Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järpenstafetten
2013-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Utrikes Skidklubb 1
25:01.150000
Ines Stjerna
Utrikes Skidklubb
6:39.39800
Maja Pålsson
Utrikes Skidklubb
6:18.37700
Ines Stjerna
Utrikes Skidklubb
6:18.37700
Maja Pålsson
Utrikes Skidklubb
5:45.34400
2
Östersunds SK 1
25:04.150300
+3.200
Liv Mattiasdotter Sjölund
Östersunds SK
6:40.39900
Maja Aronsson
Östersunds SK
6:17.37600
Liv Mattiasdotter Sjölund
Östersunds SK
6:13.37200
Maja Aronsson
Östersunds SK
5:53.35200
3
Utrikes Skidklubb 2
25:05.150400
+4.300
Wilma Karlsson
Utrikes Skidklubb
6:42.40100
Hanna Mårtensson
Utrikes Skidklubb
6:25.38400
Wilma Karlsson
Utrikes Skidklubb
6:19.37800
Hanna Mårtensson
Utrikes Skidklubb
5:38.33700
D 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Duveds IF 1
20:26.122500
Anna Jonsson
Duveds IF
5:27.32600
Märta Rosenberg
Duveds IF
5:03.30200
Anna Jonsson
Duveds IF
5:11.31000
Märta Rosenberg
Duveds IF
4:43.28200
2
Östersund SK
21:41.130000
+1:15.7400
Lina Hennings
Östersund SK
5:41.34000
Sofia Redman
Östersund SK
5:35.33400
Lina Hennings
Östersund SK
5:22.32100
Sofia Redman
Östersund SK
5:02.30100
3
Duveds IF 2
22:40.135900
+2:14.13300
Nehm Carle
Duveds IF
6:02.36100
Embla Stålhandske
Duveds IF
6:03.36200
Nehm Carle
Duveds IF
5:12.31100
Embla Stålhandske
Duveds IF
5:22.32100
4
Offerdals IF
26:45.160400
+6:19.37800
Hanna Bångman
Offerdals IF
6:05.36400
Caroline Nilsson
Offerdals IF
7:28.44700
Hanna Bångman
Offerdals IF
5:46.34500
Caroline Nilsson
Offerdals IF
7:24.44300
5
Svegs IK 2
29:00.173900
+8:34.51300
Tilda Hansson
Svegs IK
7:44.46300
Sanna Bäck
Svegs IK
8:01.48000
Tilda Hansson
Svegs IK
6:27.38600
Sanna Bäck
Svegs IK
6:46.40500
D 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Offerdals IF
17:39.105800
Maria Novak
Offerdals IF
4:41.28000
Tilde Bångman
Offerdals IF
4:40.27900
Maria Novak
Offerdals IF
4:59.29800
Tilde Bångman
Offerdals IF
3:17.19600
2
Östersunds SK 1
17:56.107500
+17.1600
Ida Andersson
Östersunds SK
4:33.27200
Elin Andersson
Östersunds SK
4:47.28600
Ida Andersson
Östersunds SK
4:09.24800
Elin Andersson
Östersunds SK
4:25.26400
3
Spikbodarnas IK 1
18:33.111200
+54.5300
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
4:53.29200
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
4:50.28900
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
4:52.29100
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
3:57.23600
4
Svegs IK
19:43.118200
+2:04.12300
Elin Busk
Svegs IK
5:11.31000
Agnes Stierna
Svegs IK
5:02.30100
Elin Busk
Svegs IK
4:49.28800
Agnes Stierna
Svegs IK
4:40.27900
5
Offerdals IF 2
19:43.118200
+2:04.12300
Julia Nilsson
Offerdals IF
5:04.30300
Anna Novak
Offerdals IF
5:10.30900
Julia Nilsson
Offerdals IF
5:53.35200
Anna Novak
Offerdals IF
3:35.21400
6
Svegs IK 2
19:46.118500
+2:07.12600
Julia Hansson
Svegs IK
5:04.30300
Matilda Bäck
Svegs IK
5:10.30900
Julia Hansson
Svegs IK
4:52.29100
Matilda Bäck
Svegs IK
4:39.27800
7
Östersunds SK
19:48.118700
+2:09.12800
Bente Skåle
Östersunds SK
4:54.29300
Nike Norman
Östersunds SK
5:37.33600
Bente Skåle
Östersunds SK
4:36.27500
Nike Norman
Östersunds SK
4:39.27800
8
Duveds If
21:37.129600
+3:58.23700
Sara Hellström
Duveds If
5:42.34100
Linnea Mobärg
Duveds If
5:17.31600
Sara Hellström
Duveds If
6:07.36600
Linnea Mobärg
Duveds If
4:29.26800
9
Frösö IF
25:21.152000
+7:42.46100
Elin Hultstrand
Frösö IF
6:28.38700
Nora Swartz
Frösö IF
6:49.40800
Elin Hultstrand
Frösö IF
5:47.34600
Nora Swartz
Frösö IF
6:16.37500
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Utrikes
16:51.101000
Gabriella Pålsson
Utrikes
4:15.25400
Gry Abrahamsson
Utrikes
4:27.26600
Gabriella Pålsson
Utrikes
4:05.24400
Gry Abrahamsson
Utrikes
4:02.24100
2
Stuguns SK
17:25.104400
+34.3300
Johanna Albertsson
Stuguns SK
4:28.26700
Julia Albertsson
Stuguns SK
4:38.27700
Johanna Albertsson
Stuguns SK
55.5400
Julia Albertsson
Stuguns SK
7:23.44200
3
Duveds IF
18:12.109100
+1:21.8000
Sanna Ångström
Duveds IF
4:50.28900
Tilda Johansson
Duveds IF
4:34.27300
Sanna Ångström
Duveds IF
4:33.27200
Tilda Johansson
Duveds IF
4:14.25300
4
Östersunds SK 1
18:36.111500
+1:45.10400
Natalie Fors
Östersunds SK
4:36.27500
Anja Svedholm
Östersunds SK
4:52.29100
Natalie Fors
Östersunds SK
4:20.25900
Anja Svedholm
Östersunds SK
4:47.28600
5
Offerdals SK 3
18:37.111600
+1:46.10500
Emelie Eriksson
Offerdals SK
4:45.28400
Patricia Ivansson
Offerdals SK
4:51.29000
Emelie Eriksson
Offerdals SK
4:20.25900
Patricia Ivansson
Offerdals SK
4:40.27900
6
Spikbodarnas IK
18:48.112700
+1:57.11600
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
4:44.28300
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
5:03.30200
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
4:15.25400
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
4:45.28400
7
Mörsils IF
18:49.112800
+1:58.11700
Emma Wasell
Mörsils IF
4:24.26300
Ida Wasell
Mörsils IF
5:23.32200
Emma Wasell
Mörsils IF
4:13.25200
Ida Wasell
Mörsils IF
4:47.28600
D 20
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK
31:49.190800
Maria Jonasson
Östersunds SK
8:14.49300
Ida Dahl
Östersunds SK
8:18.49700
Maria Jonasson
Östersunds SK
7:38.45700
Ida Dahl
Östersunds SK
7:38.45700
2
Duveds IF
33:08.198700
+1:19.7800
Ida Jonsson
Duveds IF
8:21.50000
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:24.50300
Ida Jonsson
Duveds IF
8:03.48200
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:18.49700
3
Hällbybrunns IF
37:24.224300
+5:35.33400
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
9:11.55000
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
8:53.53200
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
10:30.62900
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
8:49.52800
H 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Järpens SK 2
24:45.148400
Alicia Sellsve
Järpens SK
6:27.38600
Björn Östlund
Järpens SK
6:26.38500
Alicia Sellsve
Järpens SK
5:56.35500
Björn Östlund
Järpens SK
5:55.35400
2
Östersunds SK 1
24:48.148700
+3.200
Sebastian Ärlebrandt
Östersunds SK
6:39.39800
Emil Ärlebrandt
Östersunds SK
6:13.37200
Sebastian Ärlebrandt
Östersunds SK
6:02.36100
Emil Ärlebrant
Östersunds SK
5:52.35100
3
Offerdals IF
24:51.149000
+6.500
Max Hansson
Offerdals IF
6:27.38600
William Morin
Offerdals IF
6:25.38400
Max Hansson
Offerdals IF
5:57.35600
William Morin
Offerdals IF
6:00.35900
4
Frösö IF
26:12.157100
+1:27.8600
August Nygård
Frösö IF
6:30.38900
Aron Swartz
Frösö IF
7:04.42300
August Nygård
Frösö IF
6:06.36500
Aron Swartz
Frösö IF
6:31.39000
5
Östersunds SK 2
26:14.157300
+1:29.8800
Emil Tänglander
Östersunds SK
6:42.40100
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
6:46.40500
Emil Tänglander
Östersunds SK
5:44.34300
Filip Rangnvaldsson
Östersunds SK
7:01.42000
6
Ås IF 2
28:53.173200
+4:08.24700
Axel Krondahl
ÅS IL
7:35.45400
Hjalmar Oscarsson
ÅS IL
7:08.42700
Axel Krondahl
ÅS IL
7:08.42700
Hjalmar Oscarsson
ÅS IL
7:00.41900
7
Ösk
29:34.177300
+4:49.28800
Ebba Hennings
Ösk
7:32.45100
Viktor Ragnarsson
Ösk
7:10.42900
Ebba Hennings
Ösk
8:01.48000
Viktor Ragnarsson
Ösk
6:49.40800
8
Ås IF 1
30:21.182000
+5:36.33500
Olle Sjöblom
ÅS IL
8:08.48700
Måns Rawald
ÅS IL
8:01.48000
Olle Sjöblom
ÅS IL
7:48.46700
Måns Rawald
ÅS IL
6:22.38100
9
Ås IF
31:13.187200
+6:28.38700
Hilde Oscarsson
ÅS IL
7:48.46700
Felix Sjölund Myhr
ÅS IL
8:31.51000
Hilde Oscarsson
ÅS IL
7:11.43000
Felix Sjölund Myhr
ÅS IL
7:42.46100
H 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Utrikes SK 2
19:49.118800
Isac Morin
Utrikes SK
5:39.33800
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4:33.27200
Isac Morin
Utrikes SK
5:13.31200
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4:22.26100
2
Utrikes Skidklubb 1
20:57.125600
+1:08.6700
Hans Stierna
Utrikes Skidklubb
5:38.33700
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
5:21.32000
Hans Stierna
Utrikes Skidklubb
5:16.31500
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
4:41.28000
3
Östersunds SK
21:58.131700
+2:09.12800
Sixten Svedholm
Östersunds SK
6:04.36300
Gustav Hedström
Östersunds SK
5:11.31000
Sixten Svedholm
Östersunds SK
5:48.34700
Gustav Hedström
Östersunds SK
4:54.29300
4
Åsarna IK
23:25.140400
+3:36.21500
Edwin Nordgren
Åsarna IK
5:54.35300
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
6:12.37100
Edwin Nordgren
Åsarna IK
5:36.33500
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
5:41.34000
5
Järpens SK 1
24:41.148000
+4:52.29100
Victor Berglund
Järpens SK
5:54.35300
Sofia Pedersen
Järpens SK
6:58.41700
Victor Berglund
Järpens SK
5:32.33100
Sofia Pedersen
Järpens SK
6:15.37400
6
Ås IF
25:28.152700
+5:39.33800
Hannes Sjölund-myhr
ÅS IL
6:07.36600
Jakob Wickenberg
ÅS IL
6:43.40200
Hannes Sjölund-myhr
ÅS IL
5:56.35500
Jakob Wickenberg
ÅS IL
6:41.40000
H 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK 2
17:48.106700
Simon Eriksson
Östersunds SK
4:24.26300
Erik Hennings
Östersunds SK
4:43.28200
Simon Eriksson
Östersunds SK
4:13.25200
Erik Hennings
Östersunds SK
4:27.26600
2
Järpens SK
18:18.109700
+30.2900
Linus Berglund
Järpens SK
4:22.26100
Karl-oskar Pedersen
Järpens SK
4:57.29600
Linus Berglund
Järpens SK
4:13.25200
Karl-oskar Pedersen
Järpens SK
4:45.28400
3
Mörsils IF
20:37.123600
+2:49.16800
Joel Engberg
Mörsils IF
4:59.29800
Marius Mathisen
Mörsils IF
5:45.34400
Joel Engberg
Mörsils IF
4:45.28400
Marius Mathisen
Mörsils IF
5:07.30600
4
Utrikes
20:58.125700
+3:10.18900
Henrik Millestu
Utrikes
4:50.28900
Ludwig Millestu
Utrikes
6:07.36600
Henrik Millestu
Utrikes
4:32.27100
Ludwig Millestu
Utrikes
5:28.32700
5
Offerdals IF 1
21:33.129200
+3:45.22400
Jon Nilsson
Offerdals IF
5:46.34500
Elias Ragnarsson
Offerdals IF
6:12.37100
Jon Nilsson
Offerdals IF
5:04.30300
Elias Ragnarsson
Offerdals IF
4:31.27000
H 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Offerdals IF 2
15:44.94300
Karel Novak
Offerdals IF
5:14.31300
Erik Engelin
Offerdals IF
2:56.17500
Karel Novak
Offerdals IF
3:49.22800
Erik Engelin
Offerdals IF
3:43.22200
2
Duveds IF
15:58.95700
+14.1300
Arvid Jonsson
Duveds IF
4:23.26200
Ossian Rosenberg
Duveds IF
4:04.24300
Arvid Jonsson
Duveds IF
3:46.22500
Ossian Rosenberg
Duveds IF
3:44.22300
3
Mörsils IF
16:00.95900
+16.1500
Ludvig Karlsson
Mörsils IF
5:02.30100
Tobias Engberg
Mörsils IF
3:10.18900
Ludvig Karlsson
Mörsils IF
3:50.22900
Tobias Engberg
Mörsils IF
3:58.23700
4
Stuguns SK
16:23.98200
+39.3800
Erik Holmgren
Stuguns SK
4:01.24000
Love Strömqvist
Stuguns SK
4:39.27800
Erik Holmgren
Stuguns SK
4:51.29000
Love Strömqvist
Stuguns SK
2:51.17000
5
Järpens SK 1
17:30.104900
+1:46.10500
Oskar Edh
Järpens SK
5:17.31600
Felix Forsberg
Järpens SK
4:00.23900
Oskar Edh
Järpens SK
4:29.26800
Felix Forsberg
Järpens SK
3:43.22200
H 20
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Duveds IF
27:26.164500
Axel Jonsson
Duveds IF
7:17.43600
Olle Jonsson
Duveds IF
6:53.41200
Axel Jonsson
Duveds IF
6:40.39900
Olle Jonsson
Duveds IF
6:35.39400
2
Stockviks SF 2
27:27.164600
+1
Eddie Edström
Stockviks SF
7:02.42100
Sebastian Olsson
Stockviks SF
7:02.42100
Eddie Edström
Stockviks SF
6:48.40700
Sebastian Olsson
Stockviks SF
6:34.39300
3
Offerdals IF
27:31.165000
+5.400
Max Novak
Offerdals IF
7:01.42000
Elias Dahl
Offerdals IF
7:03.42200
Max Novak
Offerdals IF
6:45.40400
Elias Dahl
Offerdals IF
6:41.40000
4
Järpens SK 1
27:33.165200
+7.600
Hannes Stenström
Järpens SK
7:02.42100
Simeon Deyanov
Järpens SK
7:02.42100
Hannes Stenström
Järpens SK
6:40.39900
Simeon Deyanov
Järpens SK
6:47.40600
5
Östersunds SK
28:37.171600
+1:11.7000
Emil Persson
Östersunds SK
7:24.44300
Olov Roos
Östersunds SK
6:53.41200
Emil Persson
Östersunds SK
7:24.44300
Olov Roos
Östersunds SK
6:54.41300
6
Järpens SK 2
29:35.177400
+2:09.12800
Torben Svensson
Järpens SK
7:03.42200
Torben Svensson
Järpens SK
7:28.44700
Torben Svensson
Järpens SK
7:47.46600
Torben Svensson
Järpens SK
7:16.43500
7
Stockviks SF 1
29:49.178800
+2:23.14200
Oscar Lindell
Stockviks SF
7:44.46300
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
7:43.46200
Oscar Lindell
Stockviks SF
7:13.43200
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
7:08.42700