Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Harsa Ski Marathon
2014-01-25
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Orsa Skimarathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:30:22.902160
70.0p
2
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:34:00.923950
+3:37.21690
68.0p
3
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
2:37:33.945200
+7:10.42940
66.2p
4
Helena Wiklund
Hybo AIK
2:45:00.989950
+14:37.87690
62.6p
5
Sandra Haglund
Hybo AIK
2:52:26.1034550
+22:03.132290
59.5p
6
Märit Wallberg
Hybo AIK
2:53:02.1038190
+22:40.135930
59.2p
7
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
2:54:23.1046230
+24:00.143970
58.7p
8
Maria Backe
Stockholms RK
2:58:14.1069340
+27:51.167080
57.2p
9
Angelica Saur
Ljustorps IF
2:59:48.1078700
+29:25.176440
56.6p
10
Linda Hansson
Axa SC
3:06:58.1121780
+36:36.219520
54.1p
11
Emma Östberg
Funäsdalens IF
3:12:15.1153490
+41:53.251230
52.4p
12
Erika Sundin
Hybo AIK
3:14:01.1164040
+43:38.261780
51.9p
13
Jessica Svensson
Stockholms RK
3:14:48.1168740
+44:25.266480
51.6p
14
Camilla Eriksson
Alnö Race Team
3:17:38.1185700
+47:15.283440
50.8p
15
Sandra Svensk
Axa SC
3:25:48.1234740
+55:25.332480
48.5p
16
Matilda Tidlund
Telia IoFF
3:28:40.1251940
+58:17.349680
47.7p
17
Katarina Hoffsten Sundquist
Dala XC Ski Team
3:30:18.1261770
+59:56.359510
47.3p
18
Anki Lindqvist
Norrala IF
3:32:11.1273080
+1:01:49.370820
46.8p
19
Kajsa Kolmskog
Axa SC
3:34:38.1287790
+1:04:16.385530
46.2p
20
Kristin Persson
Hedesunda IF
3:35:04.1290370
+1:04:42.388110
46.1p
21
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
3:45:59.1355810
+1:15:36.453550
43.6p
22
Lina Bylund
Svenska Fönster
3:48:48.1372730
+1:18:25.470470
43.0p
23
Julia Arebro
Axa SC
3:51:18.1387720
+1:20:55.485460
42.5p
24
Isabelle Söder
Gräftåvallens SK
3:55:28.1412710
+1:25:05.510450
41.7p
25
Marie Jansson
Hybo AIK
3:58:22.1430110
+1:27:59.527850
41.1p
26
Anneli Dahlin
Axa SC
4:13:29.1520840
+1:43:06.618580
38.4p
27
Helena Skjutare
Söderhamns SK
4:13:31.1521040
+1:43:08.618780
38.4p
28
Charlotta Zetterström
Axa SC
4:17:36.1545590
+1:47:14.643330
37.7p
29
Madelene Ramström
Brottby SK
4:26:35.1599420
+1:56:12.697160
36.3p
-
Irene Åslund
Svegs IK
23:59:58.8639700
-
-
Ann-christine Kihlström
Svenska Fönster
23:59:58.8639700
-
-
Lisa Sätterström
Sub XX
23:59:59.8639800
-