10.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Pontus Hermansson | Ulricehamns IF | 27:18.163730 | 83.8p | |
2 | Filip Danielsson | Garphyttans IF | 27:24.164350 | 83.4p | |
3 | Andreas Svensson | Ulricehamns IF | 27:55.167430 | 81.4p | |
8.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 23:33.141200 | 71.7p | |
2 | Karin Björnlinger | IK Vista | 24:20.145940 | 69.4p | |
3 | Klara Svensson | Äspereds IF | 24:34.147340 | 68.8p | |
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Johanna Hagström | Falköpings AIK SK | 16:18.97780 | ||
2 | Evelina Lax | Nässjö SF | 16:55.101420 | ||
3 | Lisa Johansson | Tranemo IF | 17:34.105350 | ||
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Adam Persson | Eksjö SOK | 13:45.82470 | ||
2 | Erik Lieback | Ulricehamns IF | 14:06.84510 | ||
3 | Eric Rosjö | IF Hallby SOK | 14:19.85840 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Petersson | Boxholm-Ekeby SK | 10:18.61720 | ||
2 | Emma Wågesson | Landsbro IF SK | 10:44.64340 | ||
3 | Agnes Djurstedt | Eksjö SOK | 10:46.64540 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 9:18.55750 | ||
2 | Lova Broström | Sya SK | 9:40.57940 | ||
3 | Andrea Aulin | Eksjö SOK | 9:47.58630 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Hansson | Landsbro IF SK | 8:15.49490 | ||
2 | Lovisa Bivstedt | Sundbybergs IK | 8:42.52120 | ||
3 | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK SK | 9:05.54430 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 8:15.49450 | ||
2 | Johanna Johansson | Tranemo IF | 8:34.51340 | ||
3 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 8:39.51890 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Åkerberg | Hällbybrunns IF | 9:22.56180 | ||
2 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 9:50.58980 | ||
3 | Albin Nyqvist | OK Landehof | 10:16.61580 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Hugo Sjögren | Tranemo IF | 8:57.53630 | ||
2 | Wilhelm Bergentz | Almby IK | 9:00.53970 | ||
3 | Viktor Lindqvist | Boxholm-Ekeby SK | 9:11.55030 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Isak Lieback | Ulricehamns IF | 8:24.50300 | ||
2 | Linus Rydin | Tranemo IF | 8:27.50640 | ||
3 | Erik Backlund | Äspereds IF | 8:41.52080 | ||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Jonathan Norder | IF Rigor | 7:52.47100 | ||
2 | Filip Rosjö | IF Hallby SOK | 7:56.47570 | ||
3 | Oscar Madsstuen | Halmstad OK | 8:05.48440 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josefina Bivstedt | Sundbybergs IK | 7:26.44520 | ||
2 | Ida Rosjö | IF Hallby SOK | 7:58.47760 | ||
3 | Yrla Abrahamsson | OK Landehof | 8:03.48250 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Norder | IF Rigor | 6:43.40230 | ||
2 | Karl Kylborn | Almby IK | 6:54.41390 | ||
3 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 7:04.42370 | ||
0.45km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Philippa Eriksson | Filipstads SF | 2:11.13090 | ||
2 | Kajsa Ekenberg | IK Stern | 2:26.14540 | ||
3 | Ellen Berg | Granbergsdals IF | 2:45.16430 | ||
0.45km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Axel Kylborn | Almby IK | 2:27.14600 | ||
2 | Viktor Persson | Borås SK | 2:31.15030 | ||
3 | Rasmus Ganebäck | Almby IK | 2:34.15360 |