Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:04:38.747700
82.0p
2
Erik Jonsson
Rossöns IF
2:04:39.747800
+1
82.0p
3
Mattias Westman
Röbäcks SK
2:10:59.785800
+6:21.38000
76.7p
4
Johan Sandberg
Täfteå IK
2:11:00.785900
+6:22.38100
76.7p
5
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
2:11:06.786500
+6:28.38700
76.6p
6
Tobias Thörn
Röbäcks SK
2:11:44.790300
+7:06.42500
76.1p
7
Marcus Innala
Kalix SK
2:12:34.795300
+7:56.47500
75.4p
8
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:13:00.797900
+8:22.50100
75.1p
9
Glenn Persson
Spöland Vännäs IF
2:13:49.802800
+9:11.55000
74.5p
10
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:14:22.806100
+9:44.58300
74.1p
11
Stefan Lindgren
Spöland Vännäs IF
2:17:26.824500
+12:48.76700
71.9p
12
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:17:38.825700
+13:00.77900
71.8p
12
Erik Rydvall
Axa SC
2:17:38.825700
+13:00.77900
71.8p
14
Mattias Nilsson
Norbergs Ck
2:18:05.828400
+13:27.80600
71.5p
16
Christian Lejon
XC Academy
2:22:52.857100
+18:14.109300
68.3p
17
Emil Lundström
Skogis IF
2:25:40.873900
+21:02.126100
66.6p
18
Andreas Olofsson
Jalles Tc Umeå
2:26:01.876000
+21:23.128200
66.4p
19
Erik Jansson Palmer
Saltsjöbadens SLK
2:27:59.887800
+23:21.140000
65.3p
20
Erik From
Storumans IK
2:28:11.889000
+23:33.141200
65.1p
21
Simon Nilsson
Umeå OK
2:29:28.896700
+24:50.148900
64.4p
22
Joakim Lindström
Axa SC
2:45:21.992000
+40:43.244200
56.6p
23
Henrik Karlborg
Linköpings SK
2:45:25.992400
+40:47.244600
56.6p
24
Lauri Salonen
IK Studenterna
2:45:51.995000
+41:13.247200
56.4p
25
Ivar Tverå
Kongen Norge
2:48:28.1010700
+43:50.262900
55.3p
26
Björn Erik Lilja
IK Studenterna
2:48:32.1011100
+43:54.263300
55.3p
27
Jacob Rudhe
Skogis IF
2:48:33.1011200
+43:55.263400
55.3p
28
Matin Lagmo
IK Studenterna
2:49:32.1017100
+44:54.269300
54.9p
29
Jonas Olofsson
Skogis IF
2:52:41.1036000
+48:03.288200
53.6p
30
Johan Lagerstrand
Arlanda-Märsta SK
2:59:22.1076100
+54:44.328300
51.2p
31
Jimmy Hägglund
Sollefteå SK
2:59:56.1079500
+55:18.331700
51.0p
32
Isak Lindmark
IFK Umeå
3:09:48.1138700
+1:05:10.390900
47.8p
33
Magnus Leijon
Axa SC
3:14:14.1165300
+1:09:36.417500
46.4p
34
Simon Nygård
Håknäs IF
3:17:05.1182400
+1:12:27.434600
45.6p
35
Anton Hammarström
Skogis IF
3:19:44.1198300
+1:15:06.450500
44.9p
36
Daniel Knutsson
Axa SC
3:21:25.1208400
+1:16:47.460600
44.4p
37
Tobias Rudh
OK Nolaskogsarna
3:30:31.1263000
+1:25:53.515200
42.2p
-
Magnus Enbom
Sunderby SK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Eriksson
Agnäs IK
23:59:58.8639700
-
-
David Kroik
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Nils Erik Johansson
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-