Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2014-02-08
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
56:13.337230
71.3p
2
Emma Backén
Svegs IK
58:20.349940
+2:07.12610
68.3p
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
59:01.354090
+2:48.16760
67.3p
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
59:32.357110
+3:18.19780
66.7p
5
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
59:34.357340
+3:21.20010
66.6p
6
Wilma Jönsson
Östersunds SK
59:35.357480
+3:22.20150
66.6p
7
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:00:37.363690
+4:24.26360
65.3p
8
Ilona Lusth
Åsarna IK
1:01:41.370050
+5:28.32720
64.0p
9
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:01:47.370670
+5:34.33340
63.9p
10
Ida Jonsson
Duveds IF
1:02:03.372270
+5:50.34940
63.6p
11
Ida Hallquist
Åsarna IK
1:02:08.372710
+5:54.35380
63.5p
12
Ellionore Bäckman
Hede SK
1:02:15.373400
+6:01.36070
63.3p
13
Petra Nilsson Björklund
Åsarna IK
1:03:01.378080
+6:48.40750
62.4p
14
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
1:04:12.385120
+7:58.47790
61.1p
15
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
1:04:45.388480
+8:32.51150
60.5p
16
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
1:05:23.392290
+9:10.54960
59.8p
17
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:07:41.406050
+11:28.68720
57.5p
18
Lina Åslund
Hedesunda IF
1:08:11.409090
+11:58.71760
57.1p
19
Josefin Dahlsten
Hede SK
1:08:42.412110
+12:28.74780
56.6p
20
Karin Estensson
Vallbo SK
1:15:01.450000
+18:47.112670
51.2p
21
Anna Backman
Hede SK
1:15:20.451960
+19:07.114630
51.0p
22
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:16:26.458570
+20:13.121240
50.2p
23
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:16:27.458640
+20:14.121310
50.1p
24
Eivor Lindgren
Fåker IK
1:17:02.462190
+20:49.124860
49.7p
25
Anna Snell
Tullus SG
1:17:11.463080
+20:58.125750
49.6p
26
Erica Ajax
Rörösjöns IK
1:17:19.463810
+21:05.126480
49.5p
27
Johanna Snell
Sveaskog IF
1:19:07.474610
+22:53.137280
48.3p
28
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:20:15.481470
+24:02.144140
47.5p
29
Ann-Mari Olzon Eklund
Jädraås AIK
1:22:35.495430
+26:22.158100
46.0p
30
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:26:35.519450
+30:22.182120
43.7p
31
Frida Brynjestål
Tandsbyns IF
1:28:13.529280
+32:00.191950
42.8p
32
Malla Olsson
Hede SK
1:28:49.532810
+32:35.195480
42.5p
33
Marlene Wahlström
IFK Strömsund
1:29:54.539390
+33:41.202060
41.9p
34
Veronica Degerström
Tandsbyns IF
1:30:30.542940
+34:17.205610
41.6p
35
Gunnel Sundström
Iggesunds SK
1:35:59.575880
+39:46.238550
39.0p
36
Jennifer Saur
Åsarna IK
1:36:55.581480
+40:42.244150
38.6p
37
Majlis Saur
Åsarna IK
1:36:59.581840
+40:46.244510
38.5p
38
Erika Öhrnell
Åsarna IK
1:40:23.602280
+44:10.264950
37.1p
39
Ann-Louise Morin
Åsarna IK
1:40:24.602300
+44:10.264970
37.1p
40
Marie Pettersson
Tandsbyn IF
1:42:25.614430
+46:12.277100
36.3p
41
Mimmi Henning
BK Borsten Stockolm
1:45:17.631620
+49:03.294290
35.3p
42
Kerstin Sjöberg
Sundsvalls SLK
1:46:09.636800
+49:55.299470
34.9p
43
Anna Olofsson
Åsarna IK
1:47:44.646310
+51:30.308980
34.4p
44
Veronica Karlsson
Axa sports club
1:47:55.647430
+51:42.310100
34.3p
-
Annika Grindborg
ÅS IL
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Göransson
Svenstavik
23:59:59.8639800
-
-
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Monica Holmström
Östersund
23:59:59.8639800
-
-
Veronica Karlsson
AXA Spots Club
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-