Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM fristil Uppland/ UNT-cupen
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Storvreta IK
Plats: Storvreta
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
52:32.315100
79.1p
2
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
52:37.315600
78.9p
3
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
52:51.317000
78.6p
H 35
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kent Lundvall
Häverödals IF
1:00:00.359900
69.2p
2
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
1:05:25.392400
63.5p
H 45
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Peter Rune
Täby IS SK
56:21.338000
73.7p
2
Adam Hurynowicz
Knutby IF
59:19.355800
70.0p
3
Jan Karlsson
OK Borgen
1:05:34.393300
63.4p
H 18
14km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emil Eriksson
Tierps IF
39:18.235700
75.0p
2
Joakim Wretling
IK Rex
41:56.251500
70.3p
3
Joel Häggström
Storvreta IK
42:28.254700
69.4p
H 20
14km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonas Ingard
IK Rex
43:33.261200
67.7p
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
30:23.182200
71.1p
2
Elin Karlsson
OK Borgen
33:56.203500
63.6p
3
Clara Sporrong
Storvreta IK
38:15.229400
56.5p
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fern Cates
Sundbybergs IK
36:25.218400
59.3p
2
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
44:11.265000
48.9p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Chelsea Little
Ufk
32:00.191900
67.5p
2
Malin Funke Jansson
Tierps IF
46:13.277200
46.7p
D 35
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Daniela Profir
Sundbybergs IK
35:15.211400
61.3p
2
Helena Adebrant
Tumba-mälarhöjden OK
39:02.234100
55.3p
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Lögdberg
IK Rex
18:38.111700
2
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
18:39.111800
3
Sofia Berglund
Storvreta IK
20:31.123000
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
15:47.94600
2
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
15:54.95300
3
Gustaf Berglund
Storvreta IK
15:55.95400
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
10:12.61100
2
Ebba Karlsson
Täby IS SK
10:21.62000
3
Lisa Nystedt
Täby IS SK
10:28.62700
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alva Sköld
Häverödals IF
9:41.58000
2
Josefine Fridsjö
Tierps IF
10:22.62100
3
Paige Lembke
Sundbybergs IK
10:23.62200
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
9:07.54600
2
Calle Rune
Täby IS SK
9:39.57800
3
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
9:51.59000
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Martin Mickels
Bålsta SK
8:46.52500
2
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:52.53100
3
Simon Thor
Vassunda IF
9:05.54400
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erika Lavén
Täby IS SK
5:50.34900
2
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
6:21.38000
3
Moa Söderqvist
Storvreta IK
6:22.38100
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
5:21.32000
2
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
5:25.32400
3
Edvin Schön
Storvreta IK
5:35.33400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
DM-Fristil Uppland/ UNT-Cupen / Storvretaloppet 2015
DM fristil Uppland/ UNT-cupen 2014
UNT-cupen/Storvretaloppet 2013
Storvretaloppet/UNT-Cupen 2012
Storvretaloppet/UNT-Cupen 2011
Storvretaloppet/UNT Cupen 2010
Tävlingar i närheten
Gålörullen 2014
UVK-Rullen 2014
SM Rullskidor Knockoutsprint 2014
SM Rullskidor/Värmdöloppet 2014
Stockholm Rollerski 2014
Vålarullen 2014
DM Sprint Uppland 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan