Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS - Muonio
2013-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Victoria Carl
Tyskland
14:38.87740
83.2p
2
Anastasia Sedova
Russian Federation
14:59.89870
+21.2030
80.9p
3
Katri Lylynpera
Finland
15:02.90160
+24.2320
80.7p
4
Lovise Heimdal
Norway
15:12.91110
+33.3270
79.7p
5
Jasmi Joensuu
Finland
15:12.91160
+34.3320
79.7p
6
Irina Mikeshina
Russian Federation
15:22.92170
+44.4330
78.7p
7
Chunxue Chi
China
15:24.92320
+45.4480
78.5p
8
Leena Nurmi
Finland
15:31.93090
+53.5250
77.8p
9
Johanne Larsen
Norway
15:42.94150
+1:04.6310
76.8p
10
Olga Zalesova
Russian Federation
15:58.95730
+1:19.7890
75.4p
11
Lidia Durkina
Russian Federation
16:00.95910
+1:21.8070
75.3p
12
Helena Lundkvist
Sweden
16:02.96130
+1:23.8290
75.1p
13
Alina Shuryga
Kazakstan
16:07.96600
+1:28.8760
74.7p
14
Emilia Myllykoski
Finland
16:14.97330
+1:35.9490
74.0p
15
Maria Smirnova
Russian Federation
16:16.97570
+1:38.9730
73.8p
16
Jenni Tolonen
Finland
16:16.97590
+1:38.9750
73.8p
17
Jenny Larsson
Sweden
16:31.99000
+1:52.11160
72.6p
18
Hanna Wikman
Sweden
16:31.99030
+1:52.11190
72.6p
19
Oksana Shatalova
Ukraine
16:33.99280
+1:55.11440
72.4p
20
Tamara Ebel
Kazakstan
16:35.99420
+1:56.11580
72.3p
21
Arina Kalinina
Russian Federation
16:36.99500
+1:57.11660
72.2p
22
Zura Kalipenova
Kazakstan
16:37.99620
+1:58.11780
72.1p
23
Guzel Sirazetdinova
Russian Federation
16:38.99780
+2:00.11940
72.0p
24
Yekaterina Mandrika
Kazakstan
16:39.99830
+2:00.11990
72.0p
25
Liana Kharoshka
Belarus
16:40.99900
+2:01.12060
71.9p
25
Anna Averina
Russian Federation
16:40.99900
+2:01.12060
71.9p
27
Maki Ohdaira
Japan
16:41.100020
+2:02.12180
71.8p
28
Valentina Ebel
Kazakstan
16:43.100270
+2:05.12430
71.6p
29
Anette Veerpalu
Estonia
16:49.100860
+2:11.13020
71.2p
30
Alexandra Podoxenova
Russian Federation
16:53.101260
+2:15.13420
70.9p
31
Jasmin Sipola
Finland
16:56.101510
+2:17.13670
70.7p
32
Jenni Hilden
Finland
16:57.101680
+2:19.13840
70.5p
33
Tatiana Chvanova
Russian Federation
17:00.101910
+2:21.14070
70.4p
34
Seila Peek
Estonia
17:00.101940
+2:22.14100
70.3p
35
Amanda Backman
Finland
17:01.102040
+2:23.14200
70.3p
36
Ida Sundström
Sweden
17:01.102070
+2:23.14230
70.2p
37
Olena Zubok
Ukraine
17:04.102330
+2:25.14490
70.0p
38
Alena Lipatova
Russian Federation
17:05.102470
+2:27.14630
69.9p
39
Maria Orlova
Russian Federation
17:07.102650
+2:29.14810
69.8p
40
Elin Lovdahl
Finland
17:09.102850
+2:31.15010
69.6p
41
Anastasia Ostrovskaia
Russian Federation
17:12.103130
+2:33.15290
69.4p
42
Irina Antonova
Russian Federation
17:12.103150
+2:34.15310
69.4p
43
Elmira Mutagarova
Kazakstan
17:12.103170
+2:34.15330
69.4p
44
Irina Severina
Russian Federation
17:13.103210
+2:34.15370
69.4p
45
Julia Virtala
Sweden
17:16.103500
+2:37.15660
69.2p
46
Ekaterina Konstantinova
Russian Federation
17:16.103510
+2:37.15670
69.1p
47
Johanna Engström
Sweden
17:23.104290
+2:45.16450
68.6p
48
Emilia Kulhelm
Finland
17:24.104350
+2:46.16510
68.5p
49
Olga Letucheva
Russian Federation
17:27.104640
+2:49.16800
68.3p
50
Alina Shesheleva
Russian Federation
17:28.104700
+2:49.16860
68.3p
51
Irina Kartseva
Russian Federation
17:29.104800
+2:50.16960
68.2p
52
Neda Bukovskyte
Lithuania
17:29.104810
+2:50.16970
68.2p
53
Darina Ilina
Russian Federation
17:30.104960
+2:52.17120
68.1p
54
Sara Ray
Finland
17:46.106530
+3:07.18690
67.0p
55
Sofia Manninen
Finland
17:54.107320
+3:15.19480
66.4p
56
Elizaveta Burtseva
Russian Federation
17:54.107340
+3:16.19500
66.4p
57
Maria Zagrenchuk
Russian Federation
17:56.107530
+3:17.19690
66.3p
58
Ottilia Niemi
Sweden
17:57.107690
+3:19.19850
66.2p
59
Anna Panferova
Russian Federation
17:58.107770
+3:20.19930
66.1p
60
Maryia Roshchynskaya
Belarus
17:59.107840
+3:21.20000
66.1p
61
Anna Mkhitaryan
Armenia
18:22.110140
+3:44.22300
64.6p
62
Iryna Pauliuchenka
Belarus
18:46.112540
+4:08.24700
63.1p
63
Mariya Alexeeva
Russian Federation
20:13.121280
+5:35.33440
58.1p
-
Elena Abramova
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Klemets
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Ina Lukonina
Belarus
23:59:59.8639800
-
-
Svetlana Rogozhkina
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Nataliya Smirnova
Russian Federation
23:59:59.8639800
-