Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
UVK-Rullen
2013-09-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
1:59:03.714200
64.4p
2
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
1:59:04.714300
+1
64.4p
3
Emma Jonsson
Gimo IF SK
2:24:05.864400
+25:02.150100
50.4p
4
Camilla Åbergh
Arlanda-Märsta SK
2:33:25.920400
+34:22.206100
46.6p
5
Ingela Kraft
Boo IF
2:35:55.935400
+36:52.221100
45.6p
6
Emma Haglund
Ufk
2:50:16.1021500
+51:13.307200
41.0p
7
Åsa Jilkén
Sweden
2:57:13.1063200
+58:10.348900
39.1p
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:39:00.593900
82.9p
2
Magnus Graas
Storvreta IK
1:44:53.629200
+5:53.35200
76.5p
3
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
1:46:07.636600
+7:07.42600
75.2p
4
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:46:25.638400
+7:25.44400
74.9p
5
Elis Weslien
Nybro Ski
1:50:04.660300
+11:04.66300
71.6p
6
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:50:05.660400
+11:05.66400
71.5p
7
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:52:36.675500
+13:36.81500
69.4p
8
Fredrik Björck
IK Rex
1:52:37.675600
+13:37.81600
69.4p
9
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:54:06.684500
+15:06.90500
68.2p
10
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
1:54:07.684600
+15:07.90600
68.1p
11
Fredrik Ström
Enköpings Aif
1:55:50.694900
+16:50.100900
66.8p
12
Mikael Anderäng
Rembo IK
1:55:56.695500
+16:56.101500
66.7p
13
Thomas Eriksson
Sweden
1:57:24.704300
+18:24.110300
65.6p
14
Tobias Malm
Axa SC
1:57:30.704900
+18:30.110900
65.5p
15
Birger Edvinsson
Hybo AIK
1:57:36.705500
+18:36.111500
65.4p
16
Björn Anundsson
Dala XC Ski Team
1:57:46.706500
+18:46.112500
65.3p
17
Mikael Lange
Storvreta IK
1:57:48.706700
+18:48.112700
65.3p
18
Peter Lundberg
Bålsta SK
1:58:34.711300
+19:34.117300
64.7p
19
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
1:58:55.713400
+19:55.119400
64.5p
20
Magnus Karlsson
Häverödals IF
1:58:57.713600
+19:57.119600
64.5p
21
Tomas Persson
Stockholms RK
1:59:07.714600
+20:07.120600
64.3p
22
Jonas Strandell
Axa SC
1:59:09.714800
+20:09.120800
64.3p
23
Anders Eriksson
OK Ravinen
2:00:00.719900
+21:00.125900
63.7p
24
Michael Nolin
Massagehem
2:02:36.735500
+23:36.141500
61.9p
25
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:02:43.736200
+23:43.142200
61.9p
26
Mathias Lindgren
Vassunda IF
2:03:43.742200
+24:43.148200
61.2p
27
Daniel Schön
Vassunda IF
2:04:10.744900
+25:10.150900
60.9p
28
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:04:48.748700
+25:48.154700
60.5p
29
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:06:14.757300
+27:14.163300
59.6p
30
Staffan Dickfors
Rembo IK
2:06:16.757500
+27:16.163500
59.6p
31
Niclas Wester
Gävle SK
2:06:17.757600
+27:17.163600
59.6p
32
Tom Berghäll
Stockholms RK
2:06:57.761600
+27:57.167600
59.2p
33
Johan Forslund
Domnarvets Goif
2:07:50.766900
+28:50.172900
58.7p
34
Anders Strömnes
Enköpings Aif
2:08:44.772300
+29:44.178300
58.1p
35
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
2:08:53.773200
+29:53.179200
58.0p
36
Esbjörn Brolund
Storvreta IK
2:09:14.775300
+30:14.181300
57.8p
37
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:09:17.775600
+30:17.181600
57.8p
37
Åke Isaksson
Vassunda IF
2:09:17.775600
+30:17.181600
57.8p
39
Andreas Bertilsköld
Ufk
2:09:18.775700
+30:18.181700
57.8p
40
Staffan Sandström
Sweden
2:09:34.777300
+30:34.183300
57.6p
41
Lennart Bernström
Ufk
2:12:12.793100
+33:12.199100
56.2p
42
Johan Fornander
Stockholms RK
2:12:45.796400
+33:45.202400
55.9p
43
Erik Sterner
Ufk
2:13:01.798000
+34:01.204000
55.7p
44
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
2:13:36.801500
+34:36.207500
55.4p
45
Mats Berggren
IK Rex
2:13:38.801700
+34:38.207700
55.4p
46
Tomas Tibbling
Trosabygdens OK
2:14:15.805400
+35:15.211400
55.1p
47
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:16:00.815900
+37:00.221900
54.2p
48
Johan Heurgren
Axa SC
2:17:36.825500
+38:36.231500
53.4p
49
Göran Pettersson
Halmstad OK
2:17:48.826700
+38:48.232700
53.3p
50
Stefan Djurström
Team Sportia Uppsala
2:18:58.833700
+39:58.239700
52.7p
51
Jens Kirk
København SK
2:20:18.841700
+41:18.247700
52.1p
52
Peter Jäderström
Valsätra
2:21:08.846700
+42:08.252700
51.7p
53
Anders Holmberg
Ccc1000
2:22:20.853900
+43:20.259900
51.1p
54
Mikael Gelin
Enköpings Aif
2:24:51.869000
+45:51.275000
50.0p
55
Torbjörn Stolpe
Sweden
2:29:07.894600
+50:07.300600
48.2p
56
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:29:17.895600
+50:17.301600
48.2p
57
Stellan Österberg
Björklinge SOK
2:30:19.901800
+51:19.307800
47.8p
58
Ludvig Roswall
Sweden
2:31:22.908100
+52:22.314100
47.3p
59
Lars-Göran Westin
Uppsala SLK
2:31:38.909700
+52:38.315700
47.2p
60
Per Öhrn
Grangärdebygdens CK
2:31:43.910200
+52:43.316200
47.2p
61
Mikael Sjögren
Team Family
2:32:23.914200
+53:23.320200
47.0p
62
Sten Svangren
Nacka Värmdö SK
2:32:25.914400
+53:25.320400
46.9p
63
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:32:30.914900
+53:30.320900
46.9p
64
Stefan Andersson
Ufk
2:32:43.916200
+53:43.322200
46.8p
65
Svein Nielsen
Team Ormsta
2:33:50.922900
+54:50.328900
46.4p
66
Christoffer Kraft
Boo IF
2:35:55.935400
+56:55.341400
45.6p
67
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:40:44.964300
+1:01:44.370300
44.0p
68
Anders Edvinsson
Storvreta IK
2:43:04.978300
+1:04:04.384300
43.2p
69
Åke Johansson
Viby
2:43:45.982400
+1:04:45.388400
43.0p
70
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
2:47:45.1006400
+1:08:45.412400
41.7p
71
William Nisser
Sweden
2:51:25.1028400
+1:12:25.434400
40.7p
-
Otto Linderborg
Ufk
23:59:58.8639700
-
-
Jan Mattsson
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lystedt
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Berlin
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Hellas
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Richard Widlund
Ufk
23:59:58.8639700
-
-
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Helin
Djurgårdens IF Af
23:59:58.8639700
-
-
Leif Svanberg
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Hjertman
Sas-klubben
23:59:59.8639800
-
-
Morgan Åkesson
Ssik
23:59:59.8639800
-
-
Lars-erik Andersson
Knutby IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl-johan Medin
Viggbyholms IK
23:59:59.8639800
-
-
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Brodén
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Ingesson
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
H/D 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klaes Håkan Bejmer
Vattenfall IF Stockholm
58:15.349400
57.6p
2
Thomas Knopf
Uppsala
1:03:25.380400
+5:10.30900
52.9p
3
Jon Orvendal
Ufk
1:07:27.404600
+9:12.55100
49.8p
4
Henrik Båth
Ufk
1:09:58.419700
+11:43.70200
48.0p
5
Magnus Knopf
Vassunda IF
1:12:22.434100
+14:07.84600
46.4p
6
Jan Ekmark
Västerås
1:13:54.443300
+15:39.93800
45.4p
7
Karin Nordqvist
Ufk
1:19:02.474100
+20:47.124600
42.5p
8
Johan Wiklund
Sweden
1:27:22.524100
+29:07.174600
38.4p
9
Pernilla Roswall
Sweden
1:45:13.631200
+46:58.281700
31.9p
H/D 21 Motion
10.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Matilda Berghäll
Mätteknik&ank AB
48:51.293000
-
-
Susanne Ericsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Ericsson
Sweden
23:59:59.8639800
-