Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Sprint
2013-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
H 21
Final
1
Simon Persson
IFK Umeå
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
4
Anton Karlsson
Åsarna IK
5
Johannes Ringsby
SK Bore
6
Jesper Arnesson
Borås SK
B-Final
1
Gustav Nordström
Borås SK
2
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
3
Anders Svanebo
Stockviks SF
4
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
5
Adam Johansson
IFK Mora SK
-
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Semifinal
1
Simon Persson
IFK Umeå
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
3
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
4
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
5
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
6
Adam Johansson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Simon Persson
IFK Umeå
2
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
3
Adam Johansson
IFK Mora SK
4
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
5
Kari Peters
LN
6
Jesper Brofjärd
Borås SK
Kvartsfinal
1
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
3
Robin Norum
IFK Umeå
4
Jimmie Johnsson
Axa SC
5
Juris Germanis
A2
6
Janis Paipals
Gulbene
Kvartsfinal
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
3
Anders Svanebo
Stockviks SF
4
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
5
Emil Ekman
Ulricehamns IF
6
Daniel Holmgren
IFK Umeå
Semifinal
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Johannes Ringsby
SK Bore
4
Jesper Arnesson
Borås SK
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
6
Gustav Nordström
Borås SK
Kvartsfinal
1
Gustav Nordström
Borås SK
2
Jesper Arnesson
Borås SK
3
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
4
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
5
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
6
Ioseba Rojo
Alpino Uzturre
Kvartsfinal
1
Johannes Ringsby
SK Bore
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Adam Steen
Falun Borlänge SK
4
Lars Suther
Lima IF
5
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
6
Rasmus Blom
Högsäters GF
Kval
1
Simon Persson
IFK Umeå
2:10.12988
2
Gustav Nordström
Borås SK
2:11.13061
3
Johan Eriksson
Åsarna IK
2:12.13135
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:13.13222
5
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2:13.13274
6
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:13.13274
7
Robin Norum
IFK Umeå
2:14.13337
8
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:15.13487
9
Jesper Arnesson
Borås SK
2:16.13556
10
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
2:16.13563
11
Jesper Brofjärd
Borås SK
2:17.13674
12
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
2:18.13707
13
Johannes Ringsby
SK Bore
2:18.13710
14
Janis Paipals
Gulbene
2:18.13730
15
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:18.13760
16
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:18.13789
17
Juris Germanis
A2
2:19.13830
18
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
2:19.13849
19
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:19.13869
20
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:19.13876
21
Kari Peters
LN
2:20.13924
22
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:20.13926
23
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:20.13937
24
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
2:20.13939
25
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:20.13974
26
Daniel Holmgren
IFK Umeå
2:21.14005
27
Jimmie Johnsson
Axa SC
2:21.14015
28
Lars Suther
Lima IF
2:21.14016
29
Ioseba Rojo
Alpino Uzturre
2:21.14022
30
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:21.14025
31
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:21.14041
32
Pavels Ribakovs
Cpskrsk
2:21.14047
33
Johan Herrman
SK Ringen
2:21.14047
34
Axel Bergsten
Axa SC
2:21.14079
35
Alexander Westberg
Borås SK
2:21.14085
36
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:21.14092
37
Andre Larsson
Svegs IK
2:22.14159
38
Anders Solin
IFK Mora SK
2:22.14184
39
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:22.14185
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:23.14217
41
Javier Gutierrez
CLUB Esqui Solvay
2:23.14220
42
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:23.14259
43
Henrik Alm
Idre SK
2:23.14263
44
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:24.14308
45
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
2:24.14319
46
Viktor Axelsson
Borås SK
2:24.14337
47
Bob Impola
SK Bore
2:24.14378
48
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:25.14426
49
Carl Olander
IK Stern
2:25.14460
50
Oscar Persson
SK Bore
2:26.14519
51
Lars Stenseth
Vang IL
2:28.14716
52
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
2:29.14869
53
Niklas Andersson
Borås SK
2:33.15220
54
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:36.15533
55
Leandro Ribela
National Team
2:36.15569
56
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:39.15886
57
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:41.16039
58
Fabrizio Bourguignon
National Team
2:53.17201
59
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
60
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
61
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
62
Samuel Norlén
IK Stern
23:59:59.8639800
63
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
64
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
23:59:59.8639800