Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallssprinten
2013-11-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Erik Söderlund
Malungs IF
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
4
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
5
Sivert Grøtan Eriksen
Byåsen IL
6
Simen Midttun
Byneset IL
B-Final
7
Fredrik Riseth
Byåsen IL
8
Axel Ekström
Garphyttans IF
9
Even Northug
Strindheim IL
10
Simon Lageson
Åsarna IK
11
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
12
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
Kvartsfinal
13
Nomame Noname
No Club
14
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
14
Henrik Ottosson
Åsarna IK
16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
16
Ole Jørgen Bruvoll
Lierne IL
16
Ole Skrove
Steinkjer Skl
19
Kristoffer BY Vollset
Klæbu IL
19
Torleif Syrstad
Lundamo IL
19
Gustav Sundström
Garphyttans IF
22
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
22
Filip Danielsson
Garphyttans IF
22
Jonathan Ström
Hägglunds SK
Kval
25
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2:42.16107
26
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
2:43.16236
27
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:44.16396
28
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:45.16468
29
Marcus Grate
Täfteå IK
2:45.16494
30
Martin Herbert
Sundbybergs IK
2:46.16572
31
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:46.16584
32
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:47.16621
33
Torben Svensson
Järpens SK
2:47.16628
34
Olof Roos
Östersunds SK
2:47.16665
35
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2:47.16689
36
Sondre Bjørkli
Hommelvik IL
2:48.16714
37
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:48.16738
38
Max Novak
Offerdals SK
2:48.16778
39
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
2:48.16790
40
Olof Jonsson
Duveds IF
2:49.16833
41
Sindre Øwre Haugan
Hommelvik IL
2:49.16897
42
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
2:50.16915
43
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:50.16923
44
Elias Dahl
Offerdals SK
2:50.16950
45
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:50.16963
46
Hannes Liljedal
Östersunds SK
2:50.16978
47
Øyvind Larsen
Ranheim SK
2:50.16985
48
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
2:50.16997
49
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:51.17007
50
Martin Hovin
Byåsen IL
2:51.17017
51
Eddie Edström
Stockviks SF
2:51.17042
52
Jens Selahn
Stockviks SF
2:51.17085
53
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
2:52.17103
54
Anders Roos
Östersunds SK
2:52.17133
55
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
2:52.17148
56
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
2:52.17156
57
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:52.17194
58
Hannes Stenström
Järpens SK
2:53.17237
59
Tomas Renå
Hommelvik IL
2:54.17311
60
Martin Emilsson
Offerdals SK
2:54.17316
61
Axel Jonsson
Duveds IF
2:54.17347
62
Erik HUSBY
Leik IL
2:54.17372
63
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
2:54.17377
64
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
2:55.17436
65
Truls Torvik
Varden Il,
2:55.17457
66
Olle Axelsson
Borås SK
2:55.17472
67
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
2:55.17491
68
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
2:55.17499
68
Raimo Vigants
Madona
2:55.17499
70
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
2:56.17522
71
Vebjørn Midttun
Byneset IL
2:57.17611
72
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
2:57.17636
73
August Spik
SK Leksand
2:57.17697
74
Viktor Karlsson
Storumans IK
2:58.17732
75
Jonas Berg
Byåsen IL
2:58.17753
76
Theo Thåli
Falu IK
2:58.17759
77
Martin Johansson
Linköpings SK
2:59.17856
78
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:00.17904
79
3:00.17919
80
John Gunnar Hoås
Lånke IL
3:00.17946
81
Per Bennermo
Hybo AIK
3:00.17961
82
Arnis Petersons
Cpsk
3:04.18307
83
Duncan Gibb
Storbritannien
3:09.18874
84
Oskar Åström
Stockviks SF
3:10.18947
85
Gregor Young
Storbritannien
3:11.19068
86
Jonas Persson
Trönö IK
3:16.19522
87
Harry Nicholls
Storbritannien
3:16.19557
88
Emil Bennermo
Hybo AIK
3:17.19622