Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM test
2014-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
24:06.144550
89.9p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
24:15.145410
+8.760
89.4p
3
Jens Burman
Åsarna IK
24:24.146340
+17.1690
88.8p
4
Markus Ruus
Gillberga SK
24:25.146400
+18.1750
88.7p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
24:38.147770
+32.3120
87.9p
6
Erik Söderlund
Malungs IF
24:58.149730
+51.5080
86.7p
7
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:59.149880
+53.5230
86.6p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
25:01.150000
+54.5350
86.5p
9
Axel Ekström
Garphyttans IF
25:09.150850
+1:03.6200
86.0p
10
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
25:26.152550
+1:20.7900
85.0p
11
Elias Dahl
Offerdals SK
25:28.152740
+1:21.8090
84.9p
12
Max Novak
Offerdals SK
25:30.152910
+1:23.8260
84.8p
13
Björn Sandström
Täfteå IK
25:30.152920
+1:23.8270
84.8p
14
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:39.153870
+1:33.9220
84.3p
15
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
25:47.154670
+1:41.10020
83.8p
16
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
25:50.154990
+1:44.10340
83.6p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
25:51.155020
+1:44.10370
83.6p
18
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
25:54.155310
+1:47.10660
83.4p
19
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:54.155390
+1:48.10740
83.4p
20
Olof Jonsson
Duveds IF
25:55.155470
+1:49.10820
83.4p
21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
26:02.156150
+1:56.11500
83.0p
22
Marcus Grate
Täfteå IK
26:10.156930
+2:03.12280
82.5p
23
Anton Persson
SK Bore
26:11.157010
+2:04.12360
82.5p
24
Martin Herbert
Sundbybergs IK
26:16.157540
+2:09.12890
82.2p
25
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
26:18.157770
+2:12.13120
82.1p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
26:22.158180
+2:16.13530
81.9p
27
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
26:25.158460
+2:19.13810
81.7p
28
Torben Svensson
Järpens SK
26:25.158490
+2:19.13840
81.7p
29
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
26:26.158590
+2:20.13940
81.6p
30
Viktor Eriksson
Malungs IF
26:32.159160
+2:26.14510
81.3p
31
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
26:33.159290
+2:27.14640
81.3p
32
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
26:36.159550
+2:30.14900
81.1p
33
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:36.159570
+2:30.14920
81.1p
34
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
26:38.159720
+2:31.15070
81.0p
35
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
26:41.160040
+2:34.15390
80.9p
36
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
26:42.160130
+2:35.15480
80.8p
37
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
26:43.160290
+2:37.15640
80.7p
38
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
26:44.160320
+2:37.15670
80.7p
39
Peter Nilsson
Lycksele IF
26:47.160610
+2:40.15960
80.6p
40
Simon Öberg
Kalix SK
26:57.161680
+2:51.17030
80.0p
41
Eddie Edström
Stockviks SF
26:57.161690
+2:51.17040
80.0p
42
Gustav Rotvold
Åsarna IK
27:02.162170
+2:56.17520
79.8p
43
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
27:07.162600
+3:00.17950
79.6p
44
Simon Åslin
Stockviks SF
27:14.163340
+3:07.18690
79.2p
45
Olle Axelsson
Borås SK
27:14.163350
+3:08.18700
79.2p
46
Joel Lager
Garphyttans IF
27:15.163450
+3:09.18800
79.1p
47
Hannes Stenström
Järpens SK
27:15.163470
+3:09.18820
79.1p
48
Daniel Södersten
Orsa SK
27:16.163530
+3:09.18880
79.1p
49
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
27:22.164130
+3:15.19480
78.8p
50
Magnus Brander
Åmotfors IF
27:31.165030
+3:24.20380
78.3p
51
Markus Johansson
Gillberga SK
27:31.165080
+3:25.20430
78.3p
52
Adam Gillman
Garphyttans IF
27:32.165150
+3:26.20500
78.3p
53
Martin Emilsson
Offerdals SK
27:33.165250
+3:27.20600
78.2p
54
Jonatan Engström
Borås GIF
27:34.165390
+3:28.20740
78.2p
55
Teodor Thåli
Falu IK
27:41.166090
+3:35.21440
77.8p
56
Mårten Vänn
Stockviks SF
27:49.166820
+3:42.22170
77.5p
57
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:49.166880
+3:43.22230
77.4p
58
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
27:54.167380
+3:48.22730
77.2p
59
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
27:56.167510
+3:49.22860
77.1p
60
Jakob Jansson
Månkarbo IF
28:02.168130
+3:55.23480
76.8p
61
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
28:04.168320
+3:57.23670
76.8p
62
Viktor Karlsson
Storumans IK
28:08.168770
+4:02.24120
76.5p
63
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
28:11.169090
+4:05.24440
76.4p
64
John Leander
Åsarna IK
28:12.169130
+4:05.24480
76.4p
65
Johan Nilsson
Byske SK
28:16.169500
+4:09.24850
76.2p
66
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
28:18.169750
+4:12.25100
76.1p
67
Marcus Karlsson
Kalix SK
28:22.170160
+4:16.25510
75.9p
68
Jesper Thor
Åsarna IK
28:26.170520
+4:19.25870
75.7p
69
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:26.170590
+4:20.25940
75.7p
70
August Spik
SK Leksand
28:30.170980
+4:24.26330
75.5p
71
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
28:31.171030
+4:24.26380
75.5p
72
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
28:36.171500
+4:29.26850
75.3p
73
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
28:41.172010
+4:34.27360
75.0p
74
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
28:43.172240
+4:36.27590
74.9p
75
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
28:53.173280
+4:47.28630
74.5p
76
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
28:54.173390
+4:48.28740
74.4p
77
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
28:56.173590
+4:50.28940
74.3p
78
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
28:57.173670
+4:51.29020
74.3p
79
Marcus Grann
Sunne Slf
29:02.174100
+4:55.29450
74.1p
80
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
29:08.174780
+5:02.30130
73.8p
81
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
29:18.175780
+5:12.31130
73.4p
82
Erik Björkman
Täfteå IK
29:24.176340
+5:17.31690
73.1p
83
Emil Eriksson
Tierps IF
29:26.176590
+5:20.31940
73.0p
84
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:32.177180
+5:26.32530
72.8p
85
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
29:45.178450
+5:39.33800
72.2p
86
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
30:10.180940
+6:03.36290
71.2p
87
Elias Persson
Storumans IK
30:11.181000
+6:04.36350
71.2p
88
Alexander Svensson
Äspereds IF
30:11.181010
+6:04.36360
71.2p
89
Carl Schogster
Täfteå IK
30:14.181340
+6:07.36690
71.1p
90
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
30:18.181770
+6:12.37120
70.9p
91
Anders Kallings
Visborgs OK
30:18.181780
+6:12.37130
70.9p
92
Martin Edman
Eds SK
30:30.182940
+6:23.38290
70.4p
93
Elias Olofsson
Vårby IK
30:37.183680
+6:31.39030
70.1p
94
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
30:50.184930
+6:43.40280
69.6p
95
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
30:53.185200
+6:46.40550
69.5p
96
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
31:22.188160
+7:16.43510
68.4p
97
Mikael Gardelin
Visborgs OK
32:38.195720
+8:31.51070
65.7p
98
David Dahl
Visborgs OK
32:51.197020
+8:44.52370
65.2p
99
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
33:17.199640
+9:10.54990
64.3p
-
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Filipsson
Sunne Slf
23:59:59.8639800
-
-
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Alfred Boman
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Strid
Sunne Slf
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Boman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Thyrèn
Trönö IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Marsch
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Engström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-