Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2013-04-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
28km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:18:08.468790
83.9p
2
Hallvard Riseth Fjone
Norway
1:18:49.472830
+40.3940
83.3p
3
Karl-johan Dyvik
Leksands SK
1:19:39.477890
+1:31.9000
82.5p
4
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:20:04.480350
+1:55.11460
82.1p
5
Truls Torvik
Norway
1:20:10.480940
+2:01.12050
82.0p
6
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:20:18.481700
+2:09.12810
81.9p
7
Nils Persson
Östersunds SK
1:20:26.482520
+2:17.13630
81.8p
8
Georg Lande
Norway
1:20:54.485300
+2:45.16410
81.3p
9
Oliver Sugaren
Norway
1:21:02.486180
+2:53.17290
81.2p
10
Robert Sjöström
I21 IF
1:22:08.492750
+3:59.23860
80.2p
11
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
1:22:11.493060
+4:02.24170
80.2p
12
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:22:22.494110
+4:13.25220
80.0p
13
Mats Iversen
Norway
1:22:24.494370
+4:15.25480
80.0p
14
Andreas Kvam
Norway
1:23:00.497950
+4:51.29060
79.5p
15
Fredrik Andreé
Årjängs IF
1:23:01.498010
+4:52.29120
79.5p
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
1:24:15.505400
+6:06.36510
78.4p
17
Anton Åström
Bodens SK
1:24:24.506300
+6:15.37410
78.3p
18
Jacob Engström
Kalix SK
1:24:38.507780
+6:29.38890
78.1p
19
Espen Sonflaa
Norway
1:25:29.512830
+7:20.43940
77.4p
19
Hans Halvorsen
Usa
1:25:29.512830
+7:20.43940
77.4p
21
Ola Raaum Jansen
Norway
1:25:30.512970
+7:21.44080
77.3p
22
Gustav Lundholm
Remsle SK
1:25:55.515430
+7:46.46540
77.0p
23
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
1:26:00.515970
+7:51.47080
76.9p
24
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:26:37.519690
+8:29.50800
76.4p
25
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:26:49.520820
+8:40.51930
76.3p
26
David Adolfsson
Täfteå IK
1:28:35.531400
+10:26.62510
74.9p
27
Aadne Toldnes
Norway
1:28:39.531880
+10:30.62990
74.8p
28
Oeyvind Larsen
Norway
1:28:47.532690
+10:39.63800
74.7p
29
Kaare Johan Gaasoe Eriksson
Norway
1:29:12.535100
+11:03.66210
74.4p
30
Espen Honganvik Holen
Norway
1:29:28.536790
+11:20.67900
74.2p
31
Patrik Millestu
Häggenås SK
1:29:32.537160
+11:23.68270
74.2p
32
Haakon Livik
Norway
1:30:20.541900
+12:11.73010
73.6p
33
Erik Öman
Hägglunds IOFK
1:30:26.542570
+12:17.73680
73.5p
34
Gustav Wikman
Alnö SK
1:30:48.544770
+12:39.75880
73.2p
35
Simon Svanebo
Alnö SK
1:37:30.584910
+19:21.116020
68.6p
36
Simon Asp
Norway
1:41:05.606490
+22:57.137600
66.3p
37
Andreas Veerpalu
Estonia
1:41:06.606550
+22:57.137660
66.3p
38
Jonas Björklund
Alnö SK
1:41:38.609710
+23:29.140820
66.0p
39
Conny Carlsson
Hällefors SK
1:44:02.624180
+25:53.155290
64.6p
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
Jan Petter Foell
Norway
23:59:58.8639700
-
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:58.8639700
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Jens Burman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Simeon Deyanov
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Lars Bakken Roeen
Norway
23:59:59.8639800
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
Emil Vedvik
Norway
23:59:59.8639800
-
Viktor Ranerfors
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Johan Bergman
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
Theo Thåli
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)