Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup - Sprint
2013-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Ofullstädiga resultat
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
3
Even Northug
Strindheim IL
4
Marcus Ruus
Gillberga SK
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Simon Lageson
Åsarna IK
B-Final
7
Jens Burman
Åsarna IK
8
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
9
Olof Roos
Östersunds SK
10
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
11
Markus Persson
Hudiksvalls IF
12
Emil Svensson
Åsarna IK
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:46.16564
15
Henrik Ottosson
Åsarna IK
2:53.17223
16
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
2:54.17307
17
August Nilsson
Östersunds SK
2:55.17407
18
Simon Öberg
Kalix SK
2:55.17436
19
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
2:55.17465
20
Anton Persson
SK Bore
2:55.17487
21
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:56.17572
22
Sebastian Olsson
Stockviks SF
2:57.17613
23
Simeon Deyanov
Järpens SK
2:57.17642
24
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
2:57.17675
25
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:57.17683
25
Ole Skrove
Norway
2:57.17683
27
Tobias Karlsson
Kalix SK
2:58.17746
28
Gustav Sundström
Garphyttans IF
2:58.17792
29
Simon Fors
Domnarvets GOIF
2:59.17810
30
Jonathan Ström
Hägglunds SK
2:59.17840
31
Torben Svensson
Järpens SK
2:59.17893
32
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:59.17897
33
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
3:00.17931
34
Eddie Edström
Stockviks SF
3:00.17933
35
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:00.17938
36
Björn Sandström
Täfteå IK
3:00.17982
37
Olof Jonsson
Duveds IF
3:01.18014
38
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:01.18031
39
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:01.18042
40
Felix Hopstadius
Storumans IK
3:01.18058
41
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:02.18113
42
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
3:02.18129
43
Erik Persson
Eksjö SOK
3:02.18141
44
Emil Persson
Östersunds SK
3:03.18202
45
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
3:03.18204
46
Anton Åström
Bodens SK
3:03.18237
47
Theo Thåli
Falu IK
3:03.18286
48
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
3:04.18342
49
Truls Aune Trøan
Steinkjer Skl
3:04.18356
50
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
3:04.18357
51
Hannes Stenström
Järpens SK
3:04.18375
52
Marcus Johansson
Gillberga SK
3:05.18405
53
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:06.18560
54
Sindre Stiklestad
Steinkjer Skl
3:06.18563
55
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:06.18591
56
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:07.18665
56
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:07.18665
58
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
3:08.18740
59
Anders Vedin
Stockviks SF
3:08.18773
60
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:09.18817
61
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:09.18826
62
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:10.18947
63
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:10.18961
64
Martin Johansson
Linköpings SK
3:10.18971
65
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
3:10.18997
66
Daniel Södersten
Orsa SK
3:11.19049
67
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:12.19105
68
Jesper Thor
Åsarna IK
3:12.19173
69
Jesper Boman
Strömnäs GIF
3:12.19178
70
Joel Lager
Garphyttans IF
3:12.19189
71
Per Bennermo
Hybo AIK
3:13.19200
72
Lars Gellein Halvorsen
Botne SK
3:13.19255
73
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:17.19628
74
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
3:17.19696
75
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:18.19719
76
Erik Öman
Hägglunds SK
3:21.20059
77
Oskar Åström
Stockviks SF
3:22.20127
78
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:22.20192
79
Erik Wickberg
Hägglunds SK
3:31.21073
80
David Thorell
IK Stern
3:36.21512
81
Jonas Ingard
IK Rex
3:55.23443
82
Erik Söderlund
Malungs IF
23:59:59.8639800
82
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
82
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:59:59.8639800
85
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
86
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800