Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Masstart
2014-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Markus Ruus
Gillberga SK
51:51.311010
89.8p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
52:20.313920
+29.2810
88.9p
3
Jens Burman
Åsarna IK
52:25.314400
+33.3290
88.7p
4
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
53:13.319290
+1:22.8180
87.2p
5
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
54:04.324360
+2:13.13250
85.8p
6
Björn Sandström
Täfteå IK
54:05.324450
+2:14.13340
85.7p
7
Jacob Engström
Kalix SK
54:07.324600
+2:15.13490
85.7p
8
Erik Söderlund
Malungs IF
54:07.324660
+2:16.13550
85.7p
9
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
54:14.325320
+2:23.14210
85.5p
10
Axel Ekström
Garphyttans IF
54:17.325660
+2:26.14550
85.4p
11
Emil Svensson
Åsarna IK
54:20.325970
+2:29.14860
85.3p
12
Edvard Sundman
Åsarna IK
54:21.326090
+2:30.14980
85.3p
13
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
54:23.326200
+2:31.15090
85.2p
14
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
54:28.326760
+2:37.15650
85.1p
15
Olof Jonsson
Duveds IF
54:28.326780
+2:37.15670
85.1p
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
54:37.327620
+2:46.16510
84.8p
17
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
54:38.327770
+2:47.16660
84.8p
18
Simeon Deyanov
Järpens SK
54:46.328570
+2:55.17460
84.6p
19
Adam Nelin
Hestra IF
55:15.331440
+3:24.20330
83.8p
20
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
55:18.331790
+3:27.20680
83.7p
21
Hannes Stenström
Järpens SK
55:25.332430
+3:34.21320
83.5p
22
Torben Svensson
Järpens SK
55:26.332520
+3:35.21410
83.5p
23
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
55:32.333180
+3:41.22070
83.3p
24
Anton Åström
Bodens SK
55:43.334260
+3:52.23150
83.0p
25
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
56:14.337340
+4:23.26230
82.2p
26
Emil Persson
Östersunds SK
56:25.338420
+4:34.27310
81.9p
27
Sebastian Olsson
Stockviks SF
56:27.338690
+4:36.27580
81.9p
28
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
56:29.338810
+4:38.27700
81.8p
29
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
56:30.338960
+4:39.27850
81.8p
30
Axel Jonsson
Duveds IF
56:48.340780
+4:57.29670
81.3p
31
Joel Lager
Garphyttans IF
56:51.341070
+5:00.29960
81.2p
32
Erik Persson
Eksjö SOK
57:08.342790
+5:17.31680
80.8p
33
Simon Öberg
Kalix SK
57:13.343200
+5:21.32090
80.7p
34
Anton Persson
SK Bore
57:13.343200
+5:21.32090
80.7p
35
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
57:14.343340
+5:23.32230
80.7p
36
Martin Johansson
Linköpings SK
57:18.343710
+5:27.32600
80.6p
37
Daniel Södersten
Orsa SK
57:21.344050
+5:30.32940
80.5p
38
Martin Emilsson
Offerdals SK
57:26.344580
+5:35.33470
80.4p
39
Jesper Thor
Åsarna IK
57:28.344730
+5:37.33620
80.3p
40
Viktor Eriksson
Malungs IF
58:20.349910
+6:29.38800
79.0p
41
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
59:05.354430
+7:14.43320
78.0p
42
Magnus Brander
Åmotfors IF
59:16.355580
+7:25.44470
77.7p
43
Kalle Jansson-riis
Malungs IF
59:40.357920
+7:49.46810
77.1p
44
Teodor Thåli
Falu IK
59:54.359320
+8:03.48210
76.8p
45
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:01:13.367220
+9:22.56110
75.0p
46
Jonas Ingard
IK Rex
1:08:06.408520
+16:15.97410
67.0p
47
Anders Kallings
Visborgs OK
1:10:40.423950
+18:49.112840
64.4p
-
Mikael Gardelin
Visborgs OK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Olov Roos
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Björn Svensson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Grann
Sunne Slf
23:59:59.8639800
-
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Elias Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Karlsson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Vänn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Ranerfors
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-