Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Knoll
Stockholms RK
2:43:12.979100
55.3p
2
Anna Green
Eksjö SOK
2:48:03.1008200
+4:51.29000
53.5p
3
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:49:30.1016900
+6:18.37700
53.0p
4
Ingunn Bydinger
Ronneby OK
2:57:42.1066100
+14:30.86900
50.4p
5
Linnéa Estvik
OK Dacke
3:11:40.1149900
+28:28.170700
46.4p
6
Astrid Simonsen Joos
København SK
3:16:42.1180100
+33:30.200900
45.1p
7
Amanda Råsmark
IK Stern
3:17:42.1186100
+34:30.206900
44.8p
8
Elina Wahlberg
OK Dacke
3:27:45.1246400
+44:33.267200
42.5p
9
Kirsten Bak Hansen
Randers
3:42:54.1337300
+59:42.358100
39.4p
10
Maria Åsebrant
IF Hallby SOK
3:49:07.1374600
+1:05:55.395400
38.3p
11
Sofia Mauritsson
Axa SC
3:50:37.1383600
+1:07:25.404400
38.0p
12
Ida Svensson
Axa SC
4:03:10.1458900
+1:19:58.479700
35.9p
13
Lina Svensson
Eksjö SOK
4:08:09.1488800
+1:24:57.509600
35.1p
14
Linda Gottfridsson
Nybro Ski
4:10:41.1504000
+1:27:29.524800
34.8p
15
Anne Skovbro
København SK
4:15:14.1531300
+1:32:02.552100
34.1p
16
Liv Nyholm Vaag
København SK
4:23:03.1578200
+1:39:51.599000
33.0p
-
Eva Blomgren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Stine Lassen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Majken Johansson Haenes
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Lærke Hein
København SK
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:59:37.717600
78.4p
2
Joakim Åleheim
Nybro Ski
2:01:23.728200
+1:46.10500
77.1p
3
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:04:47.748600
+5:10.30900
74.7p
4
Johan Palmér
IF Hallby SOK
2:06:35.759400
+6:58.41700
73.5p
5
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:06:52.761100
+7:15.43400
73.3p
6
Staffan Johansson
Linköpings SK
2:07:31.765000
+7:54.47300
72.8p
7
Johannes Knoll
OK Dacke
2:08:46.772500
+9:09.54800
72.0p
8
Elis Weslien
Nybro Ski
2:11:48.790700
+12:11.73000
70.2p
9
Johan Tärnhuvud
OK Dacke
2:13:49.802800
+14:12.85100
69.0p
10
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:16:29.818800
+16:52.101100
67.5p
11
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
2:16:41.820000
+17:04.102300
67.4p
12
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:18:03.828200
+18:26.110500
66.6p
13
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:19:36.837500
+19:59.119800
65.8p
14
David Elgh
IK Vista
2:20:22.842100
+20:45.124400
65.4p
15
Pär Ekelund
Borås SK
2:20:36.843500
+20:59.125800
65.3p
16
Henrik Larsson
Borås SK
2:20:36.843500
+20:59.125800
65.3p
17
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:21:05.846400
+21:28.128700
65.0p
18
Ove Helgee
Alstermo IF
2:21:06.846500
+21:29.128800
65.0p
19
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:21:16.847500
+21:39.129800
64.9p
20
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:21:24.848300
+21:47.130600
64.8p
21
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
2:23:03.858200
+23:26.140500
64.0p
22
Per Orestig
OK Gränsen
2:23:35.861400
+23:58.143700
63.7p
23
Martin Sandgren
Tidaholm
2:24:00.863900
+24:23.146200
63.5p
24
Göran Nord
SOL Tranås
2:24:58.869700
+25:21.152000
63.1p
25
Carl-johan Medin
Axa SC
2:25:36.873500
+25:59.155800
62.7p
26
Arvid Öhrn
IK Vista
2:25:44.874300
+26:07.156600
62.7p
27
Christoffer Fornander
FK Finn
2:27:25.884400
+27:48.166700
61.9p
28
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:27:28.884700
+27:51.167000
61.9p
29
Mads Guldborg Weesgaard
Charlottenlund
2:29:26.896500
+29:49.178800
61.0p
30
Robert Sjödelius
IF Hallby SOK
2:30:50.904900
+31:13.187200
60.3p
31
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:31:08.906700
+31:31.189000
60.2p
32
Joakim Enarsson
Berga SOK
2:31:48.910700
+32:11.193000
59.9p
33
Jonas Fröberg
OK Orion
2:33:53.923200
+34:16.205500
59.0p
34
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:34:07.924600
+34:30.206900
58.9p
35
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:34:25.926400
+34:48.208700
58.8p
36
Björn Andersson
IK Hakarpspojkarna
2:34:57.929600
+35:20.211900
58.6p
37
Erik Gross
Eksjö SOK
2:35:50.934900
+36:13.217200
58.2p
38
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:35:52.935100
+36:15.217400
58.2p
39
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:36:23.938200
+36:46.220500
58.0p
40
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:36:36.939500
+36:59.221800
57.9p
41
Staffan Asplund
Kungälv
2:37:06.942500
+37:29.224800
57.7p
42
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
2:37:24.944300
+37:47.226600
57.5p
43
Henrik Johansson
IK Vista
2:37:34.945300
+37:57.227600
57.5p
44
Daniel Altgärde
Jönköpings OK
2:39:27.956600
+39:50.238900
56.7p
45
Johan Söderblom
Nybro Ski
2:41:13.967200
+41:36.249500
56.0p
46
Stefan Håmås
IK Hakarpspojkarna
2:41:43.970200
+42:06.252500
55.9p
47
Stefan Ekström
OK Kullingshof
2:42:16.973500
+42:39.255800
55.6p
48
Bo-Gunnar Gunnarsson
FK Finn
2:42:31.975000
+42:54.257300
55.5p
49
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:42:34.975300
+42:57.257600
55.5p
50
Lars Wessel Håkansson
Brittatorps Tk
2:42:38.975700
+43:01.258000
55.5p
51
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
2:43:13.979200
+43:36.261500
55.3p
52
Dennis Israelsson
Nybro Ski
2:44:47.988600
+45:10.270900
54.7p
53
Oskar Sundh
Nybro Ski
2:45:27.992600
+45:50.274900
54.5p
54
Classe Åström
Ronneby OK
2:45:50.994900
+46:13.277200
54.3p
55
Mikael Åström
Ronneby OK
2:45:50.994900
+46:13.277200
54.3p
56
Henrik Nilsson
OK Skogsfalken
2:46:17.997600
+46:40.279900
54.2p
57
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:46:33.999200
+46:56.281500
54.1p
58
Andreas Ekbladh
SOL Tranås
2:46:52.1001100
+47:15.283400
54.0p
59
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:47:26.1004500
+47:49.286800
53.8p
60
Anders Axelsson
IFK Helsingborg
2:49:23.1016200
+49:46.298500
53.1p
61
Fredrik Mathsson
Forserum
2:50:11.1021000
+50:34.303300
52.8p
62
Joacim Samuelsson
Nybro Ski
2:50:12.1021100
+50:35.303400
52.8p
63
Anders Forsberg
IK Hakarpspojkarna
2:50:22.1022100
+50:45.304400
52.7p
64
Pär Wanby
Nybro Ski
2:50:41.1024000
+51:04.306300
52.6p
65
Magnus Palmér
IK Ymer
2:51:55.1031400
+52:18.313700
52.2p
66
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:52:41.1036000
+53:04.318300
52.0p
67
Richard Harbrecht
Täby IS SK
2:53:53.1043200
+54:16.325500
51.6p
68
Christian Reimers
København SK
2:54:19.1045800
+54:42.328100
51.4p
69
Billy Nicklasson
OK Norrvirdarna
2:54:20.1045900
+54:43.328200
51.4p
70
Björn Johansson
Målerås IF
2:55:26.1052500
+55:49.334800
51.1p
71
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
2:55:43.1054200
+56:06.336500
51.0p
72
Björn Andersson
ASK Växjö
2:55:48.1054700
+56:11.337000
51.0p
73
Niklas Jakobsson
SOL Tranås
2:55:55.1055400
+56:18.337700
50.9p
74
Axel Kristoffersen
Køge Skiklub
2:56:08.1056700
+56:31.339000
50.8p
75
Linus AF Wåhlberg
Ölands SK
2:56:36.1059500
+56:59.341800
50.7p
76
Micky Carlfalk
Brittatorps Tk
2:56:43.1060200
+57:06.342500
50.7p
77
Robert Leuchovius
IK Nocout.se
2:57:37.1065600
+58:00.347900
50.4p
78
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:57:44.1066300
+58:07.348600
50.3p
79
Daniel Lönngren
Axa SC
2:57:44.1066300
+58:07.348600
50.3p
80
Magnus Mellteg
Nybro Ski
2:58:46.1072500
+59:09.354800
50.0p
81
Peter Welin
Höllviken
2:59:11.1075000
+59:34.357300
49.9p
82
Nicklas Svensson
Hvetlanda SK
3:00:05.1080400
+1:00:28.362700
49.6p
83
Maritin Ottoson
Västerviks OK
3:00:25.1082400
+1:00:48.364700
49.5p
84
Carl Nymann
Björnstorps IF
3:01:01.1086000
+1:01:24.368300
49.4p
85
Emil Kröyer
København SK
3:03:07.1098600
+1:03:30.380900
48.7p
86
Johan Svensson
IK Nocout.se
3:03:21.1100000
+1:03:44.382300
48.7p
87
Alf Holmberg
IFK Stockaryd
3:03:42.1102100
+1:04:05.384400
48.6p
88
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
3:05:07.1110600
+1:05:30.392900
48.2p
89
Morten Gamborg Nielsen
Lima IF
3:07:07.1122600
+1:07:30.404900
47.6p
90
Björn Mauritsson
Axa SC
3:07:33.1125200
+1:07:56.407500
47.5p
91
Adam Fridh
IK Vista
3:07:40.1125900
+1:08:03.408200
47.5p
92
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
3:07:56.1127500
+1:08:19.409800
47.4p
93
Stig Johansson
IK Ymer
3:09:52.1139100
+1:10:15.421400
46.9p
94
Stefan Hilton
Axa SC
3:10:21.1142000
+1:10:44.424300
46.7p
95
Jakob Pettersson
Ölands SK
3:10:56.1145500
+1:11:19.427800
46.6p
96
Mikael Johansson
OK Gisle
3:11:29.1148800
+1:11:52.431100
46.4p
97
Rasmus Fischer Smidt
København SK
3:12:08.1152700
+1:12:31.435000
46.3p
98
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:12:16.1153500
+1:12:39.435800
46.2p
99
Mads Mehlsen
IFK Helsingborg
3:12:23.1154200
+1:12:46.436500
46.2p
100
Joakim Månsson
Berga SOK
3:12:30.1154900
+1:12:53.437200
46.2p
101
Troels Østergaard
København SK
3:13:37.1161600
+1:14:00.443900
45.9p
102
Jacob Arén
IF Hallby SOK
3:14:30.1166900
+1:14:53.449200
45.6p
103
Thomas Ljungberg
Gnosjö FK
3:15:42.1174100
+1:16:05.456400
45.3p
104
Henrik Blad
Alstermo IF
3:18:17.1189600
+1:18:40.471900
44.7p
105
Fredrik Jacobsson
Nybro Ski
3:19:13.1195200
+1:19:36.477500
44.5p
106
Markus Ericsson
Axa SC
3:19:15.1195400
+1:19:38.477700
44.5p
107
Johan Hultberg
Preem IF
3:19:40.1197900
+1:20:03.480200
44.4p
108
NN Lundqvist
Nybro Ski
3:20:34.1203300
+1:20:57.485600
44.1p
109
Martin Anderberg
IF Rigor
3:20:42.1204100
+1:21:05.486400
44.1p
110
Anders Wallgvist
IF Hallby SOK
3:22:03.1212200
+1:22:26.494500
43.8p
111
Krister Müller
FK Finn
3:22:45.1216400
+1:23:08.498700
43.6p
112
Olof Sehammar
Berga SOK
3:23:00.1217900
+1:23:23.500200
43.6p
113
Jens Johansson
Åf SK
3:23:12.1219100
+1:23:35.501400
43.5p
114
Lars Madestam
Nybro Ski
3:23:43.1222200
+1:24:06.504500
43.4p
115
Pär Lundqvist
Nybro Ski
3:24:02.1224100
+1:24:25.506400
43.3p
116
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:24:13.1225200
+1:24:36.507500
43.3p
117
Victor Ahlström
Nybro Ski
3:26:14.1237300
+1:26:37.519600
42.8p
118
Per Enberg
IK Hakarpspojkarna
3:27:07.1242600
+1:27:30.524900
42.6p
119
Fredrik Stenvik
Axa SC
3:27:16.1243500
+1:27:39.525800
42.6p
120
Ove Johansson
Åf SK
3:27:43.1246200
+1:28:06.528500
42.5p
121
Thomas Möller
Bröndby Triathlon Club
3:28:03.1248200
+1:28:26.530500
42.4p
122
Fredrik Johansson
Blybergs FF
3:29:09.1254800
+1:29:32.537100
42.2p
123
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
3:29:48.1258700
+1:30:11.541000
42.1p
124
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:31:21.1268000
+1:31:44.550300
41.7p
125
Thomas Petersson
FK Finn
3:32:03.1272200
+1:32:26.554500
41.6p
126
Jörgen Johansson
Vissefjärda GOIF
3:32:18.1273700
+1:32:41.556000
41.5p
127
Johan Granath
Jönköping
3:33:38.1281700
+1:34:01.564000
41.2p
128
John Berg
OK Skogshjortarna
3:34:17.1285600
+1:34:40.567900
41.1p
129
Mads Aarup
København SK
3:35:03.1290200
+1:35:26.572500
41.0p
130
Jeppe Blak-lunddahl
København SK
3:35:18.1291700
+1:35:41.574000
40.9p
131
Ola Johansson
IFK Helsingborg
3:36:01.1296000
+1:36:24.578300
40.8p
132
Jakob Flygare
Mullsjö SOK
3:37:19.1303800
+1:37:42.586100
40.5p
133
Rolf Sven-åke Johansson
FK Finn
3:39:13.1315200
+1:39:36.597500
40.1p
134
Peter Lundgren
Ronneby OK
3:39:48.1318700
+1:40:11.601000
40.0p
135
Asbjörn Slemming
København SK
3:40:47.1324600
+1:41:10.606900
39.8p
136
Daniel Bergström
Axa SC
3:44:01.1344000
+1:44:24.626300
39.2p
137
Magnus Kwant
IF Rigor
3:44:02.1344100
+1:44:25.626400
39.2p
138
Fredrik Frisk
Vissefjärda GOIF
3:44:09.1344800
+1:44:32.627100
39.2p
139
Fredrik Sjöquist
Alstermo IF
3:46:30.1358900
+1:46:53.641200
38.7p
140
Thomas Olesen
IK Hakarpspojkarna
3:50:23.1382200
+1:50:46.664500
38.0p
141
Olle Andersson
FK Finn
3:58:00.1427900
+1:58:23.710200
36.7p
142
Morten Winther
Brönby
3:58:32.1431100
+1:58:55.713400
36.6p
143
Søren Christensen
København SK
3:59:04.1434300
+1:59:27.716600
36.6p
144
Simon Andersson
Næstved Skiklub
3:59:53.1439200
+2:00:16.721500
36.4p
145
BO Slemming
København SK
4:06:42.1480100
+2:07:05.762400
35.4p
146
Simon Asplund
Kungälv
4:08:17.1489600
+2:08:40.771900
35.1p
147
Mark Howell
København SK
4:15:12.1531100
+2:15:35.813400
34.1p
148
Lars Holm Pedersen
København SK
4:22:13.1573200
+2:22:36.855500
33.1p
149
Rene Thejsen
København SK
4:26:55.1601400
+2:27:18.883700
32.5p
150
Morten Marott Larsen
København SK
4:28:20.1609900
+2:28:43.892200
32.3p
-
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Lars-ove Blomgren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Mads Mourier
Slagelse Skiklub
23:59:58.8639700
-
-
Ole Kaloer
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Samuelsson
OK Reftele
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Billevik
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Niels Ström Johansen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Andersen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Bergström
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Peter Ragnar
Berga SOK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Isaksson
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Richard Persson
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Röed
Kexholms SK
23:59:59.8639800
-
-
David Johansson
Forserums SOK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Öhrn
IK Vista
23:59:59.8639800
-
-
Anders Ottosson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Virtanen
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
-
Ingemar Ericsson
FK Finn
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Alm
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Blom
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Bloch Maj Eidner
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Petersson
Apladalens Lk
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Johansson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Smidt
København SK
23:59:59.8639800
-
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linnea Golsäter
Eksjö SOK
1:31:04.546300
50.6p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hampus Lindman
Nässjö SF
1:33:48.562700
49.1p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne Fältström
IF Sigma
3:09:16.1135500
47.0p
2
Anna Carlemar
Hvetlanda SK
3:16:32.1179100
+7:16.43500
45.1p
3
Astrid Norman Jørgensen
København SK
3:37:01.1302000
+27:45.166400
40.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
4
Malin Holter
Ölmstads IS
3:38:16.1309500
+29:00.173900
40.3p
5
Catarina Gustafsson
Jönköping
3:47:37.1365600
+38:21.230000
38.5p
6
Maria Jonsson
Brittatorps Tk
3:55:35.1413400
+46:19.277800
37.1p
7
Sara Gabrielsson
Brittatorps Tk
3:55:35.1413400
+46:19.277800
37.1p
8
Helle Rasmussen
Bröndby Triathlon Club
4:01:10.1446900
+51:54.311300
36.2p
9
Helena Johansson
OK Gisle
4:03:49.1462800
+54:33.327200
35.8p
10
Amanda Bengtsson
Jönköping
4:09:20.1495900
+1:00:04.360300
35.0p
11
Ann-sofie Svensson
Ljungby
4:14:39.1527800
+1:05:23.392200
34.2p
12
Eva Larsson
Silkeborg Skiklub
4:14:41.1528000
+1:05:25.392400
34.2p
13
Frida Grundström
Jönköping
4:24:25.1586400
+1:15:09.450800
32.8p
14
Sara Ljungdahl
Stadium IF
4:25:55.1595400
+1:16:39.459800
32.6p
15
Bloch Maj Eidner
København SK
4:31:33.1629200
+1:22:17.493600
31.9p
16
Eva Bengtsson
SK Hylte
4:34:57.1649600
+1:25:41.514000
31.5p
17
Helena Furenbrink
Sodexo
4:40:06.1680500
+1:30:50.544900
30.9p
18
Veronica Johansson
Gislaved
4:43:01.1698000
+1:33:45.562400
30.6p
19
Margareta Bergqvist
Brittatorps Tk
5:04:09.1824800
+1:54:53.689200
28.3p
-
Alexandra Brengdahl
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Betina Johansen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Kirsten Byder
Hilleröd
23:59:58.8639700
-
-
Britt Strröm Nielssen
Hilleröd
23:59:58.8639700
-
-
Sara Berggren
Lugi SK
23:59:58.8639700
-
-
Linda Gustafsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Maria Åsebrant
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Niklasson
Fiskgjusarnas Skidsällskap
23:59:59.8639800
-
-
Christine Rolander
Bankeryds Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Kallioniemi
Gävle SK
2:20:48.844700
65.1p
2
Per Wernersson
IF Hallby SOK
2:40:09.960800
+19:21.116000
56.5p
3
Fredrik Klaar
IK Vista
2:41:50.970900
+21:02.126100
55.8p
4
Michael Nilsson
Sya SK
2:43:07.978600
+22:19.133800
55.3p
5
Linus Wallden
Nässjö SF
2:52:34.1035300
+31:46.190500
52.0p
6
Fredrik Mårtensson
Lidhults GOIF
2:54:25.1046400
+33:37.201600
51.4p
7
Kåre Lenbroch
Danmark
2:56:13.1057200
+35:25.212400
50.8p
8
Andreas Sunesson
OK Orion
2:58:58.1073700
+38:10.228900
50.0p
9
Tommy Skagert
Axa SC
2:59:08.1074700
+38:20.229900
49.9p
10
Morten Kisbæk
Danmark
3:04:09.1104800
+43:21.260000
48.4p
11
Johan Törnblad
IF Sigma
3:04:23.1106200
+43:35.261400
48.4p
12
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
3:04:58.1109700
+44:10.264900
48.2p
13
Sören Levinsen
København SK
3:05:05.1110400
+44:17.265600
48.2p
14
Mikael Holst
Bottnaryd IF
3:05:42.1114100
+44:54.269300
48.0p
15
Jan Stenqvist
Nybro Ski
3:06:33.1119200
+45:45.274400
47.8p
16
David Hammenstig
Göteborg
3:06:59.1121800
+46:11.277000
47.6p
17
Stephan Näsberg
IF Hallby SOK
3:09:00.1133900
+48:12.289100
47.1p
18
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
3:10:04.1140300
+49:16.295500
46.8p
19
Philip Larsson
Ölmstads IS
3:10:19.1141800
+49:31.297000
46.7p
20
Anders Nielsen
Köbenhavn
3:10:47.1144600
+49:59.299800
46.6p
21
Mikael Saarnak
IF Hallby SOK
3:12:11.1153000
+51:23.308200
46.2p
22
Jonas Boström
OK Gränsen
3:13:08.1158700
+52:20.313900
46.0p
23
Henrik Larsen
Køge Skiklub
3:13:30.1160900
+52:42.316100
45.9p
24
Marcus Birgersson
OK Vivill
3:13:38.1161700
+52:50.316900
45.9p
25
Jakob Svensson
Ölmstads IS
3:13:43.1162200
+52:55.317400
45.8p
26
Peter Rasmussen
Bröndby Triathlon Club
3:15:47.1174600
+54:59.329800
45.3p
27
Göran Persson
Glimåkra
3:16:14.1177300
+55:26.332500
45.2p
28
Niklas Nilsson
Linköping
3:16:23.1178200
+55:35.333400
45.2p
29
Martin Leuchovius
IF Hallby SOK
3:16:23.1178200
+55:35.333400
45.2p
30
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:17:00.1181900
+56:12.337100
45.0p
31
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
3:17:28.1184700
+56:40.339900
44.9p
32
Ola Götesson
Karlskrona
3:17:38.1185700
+56:50.340900
44.9p
33
Michael Andersson
Hultsfreds Lk
3:17:51.1187000
+57:03.342200
44.8p
34
Christian Larsson
Trollhättan
3:21:24.1208300
+1:00:36.363500
44.0p
35
Eric Olofsson
Jönköping
3:21:44.1210300
+1:00:56.365500
43.9p
36
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:25:26.1232500
+1:04:38.387700
43.0p
37
Peder Fobian
København SK
3:30:20.1261900
+1:09:32.417100
41.9p
38
Tommy Johansson
IF Hallby SOK
3:30:42.1264100
+1:09:54.419300
41.9p
39
David Nyström
Jönköping
3:31:01.1266000
+1:10:13.421200
41.8p
40
Steen Busch Jensen
København SK
3:32:33.1275200
+1:11:45.430400
41.5p
41
Weine Gustavsson
Svedbergs
3:32:34.1275300
+1:11:46.430500
41.5p
42
Christian Jacobsen
Århus - Danmark
3:33:36.1281500
+1:12:48.436700
41.2p
43
Niklas Lagersson
København SK
3:34:12.1285100
+1:13:24.440300
41.1p
44
Arvid Conradsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:36:02.1296100
+1:15:14.451300
40.8p
45
Stefan Svensson
Jönköping
3:39:12.1315100
+1:18:24.470300
40.1p
46
Robert Nilsson
IF Hallby SOK
3:40:49.1324800
+1:20:01.480000
39.8p
47
Michael Thers
Dragør Kajakklub
3:43:46.1342500
+1:22:58.497700
39.2p
48
Hans Lindeberg
IF Rigor
3:43:59.1343800
+1:23:11.499000
39.2p
49
Mikkel Dybkjaer
København SK
3:44:42.1348100
+1:23:54.503300
39.1p
50
Kurt Westerberg
Jönköping
3:45:11.1351000
+1:24:23.506200
39.0p
51
Mattias Rosén
Jönköping
3:46:19.1357800
+1:25:31.513000
38.8p
52
Magnus Emilsson
OK Skogsfalken
3:47:59.1367800
+1:27:11.523000
38.5p
53
Mattias Herbertsson
Jönköping
3:48:02.1368100
+1:27:14.523300
38.5p
54
Peter Sundelin
Bankeryds Skid o Mk
3:49:16.1375500
+1:28:28.530700
38.2p
55
Per Weinreich
København SK
3:52:12.1393100
+1:31:24.548300
37.7p
56
Mårten Nobin
Tormestorps IF
3:53:32.1401100
+1:32:44.556300
37.5p
57
Jan Amnäs
IF Rigor
3:57:12.1423100
+1:36:24.578300
36.9p
58
Lars Erik Svensson
Hästhult AIK
3:58:01.1428000
+1:37:13.583200
36.7p
59
Thomas Arvidsson
Fiskgjusarnas Skidsällskap
3:58:12.1429100
+1:37:24.584300
36.7p
60
Mathias Esmann
København SK
4:03:16.1459500
+1:42:28.614700
35.9p
61
Gert Melander
Tidaholm
4:03:20.1459900
+1:42:32.615100
35.9p
62
Rolf Grybb
Tormestorps IF
4:03:51.1463000
+1:43:03.618200
35.8p
63
Patrik Edinge
Nyköping
4:07:45.1486400
+1:46:57.641600
35.2p
64
Roger Nordström
Gränna
4:14:39.1527800
+1:53:51.683000
34.2p
65
Marcus Jarnefur
IK Hakarpspojkarna
4:16:03.1536200
+1:55:15.691400
34.0p
66
Christian Lorentz Bagger
København SK
4:16:36.1539500
+1:55:48.694700
33.9p
67
Peter Bagger
København SK
4:19:44.1558300
+1:58:56.713500
33.5p
68
Rickard Malm
Stadium IF
4:25:57.1595600
+2:05:09.750800
32.6p
69
Mats Furenbrink
Huskvarna
4:31:09.1626800
+2:10:21.782000
32.0p
-
Sebastian Kallioniemi
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Karlsson
Värnamo
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Edinge
Hässleholm
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Thyr
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Ricco Leth
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Kenneth Christensen
Lidhults GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Peter Vahlne
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Karlsson
Trollhättan
23:59:58.8639700
-
-
Mats Norreby
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
OK Skogsfalken
23:59:59.8639800
-
-
Karin Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Claes Wilsson
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Uffe Pedersen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Rolander
Bankeryds Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Astrid Norman Jørgensen
København SK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Barkman
IF Hallby SOK
1:21:28.488700
56.5p
2
Eva Stenberg
Apladalens Lk
1:32:49.556800
+11:21.68000
49.6p
3
Anna Runesson
OK Vivill
1:39:30.596900
+18:02.108100
46.3p
4
Catarina Arvehell
Jönköping
1:45:53.635200
+24:25.146400
43.5p
5
Sofia Westberg
OK Skogsfalken
1:50:18.661700
+28:50.172900
41.8p
6
Elin Ekbladh
SOL Tranås
1:57:42.706100
+36:14.217300
39.1p
7
Therese Åström
Gränna
1:59:47.718600
+38:19.229800
38.4p
8
Victoria Wage
Axa SC
2:04:40.747900
+43:12.259100
36.9p
9
Anne Lundgren
Bredaryds SOK
2:04:44.748300
+43:16.259500
36.9p
12
Sofia Carling
Köping
2:14:05.804400
+52:37.315600
34.3p
13
Lina Rehn
Lidhults GOIF
2:24:28.866700
+1:03:00.377900
31.9p
14
Therese Bomberg
Nybro Ski
2:26:14.877300
+1:04:46.388500
31.5p
-
Madeleine Johansson
Mölndal
23:59:58.8639700
-
-
Helen Andersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Nicole Rossa
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
-
Anna Lagerqvist
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Helena Ingvarsson
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Eva Karlsson
Sävedalen
23:59:59.8639800
-
-
Maria Öhrstedt
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Ingmarie Andersson
Billdal
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peder Karlén
IF Rigor
1:15:48.454700
60.8p
2
Sune Dandanell Jørgensen
København SK
1:18:28.470700
+2:40.15900
58.7p
3
Kent Nero
Mullsjö SOK
1:27:41.526000
+11:53.71200
52.5p
4
Jan Rosendahl
Jönköping
1:33:33.561200
+17:45.106400
49.2p
5
Kristian Hvaara
Oslo Norge
1:36:38.579700
+20:50.124900
47.7p
6
Michael Poulsen
København SK
1:50:03.660200
+34:15.205400
41.8p
7
Fabian Flaa
Forserum
1:50:23.662200
+34:35.207400
41.7p
8
Geirulf Flaa
Forserum
1:50:25.662400
+34:37.207600
41.7p
9
Jacob Johansson
Lidhults GOIF
1:51:43.670200
+35:55.215400
41.2p
10
Jan-åke Classon
Jönköping
1:56:42.700100
+40:54.245300
39.5p
-
Pontus Brandt
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Royne Andersson
Norabygdens SK
23:59:58.8639700
-
-
Colin Brown
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Lundberg
Malmö
23:59:59.8639800
-