Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
WC Asiago Sprint
2013-12-21
Deltävling i
World Cup 2014
<<< WC Falun Pursuit
WC Asiago Team Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Justyna Kowalczyk
Poland
2
Anne Kylloenen
Finland
3
Maiken Caspersen Falla
Norway
4
Britta Johansson Norgren
Sweden
5
Denise Herrmann
Tyskland
6
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
Semifinal
7
Laurien van der Graaff
Switzerland
7
Aino-Kaisa Saarinen
Finland
9
Mona-lisa Malvalehto
Finland
9
Ida Sargent
Usa
11
Katja Visnar
Slovakia
11
Ingvild Flugstad Østberg
Norway
Kvartsfinal
13
Natalia Matveeva
Russia
13
Daria Gaiazova
Canada
13
Ida Ingemarsdotter
Sweden
16
Hanna Kolb
Tyskland
16
Celine Brun Lie
Norway
16
Alena Prochazkova
Slovakia
16
Kikkan Randall
Usa
16
Sadie Bjornsen
Usa
21
Evgenia Shapovalova
Russia
21
Sandra Ringwald
Tyskland
21
Hanna Falk
Sweden
21
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
21
Sophie Caldwell
Usa
26
Maria Nysted Groenvoll
Norway
26
Gaia Vuerich
Italy
26
Vesna Fabjan
Slovakia
26
Katerina Smutna
Austria
26
Magdalena Pajala
Sweden
Kval
31
Bettina Gruber
Switzerland
3:11.19084
32
Greta Laurent
Italy
3:11.19098
33
Karolina Grohova
Czech Republic
3:11.19099
34
Linn Sömskar
Sweden
3:12.19118
35
Anastasia Dotsenko
Russia
3:12.19123
35
Mari Eide
Norway
3:12.19123
37
Jennie Öberg
Sweden
3:12.19133
38
Lucia Scardoni
Italy
3:12.19156
39
Nicole Fessel
Tyskland
3:12.19197
40
Doris Trachsel
Switzerland
3:13.19244
41
Ilaria Debertolis
Italy
3:13.19269
42
Tatjana Stiffler
Switzerland
3:14.19344
43
Eva Vrabcova Nyvltova
Czech Republic
3:14.19371
44
Katrin Zeller
Tyskland
3:15.19447
45
Chandra Crawford
Canada
3:15.19479
46
Daria Godovanichenko
Russia
3:16.19527
47
Valiantsina Kaminskaya
Bulgaria
3:16.19541
48
Julia Ivanova
Russia
3:16.19574
49
Triin Ojaste
Estonia
3:16.19598
50
Sylwia Jaskowiec
Poland
3:17.19625
51
Anamarija Lampic
Slovakia
3:17.19649
52
Agnieszka Szymanczak
Poland
3:17.19671
53
Natalia Korosteleva
Russia
3:17.19695
54
Perianne Jones
Canada
3:18.19746
55
Piret Pormeister
Estonia
3:18.19750
56
Elena Soboleva
Russia
3:19.19865
57
Dandan Man
China
3:21.20023
58
Li Hongxue
China
3:23.20236
59
Anna Stoyan
Kazakstan
3:24.20367
60
Marina Matrossova
Kazakstan
3:25.20439
61
Nika Razinger
Slovakia
3:26.20599
62
Debora RONCARI
Italy
3:29.20806
63
Ingrida Ardisauskaite
Lithuania
3:34.21388
64
Daniela KOTSCHOVA
Slovakia
3:36.21560