Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2013-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
74km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Lundbäck
Bodens SK
4:09:47.1498620
72.6p
2
Patrik Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
4:14:58.1529720
+5:11.31000
70.7p
3
Tomas Olofsson
Lycksele IF
4:16:38.1539760
+6:51.41040
70.1p
4
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
4:20:33.1563280
+10:46.64560
68.8p
5
Stefan Sjölund
Skogslöparna
4:22:23.1574280
+12:36.75560
68.1p
6
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
4:22:56.1577540
+13:09.78820
67.9p
7
Mattias Fransson
Klungan
4:25:19.1591830
+15:32.93110
67.2p
8
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
4:26:19.1597850
+16:32.99130
66.8p
9
Marcus Norman
Telia IoFF
4:30:01.1620030
+20:14.121310
65.7p
10
Andreas Lundholm
Täfteå IK
4:30:20.1621930
+20:33.123210
65.6p
11
Eric Oscarsson
Tavelsjö AIK
4:33:59.1643890
+24:12.145170
64.5p
12
Robert Arvidsson
Norsjö SK
4:36:38.1659780
+26:51.161060
63.7p
13
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
4:48:30.1730960
+38:43.232240
60.4p
14
Per-erik Grahn
Strycksele IF
4:50:57.1745690
+41:10.246970
59.7p
15
Pelle Edlund
Stöcke Ts Järnet
4:53:18.1759790
+43:31.261070
59.1p
16
Stefan Forsgren
OK Nolaskogsarna
4:54:41.1768080
+44:54.269360
58.8p
17
Pavio Grzelewski
Jalles Tc Umeå
4:57:35.1785430
+47:48.286710
58.1p
18
Karl Idberger
Axa SC
4:59:08.1794750
+49:21.296030
57.7p
19
Peder Ström
Lycksele IF
5:04:14.1825320
+54:27.326600
56.5p
20
Mats Zingmark
Team Esplanad
5:08:41.1852000
+58:53.353280
55.5p
21
Magnus Furmark
Järvsjöby IF
5:15:25.1892480
+1:05:38.393760
54.0p
22
Åke Huitfeldt
Fridhemsg Skol IF
5:15:40.1893950
+1:05:53.395230
54.0p
23
Magnus Wiklund
Norum-Djäkneboda SK
5:19:58.1919780
+1:10:11.421060
53.1p
24
Peter Vikstöm
No Club
5:20:47.1924660
+1:11:00.425940
52.9p
25
Torbjörn Larsson
Skolk
5:26:25.1958480
+1:16:38.459760
51.8p
26
Daniel Ogenstedt
Hägglunds IOFK
5:27:34.1965310
+1:17:46.466590
51.6p
27
Mac Fjellerad Persson
Bolidens SK
5:44:50.2068930
+1:35:03.570210
48.5p
28
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
6:07:35.2205460
+1:57:48.706740
44.9p
29
Henrik Källberg
No Club
6:20:27.2282620
+2:10:40.783900
43.1p
-
Magnus Lundbäck
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
-
Leif Sjödin
Österforse IF
23:59:59.8639800
-