Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Skimarathon
2014-02-08
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
1:13:48.442700
67.0p
2
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
1:18:07.468600
+4:19.25800
63.3p
3
Erika Mickelson
Rembo IK
1:21:13.487200
+7:25.44400
60.8p
4
Helene Ripa
Haninge SOK
1:22:06.492500
+8:18.49700
60.2p
5
Evelina Johansson
Hybo aik
1:25:00.509900
+11:12.67100
58.1p
6
Erika Hård
Dala-Järna IK
1:25:55.515400
+12:07.72600
57.5p
7
Linnea Eriksson
Rembo IK
1:27:36.525500
+13:48.82700
56.4p
8
Emma Bengtsson
Årsunda IF
1:29:17.535600
+15:29.92800
55.3p
9
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
1:35:16.571500
+21:28.128700
51.9p
10
Maria Solin
IFK Mora SK
1:36:25.578400
+22:37.135600
51.3p
11
Emma Holfve
Brudpiga RK
1:38:20.589900
+24:32.147100
50.3p
12
Carolin Svensson
Björkfors GoIF
1:40:25.602400
+26:37.159600
49.2p
13
Camilla Lindersson
Västervik
1:40:30.602900
+26:42.160100
49.2p
14
Anna Björk
Orsa SK
1:46:21.638000
+32:33.195200
46.5p
15
Christina Lindblom
Stockholms Rullskidklubb
1:47:24.644300
+33:36.201500
46.0p
16
Ulrika Gustafsson
OK Landehof
1:50:58.665700
+37:10.222900
44.5p
17
Natalie Aranda
Yuppie Ski Club
1:51:39.669800
+37:51.227000
44.3p
18
Karin Wikar
Axa Sports Club
1:52:03.672200
+38:15.229400
44.1p
19
Johanna Ström Hanser
Orsa
1:57:02.702100
+43:14.259300
42.2p
20
Karin Östhol
Valbo AIF
1:58:24.710300
+44:36.267500
41.7p
21
Carin Skoghagen
Stockholm
2:00:45.724400
+46:57.281600
40.9p
22
Gabriella Karlöf
Vaxholm
2:01:35.729400
+47:47.286600
40.6p
23
Anna Nordström
Sundbybergs IK
2:03:01.738000
+49:13.295200
40.2p
24
Anna Nylander
Källbottens IK
2:03:22.740100
+49:34.297300
40.1p
25
Jenny Mogren
Insjön
2:03:50.742900
+50:02.300100
39.9p
26
Lina Granholm
Valbo AIF
2:04:03.744200
+50:15.301400
39.8p
27
Malin Wiklund
Brudpiga
2:06:05.756400
+52:17.313600
39.2p
28
Katarina Leander
Brudpiga RK
2:06:27.758600
+52:39.315800
39.1p
29
Emelie Rieem
Axa Sports Club
2:06:30.758900
+52:42.316100
39.1p
30
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
2:07:06.762500
+53:18.319700
38.9p
31
Elin Öfverberg
mora sk
2:07:38.765700
+53:50.322900
38.7p
32
Carolina Detterfelt
Gustavsberg
2:07:44.766300
+53:56.323500
38.7p
33
Monica Eriksson
Orsa
2:18:02.828100
+1:04:14.385300
35.8p
34
Helena Karreskog
Stockholm
2:20:00.839900
+1:06:12.397100
35.3p
35
Ingela Andersson
Stockholm
2:20:34.843300
+1:06:46.400500
35.2p
36
Anna Björklund
Bjursås
2:21:36.849500
+1:07:48.406700
34.9p
37
Wenke Stalling
Hamburg
2:24:21.866000
+1:10:33.423200
34.2p
38
Julia von Mecklenberg Ehrhardt
Stockholm
2:30:14.901300
+1:16:26.458500
32.9p
39
Alice Södervall
IK Gandvik
2:31:17.907600
+1:17:29.464800
32.7p
40
Anna Lindström
Uppsala
2:40:03.960200
+1:26:15.517400
30.9p
41
Kamilla Burman
Stockholm
2:45:39.993800
+1:31:51.551000
29.8p
42
Ulrika Kreivi
Handelsbankens IF
2:46:08.996700
+1:32:20.553900
29.7p
43
Camilla Appelsved
Rönninge
2:46:18.997700
+1:32:30.554900
29.7p
44
Magdalena Nyman
Norrköping
2:48:04.1008300
+1:34:16.565500
29.4p
45
Malin Jonsson
Saltsjö-Duvnäs
2:48:15.1009400
+1:34:27.566600
29.4p
46
Beryl (bea) Elander
IK Stern
2:56:18.1057700
+1:42:30.614900
28.0p
47
Pia Söderman
Morgongåva
3:07:17.1123600
+1:53:29.680800
26.4p
48
Katarina Gustavsson
Rönninge
4:14:50.1528900
+3:01:02.1086100
19.4p
-
Helene Stråle
Swedbank if
23:59:58.8639700
-
-
Ingrid Pettersson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Karin Myrehed
Vandrarringen
23:59:59.8639800
-
-
Martina Morell
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Carlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Pia Berglund
Solna
23:59:59.8639800
-