Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åkulla Ski Maraton
2004-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ronny Fherm
Östanå SK
1:57:55.707400
67.9p
2
Tobias Thorsson
IK Trenne
1:59:50.718900
+1:55.11400
66.8p
3
Martin Boberg
IF Rigor
2:00:00.719900
+2:05.12400
66.7p
4
Lars Bolin
Ätrans IF
2:03:26.740500
+5:31.33000
64.9p
5
Magnus Johansson
OK Löftan
2:03:49.742800
+5:54.35300
64.7p
6
Niclas Dragstedt
FK Friskus Varberg
2:05:43.754200
+7:48.46700
63.7p
7
Leif Johansson
FK Friskus Varberg
2:06:20.757900
+8:25.50400
63.4p
8
Bo Olsson
Södra IF
2:07:04.762300
+9:09.54800
63.0p
9
Jörgen Karlsson
IK Trenne
2:07:59.767800
+10:04.60300
62.6p
10
Mattias Carlsson
IK Trenne
2:08:15.769400
+10:20.61900
62.4p
11
Bengt Olsson
OK Gynge
2:09:09.774800
+11:14.67300
62.0p
12
Olle Ljungberg
FK Friskus Varberg
2:09:22.776100
+11:27.68600
61.9p
13
Fredrik Gunnarsson
Härlövs IF
2:09:47.778600
+11:52.71100
61.7p
14
Anders Ahlqvist
OK Skogsvindarna
2:10:00.779900
+12:05.72400
61.6p
15
Nils-Arvid Olofsson
Satserups GF
2:11:18.787700
+13:23.80200
61.0p
16
Ove Thorsson
IK Trenne
2:11:48.790700
+13:53.83200
60.7p
17
Jan Nilsson
FK Friskus Varberg
2:11:55.791400
+14:00.83900
60.7p
18
Roland Johansson
IF Rigor
2:12:15.793400
+14:20.85900
60.5p
19
Tobias Elgh
Idrottshögskolans IF
2:13:10.798900
+15:15.91400
60.1p
20
Inge Edvardsson
FK Friskus Varberg
2:14:07.804600
+16:12.97100
59.7p
21
Bengt Gustavsson
Krogsereds IK
2:14:41.808000
+16:46.100500
59.4p
22
Sven-Olof Björk
Unnaryd GOIF
2:16:08.816700
+18:13.109200
58.8p
23
Tommy Evenrud
Raufoss IL Langrenn
2:16:15.817400
+18:20.109900
58.8p
24
Henrik Persson
OK Nackhe
2:16:24.818300
+18:29.110800
58.7p
25
Dan Nilsson
IK Trenne
2:16:41.820000
+18:46.112500
58.6p
26
Morgan Erixon
Kinnareds SK
2:17:01.822000
+19:06.114500
58.4p
27
Jan-Olov Börjesson
Halmstad OK
2:17:05.822400
+19:10.114900
58.4p
28
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:17:50.826900
+19:55.119400
58.1p
29
Jonas Stigsson
FK Friskus Varberg
2:17:57.827600
+20:02.120100
58.0p
30
Per Nygren
IK Stern
2:18:41.832000
+20:46.124500
57.7p
31
Henrik Winnberg
Helsingborgs SOK
2:18:44.832300
+20:49.124800
57.7p
32
Tommy Johnsson
OK Nackhe
2:18:49.832800
+20:54.125300
57.7p
33
Magnus Bengtsson
OK Nackhe
2:20:02.840100
+22:07.132600
57.2p
34
Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:20:54.845300
+22:59.137800
56.8p
35
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:21:02.846100
+23:07.138600
56.8p
36
Rolf Bernroth
Burseryds IF
2:21:07.846600
+23:12.139100
56.7p
37
Roger Bolin
FK Finn
2:21:11.847000
+23:16.139500
56.7p
38
Ole Trommestad
IF Rigor
2:22:36.855500
+24:41.148000
56.1p
39
Anders Johansson
Falkenbergs OK
2:22:43.856200
+24:48.148700
56.1p
40
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
2:23:11.859000
+25:16.151500
55.9p
41
Stig-Olof Larsson
Björnstorps IF
2:23:58.863700
+26:03.156200
55.6p
42
Bengt Antonsson
FK Friskus Varberg
2:24:34.867300
+26:39.159800
55.4p
43
Lennart Larsson
Vapnö IF
2:24:46.868500
+26:51.161000
55.3p
44
Janne Persson
IF Rigor
2:24:47.868600
+26:52.161100
55.3p
45
Alf Johansson
Kungsäters IF
2:24:58.869700
+27:03.162200
55.2p
46
Hans-Åke Olsson
Härlövs IF
2:25:11.871000
+27:16.163500
55.1p
47
Fredrik Berg
IF Rigor
2:26:26.878500
+28:31.171000
54.7p
48
Peter Wirkensjö
Ljungbypolisens SIF
2:26:39.879800
+28:44.172300
54.6p
49
David Martinsson
Kungsäters IF
2:27:31.885000
+29:36.177500
54.3p
50
Nisse Otterdahl
OK Nackhe
2:28:59.893800
+31:04.186300
53.7p
51
Erling Andersson
Falkenbergs OK
2:28:59.893800
+31:04.186300
53.7p
52
Magnus Gunnarsson
SK Hylte
2:29:06.894500
+31:11.187000
53.7p
53
Stig-Ola Larsson
OK Lindena
2:29:24.896300
+31:29.188800
53.6p
54
Jan Bengtsson
Södra IF
2:29:50.898900
+31:55.191400
53.4p
55
Hans Axelsson
Krogsereds IK
2:29:55.899400
+32:00.191900
53.4p
56
Stefan Ljunggren
IK Trenne
2:30:20.901900
+32:25.194400
53.3p
57
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
2:30:36.903500
+32:41.196000
53.2p
58
Lars-Inge Svensson
Kinnareds SK
2:31:02.906100
+33:07.198600
53.0p
59
Anders Johansson
IK Trenne
2:31:42.910100
+33:47.202600
52.8p
60
Torbjörn Persson
IS Skanne
2:32:06.912500
+34:11.205000
52.6p
61
Anders Brelind
Horreds SK
2:32:22.914100
+34:27.206600
52.5p
62
John Johansson
IK Trenne
2:32:37.915600
+34:42.208100
52.5p
63
Niklas Andersson
Södra IF
2:32:54.917300
+34:59.209800
52.4p
64
Johan Blom
Ljungbypolisens SIF
2:33:12.919100
+35:17.211600
52.3p
65
Kjell Axelsson
Krogsereds IK
2:33:35.921400
+35:40.213900
52.1p
66
Stefan Mattsson
IK Stern
2:33:46.922500
+35:51.215000
52.1p
67
Mathias Gärdh
Årsunda IF
2:33:50.922900
+35:55.215400
52.0p
68
Tormod Trommestad
IF Rigor
2:34:37.927600
+36:42.220100
51.8p
69
Lennart Davidsson
Gnosjö FK
2:35:20.931900
+37:25.224400
51.5p
70
Christoffer Persson
Malmö FK
2:35:27.932600
+37:32.225100
51.5p
71
Simon Tärnlöv
OK Nackhe
2:36:55.941400
+39:00.233900
51.0p
72
Anders Jägryd
Lugi SK
2:37:20.943900
+39:25.236400
50.9p
73
Krister Larsson
Krogsereds IK
2:37:28.944700
+39:33.237200
50.8p
74
Anders Irbäck
Lund
2:37:31.945000
+39:36.237500
50.8p
75
Peter Norrhall
IK Uven
2:37:37.945600
+39:42.238100
50.8p
76
Eivor Johansson
Navåsens FK
2:38:01.948000
+40:06.240500
50.7p
77
Dan-Olof Nilsson
Ätrans IF
2:38:03.948200
+40:08.240700
50.7p
78
Hans Pettersson
IF Rigor
2:41:23.968200
+43:28.260700
49.6p
79
Rickard Tornéson
Skånes-Fagerhults IF
2:42:19.973800
+44:24.266300
49.3p
80
Rolf Hansson
Ljungbypolisens SIF
2:42:21.974000
+44:26.266500
49.3p
81
Joakim Lindblom
FK Friskus Varberg
2:43:11.979000
+45:16.271500
49.1p
82
Bo Bergvad
Södra IF
2:43:27.980600
+45:32.273100
49.0p
83
Mikael Johansson
OK Nackhe
2:43:30.980900
+45:35.273400
49.0p
84
Andreas Ohlsson
Lidhults GOIF
2:43:33.981200
+45:38.273700
49.0p
85
Lars Mårtensson
Krogsereds IK
2:43:45.982400
+45:50.274900
48.9p
86
Stefan Pålsson
Tockarps IK
2:43:59.983800
+46:04.276300
48.8p
87
Anders Hultin
Ringhals IF
2:44:21.986000
+46:26.278500
48.7p
88
Jörgen Bengtsson
Navåsens FK
2:45:20.991900
+47:25.284400
48.4p
89
Anders Nilsson
Falcon Sports Club
2:45:32.993100
+47:37.285600
48.4p
90
Bengt Börjesson
Älvängen
2:45:40.993900
+47:45.286400
48.3p
91
Henrik Eliasson
OK Nackhe
2:45:59.995800
+48:04.288300
48.2p
92
Alf Holmqvist
Ljungbypolisens SIF
2:47:26.1004500
+49:31.297000
47.8p
93
Daniel Otterdahl
OK Nackhe
2:47:30.1004900
+49:35.297400
47.8p
94
Kenneth Gustavsson
Skånes-Fagerhults IF
2:48:09.1008800
+50:14.301300
47.6p
95
Nils Rångeby
Helsingborgs SOK
2:48:10.1008900
+50:15.301400
47.6p
96
Lars-Olof Åkesson
IK Trenne
2:48:25.1010400
+50:30.302900
47.5p
97
Roger Marklund
Tockarps IK
2:48:27.1010600
+50:32.303100
47.5p
98
Michael Andersson
Göteborg Energi IF
2:48:31.1011000
+50:36.303500
47.5p
99
Börje Larsson
FK Friskus Varberg
2:49:11.1015000
+51:16.307500
47.3p
100
Bengt Axelsson
OK Lindena
2:49:29.1016800
+51:34.309300
47.2p
101
Peter Trommestad
IF Rigor
2:49:35.1017400
+51:40.309900
47.2p
102
Lennart Antonsson
FK Friskus Varberg
2:49:49.1018800
+51:54.311300
47.1p
103
Roland Carlsson
FK Friskus Varberg
2:49:52.1019100
+51:57.311600
47.1p
104
Ingvar Antonsson
Södra IF
2:50:02.1020100
+52:07.312600
47.1p
105
Agne Karlsson
FK Friskus Varberg
2:50:22.1022100
+52:27.314600
47.0p
106
K-G Däldehög
Fjärås AIK
2:50:25.1022400
+52:30.314900
47.0p
107
Carsten Nyboe
FK Friskus Varberg
2:51:06.1026500
+53:11.319000
46.8p
108
Kenny Lundby
FK Friskus Varberg
2:51:48.1030700
+53:53.323200
46.6p
109
Are Kjeang
Falkenbergs OK
2:52:01.1032000
+54:06.324500
46.5p
110
Hans Johansson
Horreds SK
2:52:16.1033500
+54:21.326000
46.5p
111
Håkan Franzén
OK Nackhe
2:52:34.1035300
+54:39.327800
46.4p
112
Martin Johansson
OK Nackhe
2:52:49.1036800
+54:54.329300
46.3p
113
Nils-Olof Nilsson
Helsingborgs SOK
2:52:59.1037800
+55:04.330300
46.3p
114
Bosse Svensson
Södra IF
2:53:41.1042000
+55:46.334500
46.1p
115
Hans Nilsson
OK Skogsvindarna
2:53:47.1042600
+55:52.335100
46.1p
116
Marit Erixon
Kinnareds SK
2:54:43.1048200
+56:48.340700
45.8p
117
Kristina Franzén
OK Nackhe
2:55:32.1053100
+57:37.345600
45.6p
118
John Martinsson
Kungsäters IF
2:55:38.1053700
+57:43.346200
45.6p
119
Carl-Eric Carlsson
FK Friskus Varberg
2:56:24.1058300
+58:29.350800
45.4p
120
Bo Börjesson
OK Nackhe
2:56:45.1060400
+58:50.352900
45.3p
121
Lars Jerméus
IK Stern
2:56:57.1061600
+59:02.354100
45.2p
122
Göran Börjesson
OK Alehof
2:57:50.1066900
+59:55.359400
45.0p
123
Suzanne Eriksson
FK Herkules
2:57:55.1067400
+1:00:00.359900
45.0p
124
Thore Martinsson
Kungsäters IF
2:58:50.1072900
+1:00:55.365400
44.8p
125
Jan Flodman
Poståkeriet
2:58:54.1073300
+1:00:59.365800
44.8p
126
Kristina Funeteg
OK Gläntan
2:58:57.1073600
+1:01:02.366100
44.7p
127
Svante Larsson
SK Hylte
2:59:02.1074100
+1:01:07.366600
44.7p
128
Henning Sjögren
Ätrans IF
2:59:20.1075900
+1:01:25.368400
44.6p
129
Jörgen Nilsson
OK Nackhe
2:59:56.1079500
+1:02:01.372000
44.5p
130
Frans van Lokhorst
FK Friskus Varberg
3:01:01.1086000
+1:03:06.378500
44.2p
131
Anders Carlsson
Gnosjö FK
3:01:03.1086200
+1:03:08.378700
44.2p
132
Gerry Andersson
IK Trenne
3:01:09.1086800
+1:03:14.379300
44.2p
133
Gerd Trommestad
IF Rigor
3:01:49.1090800
+1:03:54.383300
44.0p
134
Lars Johansson
Helsingborgs SOK
3:01:50.1090900
+1:03:55.383400
44.0p
135
Jan-Inge Nyström
Helsingborgs SOK
3:02:57.1097600
+1:05:02.390100
43.8p
136
Daniel Johansson
Kungsäters IF
3:03:06.1098500
+1:05:11.391000
43.7p
137
Jan-Olof Olsson
Södra IF
3:03:15.1099400
+1:05:20.391900
43.7p
138
Agne Norén
OK Lindena
3:03:56.1103500
+1:06:01.396000
43.5p
139
Gert Andersson
OK Gläntan
3:04:26.1106500
+1:06:31.399000
43.4p
140
Per Hedberg
Navåsens FK
3:04:31.1107000
+1:06:36.399500
43.4p
141
Leif Nordefjäll
IF Rigor
3:05:36.1113500
+1:07:41.406000
43.1p
142
Regina Svensson
Kinnareds SK
3:06:13.1117200
+1:08:18.409700
43.0p
143
Martin Länje Temmes
Trollhättans SOK
3:06:53.1121200
+1:08:58.413700
42.8p
144
Anders Billström
Hindås SK
3:07:10.1122900
+1:09:15.415400
42.8p
145
Tommy Törnqvist
Helsingborgs SOK
3:07:21.1124000
+1:09:26.416500
42.7p
146
Michaela Krenauer
FK Herkules
3:08:02.1128100
+1:10:07.420600
42.6p
147
Anne Ljunggren
IK Trenne
3:09:23.1136200
+1:11:28.428700
42.3p
148
Magnus Svensson
Krogsereds IK
3:10:26.1142500
+1:12:31.435000
42.0p
149
Olof Fröberg
Ringhals IF
3:11:15.1147400
+1:13:20.439900
41.9p
150
Torbjörn Ramstedt
OK Nackhe
3:14:47.1168600
+1:16:52.461100
41.1p
151
Erik Ohlsson
Lugi SK
3:15:16.1171500
+1:17:21.464000
41.0p
152
Håkan Persson
Halmstad OK
3:16:51.1181000
+1:18:56.473500
40.7p
153
Kenneth Lundell
Helsingborgs SOK
3:17:15.1183400
+1:19:20.475900
40.6p
154
Anders Lindgren
OK Nackhe
3:18:59.1193800
+1:21:04.486300
40.2p
155
Lena Kinsch
Krogsereds IK
3:19:04.1194300
+1:21:09.486800
40.2p
156
Sven-Olof Bernandersson
Falkenbergs OK
3:19:54.1199300
+1:21:59.491800
40.1p
157
Cecilia Gullkvist
OK Nackhe
3:20:09.1200800
+1:22:14.493300
40.0p
158
Arne Svensson
Ringhals IF
3:22:13.1213200
+1:24:18.505700
39.6p
159
Ingvar Bernström
Kungsäters IF
3:23:37.1221600
+1:25:42.514100
39.3p
160
Patrik Forsell
IF Rigor
3:26:42.1240100
+1:28:47.532600
38.7p
161
Anette Nilsson
Navåsens FK
3:33:07.1278600
+1:35:12.571100
37.6p
162
Tomas Andersson
IS Skanne
3:34:16.1285500
+1:36:21.578000
37.4p
163
Per Anders Johansson
IK Trenne
3:40:18.1321700
+1:42:23.614200
36.3p
164
Lennart Karlsson
Astrazeneca IF
3:45:08.1350700
+1:47:13.643200
35.6p
165
Kristin Lindblom
FK Friskus Varberg
3:45:52.1355100
+1:47:57.647600
35.4p