Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2014-02-01
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
ICA-Loppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
56:35.339458
75.6p
2
Lisa K Svensson
Åsarna IK
57:38.345795
+1:03.6237
74.2p
3
Ida Indahl
Offerdals SK
58:17.349668
+1:42.10110
73.4p
4
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
1:00:07.360679
+3:32.21121
71.1p
5
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:02:43.376270
+6:08.36712
68.1p
6
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:05:40.393969
+9:05.54411
64.9p
7
Hilde Østnor
Lierne IL
1:06:34.399386
+9:59.59828
64.0p
8
Jones Mackenzie
Älvdalens IF SK
1:08:23.410215
+11:47.70657
62.3p
9
Ashleigh Spittle
Birkebeiner Nordic Ski Club
1:09:46.418510
+13:10.78952
61.1p
10
Sanna EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
1:16:57.461676
+20:22.122118
55.2p
11
Lina EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
1:17:31.465089
+20:56.125531
54.8p
12
Lisa EK
Åre SLK
1:19:09.474829
+22:33.135271
53.7p
13
Heidi Kettunen
Axa SC
1:19:13.475269
+22:38.135711
53.6p
14
Sylvia Nord
Övertorneå IF
1:22:22.494100
+25:46.154542
51.6p
14
Maria Lewandowski
Östersunds SK
1:22:22.494100
+25:46.154542
51.6p
16
Annika Krylén
Jämtkraft IF
1:25:09.510897
+28:34.171339
49.8p
17
Erika Dahlqvist
Håsjö
1:30:36.543509
+34:00.203951
46.8p
18
Elin Vykander
No Club
1:30:37.543602
+34:01.204044
46.8p
19
Pia Gryckdal
ÅS IL
1:30:45.544457
+34:09.204899
46.7p
20
Alexzandra Edström
No Club
1:33:37.561600
+37:01.222042
45.3p
21
Karolina Stensen
Sørli IL
1:33:42.562126
+37:06.222568
45.2p
22
Ida Willén
Östersunds OK
1:34:37.567643
+38:01.228085
44.8p
23
Katarina Lindqvist
Jämtkraft IF
1:36:00.575984
+39:25.236426
44.1p
24
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:38:22.590135
+41:46.250577
43.1p
25
Marlene Wahlström
IFK Strömsund
1:38:27.590637
+41:51.251079
43.0p
26
Johanna Runesson
Klövsjö IF
1:38:29.590861
+41:54.251303
43.0p
27
Katarina Skylare
Övertorneå IF
1:38:43.592234
+42:07.252676
42.9p
28
Therese Sandell
No Club
1:40:55.605481
+44:20.265923
42.0p
29
Christina Abelson
Friskis och Svettis
1:41:05.606447
+44:29.266889
41.9p
30
Veronica Bäckman
Biathlon Östersund IF
1:41:16.607586
+44:41.268028
41.8p
31
Ulrika Willen
Östersunds OK
1:41:17.607696
+44:42.268138
41.8p
32
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
1:42:15.613471
+45:40.273913
41.4p
33
Marie Halén
Östersund
1:44:38.627742
+48:02.288184
40.4p
34
Sanna Jönsson
No Club
1:45:23.632249
+48:47.292691
40.2p
35
Ida Eriksson
Jämtkraft IF
1:45:39.633891
+49:04.294333
40.1p
36
Susanna Eriksson
No Club
1:50:23.662220
+53:47.322662
38.3p
37
Sabina Johansson
Östersund
1:52:35.675410
+55:59.335852
37.6p
38
Nora Jonsson
Aspås IF
2:03:15.739422
+1:06:39.399864
34.3p
-
Karin Engen
Ufk
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-