Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Skimarathon
2014-02-08
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Johansson
Axa SC
2:10:44.784300
77.2p
2
John Wiklund
Stockholms RK
2:10:56.785500
+12.1100
77.1p
3
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:11:39.789800
+55.5400
76.6p
4
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
2:20:30.842900
+9:46.58500
71.0p
5
Anders Lilja
IK Stern
2:21:42.850100
+10:58.65700
70.3p
6
Klas Sundberg
Yuppie Ski Club
2:22:08.852700
+11:24.68300
70.0p
7
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:22:35.855400
+11:51.71000
69.8p
8
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:26:03.876200
+15:19.91800
67.8p
9
Hannes Sterner
Vattenfalls IF
2:26:36.879500
+15:52.95100
67.5p
10
Johan Darnerud
IFK Mora
2:29:45.898400
+19:01.114000
65.9p
11
Thor Kruse Andersen
IK Stern
2:31:50.910900
+21:06.126500
64.9p
12
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:32:54.917300
+22:10.132900
64.3p
13
Fredrik Hansson
Ik Jarl
2:33:26.920500
+22:42.136100
64.1p
14
Martin Othozon
Falu IK
2:36:30.938900
+25:46.154500
62.6p
15
Eddy Lidström
OK Landehof
2:36:49.940800
+26:05.156400
62.5p
16
Anders Richardsson
Falu IK
2:38:01.948000
+27:17.163600
62.0p
17
Ola Wallin
Sveg ik
2:38:37.951600
+27:53.167200
61.7p
18
Henrik Peterson
Kimstad Goif
2:39:01.954000
+28:17.169600
61.5p
19
Torbjörn Georgsson
högbo gif
2:39:32.957100
+28:48.172700
61.3p
20
Christian Johansson
Lysekil SLF
2:41:45.970400
+31:01.186000
60.3p
21
Ulf Karlsson
Storviks IF
2:42:36.975500
+31:52.191100
60.0p
22
Markus Rüdel
Nacka- värmdö skidklubb
2:43:09.978800
+32:25.194400
59.7p
23
Tony Björling
Domnarvets GOIF
2:44:16.985500
+33:32.201100
59.3p
24
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:46:27.998600
+35:43.214200
58.4p
25
Olof Borell
IK Rex
2:48:39.1011800
+37:55.227400
57.5p
26
Anders Ställberg
IFK Grängesberg sk
2:49:49.1018800
+39:05.234400
57.1p
27
Robert Gullander
Axa Sports Club
2:50:48.1024700
+40:04.240300
56.7p
28
Andreas Bogesten
Anderstorp ok
2:51:08.1026700
+40:24.242300
56.6p
29
Rickard Norman
Team Wickman
2:51:25.1028400
+40:41.244000
56.5p
30
Erik Nord
ställbergs ik
2:53:21.1040000
+42:37.255600
55.8p
31
Daniel Larson
SK Gruvspårets vänner
2:53:24.1040300
+42:40.255900
55.7p
32
Christopher Maurie
Söderhamns skidkamrater
2:53:39.1041800
+42:55.257400
55.7p
33
David Thelander
Nusnäs IF
2:56:12.1057100
+45:28.272700
54.7p
34
Olov Svärd
Vallsta Sk
2:58:21.1070000
+47:37.285600
54.0p
35
Jesper Kristensson
ABB if
3:00:42.1084100
+49:58.299700
53.2p
36
Anders Berglund
Åkersberga SK
3:01:19.1087800
+50:35.303400
53.0p
37
Jens Reichert
Ismaning SC
3:02:43.1096200
+51:59.311800
52.6p
38
Claes Söderström
Axa Sports Club
3:03:02.1098100
+52:18.313700
52.5p
39
Tony Kjellström
IF Rigor
3:10:17.1141600
+59:33.357200
50.2p
40
Daniel Detterfelt
JM personalförening
3:10:24.1142300
+59:40.357900
50.2p
41
Johan Mohlin
Bjursås IK
3:11:10.1146900
+1:00:26.362500
50.0p
42
Magnus Stål
Axa Sports Club
3:12:18.1153700
+1:01:34.369300
49.6p
43
Stefan Lagevald
Lycksele IF
3:16:40.1179900
+1:05:56.395500
48.4p
44
Henrik Lederud
Rembo IK
3:17:12.1183100
+1:06:28.398700
48.3p
45
Andreas Holmgren
Stockholm
3:18:17.1189600
+1:07:33.405200
48.0p
45
Magnus Olsson
Axa SC
3:18:17.1189600
+1:07:33.405200
48.0p
47
Lars Nordvall
Domnarvets GOIF
3:19:12.1195100
+1:08:28.410700
47.7p
48
Stefan Adolfsson
Vittangi SK
3:21:07.1206600
+1:10:23.422200
47.2p
49
Jakob Ibsen Jensen
Københavns Skiklub
3:22:08.1212700
+1:11:24.428300
47.0p
50
Mårten Niklasson
Jönköpings OK
3:22:57.1217600
+1:12:13.433200
46.7p
51
Mattias Berggren
Connecta
3:28:47.1252600
+1:18:03.468200
45.3p
52
Carl-adam Von Scheele
Sälens IF
3:32:55.1277400
+1:22:11.493000
44.3p
53
Jonas Aschbacher
Axa
3:34:34.1287300
+1:23:50.502900
44.0p
54
Jonas Andersson
AFAB Ski Team
3:37:42.1306100
+1:26:58.521700
43.3p
55
Fredrik Norman
SMHI IF
3:38:53.1313200
+1:28:09.528800
43.0p
56
Bengt Hansson
Malungs Slalomklubb
3:44:02.1344100
+1:33:18.559700
41.9p
57
Christian Jonhammar
Team Rynkeby Stockholm
3:46:06.1356500
+1:35:22.572100
41.5p
58
Fredrik Berg
Ernst & Young
3:57:07.1422600
+1:46:23.638200
39.4p
59
Martin Olsson
Axa Sports Club
4:07:49.1486800
+1:57:05.702400
37.5p
-
Peter Holver
Ornäs IK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Hammar
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Hans Sjöstedt
ABB if
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Sandvik
IFK Mora
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Nilsson-strut
IFK Strut IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredric Lagerström
Källbottens IK
23:59:58.8639700
-
-
David Lagneholm
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Tor Jarle Sorkmo
Röros IL
23:59:59.8639800
-
-
Tor Jarle Sorkmo
Röros IL
23:59:59.8639800
-
-
Anders Berglund
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Engblom
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Guldbrand
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Tor Jarle Sorkmo
Röros
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Sandahl
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Sakar
IFK Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Rundgren
Järbo if
23:59:59.8639800
-
-
Erik Islén
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Källgård
Stockholms Rullskidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Larsson
Intersport IF
23:59:59.8639800
-