Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:01:34.729300
86.7p
2
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
2:01:36.729500
+2.100
86.6p
3
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:01:38.729700
+4.300
86.6p
4
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:01:40.729900
+6.500
86.6p
5
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:02:33.735200
+59.5800
85.8p
6
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:03:15.739400
+1:41.10000
85.1p
7
Andreas Argårds
IFK Mora SK
2:03:35.741400
+2:01.12000
84.8p
8
Håkan Löfström
Årsunda IF
2:04:24.746300
+2:50.16900
84.1p
9
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:06:39.759800
+5:05.30400
82.1p
10
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:06:46.760500
+5:12.31100
82.0p
11
Mattias Argårds
IFK Mora SK
2:07:00.761900
+5:26.32500
81.8p
12
Patrik Lind
Torshälla-nyby IS
2:07:32.765100
+5:58.35700
81.4p
13
Elis Weslien
Nybro Ski
2:07:38.765700
+6:04.36300
81.3p
14
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:09:05.774400
+7:31.45000
80.1p
15
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:09:39.777800
+8:05.48400
79.6p
16
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:10:44.784300
+9:10.54900
78.8p
17
Thomas Eriksson
Domnarvets GOIF
2:10:44.784300
+9:10.54900
78.8p
18
Christofer Stevenson
Säffle SK
2:10:51.785000
+9:17.55600
78.7p
19
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:11:56.791500
+10:22.62100
77.8p
20
Daniel Danielsson
Sya SK
2:12:00.791900
+10:26.62500
77.8p
21
Pontus Carlsson
Sundborns Goif
2:12:03.792200
+10:29.62800
77.8p
22
Mathias Myrén
OK Alehof
2:13:23.800200
+11:49.70800
76.8p
23
Linus Jansson
Häverödals IF
2:14:06.804500
+12:32.75100
76.2p
24
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:14:47.808600
+13:13.79200
75.7p
25
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:14:56.809500
+13:22.80100
75.6p
26
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:14:57.809600
+13:23.80200
75.6p
27
Henrik Albertsson
Sya SK
2:15:04.810300
+13:30.80900
75.5p
28
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:17:03.822200
+15:29.92800
74.1p
29
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:17:06.822500
+15:32.93100
74.1p
30
Sven Haga
IK Jarl Rättvik
2:17:20.823900
+15:46.94500
73.9p
31
Erik Wikar
Borlänge
2:17:43.826200
+16:09.96800
73.7p
32
Marcus Laggar
Orsa SK
2:19:08.834700
+17:34.105300
72.7p
33
Robert Jonsson
Yuppie Ski Club
2:19:09.834800
+17:35.105400
72.7p
34
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:19:11.835000
+17:37.105600
72.7p
35
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:20:18.841700
+18:44.112300
71.9p
36
David Fransson
ASK Växjö
2:21:00.845900
+19:26.116500
71.5p
37
Nicklas Bergström
Täby OK
2:21:50.850900
+20:16.121500
70.9p
38
Henric Johansson
OK Tyr
2:24:30.866900
+22:56.137500
69.3p
39
Petter Larsson
Axa SC
2:25:22.872100
+23:48.142700
68.8p
40
Daniel Johansson
Stora Tuna IK SK
2:26:15.877400
+24:41.148000
68.2p
41
Marcus Trybom
Yuppie Ski Club
2:26:33.879200
+24:59.149800
68.1p
42
Andreas Maxén
Timrå SOK
2:26:59.881800
+25:25.152400
67.8p
43
Björn Anundsson
Dala XC Ski Team
2:28:10.888900
+26:36.159500
67.1p
44
Jesper Djärv
Rembo IK
2:28:50.892900
+27:16.163500
66.8p
45
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:30:16.901500
+28:42.172100
66.0p
46
Mattias Tängerby
Axa SC
2:32:11.913000
+30:37.183600
64.9p
47
Johan Falk
Wedevågs IF
2:32:28.914700
+30:54.185300
64.8p
48
Per Pettersson
Hägersta GF
2:32:40.915900
+31:06.186500
64.7p
49
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:34:25.926400
+32:51.197000
63.8p
50
Carl-johan Wedin
Axa SC
2:34:40.927900
+33:06.198500
63.6p
51
Atle Berglund Ager
SK Leksand
2:35:28.932700
+33:54.203300
63.2p
52
Thomas Johansson
Norbergs OK
2:37:18.943700
+35:44.214300
62.3p
53
Henrik Johansson
Abb IF SK
2:37:19.943800
+35:45.214400
62.3p
54
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
2:37:29.944800
+35:55.215400
62.2p
55
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
2:38:12.949100
+36:38.219700
61.9p
56
Johan Holm
Axa SC
2:40:35.963400
+39:01.234000
60.7p
57
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:41:20.967900
+39:46.238500
60.4p
58
Anders Hallgren
IK Stern
2:42:00.971900
+40:26.242500
60.1p
59
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
2:42:45.976400
+41:11.247000
59.7p
60
Johan Olsson
Abb IF SK
2:43:38.981700
+42:04.252300
59.3p
61
Erik Rönnblad
Nacka Värmdö SK
2:47:08.1002700
+45:34.273300
57.8p
62
Johan Danielsson
Brandkårens IK
2:47:34.1005300
+46:00.275900
57.6p
63
Gustav Sterner
Köla AIK
2:47:39.1005800
+46:05.276400
57.6p
64
Peter Andersson
Näs IF
2:47:53.1007200
+46:19.277800
57.5p
65
Benjamin Löwing Svensson
Broby GOIF
2:49:58.1019700
+48:24.290300
56.7p
66
Mikael Hellsten
Linköpings SK
2:51:34.1029300
+50:00.299900
56.0p
67
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
2:53:00.1037900
+51:26.308500
55.5p
68
Joacim Ivarsson
Domnarvets Goif
2:53:26.1040500
+51:52.311100
55.3p
69
Marcus Håkman
No Club
2:57:19.1063800
+55:45.334400
53.8p
70
Andreas Hermansson
Abb IF SK
2:58:33.1071200
+56:59.341800
53.4p
71
Lukas Löwing Svensson
Broby GOIF
3:01:26.1088500
+59:52.359100
52.4p
72
Johan Hassis
Korsnäs IF SK
3:02:10.1092900
+1:00:36.363500
52.1p
73
Jonas Hagberg
Domnarvets Goif
3:02:37.1095600
+1:01:03.366200
52.0p
74
Simon Wallin
Rembo IK
3:02:44.1096300
+1:01:10.366900
51.9p
75
Björn Edmundsson
Yuppie Ski Club
3:03:37.1101600
+1:02:03.372200
51.6p
76
Fredrik Alderman
Nacka Värmdö SK
3:03:49.1102800
+1:02:15.373400
51.5p
77
Niklas Skaar
Nacka Värmdö SK
3:04:22.1106100
+1:02:48.376700
51.4p
78
Erik Sundén
No Club
3:04:45.1108400
+1:03:11.379000
51.2p
79
Frost Jacob Weicker
Karlsbyhedens IK
3:12:52.1157100
+1:11:18.427700
48.7p
80
Niklas Blomdahl
Axa SC
3:17:05.1182400
+1:15:31.453000
47.4p
81
Mattias Hansson
Karlsbyhedens IK
3:18:17.1189600
+1:16:43.460200
47.1p
82
Marcus Winterdahl
Borlänge
3:22:47.1216600
+1:21:13.487200
45.9p
83
Jakop Nilsson
SK Leksand
3:29:07.1254600
+1:27:33.525200
44.3p