Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Halland fristil
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Marcus Thormé
OK Lindena
38:50.232900
75.1p
2
H 21
Björn Madsstuen
Halmstad OK
42:09.252800
+3:19.19800
69.2p
3
H 21
Magnus Johansson
OK Löftan
42:53.257200
+4:03.24200
68.0p
4
H 21
Martin Boberg
IF Rigor
44:43.268200
+5:53.35200
65.2p
5
H 21
Peter Aronsson
FK Friskus Varberg
45:30.272900
+6:40.39900
64.1p
6
H 21
Jerker Fritzell
SK Hylte
47:04.282300
+8:14.49300
61.9p
7
H 21
Jonas Henningsson
Simlångsdalens IF
49:15.295400
+10:25.62400
59.2p
8
H 21
Magnus Dahlblom
SK Hylte
23:59:58.8639700
9
H 21
Lennart Larsson
Vapnö IF
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
27:57.167600
2
H 20
Anton Boberg
IF Rigor
28:11.169000
+14.1300
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Elisabeth Aronsson
FK Friskus Varberg
12:08.72700
62.9p
2
D 35
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
12:09.72800
+1
62.8p
2
D 20
Anna Johansson
SK Hylte
12:09.72800
+1
62.8p
4
D 20
Josefin Aronsson
FK Friskus Varberg
12:27.74600
+19.1800
61.3p
5
H 16
Emil Hedlund
SK Hylte
13:21.80000
+1:13.7200
6
H 16
Carl Nykvist
SK Hylte
16:15.97400
+4:07.24600
7
D 45
Ulrika Madsstuen
Halmstad OK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Emil Madstuen
Halmstad OK
5:07.30600
2
H 14
Anton Dahlblom
SK Hylte
5:44.34300
+37.3600
3
H 12
Marius Madsstuen
Halmstad OK
5:50.34900
+43.4200
4
H 14
Rasmus Svensson
SK Hylte
6:05.36400
+58.5700
5
H 12
Jesper Johansson
OK Löftan
6:13.37200
+1:06.6500
6
H 10
Acke Dahlblom
SK Hylte
6:35.39400
+1:28.8700
7
H 12
Anton Svensson
Ätrans IF
6:40.39900
+1:33.9200
8
D 14
Amanda Robertsson
SK Hylte
6:53.41200
+1:46.10500
9
D 10
Emma Svensson
Ätrans IF
7:51.47000
+2:44.16300
10
D 10
Elsa Boberg
IF Rigor
8:03.48200
+2:56.17500
11
D 12
Cornelia Svensson
SK Hylte
8:24.50300
+3:17.19600
12
D 12
Lowa Leander
Ätrans IF
8:25.50400
+3:18.19700
13
H 12
Edwin Montell
SK Hylte
9:11.55000
+4:04.24300
14
D 14
Wilma Montell
SK Hylte
9:23.56200
+4:16.25500
15
H 10
Linus Leander
Ätrans IF
9:24.56300
+4:17.25600
16
D 10
Linn Robertsson
SK Hylte
9:47.58600
+4:40.27900
17
H 10
Tobias Johansson
OK Löftan
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)