Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Preliminära resultat (14/2)
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:01:22.1088100
71.5p
2
Camilla Johansson
Norbergs OK
3:25:44.1234300
+24:22.146100
60.4p
3
Sandra Hansson
Kvarnsvedens GoIF
3:32:08.1272700
+30:46.184500
58.0p
4
Kristin Brodin
Engelbrektsloppet
3:41:19.1327800
+39:57.239600
54.9p
5
Kristin Persson
Hedesunda IF
3:50:04.1380300
+48:42.292100
52.2p
6
Lova Rydberg
ABB IF
3:51:20.1387900
+49:58.299700
51.9p
7
Anna Berglöv
Årsunda IF
3:55:57.1415600
+54:35.327400
50.6p
8
Maria Berglöv
Årsunda IF
4:04:32.1467100
+1:03:10.378900
48.4p
9
Sofia Lindqvist
Bålsta SK
4:08:19.1489800
+1:06:57.401600
47.4p
10
Julia Arebro
Axa Sport Club
4:21:01.1566000
+1:19:39.477800
44.6p
11
Anna Axelssonsjöberg
IFK Västerås SK
4:22:01.1572000
+1:20:39.483800
44.4p
12
Kristin Svensson
SK Gruvspårets Vänner
4:22:29.1574800
+1:21:07.486600
44.3p
13
Louise von Geijer
AXA SC
4:33:00.1637900
+1:31:38.549700
42.2p
14
Therese Alfredsson
Göteborgs SK
4:43:52.1703100
+1:42:30.614900
40.3p
15
Sandra Öigaard
axa
4:54:54.1769300
+1:53:32.681100
38.4p
16
Malin Börjesson
Brudpiga RK
4:56:51.1781000
+1:55:29.692800
38.1p
17
Anne Nygren
PEAB Fritid
4:58:42.1792100
+1:57:20.703900
37.9p
18
Fanny Skoglund
OK Roslagen
5:06:38.1839700
+2:05:16.751500
36.7p
19
Therese Mattsson
Upplands Väsby
5:21:30.1928900
+2:20:08.840700
34.7p
20
Erika Ställberg
Bodens SK
5:22:33.1935200
+2:21:11.847000
34.6p
21
Kersti Perle
Engelbrektsloppet
5:35:51.2015000
+2:34:29.926800
32.9p
22
Katarina Zdolsek
Vreta Skid och Motion
6:06:03.2196200
+3:04:41.1108000
29.8p
23
Ariane Laplante
Copenhagen
6:14:50.2248900
+3:13:28.1160700
29.0p
24
Ulrika Sälg
Norrköping
6:27:21.2324000
+3:25:59.1235800
27.9p
25
Hanna Moisander
SOK68
7:02:19.2533800
+4:00:57.1445600
25.3p
26
Keiandokht Mohebi
Föreningen Engelbrektsloppet
7:07:40.2565900
+4:06:18.1477700
25.0p
27
Jennifer Hägg
Göteborg
7:46:47.2800600
+4:45:25.1712400
22.6p
-
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
23:59:58.8639700
-
-
Alma Setterwall Rydberg
Norbergs OK
23:59:58.8639700
-
-
Klara Skoglund
OK Roslagen
23:59:59.8639800
-
-
Helena Öigaard
axa
23:59:59.8639800
-
-
Erika Svanborg
IK Stern
23:59:59.8639800
-