Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårgårdarullen
2013-09-21
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2013
<<< Rådarullen
Lindénarullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
38km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 40
Tobias Westman
IK Stern
1:21:27.488600
86.7p
2
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:21:30.488900
+3.200
86.7p
3
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:22:43.496200
+1:16.7500
85.0p
4
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:24:37.507600
+3:10.18900
82.6p
5
H 21
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:25:15.511400
+3:48.22700
81.9p
6
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
1:26:22.518100
+4:55.29400
80.6p
7
H 40
Marcus Thormé
OK Lindena
1:27:09.522800
+5:42.34100
79.7p
8
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
1:27:10.522900
+5:43.34200
79.6p
9
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:27:12.523100
+5:45.34400
79.6p
10
H 50
Adam Blomberg
IK Stern
1:27:56.527500
+6:29.38800
78.8p
10
H 50
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:27:56.527500
+6:29.38800
78.8p
12
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:30:17.541600
+8:50.52900
76.2p
13
H 40
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:30:43.544200
+9:16.55500
75.8p
14
H 50
Jan Johansson
Uddevalla IS
1:30:47.544600
+9:20.55900
75.7p
15
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:31:08.546700
+9:41.58000
75.4p
16
H 40
Patrik Sonehag
IK Stern
1:31:10.546900
+9:43.58200
75.3p
17
H 40
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:33:10.558900
+11:43.70200
73.3p
17
H 40
Peter Westberg
Peab Fritid
1:33:10.558900
+11:43.70200
73.3p
19
H 21
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:33:15.559400
+11:48.70700
73.3p
20
H 50
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:33:16.559500
+11:49.70800
73.2p
21
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:34:09.564800
+12:42.76100
72.4p
22
H 40
Mats Andersson
OK Skogshjortarna
1:34:38.567700
+13:11.79000
71.9p
23
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:37:38.585700
+16:11.97000
69.3p
24
H 40
Roger Lindberg
IK Wilske
1:37:44.586300
+16:17.97600
69.2p
25
H 21
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:37:49.586800
+16:22.98100
69.1p
26
H 40
Roger Gustavsson
Magra IS
1:37:57.587600
+16:30.98900
69.0p
27
H 50
Claes Hjertman
Sas-Klubben
1:40:11.601000
+18:44.112300
67.1p
27
H 40
Anders Carlson
SOK 68
1:40:11.601000
+18:44.112300
67.1p
29
H 65
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
1:40:12.601100
+18:45.112400
67.1p
30
H 65
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:40:15.601400
+18:48.112700
67.1p
31
H 60
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:41:23.608200
+19:56.119500
66.2p
32
H 60
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:43:51.623000
+22:24.134300
64.3p
33
H 50
Sören Skålberg
IK Stern
1:46:59.641800
+25:32.153100
62.0p
34
H 21
Odd Löfvendahl
IK Stern
1:52:36.675500
+31:09.186800
58.4p
35
D 21
Madde Carlzon
Träning&sånt
2:09:09.774800
+47:42.286100
49.8p
36
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
36
H 21
Johan Andersson
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
38
H 40
Stefan Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
28km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
1:33:28.560700
59.7p
2
H 21 Motion
Oskar Lundqvist
Borlänge
1:34:15.565400
+47.4600
59.2p
3
H 21 Motion
Mikael Bergström
OK Kullingshof
1:36:21.578000
+2:53.17200
57.9p
4
H 21 Motion
Sigvard Thompsson
OK Gisle
1:50:04.660300
+16:36.99500
50.7p
5
H 21 Motion
Joakim Wadström
Skogsbygdens IF
1:56:16.697500
+22:48.136700
48.0p
6
H 21 Motion
Torbjörn Sunesson
Sellnäs IF
1:56:34.699300
+23:06.138500
47.9p
7
D 21 Motion
Minna Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
8
H 21 Motion
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
8
D 21 Motion
Wilma Palander
Borlänge
23:59:59.8639800
-