Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Lundbäck
Bodens SK
1:58:02.708100
76.8p
2
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
1:59:25.716400
+1:23.8200
75.7p
3
Martin Norberg
Kuivakangas SK
2:00:29.722800
+2:27.14600
74.8p
4
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:00:33.723200
+2:31.15000
74.7p
5
Tomas Persson
Piteå Elit SK
2:00:39.723800
+2:37.15600
74.6p
6
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:00:48.724700
+2:46.16500
74.5p
7
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
2:00:52.725100
+2:50.16900
74.5p
8
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:02:25.734400
+4:23.26200
73.2p
9
Robert Hällmark
Studentidrott
2:03:43.742200
+5:41.34000
72.2p
10
Jens Carlevi
Studentidrott
2:04:48.748700
+6:46.40500
71.4p
11
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:04:53.749200
+6:51.41000
71.4p
12
Anders Bennitz
OK Renen
2:05:45.754400
+7:43.46200
70.7p
13
Martin Backeus
Korsnäs IF SK
2:05:54.755300
+7:52.47100
70.6p
14
Henrik Sjöström
Sorsele SK
2:06:48.760700
+8:46.52500
70.0p
15
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
2:09:00.773900
+10:58.65700
68.4p
16
Björn Levin
Älvdalens IF SK
2:09:08.774700
+11:06.66500
68.3p
17
Tomas Larsson
Vuollerims SK
2:09:17.775600
+11:15.67400
68.2p
18
Fredrik Engström
OK Renen
2:14:54.809300
+16:52.101100
64.6p
19
David Englund
Studentidrott
2:17:18.823700
+19:16.115500
63.2p
20
Petter Larsson
Strömnäs GIF
2:18:13.829200
+20:11.121000
62.6p
21
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:19:51.839000
+21:49.130800
61.7p
22
Henrik Risberg
Hemmingsmarks IF
2:21:30.848900
+23:28.140700
60.8p
23
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:23:55.863400
+25:53.155200
59.5p
24
Tobias Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:24:23.866200
+26:21.158000
59.3p
25
Tommy Krekula
Jukkasjärvi IF
2:25:48.874700
+27:46.166500
58.6p
26
Robert Vennberg
Strömnäs GIF
2:27:01.882000
+28:59.173800
58.0p
27
Peter Lundgren
Ätrans IF
2:29:10.894900
+31:08.186700
56.9p
28
Håkan Larsson
Hortlax SK
2:29:53.899200
+31:51.191000
56.6p
29
Erik Olsson
Strömsbergs IF
2:30:22.902100
+32:20.193900
56.4p
30
Andreas Rönngren
IFK Strömsund
2:35:09.930800
+37:07.222600
54.2p
31
Anders Öhman
Öjebyns IF
2:39:25.956400
+41:23.248200
52.4p
32
Lars Hortlund
Älvsby IF SK
2:39:30.956900
+41:28.248700
52.4p
33
Markus Bergström
Sävast Ski Team IF
2:43:51.983000
+45:49.274800
50.7p
34
Arvo Björk
OK Gränsen
2:53:57.1043600
+55:55.335400
47.2p
35
Fredrik Nilsson
Axa SC
4:05:52.1475100
+2:07:50.766900
31.5p