Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:06:49.760800
82.0p
2
Stefan Aronsson
Karlslunds IF SF
2:18:48.832700
+11:59.71800
72.9p
3
John Junker
Norrbärke SK
2:19:55.839400
+13:06.78500
72.2p
4
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:20:42.844100
+13:53.83200
71.7p
5
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:24:28.866700
+17:39.105800
69.3p
6
Joachim Wolf Wallin
IFK Mora SK
2:24:31.867000
+17:42.106100
69.3p
7
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:24:59.869800
+18:10.108900
69.0p
8
Jonas Stenberg
Domnarvets Goif
2:26:51.881000
+20:02.120100
67.9p
9
Arne Nordli
Stockholms RK
2:28:18.889700
+21:29.128800
67.1p
10
Daniel Asplund
Sunnansjö IK
2:28:33.891200
+21:44.130300
66.9p
11
Per-Olov Nilsson
Högbo GOIF
2:32:31.915000
+25:42.154100
64.7p
12
David Wijk
Högbo GOIF
2:32:52.917100
+26:03.156200
64.6p
13
Niklas Magnusson
Gävle SK
2:33:55.923400
+27:06.162500
64.0p
14
David Bergström
Falu IK
2:35:12.931100
+28:23.170200
63.4p
15
Niklas Dannewitz
Järfälla SK
2:35:13.931200
+28:24.170300
63.3p
16
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:37:53.947200
+31:04.186300
62.0p
17
Thomas Höjsgaard
Domnarvets Goif
2:37:58.947700
+31:09.186800
62.0p
18
Staffan Öberg
Fazer IF
2:39:15.955400
+32:26.194500
61.4p
19
Lars-åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:39:19.955800
+32:30.194900
61.3p
20
Henrik Jalkenäs
Dala XC Ski Team
2:39:38.957700
+32:49.196800
61.2p
21
Peter Jacobson
Q-med FF
2:39:47.958600
+32:58.197700
61.1p
22
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:41:59.971800
+35:10.210900
60.1p
23
Daniel Larsson
Norrbärke SK
2:42:47.976600
+35:58.215700
59.7p
24
Peter Amundsson
Axa SC
2:43:27.980600
+36:38.219700
59.4p
25
Thomas Danielsson
Actavis AB
2:43:35.981400
+36:46.220500
59.4p
26
Patrik Holmgren
Grycksbo IF OK
2:45:55.995400
+39:06.234500
58.3p
27
Torbjörn Vading
IK Rex
2:45:58.995700
+39:09.234800
58.3p
28
Daniel Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:46:32.999100
+39:43.238200
58.1p
29
Kenth Pettersson
Karlslunds IF SF
2:48:10.1008900
+41:21.248000
57.4p
30
Johan Löfsjögård
Axa SC
2:52:35.1035400
+45:46.274500
55.6p
31
Erik Backman
Gymnastik Och Idrottshögskolans IF
2:53:20.1039900
+46:31.279000
55.3p
32
Thomas Andersson
Näs IF
2:53:38.1041700
+46:49.280800
55.2p
33
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
2:54:42.1048100
+47:53.287200
54.8p
34
Joakim Åslund
Malungs IF
2:55:48.1054700
+48:59.293800
54.4p
35
Torsten Hemlin
Enköping
2:56:58.1061700
+50:09.300800
54.0p
36
Fredrik Zetterling
Hägersten
2:59:26.1076500
+52:37.315600
53.1p
37
Jonas Nordlund
Falu IK
3:00:51.1085000
+54:02.324100
52.6p
38
Niklas Sjöholm
Enköpings Aif
3:03:29.1100800
+56:40.339900
51.7p
39
Paul Hager
No Club
3:04:32.1107100
+57:43.346200
51.3p
40
Mats Thulin
Västerås SOK
3:06:18.1117700
+59:29.356800
50.7p
41
Peter Björklund
No Club
3:06:35.1119400
+59:46.358500
50.6p
42
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF SK
3:10:16.1141500
+1:03:27.380600
49.5p
43
Ronny Tenggren
Åf Klubb
3:27:48.1246700
+1:20:59.485800
44.6p
44
Magnus Åhl
Domnarvets Goif
3:28:17.1249600
+1:21:28.488700
44.5p
45
Daniel Burström
Lycksele IF
3:29:15.1255400
+1:22:26.494500
44.2p
46
Peter Johansson
Domnarvets Goif
3:32:32.1275100
+1:25:43.514200
43.4p