Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2004-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:34:07.924600
90.6p
2
Anders Palmér
Ulricehamns IF
2:42:13.973200
+8:06.48500
85.0p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:42:15.973400
+8:08.48700
85.0p
4
Andreas Östblom
Årsunda IF
2:42:20.973900
+8:13.49200
84.9p
5
Petter Mühlback
Falun Borlänge SK
2:43:17.979600
+9:10.54900
84.3p
6
Rikard Grip
Falun Borlänge SK
2:43:22.980100
+9:15.55400
84.2p
7
Peter Kindblom
Reijmyre IF
2:43:24.980300
+9:17.55600
84.2p
8
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:47:46.1006500
+13:39.81800
81.5p
9
Johan Walldén
Hedesunda IF
2:48:15.1009400
+14:08.84700
81.2p
10
Harri Partanen
Högbo GOIF
2:48:38.1011700
+14:31.87000
81.0p
11
Tony Andersson
IFK Västerås SK
2:50:36.1023500
+16:29.98800
79.9p
12
Joakim Jonasson
Högbo GOIF
2:53:25.1040400
+19:18.115700
78.3p
13
Thomas Foxegård
Evertsbergs SK
2:54:04.1044300
+19:57.119600
77.9p
14
Niclas Åberg
Gävle SK
2:54:31.1047000
+20:24.122300
77.7p
15
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:55:02.1050100
+20:55.125400
77.4p
16
Christer Lindström
Bälinge IF
2:56:04.1056300
+21:57.131600
76.8p
17
Mattias Nilsson
Ockelbo SK
2:58:58.1073700
+24:51.149000
75.3p
18
Fredrik Englundh
Enköpings Aif
2:59:36.1077500
+25:29.152800
75.0p
19
Fredrik Ståhlberg
Gävle SK
3:00:45.1084400
+26:38.159700
74.4p
20
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
3:02:31.1095000
+28:24.170300
73.5p
21
Ulf Tingström
Ikj Haninge
3:02:57.1097600
+28:50.172900
73.3p
21
Fredrik Lindström
Brandkårens IK
3:02:57.1097600
+28:50.172900
73.3p
23
Olle Hjerne
IFK Tumba SOK
3:04:41.1108000
+30:34.183300
72.5p
24
Pelle Edin
OK Vallonerna
3:04:56.1109500
+30:49.184800
72.4p
25
Paavo Kervinen
Södertälje IF
3:05:05.1110400
+30:58.185700
72.3p
26
Robert Eskelund
Jäderfors SK
3:06:00.1115900
+31:53.191200
71.9p
27
Björn Henninen
Åmots SK
3:07:32.1125100
+33:25.200400
71.2p
28
Jörgen Ohlin
Knutby IF
3:07:34.1125300
+33:27.200600
71.2p
29
Jörgen Sigfrids
Högbo GOIF
3:09:37.1137600
+35:30.212900
70.2p
30
Anders Wickholm
Högbo AIK
3:09:45.1138400
+35:38.213700
70.2p
31
Martin Lindberg
Öregrunds IK
3:10:26.1142500
+36:19.217800
69.9p
32
Mikael Stenbäck
Södertälje IF
3:11:20.1147900
+37:13.223200
69.5p
33
Bo Johansson
Häverödals IF
3:11:26.1148500
+37:19.223800
69.4p
34
Mattias Westfält
Stenkyrka IF
3:11:54.1151300
+37:47.226600
69.2p
35
Adam Juvas
Bjursås IK
3:13:11.1159000
+39:04.234300
68.7p
36
Magnus Ståhlberg
Gävle SK
3:13:43.1162200
+39:36.237500
68.5p
37
Marcus Bertilsson
Ockelbo SK
3:14:05.1164400
+39:58.239700
68.3p
38
Peter Brinkby
Lillis IF
3:15:10.1170900
+41:03.246200
67.9p
39
Stefan Pers
Gävle SK
3:15:59.1175800
+41:52.251100
67.5p
40
Erik Nylund
Rävdun SK
3:16:07.1176600
+42:00.251900
67.5p
41
Fredrik Persson
Ockelbo SK
3:16:21.1178000
+42:14.253300
67.4p
42
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
3:16:30.1178900
+42:23.254200
67.3p
43
Anders Hübinette
Bälinge IF
3:16:32.1179100
+42:25.254400
67.3p
44
Rober Grünan
Häverödals IF
3:16:33.1179200
+42:26.254500
67.3p
45
Jari Ihonen
Sundbybergs IK
3:16:49.1180800
+42:42.256100
67.2p
46
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
3:17:23.1184200
+43:16.259500
66.9p
47
Henrik Skoog
Högbo GOIF
3:18:22.1190100
+44:15.265400
66.6p
48
Björn Rudlund
Evertsbergs SK
3:18:48.1192700
+44:41.268000
66.4p
49
Anders Boström
OK Linné
3:20:10.1200900
+46:03.276200
65.8p
50
Bengt Alfjorden
Hampetorp-Odensbackens IF
3:21:07.1206600
+47:00.281900
65.5p
51
Peter Folkesson
Årsunda IF
3:21:23.1208200
+47:16.283500
65.4p
52
Anders Thunegard
IK Tjelvar
3:23:27.1220600
+49:20.295900
64.6p
53
Robert Hagström
Tunafors SK
3:24:02.1224100
+49:55.299400
64.4p
54
Christian Ågren
Ljusne AIK SK
3:24:35.1227400
+50:28.302700
64.2p
55
Kalle Malmberg
Sundbybergs IK
3:24:40.1227900
+50:33.303200
64.1p
56
Mattias Bergqvist
Årsunda IF
3:25:23.1232200
+51:16.307500
63.9p
57
Markus Wiklund
Åsarna IK
3:26:19.1237800
+52:12.313100
63.5p
58
Stefan Wiklund
Åsarna IK
3:26:21.1238000
+52:14.313300
63.5p
59
Pontus Forsberg
Hargs BK
3:26:42.1240100
+52:35.315400
63.4p
60
Martin Hamrin
Sundbybergs IK
3:27:53.1247200
+53:46.322500
63.0p
61
Fredrik Karlsson
Storvreta IK
3:29:40.1257900
+55:33.333200
62.3p
62
Håkan Jansson
Peab Fritid
3:29:42.1258100
+55:35.333400
62.3p
63
Lars Antilla
Åshammars IK
3:31:46.1270500
+57:39.345800
61.6p
64
Anders Brunvall
F16 IF
3:32:47.1276600
+58:40.351900
61.3p
65
Ulric Hillstedt
IK Vavd
3:33:09.1278800
+59:02.354100
61.1p
66
Christian Jansson
Vassunda IF
3:36:52.1301100
+1:02:45.376400
59.9p
67
Thomas Dovander
Järna SK
3:37:58.1307700
+1:03:51.383000
59.5p
68
Mathias Svärd
Gestrike-Hammarby IF
3:38:13.1309200
+1:04:06.384500
59.5p
69
Emil Walter
F16 IF
3:38:21.1310000
+1:04:14.385300
59.4p
70
Andreas Gustavsson
Nacka Värmdö SK
3:41:18.1327700
+1:07:11.403000
58.5p
71
Calle Hjerne
IFK Tumba SOK
3:41:28.1328700
+1:07:21.404000
58.4p
72
Anders Öman
Hagunda IF
3:41:29.1328800
+1:07:22.404100
58.4p
73
Magnus Johansson
Mälarö SOK
3:42:28.1334700
+1:08:21.410000
58.1p
74
Robert Jansson
Bälinge IF
3:44:23.1346200
+1:10:16.421500
57.6p
75
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
3:44:53.1349200
+1:10:46.424500
57.4p
76
Joakim Landström
Åshammars IK
3:46:41.1360000
+1:12:34.435300
56.9p
77
Esbjörn Brolund
IK Fyris
3:47:14.1363300
+1:13:07.438600
56.7p
78
Martin Melin
OK Kullingshof
3:47:52.1367100
+1:13:45.442400
56.5p
79
Peter Claesson
Enebybergs IF
3:49:12.1375100
+1:15:05.450400
56.2p
80
Stafan Hemestam
Möklinta IF
3:49:52.1379100
+1:15:45.454400
56.0p
81
Thomas Rosen
Öregrunds IK
3:51:16.1387500
+1:17:09.462800
55.6p
82
Johan Johansson
Arlanda-Märsta SK
3:52:23.1394200
+1:18:16.469500
55.3p
83
Mathias Andersson
Falu IK
3:52:57.1397600
+1:18:50.472900
55.1p
84
Carl-Axel Sundbaum
Arlanda-Märsta SK
3:55:05.1410400
+1:20:58.485700
54.5p
85
Erik Mård
Mälarö SOK
3:55:18.1411700
+1:21:11.487000
54.5p
86
Christian Ahlsén
Brudpiga RK
3:55:26.1412500
+1:21:19.487800
54.4p
87
Stefan Ek
OK Vallonerna
3:55:34.1413300
+1:21:27.488600
54.4p
88
Håkan Lindström
IFK Tumba SOK
3:59:25.1436400
+1:25:18.511700
53.4p
89
Torbjörn Stolpe
Vassunda IF
4:00:35.1443400
+1:26:28.518700
53.1p
90
Mattias Bylund
Club Mf SK
4:00:38.1443700
+1:26:31.519000
53.1p
91
Carl Bryding
Handelshögskolans Ll
4:03:50.1462900
+1:29:43.538200
52.3p
92
Thord Axelsson
Ernst & Young SK
4:04:06.1464500
+1:29:59.539800
52.2p
93
Jonas Rahm
Stockholm Stad IF
4:04:41.1468000
+1:30:34.543300
52.1p
94
Lewenhaupt Claes
Atlas Copco IF
4:05:20.1471900
+1:31:13.547200
51.9p
95
Anders Ahlgren
Åtvidabergs IF
4:08:08.1488700
+1:34:01.564000
51.2p
96
Leif Carlsson
Högbo AIK
4:09:07.1494600
+1:35:00.569900
51.0p
97
Mikael Åhs
Trafikverket FF
4:12:40.1515900
+1:38:33.591200
50.2p
98
Mikael Allnor
Ernst & Young SK
4:14:02.1524100
+1:39:55.599400
49.9p
99
Per Borg
Vassunda IF
4:52:57.1757600
+2:18:50.832900
42.5p
100
Anders Larsson
Kimstad GOIF
4:56:41.1780000
+2:22:34.855300
41.9p
101
Jacob Sjögren
Hedesunda IF
5:00:36.1803500
+2:26:29.878800
41.2p
102
Petter Sundberg
Ibm-Klubben
5:04:28.1826700
+2:30:21.902000
40.7p
103
Anders Grundsell
Ericsson Kista SK
5:26:06.1956500
+2:51:59.1031800
37.7p