Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järpenstafetten
2012-12-16
INFO
RESULTAT
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK
25:37.153600
Liv Mattiasdottr Sjölund
Östersunds SK
7:28.44700
Lina Hennings
Östersunds SK
6:18.37700
Liv Mattiasdottr Sjölund
Östersunds SK
6:22.38100
Lina Hennings
Östersunds SK
5:26.32500
2
Spikbodarnas IK 1
26:41.160000
+1:04.6300
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
7:00.41900
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
6:48.40700
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
7:06.42500
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:45.34400
3
Utrikes Hammerdal 1
31:52.191100
+6:15.37400
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
8:56.53500
Wilma Karlsson
Utrikes SK
7:36.45500
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
7:23.44200
Wilma Karlsson
Utrikes SK
7:55.47400
D 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK 10
20:18.121700
Ida Andersson
Östersunds SK
5:14.31300
Elin Andersson
Östersunds SK
5:28.32700
Ida Andersson
Östersunds SK
4:46.28500
Elin Andersson
Östersunds SK
4:49.28800
2
Offerdals SK 5
20:53.125200
+35.3400
Anna Novak
Offerdals SK
6:01.36000
Tilde Bångman
Offerdals SK
5:11.31000
Anna Novak
Offerdals SK
5:09.30800
Tilde Bångman
Offerdals SK
4:30.26900
2
Östersunds SK
21:22.128100
+1:04.6300
Agnes Stierna
Östersunds SK
5:31.33000
Bente Skåle
Östersunds SK
5:35.33400
Agnes Stierna
Östersunds SK
5:13.31200
Bente Skåle
Östersunds SK
5:01.30000
4
Svegs IK 1
21:23.128200
+1:05.6400
Julia Hansson
Svegs IK
5:39.33800
Elin Busk
Svegs IK
5:34.33300
Julia Hansson
Svegs IK
5:14.31300
Elin Busk
Svegs IK
4:55.29400
5
Mörsils IF
22:03.132200
+1:45.10400
Ida Wasell
Mörsils IF
5:57.35600
Ylva Olsson
Mörsils IF
5:47.34600
Ida Wasell
Mörsils IF
5:14.31300
Ylva Olsson
Mörsils IF
5:04.30300
6
Spikbodarnas IK 3
22:21.134000
+2:03.12200
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
5:41.34000
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
6:03.36200
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
5:16.31500
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
5:20.31900
7
Duveds IF 5
22:33.135200
+2:15.13400
Märta Rosenberg
Duveds IF
5:28.32700
Anna Jonsson
Duveds IF
6:31.39000
Märta Rosenberg
Duveds IF
4:57.29600
Anna Jonsson
Duveds IF
5:36.33500
8
Duveds IF 3
23:12.139100
+2:54.17300
Sara Hellström
Duveds IF
6:09.36800
Linnea Mobärg
Duveds IF
6:27.38600
Sara Hellström
Duveds IF
5:16.31500
Linnea Mobärg
Duveds IF
5:19.31800
9
Duveds IF 4
23:59.143800
+3:41.22000
Embla Stålhandske
Duveds IF
6:19.37800
Nehm Carle
Duveds IF
6:23.38200
Embla Stålhandske
Duveds IF
5:42.34100
Nehm Carle
Duveds IF
5:34.33300
10
Svegs IK 2
24:37.147600
+4:19.25800
Matilda Bäck
Svegs IK
5:42.34100
Irma Olofsson
Svegs IK
7:17.43600
Matilda Bäck
Svegs IK
5:31.33000
Irma Olofsson
Svegs IK
6:06.36500
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Utrikes Hammerdal 2
32:06.192500
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
8:14.49300
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
8:28.50700
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
7:47.46600
Gry Gjersvold Abrahamsson
Utrikes SK
7:35.45400
2
Duveds IF 6
36:25.218400
+4:19.25800
Anna Johansson
Duveds IF
9:16.55500
Sanna Ångström
Duveds IF
9:25.56400
Anna Johansson
Duveds IF
8:54.53300
Sanna Ångström
Duveds IF
8:48.52700
3
Offerdals SK 9
36:40.219900
+4:34.27300
Maria Novak
Offerdals SK
9:34.57300
Patricia Ivansson
Offerdals SK
9:37.57600
Maria Novak
Offerdals SK
8:51.53000
Patricia Ivansson
Offerdals SK
8:37.51600
4
Östersunds SK 4
37:20.223900
+5:14.31300
Anja Svedholm
Östersunds SK
10:19.61800
Emma Jönsson
Östersunds SK
9:13.55200
Anja Svedholm
Östersunds SK
9:25.56400
Emma Jönsson
Östersunds SK
8:22.50100
5
Spikbodarnas IK 5
38:44.232300
+6:38.39700
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
9:14.55300
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
10:50.64900
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:40.51900
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
9:59.59800
6
Spikbodarnas IK 4
38:45.232400
+6:39.39800
Emma Wikstrand
Spikbodarnas IK
10:25.62400
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
9:28.56700
Emma Wikstrand
Spikbodarnas IK
10:33.63200
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
8:18.49700
D 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK 6
32:17.193600
Hanna Claréus
Östersunds SK
8:42.52100
Willma Jönsson
Östersunds SK
8:08.48700
Hanna Claréus
Östersunds SK
7:49.46800
Willma Jönsson
Östersunds SK
7:37.45600
2
Åsarna IK 2
33:56.203500
+1:39.9800
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
8:32.51100
Emma Jonsson
Åsarna IK
8:44.52300
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
8:16.49500
Emma Jonsson
Åsarna IK
8:22.50100
3
Duveds IF 7
35:43.214200
+3:26.20500
Tilda Johansson
Duveds IF
8:24.50300
Malin Ångström
Duveds IF
9:54.59300
Tilda Johansson
Duveds IF
8:03.48200
Malin Ångström
Duveds IF
9:21.56000
4
Spikbodarnas IK 8
39:54.239300
+7:37.45600
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
9:32.57100
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
11:05.66400
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
9:16.55500
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
10:00.59900
D 20
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK 9
31:23.188200
Maria Jonasson
Östersunds SK
7:56.47500
Ida Dahl
Östersunds SK
8:10.48900
Maria Jonasson
Östersunds SK
7:30.44900
Ida Dahl
Östersunds SK
7:46.46500
2
Duveds IF 9
32:27.194600
+1:04.6300
Ida Jonsson
Duveds IF
7:57.47600
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:46.52500
Ida Jonsson
Duveds IF
7:47.46600
Signe Rosenberg
Duveds IF
7:56.47500
3
Hällbybrunns IF / IFK Umeå
32:35.195400
+1:12.7100
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
9:03.54200
Sofie Elebro
IFK Umeå
7:42.46100
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
8:28.50700
Sofie Elebro
IFK Umeå
7:22.44100
-
Stockviks SF
23:59:57.8639600
Isabelle Persson
Stockviks SF
8:06.48500
Louise Persson
Stockviks SF
8:40.51900
Isabelle Persson
Stockviks SF
7:21.44000
Louise Persson
Stockviks SF
8:00.47900
H 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Utrikes Hammerdal
23:20.139900
Hans Stierna
Utrikes SK
6:27.38600
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:57.35600
Hans Stierna
Utrikes SK
5:41.34000
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:14.31300
2
Ås IF / Mörsils IF
25:48.154700
+2:28.14700
Björn Rönnestrand
ÅS IL
6:50.40900
Hannes Olsson
Mörsils IF
6:26.38500
Björn Rönnestrand
ÅS IL
6:55.41400
Hannes Olsson
Mörsils IF
5:36.33500
3
Ås IF
27:35.165400
+4:15.25400
Ludvig Svensson
ÅS IL
6:38.39700
Theo Westberg
ÅS IL
7:40.45900
Ludvig Svensson
ÅS IL
6:14.37300
Theo Westberg
ÅS IL
7:02.42100
4
Offerdals SK
28:40.171900
+5:20.31900
William Morin
Offerdals SK
7:26.44500
Wiktor Ragnarsson
Offerdals SK
7:41.46000
Wilmer Morin
Offerdals SK
6:48.40700
Wiktor Ragnarsson
Offerdals SK
6:43.40200
5
Offerdals SK
33:08.198700
+9:48.58700
Caroline Nilsson
Offerdals SK
9:03.54200
Wilmer Bäckebjörk
Offerdals SK
7:21.44000
Caroline Nilsson
Offerdals SK
9:31.57000
Wilmer Bäckebjörk
Offerdals SK
7:12.43100
H 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK
19:09.114800
Gustav Pålsson
Östersunds SK
4:49.28800
Erik Hennings
Östersunds SK
5:06.30500
Gustav Pålsson
Östersunds SK
4:32.27100
Erik Hennings
Östersunds SK
4:41.28000
2
Åsarna IK 5
21:40.129900
+2:31.15000
Isac Saur
Åsarna IK
5:39.33800
Samuel Saur
Åsarna IK
5:49.34800
Isac Saur
Åsarna IK
5:09.30800
Samuel Saur
Åsarna IK
5:01.30000
3
Offerdals SK
21:49.130800
+2:40.15900
Julia Nilsson
Offerdals SK
5:45.34400
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
5:34.33300
Julia Nilsson
Offerdals SK
5:28.32700
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
5:00.29900
4
Offerdals SK 7
23:14.139300
+4:05.24400
Robin Ivansson
Offerdals SK
5:34.33300
Jon Nilsson
Offerdals SK
6:41.40000
Robin Ivansson
Offerdals SK
4:50.28900
Jon Nilsson
Offerdals SK
6:08.36700
5
Järpens SK 1
24:55.149400
+5:46.34500
Olle Landbergsson
Järpens SK
6:25.38400
Victor Berglund
Järpens SK
6:46.40500
Olle Landbergsson
Järpens SK
5:47.34600
Victor Berglund
Järpens SK
5:56.35500
6
Ås IF 1
27:21.164000
+8:12.49100
Jakob Wickenberg
ÅS IL
7:25.44400
Tor Rönnestrand
ÅS IL
6:16.37500
Jakob Wickenberg
ÅS IL
7:49.46800
Tor Rönnestrand
ÅS IL
5:49.34800
7
Ås IF 2
29:53.179200
+10:44.64300
Axel Mattsson
ÅS IL
7:40.45900
Isak Landén
ÅS IL
6:52.41100
Axel Mattsson
ÅS IL
8:45.52400
Isak Landén
ÅS IL
6:35.39400
H 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Järpens SK 3
33:22.200100
Johan Hellström
Järpens SK
8:18.49700
Felix Forsberg
Järpens SK
9:05.54400
Johan Hellström
Järpens SK
7:51.47000
Felix Forsberg
Järpens SK
8:07.48600
2
Duveds IF
34:21.206000
+59.5800
William Selander
Duveds IF
9:15.55400
Ossian Rosenberg
Duveds IF
9:00.53900
William Selander
Duveds IF
8:15.49400
Ossian Rosenberg
Duveds IF
7:50.46900
3
Offerdals SK 10
34:49.208800
+1:27.8600
erik engelin
Offerdals SK
8:37.51600
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
9:27.56600
erik engelin
Offerdals SK
7:53.47200
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
8:50.52900
4
Östersunds SK 5
35:34.213300
+2:12.13100
Joel Sjölund Mattiasson
Östersunds SK
9:32.57100
Andreas Hjelm
Östersunds SK
8:31.51000
Joel Sjölund Mattiasson
Östersunds SK
9:18.55700
Andreas Hjelm
Östersunds SK
8:12.49100
5
Järpens SK 4
37:05.222400
+3:43.22200
Linus Berglund
Järpens SK
8:50.52900
Oskar Edhedfeldt
Järpens SK
10:17.61600
Linus Berglund
Järpens SK
8:13.49200
Oskar Edhedfeldt
Järpens SK
9:44.58300
6
Spikbodarnas IK 7
42:11.253000
+8:49.52800
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
10:33.63200
Erik Dahlén
Spikbodarnas IK
10:50.64900
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
10:24.62300
Erik Dahlén
Spikbodarnas IK
10:23.62200
7
Åsarna IK 4
42:16.253500
+8:54.53300
Kasper Wiken
Åsarna IK
9:58.59700
Moa Ericsson
Åsarna IK
11:26.68500
Kasper Wiken
Åsarna IK
9:30.56900
Moa Ericsson
Åsarna IK
11:20.67900
H 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK 8
29:12.175100
Anton Eriksson
Östersunds SK
7:45.46400
Hannes Liljedal
Östersunds SK
7:22.44100
Anton Eriksson
Östersunds SK
7:14.43300
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
6:50.40900
2
Duveds IF 1
29:49.178800
+37.3600
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
7:31.45000
Arvid Jonsson
Duveds IF
7:47.46600
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
7:20.43900
Arvid Jonsson
Duveds IF
7:09.42800
3
Åsarna IK
30:26.182500
+1:14.7300
John Leander
Åsarna IK
7:39.45800
Carl Rotvold
Åsarna IK
8:08.48700
John Leander
Åsarna IK
7:08.42700
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:29.44800
H 20
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Stafett
1
Östersunds SK Offerdals SK
26:31.159000
Håkan Emilsson
Offerdals SK
6:39.39800
Rasmus Hornfeldt
Östersunds SK
7:01.42000
Håkan Emilsson
Offerdals SK
6:16.37500
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
6:32.39100
2
Duveds IF 2
26:50.160900
+19.1800
Axel Jonsson
Duveds IF
6:57.41600
Olle Jonsson
Duveds IF
6:55.41400
Axel Jonsson
Duveds IF
6:39.39800
Olle Jonsson
Duveds IF
6:17.37600
3
Järpens SK 2
27:17.163600
+46.4500
Hannes Stenström
Järpens SK
7:08.42700
Torben Svensson
Järpens SK
7:05.42400
Hannes Stenström
Järpens SK
6:40.39900
Torben Svensson
Järpens SK
6:23.38200
4
Offerdals SK 1
27:19.163800
+48.4700
Max Novak
Offerdals SK
6:44.40300
Elias Dahl
Offerdals SK
7:05.42400
Max Novak
Offerdals SK
6:38.39700
Elias Dahl
Offerdals SK
6:51.41000
5
Domnarvets GOIF
27:29.164800
+58.5700
Petter Engdal
Domnarvets GOIF
7:16.43500
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
6:56.41500
Petter Engdal
Domnarvets GOIF
6:56.41500
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
6:18.37700
6
Stockviks SF
27:51.167000
+1:20.7900
Eddie Edström
Stockviks SF
7:03.42200
Sebastian Olsson
Stockviks SF
7:14.43300
Eddie Edström
Stockviks SF
6:56.41500
Sebastian Olsson
Stockviks SF
6:36.39500