Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM test
2014-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
11:48.70710
24:06.144550
89.9p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
11:47.70690
24:15.145410
+8.760
89.4p
3
Jens Burman
Åsarna IK
12:00.71910
24:24.146340
+17.1690
88.8p
4
Markus Ruus
Gillberga SK
11:56.71510
24:25.146400
+18.1750
88.7p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
12:05.72410
24:38.147770
+32.3120
87.9p
6
Erik Söderlund
Malungs IF
12:08.72780
24:58.149730
+51.5080
86.7p
7
Filip Danielsson
Garphyttans IF
12:10.72990
24:59.149880
+53.5230
86.6p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
12:09.72800
25:01.150000
+54.5350
86.5p
9
Axel Ekström
Garphyttans IF
12:20.73950
25:09.150850
+1:03.6200
86.0p
10
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
12:19.73810
25:26.152550
+1:20.7900
85.0p
11
Elias Dahl
Offerdals SK
12:26.74520
25:28.152740
+1:21.8090
84.9p
12
Max Novak
Offerdals SK
12:16.73560
25:30.152910
+1:23.8260
84.8p
13
Björn Sandström
Täfteå IK
12:30.74920
25:30.152920
+1:23.8270
84.8p
14
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
12:32.75140
25:39.153870
+1:33.9220
84.3p
15
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
12:29.74800
25:47.154670
+1:41.10020
83.8p
16
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
12:40.75900
25:50.154990
+1:44.10340
83.6p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
12:37.75690
25:51.155020
+1:44.10370
83.6p
18
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
12:43.76260
25:54.155310
+1:47.10660
83.4p
19
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
12:48.76740
25:54.155390
+1:48.10740
83.4p
20
Olof Jonsson
Duveds IF
12:31.75070
25:55.155470
+1:49.10820
83.4p
21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
12:30.74900
26:02.156150
+1:56.11500
83.0p
22
Marcus Grate
Täfteå IK
12:48.76730
26:10.156930
+2:03.12280
82.5p
23
Anton Persson
SK Bore
12:49.76850
26:11.157010
+2:04.12360
82.5p
24
Martin Herbert
Sundbybergs IK
12:49.76890
26:16.157540
+2:09.12890
82.2p
25
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
12:45.76470
26:18.157770
+2:12.13120
82.1p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
12:36.75530
26:22.158180
+2:16.13530
81.9p
27
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
12:55.77400
26:25.158460
+2:19.13810
81.7p
28
Torben Svensson
Järpens SK
12:49.76830
26:25.158490
+2:19.13840
81.7p
29
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
12:48.76760
26:26.158590
+2:20.13940
81.6p
30
Viktor Eriksson
Malungs IF
12:52.77100
26:32.159160
+2:26.14510
81.3p
31
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
12:45.76480
26:33.159290
+2:27.14640
81.3p
32
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
12:59.77870
26:36.159550
+2:30.14900
81.1p
33
Sebastian Olsson
Stockviks SF
13:14.79320
26:36.159570
+2:30.14920
81.1p
34
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
13:03.78280
26:38.159720
+2:31.15070
81.0p
35
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
13:00.77910
26:41.160040
+2:34.15390
80.9p
36
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
13:12.79180
26:42.160130
+2:35.15480
80.8p
37
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
12:56.77560
26:43.160290
+2:37.15640
80.7p
38
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
12:50.76990
26:44.160320
+2:37.15670
80.7p
39
Peter Nilsson
Lycksele IF
12:45.76490
26:47.160610
+2:40.15960
80.6p
40
Simon Öberg
Kalix SK
12:58.77760
26:57.161680
+2:51.17030
80.0p
41
Eddie Edström
Stockviks SF
12:56.77520
26:57.161690
+2:51.17040
80.0p
42
Gustav Rotvold
Åsarna IK
12:56.77580
27:02.162170
+2:56.17520
79.8p
43
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
13:15.79460
27:07.162600
+3:00.17950
79.6p
44
Simon Åslin
Stockviks SF
13:01.78030
27:14.163340
+3:07.18690
79.2p
45
Olle Axelsson
Borås SK
13:08.78720
27:14.163350
+3:08.18700
79.2p
46
Joel Lager
Garphyttans IF
13:17.79640
27:15.163450
+3:09.18800
79.1p
47
Hannes Stenström
Järpens SK
13:18.79780
27:15.163470
+3:09.18820
79.1p
48
Daniel Södersten
Orsa SK
13:28.80790
27:16.163530
+3:09.18880
79.1p
49
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
13:06.78530
27:22.164130
+3:15.19480
78.8p
50
Magnus Brander
Åmotfors IF
13:17.79630
27:31.165030
+3:24.20380
78.3p
51
Markus Johansson
Gillberga SK
13:26.80510
27:31.165080
+3:25.20430
78.3p
52
Adam Gillman
Garphyttans IF
13:31.81040
27:32.165150
+3:26.20500
78.3p
53
Martin Emilsson
Offerdals SK
13:10.78930
27:33.165250
+3:27.20600
78.2p
54
Jonatan Engström
Borås GIF
13:27.80640
27:34.165390
+3:28.20740
78.2p
55
Teodor Thåli
Falu IK
13:32.81160
27:41.166090
+3:35.21440
77.8p
56
Mårten Vänn
Stockviks SF
13:29.80810
27:49.166820
+3:42.22170
77.5p
57
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
13:37.81620
27:49.166880
+3:43.22230
77.4p
58
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
13:10.78940
27:54.167380
+3:48.22730
77.2p
59
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
13:29.80850
27:56.167510
+3:49.22860
77.1p
60
Jakob Jansson
Månkarbo IF
13:40.81900
28:02.168130
+3:55.23480
76.8p
61
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
13:25.80400
28:04.168320
+3:57.23670
76.8p
62
Viktor Karlsson
Storumans IK
13:23.80260
28:08.168770
+4:02.24120
76.5p
63
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
13:35.81430
28:11.169090
+4:05.24440
76.4p
64
John Leander
Åsarna IK
13:32.81190
28:12.169130
+4:05.24480
76.4p
65
Johan Nilsson
Byske SK
13:59.83890
28:16.169500
+4:09.24850
76.2p
66
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
13:47.82600
28:18.169750
+4:12.25100
76.1p
67
Marcus Karlsson
Kalix SK
13:48.82710
28:22.170160
+4:16.25510
75.9p
68
Jesper Thor
Åsarna IK
13:47.82680
28:26.170520
+4:19.25870
75.7p
69
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13:59.83810
28:26.170590
+4:20.25940
75.7p
70
August Spik
SK Leksand
13:50.82900
28:30.170980
+4:24.26330
75.5p
71
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
13:51.83040
28:31.171030
+4:24.26380
75.5p
72
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
13:45.82450
28:36.171500
+4:29.26850
75.3p
73
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
13:49.82870
28:41.172010
+4:34.27360
75.0p
74
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
14:03.84220
28:43.172240
+4:36.27590
74.9p
75
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
14:10.84960
28:53.173280
+4:47.28630
74.5p
76
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
13:47.82620
28:54.173390
+4:48.28740
74.4p
77
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
14:10.84950
28:56.173590
+4:50.28940
74.3p
78
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
13:53.83260
28:57.173670
+4:51.29020
74.3p
79
Marcus Grann
Sunne Slf
14:07.84690
29:02.174100
+4:55.29450
74.1p
80
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
13:52.83190
29:08.174780
+5:02.30130
73.8p
81
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
13:54.83330
29:18.175780
+5:12.31130
73.4p
82
Erik Björkman
Täfteå IK
14:40.87970
29:24.176340
+5:17.31690
73.1p
83
Emil Eriksson
Tierps IF
14:22.86150
29:26.176590
+5:20.31940
73.0p
84
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
14:01.84090
29:32.177180
+5:26.32530
72.8p
85
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
14:30.86990
29:45.178450
+5:39.33800
72.2p
86
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
14:29.86820
30:10.180940
+6:03.36290
71.2p
87
Elias Persson
Storumans IK
14:16.85500
30:11.181000
+6:04.36350
71.2p
88
Alexander Svensson
Äspereds IF
14:39.87800
30:11.181010
+6:04.36360
71.2p
89
Carl Schogster
Täfteå IK
14:19.85830
30:14.181340
+6:07.36690
71.1p
90
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
14:46.88530
30:18.181770
+6:12.37120
70.9p
91
Anders Kallings
Visborgs OK
14:54.89300
30:18.181780
+6:12.37130
70.9p
92
Martin Edman
Eds SK
14:56.89520
30:30.182940
+6:23.38290
70.4p
93
Elias Olofsson
Vårby IK
14:47.88640
30:37.183680
+6:31.39030
70.1p
94
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
15:04.90330
30:50.184930
+6:43.40280
69.6p
95
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
14:54.89330
30:53.185200
+6:46.40550
69.5p
96
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
15:21.92050
31:22.188160
+7:16.43510
68.4p
97
Mikael Gardelin
Visborgs OK
15:59.95840
32:38.195720
+8:31.51070
65.7p
98
David Dahl
Visborgs OK
15:55.95490
32:51.197020
+8:44.52370
65.2p
99
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
16:01.96080
33:17.199640
+9:10.54990
64.3p
-
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
-
23:59:58.8639700
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
-
23:59:58.8639700
-
-
Johan Forslund
Lycksele IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Jens Filipsson
Sunne Slf
-
23:59:59.8639800
-
-
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
-
23:59:59.8639800
-
-
Alfred Boman
Tranemo IF Skidklubb
-
23:59:59.8639800
-
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
-
23:59:59.8639800
-
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Strid
Sunne Slf
-
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
-
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
-
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Boman
Strömnäs GIF
-
23:59:59.8639800
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
-
23:59:59.8639800
-
-
Emil Thyrèn
Trönö IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Erik Marsch
Näsvikens IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
-
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
-
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Engström
Kalix SK
-
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
-
12:59.77810
79.1p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
-
13:15.79420
+16.1510
77.4p
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
-
13:24.80300
+24.2390
76.4p
4
Jonna Sundling
IFK Umeå
-
13:27.80670
+28.2760
76.1p
5
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
-
13:34.81380
+35.3470
75.3p
6
Hedda Bångman
Offerdals SK
-
13:36.81530
+37.3620
75.2p
7
Helena Lundkvist
Kalix SK
-
13:39.81890
+40.3980
74.8p
8
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
-
13:48.82730
+49.4820
74.0p
9
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
-
13:52.83110
+53.5200
73.6p
10
Elina Rönnlund
IFK Umeå
-
13:54.83300
+54.5390
73.5p
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
-
13:57.83610
+58.5700
73.2p
12
Emma Ribom
Kalix SK
-
14:01.84030
+1:02.6120
72.8p
13
Filippa Lindman
Stockviks SF
-
14:03.84230
+1:04.6320
72.6p
14
Maria Jonasson
Östersunds SK
-
14:08.84770
+1:09.6860
72.1p
15
Sandra Olsson
Malungs IF
-
14:10.84990
+1:11.7080
71.9p
16
Casey Wright
Birkebeiner Nordic Ski Club
-
14:12.85160
+1:13.7250
71.7p
17
Moa Wikberg
Grava SK
-
14:15.85450
+1:16.7540
71.4p
18
Angelica Johansson
IFK Mora SK
-
14:17.85610
+1:18.7700
71.3p
19
Mathilda Ruus
Gillberga SK
-
14:17.85630
+1:18.7720
71.3p
20
Sara Wadman
IFK Mora SK
-
14:20.85920
+1:21.8010
71.0p
21
Linnea Stark
Stockviks SF
-
14:22.86120
+1:23.8210
70.8p
22
Therese Axelsson
SK Bore
-
14:27.86610
+1:28.8700
70.4p
23
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
-
14:28.86770
+1:29.8860
70.3p
24
Emma Backén
Svegs IK
-
14:29.86880
+1:30.8970
70.2p
25
Ida Kihlén
Malungs IF
-
14:31.87050
+1:32.9140
70.0p
26
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
-
14:32.87170
+1:33.9260
69.9p
27
Wilma Jönsson
Östersunds SK
-
14:39.87850
+1:40.9940
69.3p
28
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
-
14:41.88020
+1:42.10110
69.2p
29
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
-
14:43.88230
+1:44.10320
69.0p
30
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
-
14:43.88240
+1:44.10330
69.0p
31
Ida Dahl
Östersunds SK
-
14:43.88240
+1:44.10330
69.0p
32
Isabelle Persson
Stockviks SF
-
14:43.88290
+1:44.10380
69.0p
33
Mimmi Björn
IFK Umeå
-
14:44.88320
+1:45.10410
68.9p
34
Johanna Engström
Kalix SK
-
14:44.88340
+1:45.10430
68.9p
35
Olivia Persson
Storumans IK
-
14:44.88380
+1:45.10470
68.9p
36
Matilda Björn
Sundbybergs IK
-
14:45.88490
+1:46.10580
68.8p
37
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
-
14:49.88880
+1:50.10970
68.5p
38
Evelina Sutro
IFK Mora SK
-
14:50.88940
+1:51.11030
68.4p
39
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
-
14:52.89130
+1:53.11220
68.3p
40
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
-
14:52.89190
+1:53.11280
68.2p
41
Vilma Funck
IFK Kiruna
-
14:53.89290
+1:54.11380
68.1p
42
Emma Thalin
Svegs IK
-
14:55.89460
+1:56.11550
68.0p
43
Ilona Lusth
Åsarna IK
-
14:57.89670
+1:58.11760
67.8p
44
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
-
14:59.89850
+2:00.11940
67.7p
45
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
-
15:01.90050
+2:02.12140
67.5p
46
Saga Stenman
SK Järven
-
15:03.90200
+2:03.12290
67.4p
47
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
-
15:03.90260
+2:04.12350
67.3p
48
Linn Gustafsson
Filipstads SF
-
15:04.90350
+2:05.12440
67.3p
49
Sarah Hale
IFK Mora SK
-
15:05.90460
+2:06.12550
67.2p
50
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
-
15:05.90480
+2:06.12570
67.2p
51
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
-
15:11.91060
+2:12.13150
66.7p
52
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
-
15:13.91200
+2:13.13290
66.6p
53
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
-
15:13.91240
+2:14.13330
66.6p
54
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
-
15:14.91390
+2:15.13480
66.4p
55
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
-
15:16.91590
+2:17.13680
66.3p
56
Karin Björnlinger
IK Vista
-
15:20.91960
+2:21.14050
66.0p
57
Josefin Nilsson
IK Fryken
-
15:21.92040
+2:22.14130
65.9p
58
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
-
15:26.92520
+2:27.14610
65.6p
59
Xanthea Dewez
Wangaratta Ski Club
-
15:28.92730
+2:29.14820
65.4p
60
Hanna Fritz
Åmåls OK
-
15:29.92840
+2:30.14930
65.3p
61
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
-
15:30.92940
+2:31.15030
65.2p
62
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
-
15:31.93050
+2:32.15140
65.2p
63
Klara Svensson
Äspereds IF
-
15:33.93250
+2:34.15340
65.0p
64
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
-
15:35.93470
+2:36.15560
64.8p
65
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
-
15:36.93570
+2:37.15660
64.8p
66
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
-
15:38.93720
+2:39.15810
64.7p
67
Julia Nyström
Nordingrå SK
-
15:38.93740
+2:39.15830
64.6p
68
Elin Karlsson
OK Borgen
-
15:44.94320
+2:45.16410
64.2p
69
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
-
15:44.94390
+2:45.16480
64.2p
70
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
-
15:45.94470
+2:46.16560
64.1p
71
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
-
15:45.94490
+2:46.16580
64.1p
72
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
-
15:47.94600
+2:47.16690
64.0p
73
Elin Bryne
IK Fryken
-
16:03.96240
+3:04.18330
62.8p
74
Agnes Åstot
IFK Umeå
-
16:22.98160
+3:23.20250
61.5p
75
Agnes Wilkenson
Gävle SK
-
16:23.98230
+3:24.20320
61.5p
76
Carolina Nilsson
IK Fryken
-
16:29.98840
+3:30.20930
61.1p
77
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
-
16:36.99590
+3:37.21680
60.6p
78
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
-
16:38.99770
+3:39.21860
60.5p
79
Emma Höglund
IFK Mora SK
-
16:39.99880
+3:40.21970
60.4p
80
Frida Lindqvist
Hagfors SF
-
16:56.101560
+3:57.23650
59.3p
81
Maja Wiik
Tvärreds IF
-
17:16.103510
+4:16.25600
58.1p
82
Emma Rönn
Tranemo IF Skidklubb
-
18:24.110340
+5:25.32430
54.3p
83
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
-
18:44.112330
+5:45.34420
53.3p
84
Olivia Sörling
Hedesunda IF
-
18:48.112780
+5:49.34870
53.0p
-
Patricia Lockner
Graninge-alliansen
-
23:59:58.8639700
-
-
Emma Jonsson
Åsarna IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Annie Lindh
IF Hallby SOK
-
23:59:59.8639800
-
-
Märta Torshage
Vårby IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
-
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
-
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Stolt
SK Leksand
-
23:59:59.8639800
-
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
-
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
-
23:59:59.8639800
-