Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2014-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 561 av 561[
1
2
]
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
501
H 60
Jon Olovsson
Ljungdalens GOIF
3:10:35.1143410
+1:31:45.550440
43.5p
502
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
3:13:21.1160000
+1:34:31.567030
42.8p
503
H 40
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:14:04.1164310
+1:35:14.571340
42.7p
504
D 21
Johanna Tuuf
Axa SC
3:14:22.1166170
+1:35:33.573200
42.6p
505
H 21
Mikael Axbom
Axa SC
3:15:06.1170530
+1:36:16.577560
42.4p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:16:00
506
H 21 Motion
Magnus Bergqvist
Åmots SK
3:16:22.1178140
+1:37:32.585170
42.1p
507
H 50
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:16:38.1179710
+1:37:48.586740
42.1p
508
H 21 Motion
Magnus Hofwing
Axa SC
3:17:10.1182940
+1:38:20.589970
41.9p
509
H 21 Motion
Mats Westerberg
Broby GOIF
3:17:13.1183260
+1:38:23.590290
41.9p
510
H 60
Sture Larsson
Almunge IK
3:18:16.1189540
+1:39:26.596570
41.7p
511
H 50
Wolfgang Streith
Stennäsets IF
3:18:56.1193560
+1:40:06.600590
41.5p
512
H 21 Motion
Juha Järvisalo
Axa SC
3:20:27.1202600
+1:41:37.609630
41.2p
513
H 40
Jesper Grannas
Täby IS SK
3:20:36.1203540
+1:41:46.610570
41.2p
514
H 50
BO Eriksson
Försvarets Sk
3:22:11.1213090
+1:43:22.620120
40.8p
515
H 21 Motion
Mats Gustafsson
Axa SC
3:22:53.1217210
+1:44:03.624240
40.7p
516
H 60
Bengt Gustafsson
Axa SC
3:22:53.1217240
+1:44:03.624270
40.7p
517
D 50
Åsa Eriksson
Haninge SOK
3:23:08.1218730
+1:44:18.625760
40.6p
518
H 40
Mats Ogenborg
Nacka Värmdö SK
3:23:46.1222590
+1:44:57.629620
40.5p
519
H 50
Ola Westberg
Stennäsets IF
3:24:06.1224500
+1:45:16.631530
40.4p
520
H 21
Andreas Wallin
IK Stern
3:24:09.1224890
+1:45:20.631920
40.4p
521
D 60
Eivor Johansson
Navåsens FK
3:24:40.1227930
+1:45:50.634960
40.3p
522
H 50
Robert Alm
Almunge IK
3:24:58.1229770
+1:46:09.636800
40.2p
523
D 40
Madelene Morell-sjöberg
IFK Mora SK
3:25:21.1232080
+1:46:32.639110
40.2p
524
H 21
Karl Hallgren
Axa SC
3:25:53.1235290
+1:47:04.642320
40.1p
525
D 21
Charlotte Bengtsson
Axa SC
3:25:57.1235640
+1:47:07.642670
40.0p
526
H 40
Nils Felix Janhäll
DF U-vattensrugby
3:26:19.1237880
+1:47:30.644910
40.0p
527
D 21 Motion
Karin Niss Blomqvist
Falun
3:26:35.1239460
+1:47:45.646490
39.9p
528
D 40
Linda Bengtsson
Sya SK
3:27:10.1242910
+1:48:20.649940
39.8p
529
H 21 Motion
Jan Engström
IK Jarl Rättvik
3:28:07.1248600
+1:49:17.655630
39.6p
530
H 21 Motion
Fredric Ellus
Högbo GOIF
3:28:55.1253470
+1:50:06.660500
39.4p
531
D 21 Motion
Karin Klasén
Lidingö
3:29:00.1253910
+1:50:10.660940
39.4p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:31:00
532
H 21
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
3:31:03.1266270
+1:52:14.673300
39.0p
533
H 40
Henric Lindahl
Norrköpings SK
3:31:04.1266310
+1:52:14.673340
39.0p
534
H 40
Håkan Berglind
Åre Längdskidklubb
3:31:32.1269140
+1:52:42.676170
38.9p
535
H 21 Motion
Lars Aldén
IFK Västerås SK
3:34:52.1289130
+1:56:02.696160
38.3p
536
D 21
Anna Rudolfsson
Axa SC
3:35:53.1295220
+1:57:03.702250
38.1p
537
H 21
Emil Johanson
Axa SC
3:35:53.1295290
+1:57:04.702320
38.1p
538
D 21 Motion
Kristina Boklund
Stockholm
3:36:56.1301500
+1:58:06.708530
37.9p
539
H 21 Motion
Stefan Rooth
Djurås
3:38:19.1309810
+1:59:29.716840
37.6p
540
H 50
Per Andersson
Malungs IF
3:40:09.1320890
+2:01:20.727920
37.3p
541
H 40
Carl Westerberg
IK Stern
3:41:18.1327730
+2:02:28.734760
37.1p
542
H 21
Johan Moberg
Sandhems IF
3:42:32.1335110
+2:03:42.742140
36.9p
543
H 40
Kent Sörfelt
Edsbyns SK
3:43:13.1339250
+2:04:23.746280
36.8p
544
H 21
Cristian Rojas
Solna IFK
3:43:21.1340030
+2:04:31.747060
36.7p
545
D 40
Veronica Ronnebro
No Club
3:43:43.1342200
+2:04:53.749230
36.7p
546
H 40
Stefan Karlsson
Strömtorps IK
3:43:44.1342370
+2:04:55.749400
36.7p
547
D 21 Motion
Veronica Noring
No Club
3:47:36.1365580
+2:08:47.772610
36.0p
548
D 21 Motion
Johanna Giorgi
Axa SC
3:47:46.1366580
+2:08:57.773610
36.0p
549
H 21 Motion
Bertrand Giorgi
Axa SC
3:47:52.1367120
+2:09:02.774150
36.0p
550
D 21
Lina Eklund
Ka 3 IF, Fårösund
3:47:59.1367890
+2:09:10.774920
36.0p
551
D 40
Ewa Hjelm
Sollerö IF Rodd
3:49:00.1373920
+2:10:10.780950
35.8p
552
D 60
Eva Blomgren
Nybro Ski
3:50:11.1381050
+2:11:21.788080
35.6p
553
H 60
Lars-ove Blomgren
Nybro Ski
3:50:23.1382200
+2:11:33.789230
35.6p
554
D 21
Anna Engström
IK Jarl Rättvik
3:56:53.1421200
+2:18:03.828230
34.5p
555
D 21 Motion
Cecilia Bergensjö
FK Snapphanarna
3:59:16.1435500
+2:20:26.842530
34.2p
556
D 21 Motion
Jenny Mikkola
Axa SC
4:01:35.1449400
+2:22:45.856430
33.8p
557
H 60
Hans Bengtsson
Navåsens FK
4:06:07.1476600
+2:27:17.883630
33.2p
558
H 21
Simon Palmblad
Intersport Skrapan Stockholm
4:06:30.1478900
+2:27:40.885930
33.1p
559
H 21 Motion
Jouni Mikkola
Axa SC
4:09:04.1494300
+2:30:14.901330
32.8p
560
H 50
Thomas Mårtensson
Ka 3 IF, Fårösund
4:16:14.1537380
+2:37:25.944410
31.8p
561
D 21
Jennie Spetz
Göteborg
4:16:22.1538180
+2:37:33.945210
31.8p
Visar resultat 501 till 561 av 561[
1
2
]