora SK
2:47:52.1007100
+55:05.330400
53.0p
146
Stefan Andersson
Abb IF SK
2:48:28.1010700
+55:41.334000
52.8p
147
Patrik Järleskog
Hällbybrunns IF
2:48:30.1010900
+55:43.334200
52.8p
148
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
2:48:39.1011800
+55:52.335100
52.7p
149
Björn Alm
Skyttorp IF
2:49:14.1015300
+56:27.338600
52.5p
150
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:50:47.1024600
+58:00.347900
51.9p
151
Victor Mill
Kåbo IK
2:50:47.1024600
+58:00.347900
51.9p
152
Pär Alm
Skyttorp IF
2:50:50.1024900
+58:03.348200
51.9p
153
Max Mortensen
Abb IF SK
2:51:23.1028200
+58:36.351500
51.7p
154
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:51:32.1029100
+58:45.352400
51.7p
155
Anders Carlinger
Skogsluffarnas OK
2:52:09.1032800
+59:22.356100
51.4p
156
Mikael Vuotari
Abb IF SK
2:52:09.1032800
+59:22.356100
51.4p
157
Johan Birgersson
Vångabergets SLK
2:52:31.1035000
+59:44.358300
51.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
158
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:52:42.1036100
+59:55.359400
51.3p
159
Anders Edvinsson
Axa SC
2:52:47.1036600
+1:00:00.359900
51.2p
160
Tom Andersson
Ramirent
2:53:17.1039600
+1:00:30.362900
51.1p
161
Jan Utterberg
Svaide-Roma SOK
2:53:39.1041800
+1:00:52.365100
50.9p
162
David Thelander
Nusnäs IF
2:53:55.1043400
+1:01:08.366700
50.8p
163
Johan Svanborg
No Club
2:55:32.1053100
+1:02:45.376400
50.3p
164
Mikael Jonsson
Salsåker-Ullångers IF
2:56:36.1059500
+1:03:49.382800
49.9p
165
Daniel Crafoord-Larsen
IFK Mora SK
2:57:00.1061900
+1:04:13.385200
49.8p
166
Sven Andersson
Sveden Trä IF
2:58:10.1068900
+1:05:23.392200
49.4p
167
Daniel Tenn Hägersten
Axa SC
2:58:18.1069700
+1:05:31.393000
49.4p
168
Karl Wagel
Axa SC
2:58:19.1069800
+1:05:32.393100
49.4p
169
Hasse Åström
Huddinge SK LF
2:58:22.1070100
+1:05:35.393400
49.4p
170
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:59:21.1076000
+1:06:34.399300
49.0p
171
Patrik Hjerpe
Axa SC
2:59:39.1077800
+1:06:52.401100
49.0p
172
Fredrik Pettersson
IFK Västerås SK
2:59:56.1079500
+1:07:09.402800
48.9p
173
Christer Sålder
Älvdalens IF SK
3:00:35.1083400
+1:07:48.406700
48.7p
174
Christian Bergmark
Alecta Kf
3:01:13.1087200
+1:08:26.410500
48.5p
175
Anders Wangenfors
IFK Mora SK
3:02:19.1093800
+1:09:32.417100
48.1p
176
Jan-Olof Björklund
Bjursås OK
3:02:27.1094600
+1:09:40.417900
48.1p
177
Ulf Posse
Broby GOIF
3:03:09.1098800
+1:10:22.422100
47.9p
178
Hans Sjöstedt
Abb IF SK
3:03:30.1100900
+1:10:43.424200
47.8p
179
Amar Enochsson
Dala XC Ski Team
3:04:15.1105400
+1:11:28.428700
47.5p
180
BO Jonsson
Team Jonellie
3:04:44.1108300
+1:11:57.431600
47.4p
181
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:04:47.1108600
+1:12:00.431900
47.4p
182
Jan Berglund
Ockelbo SK
3:05:17.1111600
+1:12:30.434900
47.2p
183
Nichlas Aldén
Enebybergs IF
3:06:04.1116300
+1:13:17.439600
47.0p
184
Björn Holmqvist
FK Snapphanarna
3:06:31.1119000
+1:13:44.442300
46.9p
185
Fredrik Kristoffersson
Axa SC
3:08:26.1130500
+1:15:39.453800
46.3p
186
John Graaf
Sälens IF
3:08:37.1131600
+1:15:50.454900
46.3p
187
Bosse Johansson
Skiteam Gnesta Hälsa Frisk
3:08:39.1131800
+1:15:52.455100
46.3p
188
Mats Friberg
Siemens IF
3:09:03.1134200
+1:16:16.457500
46.1p
189
Olle Hjelte
Handelsbankens IF
3:09:49.1138800
+1:17:02.462100
45.9p
190
Egon Zars
Malungs IF
3:09:55.1139400
+1:17:08.462700
45.9p
191
Ola Granfeldt
Stockholm
3:11:13.1147200
+1:18:26.470500
45.5p
192
Magnus Kallin
Karlstad
3:11:57.1151600
+1:19:10.474900
45.3p
193
Björn Johansson
Kristinehamns OK
3:12:08.1152700
+1:19:21.476000
45.3p
194
Ronny Tenggren
Ornäs IK
3:12:37.1155600
+1:19:50.478900
45.2p
195
Robin Lagergren
Axa SC
3:12:47.1156600
+1:20:00.479900
45.1p
196
Björn Lifvergren
Atlas Copco IF
3:12:56.1157500
+1:20:09.480800
45.1p
197
Lars Johansson
OK Alehof
3:14:11.1165000
+1:21:24.488300
44.7p
198
Martin Karlsson
Öregrunds IK
3:14:23.1166200
+1:21:36.489500
44.7p
199
Peter Törnblom
Stockholm
3:15:38.1173700
+1:22:51.497000
44.4p
200
Leif Wigge
Axa SC
3:16:08.1176700
+1:23:21.500000
44.2p
201
Rolf Mührer
Svaide-Roma SOK
3:17:17.1183600
+1:24:30.506900
43.9p
202
Mikael Karlsson
Broby GOIF
3:18:40.1191900
+1:25:53.515200
43.6p
203
Ronny Wik
IFK Mora SK
3:20:00.1199900
+1:27:13.523200
43.3p
204
Roger Torlamb
IFK Mora SK
3:21:05.1206400
+1:28:18.529700
43.0p
205
Claes Kjelldorff
Saltsjöbadens SLK
3:22:39.1215800
+1:29:52.539100
42.6p
206
Martin Andersson
No Club
3:23:16.1219500
+1:30:29.542800
42.5p
207
Stig Gerdtman
Vingåkers OK
3:23:49.1222800
+1:31:02.546100
42.3p
208
Thomas Jon Christiansen
Danmark
3:24:04.1224300
+1:31:17.547600
42.3p
209
Olle Gerdtman
Vingåkers OK
3:24:07.1224600
+1:31:20.547900
42.3p
210
Jan Englundh
Fjärdhundra SK
3:25:33.1233200
+1:32:46.556500
41.9p
211
Henrik Posse
Broby GOIF
3:26:01.1236000
+1:33:14.559300
41.8p
212
Bertil Vikström
Falun
3:26:34.1239300
+1:33:47.562600
41.7p
213
Sven Erik Möllberg
Källbottens IK
3:29:56.1259500
+1:37:09.582800
40.9p
214
Patrik Semelius
Älvdalens IF SK
3:31:01.1266000
+1:38:14.589300
40.7p
215
Pär Zars
Malungs IF
3:32:04.1272300
+1:39:17.595600
40.5p
216
Niklas Isacsson
Swedbank IF
3:33:16.1279500
+1:40:29.602800
40.2p
217
Sören Laggar
IK Jarl Rättvik
3:42:48.1336700
+1:50:01.660000
38.3p
218
Magnus Kihlman
Sälens IF
3:44:46.1348500
+1:51:59.671800
37.9p
219
Kenth Sturesson
OK Landehof
3:48:38.1371700
+1:55:51.695000
37.2p
220
Fredrik Svensson
Leksand
3:51:54.1391300
+1:59:07.714600
36.6p
221
Mikael Andreasen
Ramirent
4:02:36.1455500
+2:09:49.778800
34.8p
222
Udo Hammel
Ibm-Klubben
4:04:07.1464600
+2:11:20.787900
34.6p
223
Patrik Griph
Sya SK
4:17:00.1541900
+2:24:13.865200
32.6p
224
Stellan Lindberg
Magra IS
4:23:26.1580500
+2:30:39.903800
31.8p
225
Roger Thomasson
Östmarks IF
4:29:33.1617200
+2:36:46.940500
31.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:24:34.507300
76.9p
2
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
1:31:36.549500
+7:02.42100
71.0p
3
Sara Wadman
IFK Mora SK
1:32:18.553700
+7:44.46300
70.5p
4
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:43:01.618000
+18:27.110600
63.1p
5
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
1:44:44.628300
+20:10.120900
62.1p
6
Lena Björklund
Bjursås IK
1:54:19.685800
+29:45.178400
56.9p
7
Josefine Nordström
Östervåla IF
1:55:10.690900
+30:36.183500
56.5p
8
Ann Christine Kihlström
Axa SC
1:57:38.705700
+33:04.198300
55.3p
9
Emma Arvidsson
Motala Aif SK
1:59:11.715000
+34:37.207600
54.6p
10
Jennie Halvarsson
SK Ringen
2:00:57.725600
+36:23.218200
53.8p
11
Irene Westerling
Älvdalens IF SK
2:02:08.732700
+37:34.225300
53.3p
12
Joanna Kringberg
Falun
2:04:21.746000
+39:47.238600
52.3p
13
Malin Wedholm
Falun
2:12:23.794200
+47:49.286800
49.1p
14
Maria Jansson
Svaide-Roma SOK
2:13:55.803400
+49:21.296000
48.6p
15
Maira Slokenbergs
Åf SK
2:20:04.840300
+55:30.332900
46.4p
16
Margareta Östensson
Sälens IF
2:29:33.897200
+1:04:59.389800
43.5p
17
Anki Åberg
IFK Hedemora SK
3:00:50.1084900
+1:36:16.577500
36.0p
18
Susanne Strömstedt
Kungsängens IF
3:17:13.1183200
+1:52:39.675800
33.0p
19
Mona-lisa Mührer
Svaide-Roma SOK
3:19:32.1197100
+1:54:58.689700
32.6p
H 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Axelsson
Borås SK
1:23:38.501700
77.8p
2
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:27:36.525500
+3:58.23700
74.3p
3
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:27:38.525700
+4:00.23900
74.2p
4
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
1:31:23.548200
+7:45.46400
71.2p
5
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:34:14.565300
+10:36.63500
69.0p
6
Tony Snihs
IK Jarl Rättvik
1:37:49.586800
+14:11.85000
66.5p
7
Christian EK
Sälens IF
1:50:35.663400
+26:57.161600
58.8p
8
Nicklas Berkvist
Borlänge
1:54:18.685700
+30:40.183900
56.9p
9
Ola Norrlandder
Falun
1:58:03.708200
+34:25.206400
55.1p
10
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
2:04:21.746000
+40:43.244200
52.3p
11
Sören Lindblom
Dalregementets IF
2:05:37.753600
+41:59.251800
51.8p
12
Jonas Hedström
Axa SC
2:12:10.792900
+48:32.291100
49.2p
13
Jonne Einarsson
Malungs IF
2:12:18.793700
+48:40.291900
49.2p
14
Lars Hedström
Axa SC
2:26:37.879600
+1:02:59.377800
44.4p