Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet
2014-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1539[
1
2
3
4
]
61km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Daniel Richardsson
Helsinge Ski Team
2:44:42.988100
93.3p
2
H 21
Stanislav Rezac
Team Centric
2:45:58.995700
+1:16.7500
92.5p
3
H 21
Anders Aukland
Team Centric
2:45:59.995800
+1:17.7600
92.5p
3
H 21
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
2:45:59.995800
+1:17.7600
92.5p
5
H 21
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
2:46:23.998200
+1:41.10000
92.3p
6
H 21
Oskar Svärd
Team Coop
2:46:43.1000200
+2:01.12000
92.1p
7
H 21
Jörgen Aukland
Team Centric
2:46:53.1001200
+2:11.13000
92.0p
8
H 21
Jens Eriksson
Team Centric
2:47:01.1002000
+2:19.13800
91.9p
9
H 21
Bruno Debertolis
TEAM ROSSIGNOL
2:47:17.1003600
+2:35.15400
91.8p
10
H 21
Simen Østensen
Team Centric
2:47:33.1005200
+2:51.17000
91.6p
11
H 21
Jörgen Brink
Team LeasePlan Go1
2:47:35.1005400
+2:53.17200
91.6p
12
H 21
Roger Aa Djupvik
Team Coop
2:47:41.1006000
+2:59.17800
91.5p
13
H 21
Fredrik Byström
Helsinge Ski Team
2:47:55.1007400
+3:13.19200
91.4p
14
H 21
Geir Ludvig Aasen Ouren
Team NPRO
2:48:13.1009200
+3:31.21000
91.2p
15
H 21
Ari Luusua
Skiforce
2:48:20.1009900
+3:38.21700
91.1p
16
H 21
Christoffer Callesen
Team LeasePlan Go1
2:48:25.1010400
+3:43.22200
91.1p
17
H 21
Daniel Tynell
Team Tynell
2:49:16.1015500
+4:34.27300
90.6p
18
H 21
Lars Ljung
Helsinge Ski Team
2:49:56.1019500
+5:14.31300
90.2p
19
H 21
Erik Melin-Söderström
Team Ski&Run
2:50:15.1021400
+5:33.33200
90.1p
20
H 21
Toni Livers
TEAM ROSSIGNOL
2:50:33.1023200
+5:51.35000
89.9p
21
H 21
Martin Rosvall
Team 7-mila
2:50:44.1024300
+6:02.36100
89.8p
22
H 21
Sami Jauhojärvi
Snowproof Racing
2:50:56.1025500
+6:14.37300
89.7p
23
H 21
Svein Tore Sinnes
Team NPRO
2:51:01.1026000
+6:19.37800
89.6p
24
H 21
Mikko Koutaniemi
Skiforce
2:51:21.1028000
+6:39.39800
89.4p
25
H 21
Audun Laugaland
Team LeasePlan Go1
2:51:24.1028300
+6:42.40100
89.4p
26
H 21
Stian Remseth Andresen
Team Centric
2:51:52.1031100
+7:10.42900
89.1p
27
H 21
Thomas Henriksen
Team LeasePlan Go1
2:52:15.1033400
+7:33.45200
88.9p
28
H 21
Morten Eide Pedersen
Team Coop
2:52:41.1036000
+7:59.47800
88.7p
29
H 21
Nikolay Bolotov
Team Vitargo
2:52:43.1036200
+8:01.48000
88.7p
30
H 21
Antti Lampinen
Snowproof Racing
2:52:48.1036700
+8:06.48500
88.6p
31
H 21
Teodor Peterson
Team Centric
2:52:55.1037400
+8:13.49200
88.6p
32
H 21
Ville Nousiainen
Team Electrofit
2:53:24.1040300
+8:42.52100
88.3p
33
H 21
Anders Hoest
Team Centric Talent
2:53:25.1040400
+8:43.52200
88.3p
34
H 21
Bill Impola
Team Coop
2:53:42.1042100
+9:00.53900
88.1p
35
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit
2:54:17.1045600
+9:35.57400
87.8p
36
H 21
Oscar Persson
SK Bore
2:54:19.1045800
+9:37.57600
87.8p
37
H 21
Markus Jönsson
Team Ski&Run
2:54:21.1046000
+9:39.57800
87.8p
38
H 21
Stian Hoelgaard
Team NPRO
2:54:33.1047200
+9:51.59000
87.7p
38
H 21
Kalle Gräfnings
Sysarb Oneway
2:54:33.1047200
+9:51.59000
87.7p
40
H 21
Jonas Nielsen
Team NPRO
2:54:54.1049300
+10:12.61100
87.5p
41
H 21
Kari Varis
Skiforce
2:55:08.1050700
+10:26.62500
87.4p
42
H 21
Anders Högberg
Helsinge Ski Team
2:55:11.1051000
+10:29.62800
87.3p
43
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:55:26.1052500
+10:44.64300
87.2p
43
H 21
Alexander Artemyev
Team Vitargo
2:55:26.1052500
+10:44.64300
87.2p
45
H 21
Raido Rankel
Team Vitargo
2:55:33.1053200
+10:51.65000
87.2p
46
H 21
Lukas Bauer
Team Coop
2:56:03.1056200
+11:21.68000
86.9p
47
H 21
Björn Rydvall
Team 7-mila
2:56:34.1059300
+11:52.71100
86.6p
48
H 21
Joar Thele
Team Centric Talent
2:56:39.1059800
+11:57.71600
86.6p
49
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:57:04.1062300
+12:22.74100
86.4p
50
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:57:11.1063000
+12:29.74800
86.3p
51
H 21
Mattias Strandvall
Skiforce
2:57:29.1064800
+12:47.76600
86.1p
52
H 21
Bob Impola
SK Bore
2:57:57.1067600
+13:15.79400
85.9p
53
H 21
Simon Lagesson
Team Trillevallen
2:58:55.1073400
+14:13.85200
85.4p
54
H 21
Ivan Arteev
Russia Marathon Team
2:59:08.1074700
+14:26.86500
85.3p
55
H 21
Lasse Paakkonen
Skiforce
2:59:16.1075500
+14:34.87300
85.2p
56
H 21
Alexey Dvoskin
Team Vitargo
2:59:25.1076400
+14:43.88200
85.2p
57
H 21
Rikard Tynell
Team Tynell
2:59:42.1078100
+15:00.89900
85.0p
58
H 21
Axel Bergsten
AXA Sports Club
2:59:51.1079000
+15:09.90800
84.9p
59
H 21
Karel Tammjarv
Team Vitargo
3:00:06.1080500
+15:24.92300
84.8p
60
H 21
Børre Næss
Team NPRO
3:01:14.1087300
+16:32.99100
84.2p
61
H 21
Klas Nilsson
Team 7-mila
3:01:28.1088700
+16:46.100500
84.1p
62
H 21
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
3:02:37.1095600
+17:55.107400
83.6p
63
H 21
Johan Sandberg
Team 7-mila
3:03:04.1098300
+18:22.110100
83.3p
64
H 21
Egor Sorin
Russia Marathon Team
3:03:10.1098900
+18:28.110700
83.3p
65
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
3:03:18.1099700
+18:36.111500
83.2p
66
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals sk
3:03:43.1102200
+19:01.114000
83.0p
67
H 21
Martin Holmstrand
AXA Sports Club
3:03:50.1102900
+19:08.114700
83.0p
68
H 21
Samuel Norlén
Team Oslo
3:03:51.1103000
+19:09.114800
83.0p
69
H 21
Patrik Karlsson
Sysarb Oneway
3:04:01.1104000
+19:19.115800
82.9p
70
H 21
Pasi Vuori
Team Electrofit
3:04:08.1104700
+19:26.116500
82.8p
71
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
3:04:14.1105300
+19:32.117100
82.8p
72
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
3:04:29.1106800
+19:47.118600
82.7p
73
H 21
Anders Svanebo
ROG AB
3:04:39.1107800
+19:57.119600
82.6p
74
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
3:04:47.1108600
+20:05.120400
82.5p
75
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
3:04:55.1109400
+20:13.121200
82.5p
76
H 21
Andrey Tyuterev
Russia Marathon Team
3:05:11.1111000
+20:29.122800
82.3p
77
H 21
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
3:05:30.1112900
+20:48.124700
82.2p
78
H 21
Chris Àndre Jespersen
Team United Bakeries
3:09:01.1134000
+24:19.145800
80.6p
79
H 21
Riccardo Mich
TEAM ROSSIGNOL
3:09:02.1134100
+24:20.145900
80.6p
80
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit
3:09:21.1136000
+24:39.147800
80.4p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 3:10:00
81
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
3:10:07.1140600
+25:25.152400
80.1p
82
D 21
Kerttu Niskanen
Team Centric
3:10:18.1141700
+25:36.153500
80.0p
83
H 21
Linus Larsson
Sysarb Oneway
3:11:50.1150900
+27:08.162700
79.3p
84
D 21
Britta Johansson Norgren
Team SkiProAm
3:11:59.1151800
+27:17.163600
79.2p
85
D 21
Seraina Boner
Team Coop
3:12:30.1154900
+27:48.166700
79.0p
85
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
3:12:30.1154900
+27:48.166700
79.0p
87
H 21
Geir Strandbakke
Team Sport 1 Lillehammer
3:13:08.1158700
+28:26.170500
78.7p
88
H 21
Petter Engdahl
Team Trillvevallen
3:13:24.1160300
+28:42.172100
78.6p
89
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF Skidklubb
3:13:27.1160600
+28:45.172400
78.6p
90
H 21
Tobias Karlsson
Sysarb Oneway
3:13:29.1160800
+28:47.172600
78.6p
91
H 21
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:14:18.1165700
+29:36.177500
78.2p
92
D 21
Inger Liv Bjerkreim Nilsen
Team United Bakeries
3:14:22.1166100
+29:40.177900
78.2p
93
D 21
Laila Kveli
Team Centric
3:14:24.1166300
+29:42.178100
78.2p
94
D 21
Maria Rydqvist
Sysarb Oneway
3:14:30.1166900
+29:48.178700
78.2p
95
H 21
Mattias Bångman
Offerdals sk
3:14:39.1167800
+29:57.179600
78.1p
96
H 21
Ståle Fenstad
stadsbygd il
3:14:40.1167900
+29:58.179700
78.1p
97
H 21
Ola A. Eggen
Snåsa IL / Team Skigo
3:15:15.1171400
+30:33.183200
77.8p
98
H 21
Thommy Larsson
ROG AB
3:15:37.1173600
+30:55.185400
77.7p
99
H 21
Andre Jakobsson
Östersund SK
3:15:55.1175400
+31:13.187200
77.6p
100
H 21
Karl Zeitz
Team Oslo
3:16:51.1181000
+32:09.192800
77.2p
101
H 21
Philip Askeroth
klubblös
3:17:08.1182700
+32:26.194500
77.1p
102
H 21
Ville Mäkelä
Team Neon Sport
3:17:14.1183300
+32:32.195100
77.0p
103
D 21
Annika Löfström
Team SkiProAm
3:17:38.1185700
+32:56.197500
76.8p
104
D 21
Sara Lindborg
Team SkiProAm
3:17:56.1187500
+33:14.199300
76.7p
105
H 21
Fredrik Kuoppa
ROG AB
3:18:21.1190000
+33:39.201800
76.6p
106
H 21
Seppo Rellman
Team Electrofit
3:18:28.1190700
+33:46.202500
76.5p
107
H 21
Mattias Argårds
IFK Mora SK
3:19:04.1194300
+34:22.206100
76.3p
108
D 21
Nina Lintzén
Team SkiProAm
3:19:53.1199200
+35:11.211000
75.9p
108
D 21
Lina Korsgren
Team SkiProAm
3:19:53.1199200
+35:11.211000
75.9p
110
D 21
Tuva Toftdahl Staver
Team Coop
3:20:40.1203900
+35:58.215700
75.6p
111
H 21
Olle Jonsson
Team Trillevallen
3:20:47.1204600
+36:05.216400
75.6p
112
H 21
Matti Hiironen
klubblös
3:21:02.1206100
+36:20.217900
75.5p
113
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
3:21:05.1206400
+36:23.218200
75.5p
114
H 21
Tom Ankerstål
Rehns BK
3:21:26.1208500
+36:44.220300
75.3p
115
D 21
Maria Gräfnings
Sysarb Oneway
3:21:27.1208600
+36:45.220400
75.3p
116
H 21
Björn Hänninen
Högbo GIF
3:21:34.1209300
+36:52.221100
75.3p
117
H 21
Johan Lintzén
Sävast Ski Team/Team NL Sport
3:22:23.1214200
+37:41.226000
74.9p
118
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF Skidor
3:22:27.1214600
+37:45.226400
74.9p
119
H 21
Ragnar Crona
Volvo IF
3:22:34.1215300
+37:52.227100
74.9p
120
H 21
Anders Söderlund
Nacka Värmdö Skidklubb
3:22:46.1216500
+38:04.228300
74.8p
121
H 21
Stian Grann
Milslukern / Fossum IF
3:23:16.1219500
+38:34.231300
74.6p
122
H 21
Rikard Grip
Vålådalens SK
3:23:20.1219900
+38:38.231700
74.6p
123
D 21
Tatjana Jambaeva
Team Vitargo
3:23:45.1222400
+39:03.234200
74.4p
124
D 21
Kristina Roberto
Sysarb Oneway
3:24:06.1224500
+39:24.236300
74.3p
125
H 21
Patrik Wikström
Dorotea IF
3:24:49.1228800
+40:07.240600
74.0p
126
H 21
Pessi Liukkonen
Flygbränslehantering
3:24:51.1229000
+40:09.240800
74.0p
127
H 21
Per Erik Jensen
Thunberg
3:24:52.1229100
+40:10.240900
74.0p
128
H 21
Mats Larsson
Yuppie Ski Club
3:25:58.1235700
+41:16.247500
73.6p
129
H 21
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
3:26:35.1239400
+41:53.251200
73.3p
130
D 21
Susanne Nyström
Team Centric
3:26:50.1240900
+42:08.252700
73.2p
131
H 21
Axel Jonsson
Team Trillevallen
3:27:01.1242000
+42:19.253800
73.2p
132
D 21
Riitta Liisa Roponen
Snowproof Racing
3:27:45.1246400
+43:03.258200
72.9p
133
H 21
Tero Hyttinen
Team Electrofit
3:28:07.1248600
+43:25.260400
72.8p
134
H 21
Anders Böhlmark
IFK Mora SK
3:29:08.1254700
+44:26.266500
72.4p
134
H 21
Carl Bergsten
Östersunds SK
3:29:08.1254700
+44:26.266500
72.4p
136
H 21
Jussi Häkkinen
Team Electrofit
3:29:13.1255200
+44:31.267000
72.4p
137
H 21
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
3:29:14.1255300
+44:32.267100
72.4p
138
H 21
Johan Kanto
klubblös
3:29:27.1256600
+44:45.268400
72.3p
139
H 21
Andreas Blohm
Filipstad SK
3:29:35.1257400
+44:53.269200
72.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 3:30:00
140
H 21
Björn Haring
Östersund SK
3:30:44.1264300
+46:02.276100
71.8p
141
H 21
Anders Bromander
IFK Västerås SK
3:31:00.1265900
+46:18.277700
71.7p
142
D 21
Tatiana Mannima
Team Vitargo
3:31:34.1269300
+46:52.281100
71.5p
143
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
3:31:44.1270300
+47:02.282100
71.5p
144
H 21
Anders Wånell
Sundbybergs IK
3:31:53.1271200
+47:11.283000
71.4p
145
H 21
Ola Warrén
Ccc1000
3:33:11.1279000
+48:29.290800
70.9p
146
H 21
Martin Axelhed
Ccc1000
3:33:31.1281000
+48:49.292800
70.8p
147
H 21
Mikael G Andersson
ÅS IL
3:33:50.1282900
+49:08.294700
70.7p
148
H 21
Thomas Nordman
ik nocout.se
3:34:04.1284300
+49:22.296100
70.6p
149
H 21
Jakob Karlsson
ik nocout.se
3:34:16.1285500
+49:34.297300
70.6p
150
H 21
Oddbjorn Rundtom
No Club
3:34:19.1285800
+49:37.297600
70.5p
151
H 21
Erik Ohlström
IK Rex
3:35:21.1292000
+50:39.303800
70.2p
152
H 21
Johan Henriksson
Domnarvets GOIF
3:37:08.1302700
+52:26.314500
69.6p
153
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
3:37:26.1304500
+52:44.316300
69.5p
154
H 21
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
3:37:31.1305000
+52:49.316800
69.5p
155
H 21
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
3:37:37.1305600
+52:55.317400
69.4p
156
H 21
Carl Hellblom
Grontmij
3:38:13.1309200
+53:31.321000
69.2p
157
H 21
Jan Håvard Valstad
Ranheim SK
3:38:14.1309300
+53:32.321100
69.2p
158
H 21
Johan Schjerve
Team Nava
3:39:18.1315700
+54:36.327500
68.9p
159
H 21
Henrik Granström
Ccc1000
3:39:37.1317600
+54:55.329400
68.8p
160
D 21
Solfrid Braathen
Team SkiProAm
3:40:02.1320100
+55:20.331900
68.6p
161
H 21
Nils Christian Green
No Club
3:40:08.1320700
+55:26.332500
68.6p
162
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
3:40:51.1325000
+56:09.336800
68.4p
163
D 21
Maja Dahlqvist
Team Trillevallen
3:40:57.1325600
+56:15.337400
68.3p
164
H 21
Auvo Dufva
No Club
3:41:02.1326100
+56:20.337900
68.3p
165
H 21
Magnus Svensson
CCC1000
3:41:15.1327400
+56:33.339200
68.2p
166
H 21
Matti-Pekka Vänninen
Team Electrofit
3:41:30.1328900
+56:48.340700
68.1p
167
H 21
Jan Macaj
Silvini Ski Trab Team
3:42:00.1331900
+57:18.343700
68.0p
168
H 21
Peter Spångberg
IF Berguven
3:42:01.1332000
+57:19.343800
68.0p
169
H 21
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
3:42:07.1332600
+57:25.344400
67.9p
170
H 21
Oscar Wallman
IFK Helsingorg
3:42:08.1332700
+57:26.344500
67.9p
171
H 21
Oskar Grangert
ik nocout.se
3:42:12.1333100
+57:30.344900
67.9p
172
H 21
Robert Boman
Strömnäs GIF
3:42:15.1333400
+57:33.345200
67.9p
173
H 21
Kalevi Penna
IFK Västerås
3:42:24.1334300
+57:42.346100
67.8p
174
H 21
Mattias Svärd
Gävle SK
3:42:44.1336300
+58:02.348100
67.7p
175
H 21
Trygve Hauge
Aure IL
3:42:57.1337600
+58:15.349400
67.7p
176
H 21
Fredrik Thiger
Peab Fritid
3:43:03.1338200
+58:21.350000
67.6p
177
H 21
Sjur Jensen
Vattenfalls IF
3:43:16.1339500
+58:34.351300
67.6p
178
H 21
Anders Eriksson
IK Jordbänningarna Haninge
3:43:33.1341200
+58:51.353000
67.5p
179
H 21
Musetti Antonio Massimo
GSA ASIAGO
3:43:38.1341700
+58:56.353500
67.5p
180
H 21
Jörgen Jansson
Karlslunds IF SF
3:44:21.1346000
+59:39.357800
67.2p
181
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
3:44:52.1349100
+1:00:10.360900
67.1p
182
H 21
Erlend Skutberg
Inderøy IL
3:44:54.1349300
+1:00:12.361100
67.1p
183
H 21
Øystein Bråta
Active Brands
3:45:27.1352600
+1:00:45.364400
66.9p
184
H 21
Adam Blomberg
IK Stern
3:45:42.1354100
+1:01:00.365900
66.8p
185
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
3:45:57.1355600
+1:01:15.367400
66.7p
186
H 21
Robert Otterlei
Byåsen IL
3:46:06.1356500
+1:01:24.368300
66.7p
187
H 21
Magnus Skoog
Stockvik SF
3:46:07.1356600
+1:01:25.368400
66.7p
187
D 21
Satu Sikanen
Team Electrofit
3:46:07.1356600
+1:01:25.368400
66.7p
189
H 21
Öyvind Skauge Paus
TT Finans
3:46:37.1359600
+1:01:55.371400
66.5p
190
H 21
Patrik Petersson
Apladalens LK
3:47:12.1363100
+1:02:30.374900
66.3p
191
H 21
Jonas Strandell
Vassunda IF
3:47:21.1364000
+1:02:39.375800
66.3p
192
H 21
Per-Eric Jonasson
Vallbo SK
3:48:09.1368800
+1:03:27.380600
66.1p
193
H 21
Ulf Andersson
Rädningstjänsten Åre
3:48:49.1372800
+1:04:07.384600
65.9p
194
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
3:49:23.1376200
+1:04:41.388000
65.7p
195
H 21
Jonas Peterson
IFK Umeå
3:49:24.1376300
+1:04:42.388100
65.7p
196
H 21
Tom Roetting
No Club
3:49:32.1377100
+1:04:50.388900
65.6p
197
H 21
Petter Johnsen
Norges Bank Idrettslag
3:49:33.1377200
+1:04:51.389000
65.6p
198
H 21
Ola Olsvik
Statoil IF
3:49:51.1379000
+1:05:09.390800
65.5p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 3:50:00
199
H 21
Mikael Lundholm
klubblös
3:50:03.1380200
+1:05:21.392000
65.5p
200
H 21
Frode Lein
Topteam SK
3:50:11.1381000
+1:05:29.392800
65.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Johan Setterberg
Funäsdalen IF
3:50:17.1381600
+1:05:35.393400
65.4p
202
H 21
Jan Östlund
Högbo GOIF
3:50:18.1381700
+1:05:36.393500
65.4p
203
H 21
Pär Larsson
Hybo AIK
3:50:35.1383400
+1:05:53.395200
65.3p
204
D 21
Louise Börjesson
IFK Helsingborg
3:50:39.1383800
+1:05:57.395600
65.3p
205
H 21
Andreas Gundberg
OK Kolmården
3:50:46.1384500
+1:06:04.396300
65.3p
205
H 21
Niklas Allberg
Östersund SK
3:50:46.1384500
+1:06:04.396300
65.3p
207
H 21
Robert Carlsson
Arlanda-Märsta SK
3:51:17.1387600
+1:06:35.399400
65.1p
208
H 21
Göran Lindé
klubblös
3:51:24.1388300
+1:06:42.400100
65.1p
208
H 21
Robert Nilsson
Myssjö Oviken IF
3:51:24.1388300
+1:06:42.400100
65.1p
210
H 21
Henrik Jonsson
Sundbybergs IK
3:51:26.1388500
+1:06:44.400300
65.1p
211
H 21
Simon Meurling
If strategen
3:51:38.1389700
+1:06:56.401500
65.0p
212
H 21
Fredrik Erixon
Ccc1000
3:51:57.1391600
+1:07:15.403400
64.9p
213
H 21
Mats Tidlund
CCC1000
3:52:06.1392500
+1:07:24.404300
64.9p
214
H 21
Ulf Lindqvist
Jämtkraft IF
3:52:20.1393900
+1:07:38.405700
64.8p
215
H 21
Bertil Smalås
Egge IL
3:52:40.1395900
+1:07:58.407700
64.7p
216
H 21
Kristian Sæther
byåsen idrettslag
3:52:45.1396400
+1:08:03.408200
64.7p
217
H 21
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
3:52:49.1396800
+1:08:07.408600
64.7p
218
H 21
Jarle Thonstad
klubblös
3:52:50.1396900
+1:08:08.408700
64.7p
218
H 21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
3:52:50.1396900
+1:08:08.408700
64.7p
220
H 21
Per Torgersen
Lyn ski
3:52:58.1397700
+1:08:16.409500
64.6p
221
H 21
Kent Lindgren
klubblös
3:53:02.1398100
+1:08:20.409900
64.6p
222
H 21
Frank Kiereck
Ccc1000
3:53:26.1400500
+1:08:44.412300
64.5p
223
H 21
Mattias Forsberg
Ccc1000
3:53:37.1401600
+1:08:55.413400
64.4p
224
H 21
Fridtjov Skjerve
Skogn IL
3:53:45.1402400
+1:09:03.414200
64.4p
225
H 21
Thomas Persson
Karlslunds IF
3:53:46.1402500
+1:09:04.414300
64.4p
226
H 21
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
3:54:06.1404500
+1:09:24.416300
64.3p
227
H 21
Yngve Gustafsson
Stockholms rullskidklubb
3:54:16.1405500
+1:09:34.417300
64.2p
228
H 21
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
3:54:23.1406200
+1:09:41.418000
64.2p
229
H 21
Håkan Sandahl
Ccc1000
3:54:46.1408500
+1:10:04.420300
64.1p
230
H 21
Björn Larsson
Sveaskogs IF
3:55:07.1410600
+1:10:25.422400
64.0p
231
H 21
Jerker Sundin
Delsbo IF
3:55:25.1412400
+1:10:43.424200
63.9p
232
H 21
Christer Ström
Undersåkers IF
3:55:26.1412500
+1:10:44.424300
63.9p
233
H 21
Peder Holst
Föreningen IKJ Haninge
3:55:28.1412700
+1:10:46.424500
63.9p
234
H 21
Eivind Klemmetvoll
Exact
3:55:44.1414300
+1:11:02.426100
63.8p
235
H 21
Lars Erik Vandsvik
No Club
3:56:02.1416100
+1:11:20.427900
63.7p
236
H 21
Petter Runberg
IFK Västerås SK
3:56:16.1417500
+1:11:34.429300
63.7p
237
H 21
Per Thiger
Peab Fritid
3:56:19.1417800
+1:11:37.429600
63.7p
238
H 21
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
3:56:20.1417900
+1:11:38.429700
63.7p
239
H 21
Stein Erik Aagaard
It Nor AS
3:56:21.1418000
+1:11:39.429800
63.7p
240
H 21
Jiri Novotny
No Club
3:56:22.1418100
+1:11:40.429900
63.6p
241
H 21
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:56:23.1418200
+1:11:41.430000
63.6p
242
H 21
Krister Kylkis
klubblös
3:56:51.1421000
+1:12:09.432800
63.5p
243
H 21
Tommy Andersson
Gottne if cykel
3:57:07.1422600
+1:12:25.434400
63.4p
244
H 21
Jan Terje Jensen
No Club
3:57:50.1426900
+1:13:08.438700
63.2p
245
H 21
Dan Abrahamsson
Nacka Värmdö SK
3:57:53.1427200
+1:13:11.439000
63.2p
246
H 21
Daniel Sanfridsson
Duveds IF
3:58:00.1427900
+1:13:18.439700
63.2p
247
H 21
Olof Roos
No Club
3:58:11.1429000
+1:13:29.440800
63.1p
248
H 21
Mikael Sandzelius
Älvdalens IF Skidor
3:58:36.1431500
+1:13:54.443300
63.0p
249
H 21
Thomas Andersson
IFK Skövde Skidor
3:58:46.1432500
+1:14:04.444300
63.0p
250
H 21
Martin Hammarlund
Motala AIF Skidklubb
3:59:08.1434700
+1:14:26.446500
62.9p
251
H 21
Fredrik Rosberg
Hjärup ski club
3:59:10.1434900
+1:14:28.446700
62.9p
252
H 21
Max Bergström
Skeriol IF
3:59:21.1436000
+1:14:39.447800
62.8p
253
H 21
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
253
H 21
Jan Mårts
Vasaloppsklubben i Hedemora
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
253
H 21
Ulf Uddbäck
Gävle Skidkamrater
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
256
H 21
Jens Kirk
klubblös
4:00:32.1443100
+1:15:50.454900
62.5p
257
H 21
Torbjörn Furn
Ccc1000
4:00:45.1444400
+1:16:03.456200
62.4p
258
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
4:01:21.1448000
+1:16:39.459800
62.3p
259
H 21
Mårten Stål Sjöberg
klubblös
4:01:31.1449000
+1:16:49.460800
62.2p
260
H 21
Thomas Pitkänen
Borgå Akilles
4:01:53.1451200
+1:17:11.463000
62.1p
261
H 21
Gunnar Lindahl
klubblös
4:01:54.1451300
+1:17:12.463100
62.1p
262
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
4:02:05.1452400
+1:17:23.464200
62.1p
263
H 21
Claes Hjertman
SASklubben
4:02:07.1452600
+1:17:25.464400
62.1p
264
H 21
Niclas Hammar
klubblös
4:02:33.1455200
+1:17:51.467000
61.9p
265
H 21
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
4:03:19.1459800
+1:18:37.471600
61.7p
266
H 21
Christer Larsson
SkiStar
4:03:53.1463200
+1:19:11.475000
61.6p
267
H 21
Rauno Kousa
Team Electrofit
4:04:23.1466200
+1:19:41.478000
61.5p
268
H 21
Mikael Svensson
Ccc1000
4:04:50.1468900
+1:20:08.480700
61.3p
269
D 21
Mona Nilsson
No Club
4:04:51.1469000
+1:20:09.480800
61.3p
270
H 21
Jan Rydén
Edsåsdalens Skidskytteklubb
4:04:56.1469500
+1:20:14.481300
61.3p
271
H 21
Petri Raveala
Team Electrofit
4:06:16.1477500
+1:21:34.489300
61.0p
272
H 21
David Martinsson
Kungsäters IF
4:06:59.1481800
+1:22:17.493600
60.8p
273
H 21
Martin Arkad
Ccc1000
4:07:15.1483400
+1:22:33.495200
60.7p
274
H 21
Jo Severin Matberg
Frol i.l.
4:07:16.1483500
+1:22:34.495300
60.7p
275
H 21
Göran Svensk
Hilleberg Sports Club
4:07:29.1484800
+1:22:47.496600
60.7p
276
H 21
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
4:07:55.1487400
+1:23:13.499200
60.5p
277
H 21
Martin Westlund
AXA sportklubb
4:07:57.1487600
+1:23:15.499400
60.5p
278
D 21
Helle Svare Lorentzen
Team Skigo
4:08:27.1490600
+1:23:45.502400
60.4p
279
H 21
Jacob Lundqvist
Yuppie Ski Club
4:08:48.1492700
+1:24:06.504500
60.3p
280
H 21
Andreas Neumuller
IFK Lidingö SOK
4:09:10.1494900
+1:24:28.506700
60.2p
281
H 21
Sami Sikanen
Team Electrofit
4:09:34.1497300
+1:24:52.509100
60.1p
282
H 21
Lars Friberg
IF Ski Team Skåne
4:09:36.1497500
+1:24:54.509300
60.1p
283
H 21
Mats Risberg
Lugi SK
4:09:48.1498700
+1:25:06.510500
60.1p
284
H 21
Stefan Persson
Visborgs OK
4:10:36.1503500
+1:25:54.515300
59.9p
285
H 21
Mikael Skålén
klubblös
4:10:47.1504600
+1:26:05.516400
59.8p
286
H 21
Espen Skjevik
Pwc Bil
4:11:31.1509000
+1:26:49.520800
59.6p
287
H 21
Jan Forsaeus
Lidköpings VSK
4:11:35.1509400
+1:26:53.521200
59.6p
288
H 21
Jonas Sjödin
Storviks IF
4:12:05.1512400
+1:27:23.524200
59.5p
289
H 21
Erik Persson
Försäkringshuset
4:12:06.1512500
+1:27:24.524300
59.5p
290
H 21
Hans Hansson
Åsele ik
4:12:23.1514200
+1:27:41.526000
59.4p
291
H 21
Ola Lagerström
Early Bird Triathlon
4:12:24.1514300
+1:27:42.526100
59.4p
292
H 21
Magnus Edberg
Ccc1000
4:12:29.1514800
+1:27:47.526600
59.4p
293
H 21
Mattias Schindele
Östersunds SK
4:12:32.1515100
+1:27:50.526900
59.4p
294
H 21
Ville Teuronen
klubblös
4:12:35.1515400
+1:27:53.527200
59.4p
295
H 21
Fredrik Lenell
Mörsil IF
4:12:36.1515500
+1:27:54.527300
59.4p
296
H 21
Per-Erik Larsson
Yuppie Ski Club
4:12:39.1515800
+1:27:57.527600
59.4p
297
H 21
David Johansson
IK YMER
4:12:44.1516300
+1:28:02.528100
59.3p
298
H 21
Julius Hefte
Edsåsdalen Slalomkulbb
4:12:47.1516600
+1:28:05.528400
59.3p
299
H 21
Kenneth Berglund
axa
4:13:02.1518100
+1:28:20.529900
59.3p
300
H 21
Måns Erik Frank
Hallvikens IF
4:13:16.1519500
+1:28:34.531300
59.2p
301
H 21
Jan Hollbeck
Bromma-Vällingby sok
4:13:47.1522600
+1:29:05.534400
59.1p
302
H 21
Mats Bengtsson
Stockvik
4:14:01.1524000
+1:29:19.535800
59.0p
303
H 21
Simon Östling
Nordbyn SK
4:14:11.1525000
+1:29:29.536800
59.0p
304
H 21
Dan Fritzon
klubblös
4:14:28.1526700
+1:29:46.538500
58.9p
305
D 21
Kaja Stabursvik
No Club
4:14:30.1526900
+1:29:48.538700
58.9p
306
H 21
Tomas Bergl
CZU Praha
4:14:37.1527600
+1:29:55.539400
58.9p
307
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
4:14:50.1528900
+1:30:08.540700
58.8p
308
H 21
Thomas Hållén
Hudiksvalls IF
4:14:54.1529300
+1:30:12.541100
58.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 4:15:00
309
H 21
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
4:15:13.1531200
+1:30:31.543000
58.7p
310
H 21
Rikard Knutsson
Kumla SF
4:15:23.1532200
+1:30:41.544000
58.7p
311
H 21
Eiliv Larsen
NTNUI
4:15:24.1532300
+1:30:42.544100
58.7p
312
H 21
Olov Richardsson
NCC IF
4:16:20.1537900
+1:31:38.549700
58.5p
313
H 21
Stig H. Jørgensen
NTNU BiL
4:16:23.1538200
+1:31:41.550000
58.5p
314
H 21
Håkan Nyström
Avesta OK
4:16:56.1541500
+1:32:14.553300
58.3p
315
H 21
Thomas Eriksson
Stockholms rullskidklubb
4:16:58.1541700
+1:32:16.553500
58.3p
316
H 21
Timothy Mak
klubblös
4:16:59.1541800
+1:32:17.553600
58.3p
317
H 21
Marcus Lenndin
Piteå Elit SK
4:17:21.1544000
+1:32:39.555800
58.2p
318
H 21
Simon Oest
Östersund Telemark Club
4:17:54.1547300
+1:33:12.559100
58.1p
319
H 21
Andreas Hansson
Duveds IF
4:18:09.1548800
+1:33:27.560600
58.0p
320
H 21
Anders Back
LIK
4:18:10.1548900
+1:33:28.560700
58.0p
320
H 21
Martin Joborn
IFK Västerås SK
4:18:10.1548900
+1:33:28.560700
58.0p
322
H 21
Tobias Hammarberg
klubblös
4:18:11.1549000
+1:33:29.560800
58.0p
323
H 21
Henrik Sjöström
Storådalens SK
4:18:28.1550700
+1:33:46.562500
58.0p
324
H 21
Stian Juberg
Trondhjems Skl
4:18:41.1552000
+1:33:59.563800
57.9p
325
H 21
Nils Risberg
Sundbybergs IK
4:18:59.1553800
+1:34:17.565600
57.8p
326
H 21
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
4:19:00.1553900
+1:34:18.565700
57.8p
327
H 21
Roger Ek
ÅS IL
4:19:30.1556900
+1:34:48.568700
57.7p
328
H 21
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
4:20:03.1560200
+1:35:21.572000
57.6p
329
H 21
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
4:20:19.1561800
+1:35:37.573600
57.5p
330
H 21
Erik Kåberg
Rembo IK
4:20:20.1561900
+1:35:38.573700
57.5p
331
H 21
Jari Suonvieri
ik aluminium
4:20:21.1562000
+1:35:39.573800
57.5p
332
H 21
Dennis Svensson
Ok Landehof
4:20:54.1565300
+1:36:12.577100
57.4p
333
H 21
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
4:21:14.1567300
+1:36:32.579100
57.3p
334
H 21
Vidar Sørensen
Malvik I.L
4:21:15.1567400
+1:36:33.579200
57.3p
335
H 21
Jan Vesely
Sokol Senohraby
4:21:16.1567500
+1:36:34.579300
57.3p
335
H 21
Vesleper Mucke
No Club
4:21:16.1567500
+1:36:34.579300
57.3p
337
H 21
Andreas Persson
No Club
4:21:48.1570700
+1:37:06.582500
57.2p
338
H 21
Hans Petter Krogstad
Skogn IL
4:21:54.1571300
+1:37:12.583100
57.2p
339
H 21
Christian Buttazzoni
klubblös
4:21:55.1571400
+1:37:13.583200
57.2p
340
H 21
Jakob Falås
klubblös
4:21:58.1571700
+1:37:16.583500
57.2p
341
H 21
Kristoffer Melinder
klubblös
4:22:16.1573500
+1:37:34.585300
57.1p
342
D 21
Ida Nordin
Söders SOL Tyresö
4:22:22.1574100
+1:37:40.585900
57.1p
343
H 21
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
4:22:23.1574200
+1:37:41.586000
57.1p
344
H 21
Christoffer Bergman
klubblös
4:22:24.1574300
+1:37:42.586100
57.1p
345
H 21
Olov Svärd
Vallsta SK
4:22:30.1574900
+1:37:48.586700
57.0p
346
H 21
Jonas Helin
Djurgårdens IF
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
346
H 21
Christian Friman
klubblös
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
346
H 21
Nils H Snekvik
Kyrksæterøra IL
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
349
H 21
Thomas Johansson
Norbergs OK
4:23:32.1581100
+1:38:50.592900
56.8p
350
H 21
Jonaz Kumlander
Täby IS Skidor
4:23:34.1581300
+1:38:52.593100
56.8p
351
H 21
Johan Pettersson
Hilleberg Sports Club
4:23:45.1582400
+1:39:03.594200
56.8p
352
H 21
Fredrik Bernsten
Axa SportsCub
4:23:50.1582900
+1:39:08.594700
56.7p
353
H 21
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
4:23:53.1583200
+1:39:11.595000
56.7p
354
H 21
Kaare Jarbeaux
Hilleberg Sports Club
4:24:04.1584300
+1:39:22.596100
56.7p
355
H 21
Torbjörn Karlsson
No Club
4:24:08.1584700
+1:39:26.596500
56.7p
356
H 21
Andreas Granberg
No Club
4:24:25.1586400
+1:39:43.598200
56.6p
357
H 21
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
4:24:52.1589100
+1:40:10.600900
56.5p
358
H 21
Brynjar Farstad
Stiklestad Eiendom Bil
4:25:40.1593900
+1:40:58.605700
56.3p
359
H 21
Lars Göransson
No Club
4:25:59.1595800
+1:41:17.607600
56.3p
360
D 21
Carolina Edwall
Grycksbo IF
4:26:05.1596400
+1:41:23.608200
56.2p
361
H 21
Jörgen Johansson
Kalix SK
4:26:06.1596500
+1:41:24.608300
56.2p
362
H 21
Tom Berghäll
Stockholms RK
4:26:07.1596600
+1:41:25.608400
56.2p
363
H 21
Arne Petersson
Edsbyns SK
4:26:08.1596700
+1:41:26.608500
56.2p
363
D 21
Ida Nilsson
Högby IF
4:26:08.1596700
+1:41:26.608500
56.2p
365
H 21
Jan Dolezel
klubblös
4:27:10.1602900
+1:42:28.614700
56.0p
366
H 21
Håkan Björkman
Upplands Väsby
4:27:20.1603900
+1:42:38.615700
56.0p
367
H 21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
4:28:10.1608900
+1:43:28.620700
55.8p
368
H 21
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritids IF
4:28:21.1610000
+1:43:39.621800
55.7p
369
H 21
Pär Kollberg
Östersunds SK
4:28:55.1613400
+1:44:13.625200
55.6p
370
H 21
Thomas Edström
No Club
4:29:22.1616100
+1:44:40.627900
55.5p
371
H 21
Marcus Kempe
Nävekvarns GoIF
4:29:39.1617800
+1:44:57.629600
55.5p
372
H 21
Per Appelgren
No Club
4:30:01.1620000
+1:45:19.631800
55.4p
373
H 21
Anders Edvinsson
Tandsbyns IF
4:30:11.1621000
+1:45:29.632800
55.3p
374
H 21
Torbjörn Karlsson
Mälarö SOK
4:31:05.1626400
+1:46:23.638200
55.2p
375
H 21
Ola Mårtensson
AXA Sports Club
4:31:07.1626600
+1:46:25.638400
55.1p
376
H 21
Daniel Abrahamsson
Graninge Alliansen
4:31:19.1627800
+1:46:37.639600
55.1p
377
H 21
Sven Secher
Edsåsdalen
4:31:52.1631100
+1:47:10.642900
55.0p
378
H 21
Iain Moore
Huhtasuo Hiihto 2000
4:31:57.1631600
+1:47:15.643400
55.0p
379
H 21
Mats Isfjäll
Räddningstjänsten Åre
4:32:00.1631900
+1:47:18.643700
55.0p
380
H 21
Tim Persson
Jämtlandspolisens IF
4:32:09.1632800
+1:47:27.644600
54.9p
381
H 21
Jan-Olov Jonsson
klubblös
4:32:12.1633100
+1:47:30.644900
54.9p
382
H 21
Felix Rudberg
klubblös
4:32:41.1636000
+1:47:59.647800
54.8p
383
H 21
Henrik Thunborg
Åre Kommun
4:32:52.1637100
+1:48:10.648900
54.8p
384
H 21
Claude Unge
Nacka-Värmdö SK
4:33:05.1638400
+1:48:23.650200
54.7p
385
H 21
Mikael Erlandsson
No Club
4:33:17.1639600
+1:48:35.651400
54.7p
386
H 21
Harald Barfod
No Club
4:33:18.1639700
+1:48:36.651500
54.7p
387
H 21
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
4:33:30.1640900
+1:48:48.652700
54.6p
388
H 21
Mathias Mellgren
IF Ski Team Skåne
4:33:42.1642100
+1:49:00.653900
54.6p
389
H 21
Carl Tersman-Toll
Riddarnas IF
4:35:04.1650300
+1:50:22.662100
54.3p
390
H 21
Hendrik Storstein Spilker
NTNU-BIL
4:35:11.1651000
+1:50:29.662800
54.3p
390
D 21
Live Augusta Spilker
Byåsen IL
4:35:11.1651000
+1:50:29.662800
54.3p
392
H 21
Håkan Jonsson
Hagfors skidförening
4:35:12.1651100
+1:50:30.662900
54.3p
393
H 21
Roger Andersson
No Club
4:35:39.1653800
+1:50:57.665600
54.2p
394
D 21
Lisa Dahlberg
Norrköpings SK
4:36:10.1656900
+1:51:28.668700
54.1p
395
H 21
Johan Månflod
Storvreta IK
4:36:37.1659600
+1:51:55.671400
54.0p
396
H 21
David Sundvis Östling
Alsens IF
4:36:55.1661400
+1:52:13.673200
53.9p
397
H 21
Kristofer Arwin
Sollentuna Slalomklubb
4:37:27.1664600
+1:52:45.676400
53.8p
398
H 21
Stefan Öster
Sundbybergs IK
4:37:32.1665100
+1:52:50.676900
53.8p
399
H 21
Dag Lindmark
Undersåkers IF
4:37:37.1665600
+1:52:55.677400
53.8p
400
D 21
Fanny Borgström
klubblös
4:37:41.1666000
+1:52:59.677800
53.8p
401
H 21
Erik Dahlberg
Vattudalens LDK
4:37:42.1666100
+1:53:00.677900
53.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Thomas Jonsson
Mörsils if
4:38:00.1667900
+1:53:18.679700
53.7p
403
H 21
Jeff Wennerlund
Lycksele IF
4:38:02.1668100
+1:53:20.679900
53.7p
404
H 21
Lars-Erik Persson
Ccc1000
4:38:22.1670100
+1:53:40.681900
53.7p
405
H 21
Sven-olof Danielsson
klubblös
4:38:23.1670200
+1:53:41.682000
53.6p
406
H 21
Richard Carlsson
AXA SC
4:38:40.1671900
+1:53:58.683700
53.6p
407
H 21
Daniel Schalander
klubblös
4:38:57.1673600
+1:54:15.685400
53.5p
408
H 21
Fredrik Sandberg
klubblös
4:38:58.1673700
+1:54:16.685500
53.5p
409
H 21
Marcus Sandberg
Skellefteå Skidklubb
4:39:00.1673900
+1:54:18.685700
53.5p
410
D 21
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
4:39:41.1678000
+1:54:59.689800
53.4p
411
H 21
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö
4:39:43.1678200
+1:55:01.690000
53.4p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 4:40:00
412
D 21
Yoie Bohlin
sportsgym åre
4:40:09.1680800
+1:55:27.692600
53.3p
413
D 21
Therese Sahlin
Ragunda IF
4:40:22.1682100
+1:55:40.693900
53.3p
414
H 21
Rolf Grönroos
Norabygdens SK
4:40:59.1685800
+1:56:17.697600
53.1p
415
H 21
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
4:41:22.1688100
+1:56:40.699900
53.1p
415
H 21
Martin Welin-Berger
Hammarby Skidor
4:41:22.1688100
+1:56:40.699900
53.1p
417
H 21
Klaus Livik
Powel
4:41:39.1689800
+1:56:57.701600
53.0p
418
H 21
Henrik Ilhamn
klubblös
4:42:00.1691900
+1:57:18.703700
52.9p
419
D 21
Camilla Johansson
Norbergs OK
4:42:18.1693700
+1:57:36.705500
52.9p
420
H 21
Mathias Loqvist
klubblös
4:42:23.1694200
+1:57:41.706000
52.9p
421
H 21
Fredrik Thyselius
axa sportsclub
4:42:36.1695500
+1:57:54.707300
52.8p
422
D 21
Ingrid Almkvist
Röbäcks SK
4:42:57.1697600
+1:58:15.709400
52.7p
423
H 21
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
4:42:58.1697700
+1:58:16.709500
52.7p
424
H 21
Mårten Vikberg
IK KAMP
4:42:59.1697800
+1:58:17.709600
52.7p
425
H 21
Bengt Hellstrand
Duveds IF
4:43:14.1699300
+1:58:32.711100
52.7p
426
H 21
Christian Bouvier
AXA Sports Club
4:43:25.1700400
+1:58:43.712200
52.7p
427
H 21
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
4:43:57.1703600
+1:59:15.715400
52.6p
428
H 21
Anders Ihrfors
Enebybergs IF
4:44:17.1705600
+1:59:35.717400
52.5p
429
H 21
Börje Boström
Ulvsby if
4:45:00.1709900
+2:00:18.721700
52.4p
430
H 21
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
4:45:17.1711600
+2:00:35.723400
52.3p
431
H 21
Mattias Strömberg
Hammarby IF skidor
4:45:26.1712500
+2:00:44.724300
52.3p
432
H 21
Anders Thulin
Bålsta SK
4:45:58.1715700
+2:01:16.727500
52.2p
433
H 21
Friedrich Troestl
klubblös
4:45:59.1715800
+2:01:17.727600
52.2p
434
H 21
Daniel Hagstedt
Saltsjöbadens Skidklubb
4:46:05.1716400
+2:01:23.728200
52.1p
435
H 21
Love Von Friedrichs
klubblös
4:46:06.1716500
+2:01:24.728300
52.1p
436
H 21
Mathias Gisslén
No Club
4:46:07.1716600
+2:01:25.728400
52.1p
437
H 21
Thomas Holm
Ope IF Skidor
4:46:12.1717100
+2:01:30.728900
52.1p
438
D 21
Siri Jeppson
Forssa IK
4:47:01.1722000
+2:02:19.733800
52.0p
439
H 21
Sverre Ørgersen
Hommelvik IL
4:47:11.1723000
+2:02:29.734800
51.9p
440
H 21
Erik Holmgren
JM
4:47:32.1725100
+2:02:50.736900
51.9p
441
H 21
Tomas Stigsson
Trollhättans SOK
4:47:44.1726300
+2:03:02.738100
51.8p
442
H 21
Michael Hertin
Västerviks OK
4:47:55.1727400
+2:03:13.739200
51.8p
443
H 21
Göte Kjellström
Åre Slk
4:47:59.1727800
+2:03:17.739600
51.8p
443
H 21
Jörgen Remmelg
Vreta
4:47:59.1727800
+2:03:17.739600
51.8p
445
H 21
Jonas Landgård
klubblös
4:49:34.1737300
+2:04:52.749100
51.5p
446
H 21
Johan Hallbäck
Åre
4:49:57.1739600
+2:05:15.751400
51.4p
447
H 21
Johan Zettergren
Frölunda OL
4:50:06.1740500
+2:05:24.752300
51.4p
448
H 21
Stefan Hedlund
Alfta Ösa OK
4:50:11.1741000
+2:05:29.752800
51.4p
449
H 21
Stefan Jansson
Trevål IF
4:50:13.1741200
+2:05:31.753000
51.4p
450
H 21
Steinar Gran
Inderøy IL
4:51:26.1748500
+2:06:44.760300
51.2p
451
H 21
Karl Arne Melbye
klubblös
4:51:27.1748600
+2:06:45.760400
51.2p
452
H 21
Mikael Enberg
Ski Bike & Run
4:51:28.1748700
+2:06:46.760500
51.1p
453
H 21
Herman Petrusson
myssjö/Oviken
4:51:39.1749800
+2:06:57.761600
51.1p
454
H 21
Hans Petter Myhrås
Frol IL
4:52:19.1753800
+2:07:37.765600
51.0p
454
H 21
Per Egil Undersåker
Inderøy IL
4:52:19.1753800
+2:07:37.765600
51.0p
456
H 21
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
4:52:20.1753900
+2:07:38.765700
51.0p
457
H 21
Fredrik Byström
No Club
4:52:21.1754000
+2:07:39.765800
51.0p
458
D 21
Josefin Hyttsten
Konäs sport- och motorklubb
4:52:22.1754100
+2:07:40.765900
51.0p
459
H 21
Halfdan Carstens
NGU BiL
4:52:27.1754600
+2:07:45.766400
51.0p
460
H 21
Johan Jonell
Duveds IF
4:52:28.1754700
+2:07:46.766500
51.0p
461
H 21
Lars Rosén
Uma IF
4:52:29.1754800
+2:07:47.766600
51.0p
462
H 21
Mikael Fredholm
Järvsö IF
4:52:30.1754900
+2:07:48.766700
51.0p
463
H 21
Ralf Kretschmer
No Club
4:53:20.1759900
+2:08:38.771700
50.8p
464
H 21
Leif Johansson
No Club
4:54:14.1765300
+2:09:32.777100
50.6p
465
D 21
Mia Lundmark
Undersåkers IF
4:54:26.1766500
+2:09:44.778300
50.6p
466
H 21
Olle Eriksson
Gävle Skidkamrater
4:54:28.1766700
+2:09:46.778500
50.6p
466
H 21
Anders Engström
Sundbybergs IK
4:54:28.1766700
+2:09:46.778500
50.6p
468
H 21
Ronnie Bodinger
Ccc1000
4:54:29.1766800
+2:09:47.778600
50.6p
469
H 21
Einar Loberg
IFK Mora SK
4:54:31.1767000
+2:09:49.778800
50.6p
470
H 21
Per-Åke Strömberg
Vallsta SK
4:54:34.1767300
+2:09:52.779100
50.6p
471
H 21
Markko Waas
AFA Fritid
4:54:43.1768200
+2:10:01.780000
50.6p
472
D 21
Matilda Tidlund
Telia IoFF
4:54:44.1768300
+2:10:02.780100
50.6p
473
H 21
Magnus Lindberg
klubblös
4:54:46.1768500
+2:10:04.780300
50.6p
474
H 21
Carl Johan Falkerby
AXA Sports Club
4:55:19.1771800
+2:10:37.783600
50.5p
475
H 21
Per Spjut
klubblös
4:55:23.1772200
+2:10:41.784000
50.4p
476
D 21
Maria Yregård
klubblös
4:55:25.1772400
+2:10:43.784200
50.4p
477
H 21
Erik Noaksson
ÅS IL
4:55:42.1774100
+2:11:00.785900
50.4p
478
H 21
Stefan Pettersson
fjärås aik
4:55:47.1774600
+2:11:05.786400
50.4p
479
H 21
Rasmus Söderlund
klubblös
4:55:50.1774900
+2:11:08.786700
50.4p
480
H 21
Erik Nilsson
klubblös
4:56:09.1776800
+2:11:27.788600
50.3p
481
H 21
Niclas Damsgaard
klubblös
4:56:29.1778800
+2:11:47.790600
50.2p
482
H 21
Anders Wallin
Vreta Skid och motionsklubb
4:57:19.1783800
+2:12:37.795600
50.1p
483
H 21
Calle Björfjäll
Föreningen IKJ Haninge
4:57:39.1785800
+2:12:57.797600
50.0p
484
H 21
Lars Nilsson
Östersunds Cykelklubb
4:57:44.1786300
+2:13:02.798100
50.0p
485
H 21
Stefan Andersson
Ufk
4:57:45.1786400
+2:13:03.798200
50.0p
486
H 21
Klaus Jungbluth
Team Pay
4:57:46.1786500
+2:13:04.798300
50.0p
486
H 21
Henrik Fritzson
RÅIS
4:57:46.1786500
+2:13:04.798300
50.0p
488
H 21
Klas Zetterman
Norrköping SK
4:57:59.1787800
+2:13:17.799600
50.0p
489
H 21
Magnus Fransson
klubblös
4:58:00.1787900
+2:13:18.799700
50.0p
490
H 21
Jonathan Söderlund
klubblös
4:58:34.1791300
+2:13:52.803100
49.9p
491
D 21
Elina Andersson
klubblös
4:58:38.1791700
+2:13:56.803500
49.9p
492
H 21
Håkan Karlsson
Mälarö SOK
4:58:45.1792400
+2:14:03.804200
49.9p
493
H 21
Nicklas Persson
No Club
4:58:46.1792500
+2:14:04.804300
49.9p
494
H 21
Elis Cedergren
No Club
4:58:48.1792700
+2:14:06.804500
49.8p
495
D 21
Charlotta Nilsson
Frösö IF
4:58:51.1793000
+2:14:09.804800
49.8p
496
D 21
Sara Westerström Mangs
Kimstad GOIF
4:58:54.1793300
+2:14:12.805100
49.8p
497
H 21
Richard Kozak Åslöv
klubblös
4:59:05.1794400
+2:14:23.806200
49.8p
498
D 21
Petra Danisevska
RW Rottemeren
4:59:26.1796500
+2:14:44.808300
49.7p
499
D 21
Sanna Elkott Helander
klubblös
5:00:38.1803700
+2:15:56.815500
49.5p
500
D 21
Lina Elkott Helander
klubblös
5:00:39.1803800
+2:15:57.815600
49.5p
Visar resultat 1 till 500 av 1539[
1
2
3
4
]