Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:20:10.840980
72.6p
2
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:22:19.853850
+2:08.12770
71.3p
3
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:26:37.879670
+6:26.38590
68.9p
4
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:28:57.893670
+8:46.52590
67.6p
5
Henrik Landström
Säffle SK
2:29:39.897860
+9:28.56780
67.2p
6
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:30:45.904490
+10:35.63410
66.6p
7
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:31:06.906550
+10:55.65470
66.5p
8
Mikael Munther
Baggetorps IF
2:32:42.916130
+12:31.75050
65.7p
9
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:33:33.921260
+13:22.80180
65.2p
10
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:34:35.927450
+14:24.86370
64.7p
11
Hans Ericsson
Malungs IF
2:35:27.932620
+15:16.91540
64.3p
12
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:36:29.938870
+16:18.97790
63.8p
13
Per Celén
IK Stern
2:38:39.951860
+18:28.110780
62.8p
14
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:39:19.955850
+19:08.114770
62.5p
15
Per-Egil Linna
Kongsvinger IL
2:40:46.964560
+20:35.123480
61.9p
16
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:40:59.965840
+20:48.124760
61.8p
17
Joakim Johansson
Idre SK
2:42:05.972460
+21:54.131380
61.3p
18
Erik Nylund
Rävdun SK
2:43:45.982490
+23:35.141410
60.6p
19
Stefan Rodheim
Axa SC
2:44:28.986720
+24:17.145640
60.3p
20
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:45:25.992440
+25:14.151360
59.9p
21
Stefan Poohl
Filipstads SF
2:46:32.999150
+26:21.158070
59.4p
22
Tarmo Karjalainen
Borås SK
2:46:40.999960
+26:29.158880
59.3p
23
Anders Rennermalm
Lima IF
2:46:48.1000750
+26:37.159670
59.3p
24
Mats Schultze
Bromma
2:47:23.1004220
+27:12.163140
59.1p
25
Hans Huse
Boc
2:48:47.1012670
+28:36.171590
58.5p
26
Magnus Mack Aldener
Scania IF
2:48:50.1012960
+28:39.171880
58.5p
27
Sixten Pettersson Norge
Saugbrugs Bil
2:49:18.1015780
+29:08.174700
58.3p
28
Anders Sahlin
Ryda SK
2:49:50.1018990
+29:40.177910
58.1p
29
Mikael Persson
Falköpings AIK SK
2:50:23.1022280
+30:13.181200
57.9p
30
Magnus Jansson
Säffle SK
2:50:30.1022940
+30:19.181860
57.8p
31
Patrik Görl
Försvarets Sk
2:51:20.1027920
+31:09.186840
57.5p
32
Micke Larsson
Malungs IF
2:51:21.1028020
+31:10.186940
57.5p
33
Magnus Almén
Ryda SK
2:53:08.1038740
+32:57.197660
56.8p
34
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:53:38.1041770
+33:27.200690
56.6p
35
Magnus Olsson
Sisu Forshaga SK
2:55:53.1055210
+35:42.214130
55.8p
36
Mikael Kulanko
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:56:05.1056450
+35:54.215370
55.7p
37
Kjell Lynne
Köla AIK
2:56:24.1058370
+36:13.217290
55.6p
38
Magnus Proos
Sälens IF
2:56:31.1059050
+36:20.217970
55.6p
39
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:58:34.1071370
+38:23.230290
54.9p
40
Markus Ockborn
Karlslunds IF SF
2:59:58.1079710
+39:47.238630
54.4p
41
Frederic Gard
Dalarnas Försäkringsbolag IF
3:01:19.1087870
+41:08.246790
53.9p
42
Mats Nordström
Dalarnas Försäkringsbolag IF
3:01:43.1090290
+41:33.249210
53.8p
43
Erik Ekström
IK Rex
3:01:50.1090950
+41:39.249870
53.7p
44
Håkan Ridegren
Linköpings SK
3:04:35.1107470
+44:24.266390
52.8p
45
Jan Larsson
Hagfors SF
3:05:15.1111470
+45:04.270390
52.6p
46
Stefan Persson
Sunne SLF
3:05:27.1112600
+45:16.271520
52.6p
47
Ulf Bexell
Ornäs IK
3:05:38.1113710
+45:27.272630
52.5p
48
Kjell Pettersen
Karlslunds IF SF
3:06:40.1119960
+46:29.278880
52.2p
49
Tomas Andersson
Hällefors SK
3:08:16.1129590
+48:06.288510
51.7p
50
Björn Fredriksson
Axa SC
3:08:31.1131020
+48:20.289940
51.6p
51
Pierre Malteskog
SK Glädjen Göteborg
3:08:43.1132200
+48:32.291120
51.5p
52
Patrik Berggren
Axa SC
3:09:28.1136710
+49:17.295630
51.3p
53
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:09:31.1137090
+49:21.296010
51.3p
54
Daniel Hagstedt
Saltsjöbadens SLK
3:10:00.1139950
+49:49.298870
51.1p
55
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:10:38.1143770
+50:27.302690
50.9p
56
Bert Ola Mattsson
Idefjordens SK
3:10:42.1144150
+50:31.303070
50.9p
57
Jonas Larsson
Malungs IF
3:11:00.1145970
+50:49.304890
50.8p
58
Niclas Agnè
Dalarnas Försäkringsbolag IF
3:13:32.1161120
+53:21.320040
50.1p
59
Conny Gunnarsson
Grums SK
3:14:34.1167320
+54:23.326240
49.8p
60
Leif Svensson
Töcksfors IF
3:17:51.1187060
+57:40.345980
48.9p
61
Anders Johansson
Nais OK
3:18:06.1188590
+57:56.347510
48.8p
62
Jonas Persson
Fryksdalens Sparbank IF
3:26:52.1241100
+1:06:41.400020
46.5p
63
Peter Englund
Åshammars IK
3:28:19.1249830
+1:08:08.408750
46.1p
64
Johan Carlgren
Söderköpings SK
3:33:40.1281950
+1:13:29.440870
44.8p
65
Jan Widerot
IK Stern
3:34:32.1287180
+1:14:22.446100
44.6p
66
Joakim Thelberg
IK Uven
3:36:04.1296300
+1:15:53.455220
44.3p
67
Svein Olav Nygård
Nes Ski
3:37:10.1302940
+1:16:59.461860
44.0p
68
Per-Erik Klasa
IFK Kättbo
3:37:20.1303960
+1:17:09.462880
44.0p
69
Carl Westerberg
IK Stern
3:37:25.1304450
+1:17:14.463370
44.0p
70
Stefan Karlsson
Strömtorps IK
3:42:05.1332470
+1:21:54.491390
43.0p
71
Andree Brask
Köla AIK
3:42:06.1332530
+1:21:55.491450
43.0p
72
Per-anders Eklund
Arvika IS
3:42:57.1337680
+1:22:47.496600
42.8p
73
Hans Holmlund
Avesta Alpina Klubb
3:43:13.1339270
+1:23:02.498190
42.7p
74
Johan Eriksson
FM Matsson
4:03:27.1460610
+1:43:16.619530
38.8p
75
Lars Holmgren
Blackstad IF
4:13:48.1522710
+1:53:37.681630
37.1p
76
Christer Andersson
Uddevalla Roddklubb
4:14:26.1526510
+1:54:15.685430
37.0p