Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskog Cup 2
2014-02-01
Deltävling i
Norrskogs Cup
<<< Norrskog Cup 1
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sollefteå Skidor IF
Plats: Hallstaberget
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
27:52.167100
2
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
29:48.178700
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Peter Nilsson
Lycksele IF
20:18.121700
82.4p
2
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
21:27.128600
78.0p
3
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
21:30.128900
77.8p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Petersson
Vårby IK
16:41.100000
2
Hedda Berglund
Vårby IK
16:50.100900
3
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
17:12.103100
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
16:10.96900
62.7p
2
Regina Oja
I21 IF
16:26.98500
61.7p
3
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
16:40.99900
60.9p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
15:58.95700
63.5p
2
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
16:08.96700
62.9p
3
Frida Hagström
Anundsjö IF
16:29.98800
61.6p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:59.83800
2
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
14:30.86900
3
Albin Eriksson
Husums IF SK
14:57.89600
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
9:27.56600
2
Klara Torshage
Vårby IK
9:40.57900
3
Elin Forsgren
Vårby IK
10:11.61000
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
9:03.54200
2
Lovisa Olsson
Husums IF SK
9:12.55100
3
Ida Norman
Kramfors Alliansen
9:16.55500
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:29.56800
2
Melker Eklund
Vårby IK
9:59.59800
3
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
10:08.60700
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Eriksson
Husums IF SK
7:51.47000
2
Alexander Gidlund
Husums IF SK
8:07.48600
3
Pontus Wikström
Hägglunds SK
8:17.49600
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
6:27.38600
2
Nora Westerlund
Vårby IK
6:45.40400
3
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:49.40800
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
5:52.35100
2
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
6:00.35900
3
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
6:06.36500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Tynderö Cupen 2014
Norrskogssvängen 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Free 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Uphill 2014
Sundsvalls ungdomsspel individuell 2014
Sigvard Jonssons Minne 2014
SUIF Skidan 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan