Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Distans
2014-01-18
Deltävling i
SM 2014
<<< SM Sprint
SM Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
29:16.175540
89.5p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
30:29.182830
+1:12.7190
85.7p
3
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
30:45.184440
+1:29.8800
84.9p
4
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
30:48.184750
+1:32.9110
84.7p
5
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
31:03.186200
+1:46.10560
84.0p
6
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:08.186720
+1:51.11080
83.8p
7
Hanna Falk
Ulricehamns IF
31:09.186860
+1:53.11220
83.7p
8
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
31:13.187210
+1:56.11570
83.5p
9
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
31:21.188060
+2:05.12420
83.1p
10
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
31:26.188510
+2:09.12870
82.9p
11
Stina Nilsson
IFK Mora SK
31:50.190920
+2:33.15280
81.8p
12
Eva Svensson
IFK Mora SK
31:55.191410
+2:38.15770
81.6p
13
Maria Nordström
Ulricehamns IF
31:57.191620
+2:40.15980
81.5p
14
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
32:00.191910
+2:43.16270
81.4p
15
Helene Söderlund
IFK Mora SK
32:03.192240
+2:47.16600
81.2p
16
Sofie Elebro
IFK Umeå
32:09.192830
+2:52.17190
81.0p
17
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
32:10.192980
+2:54.17340
80.9p
18
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
32:21.194090
+3:05.18450
80.4p
19
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
32:22.194150
+3:06.18510
80.4p
20
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
32:27.194600
+3:10.18960
80.2p
21
Evelina Bångman
Offerdals SK
32:48.196730
+3:31.21090
79.3p
22
Ida Indahl
Offerdals SK
32:49.196850
+3:33.21210
79.2p
23
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
32:50.196950
+3:34.21310
79.2p
24
Lisa Dahl
Offerdals SK
32:51.197090
+3:35.21450
79.1p
25
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:09.198850
+3:53.23210
78.4p
26
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
33:10.198900
+3:53.23260
78.3p
27
Frida Erkers
Sundbybergs IK
33:15.199410
+3:58.23770
78.1p
28
Sanna Hallberg
Åsarna IK
33:19.199850
+4:03.24210
78.0p
29
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:21.200040
+4:05.24400
77.9p
30
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
33:21.200050
+4:05.24410
77.9p
31
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
33:33.201250
+4:17.25610
77.4p
32
Jennie Jirhed
Östersunds SK
33:33.201260
+4:17.25620
77.4p
33
Helena Lundkvist
Kalix SK
33:34.201300
+4:17.25660
77.4p
34
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
33:42.202160
+4:26.26520
77.0p
35
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
33:43.202270
+4:27.26630
77.0p
36
Nina Lintzen
Årsunda IF
33:52.203120
+4:35.27480
76.6p
37
Emma Ivarsson
Årsunda IF
33:57.203600
+4:40.27960
76.4p
38
Terese Andersson
IFK Umeå
34:05.204440
+4:49.28800
76.1p
39
Maria Sundström
Strömnäs GIF
34:13.205250
+4:57.29610
75.8p
40
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
34:16.205550
+5:00.29910
75.7p
41
Lovisa Sundin
Delsbo IF
34:20.205900
+5:03.30260
75.5p
42
Katarina Olsson
Fränsta IK
34:36.207590
+5:20.31950
74.9p
43
Sara Hallquist
Åsarna IK
34:57.209630
+5:40.33990
74.1p
44
Eva Johansson
Linköpings SK
35:03.210220
+5:46.34580
73.9p
45
Katja Schwartz
Åsarna IK
35:22.212120
+6:05.36480
73.2p
46
Emma Bergström
Kalix SK
35:30.212980
+6:14.37340
72.9p
47
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
35:30.212990
+6:14.37350
72.9p
48
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
35:41.214070
+6:25.38430
72.5p
49
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
35:57.215690
+6:41.40050
71.9p
50
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
36:10.216930
+6:53.41290
71.5p
51
Maja Falk
Ulricehamns IF
36:22.218120
+7:05.42480
71.1p
52
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
36:29.218810
+7:12.43170
70.8p
53
Julia Nyström
Nordingrå SK
36:40.219950
+7:24.44310
70.5p
54
Julia Dahl
IFK Mora SK
36:46.220530
+7:29.44890
70.3p
55
Lena Wiklund
Högbo GIF
37:34.225370
+8:18.49730
68.7p
56
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
40:38.243750
+11:22.68110
63.2p
57
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
42:24.254380
+13:08.78740
60.5p
-
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
-
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:58.8639700
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
23:59:58.8639700
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-