Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM skicross
2013-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 15
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
1:21.8020
2
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:22.8170
+1.50
3
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
1:23.8290
+2.170
4
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
1:24.8310
+2.190
5
Tilda Johansson
Duveds IF
1:26.8510
+4.390
6
Emma Wasell
Mörsils IF
1:27.8640
+6.520
7
Maria Olofsson
Kalix SK
1:28.8740
+7.620
8
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
1:28.8780
+7.660
9
Sandra Wiig
IF Strategen
1:29.8860
+8.740
10
Wilma Lindgren
Kalix SK
1:31.9060
+10.940
11
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
1:31.9080
+10.960
12
Fanny Johansson
IF Strategen
1:32.9160
+11.1040
13
Vendela Blom
IF Strategen
1:34.9310
+12.1190
14
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
1:34.9350
+13.1230
15
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:34.9380
+13.1260
16
Frida Lögdberg
IK Rex
1:35.9460
+14.1340
17
Ida Waistedt
Jukkasjärvi IF
1:36.9540
+15.1420
18
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
1:40.9930
+19.1810
19
Moa Westh
SK Bore
1:42.10120
+21.2000
20
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
1:44.10340
+23.2220
21
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
1:51.11020
+30.2900
22
Linda-marie Tillstam
Jukkasjärvi IF
1:56.11510
+34.3390
-
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Ida Gustafsson
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
-
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Emma Ribom
Kalix SK
1:19.7810
2
Signe Rosenberg
Duveds IF
1:22.8100
+2.190
3
Johanna Engström
Kalix SK
1:22.8170
+3.260
4
Annie Lindh
IF Hallby SOK
1:26.8500
+6.590
5
Olivia Persson
Storumans IK
1:26.8510
+7.600
6
Agnes Åstot
IFK Umeå
1:26.8580
+7.670
7
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
1:27.8600
+7.690
8
Matilda Tagg
Njutångers IF
1:29.8880
+10.970
9
Mikaela Eriksen
SK Bore
1:32.9130
+13.1220
10
Hanna Fritz
Åmåls OK
1:32.9160
+13.1250
11
Amanda Johansson
Tranemo IF
1:32.9190
+13.1280
12
Amanda Simonsson
Lima IF
1:34.9370
+15.1460
13
Ellen Dalberg
Köla AIK
1:36.9510
+17.1600
14
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
1:38.9700
+18.1790
15
Amanda Mikko
IFK Kiruna
1:38.9780
+19.1870
16
Moa Forsberg
Zinkgruvans IF
1:39.9870
+20.1960
17
Felicia Arousell
Njutångers IF
1:42.10150
+23.2240
18
Madeleine Forsell
Linköpings SK
1:43.10200
+23.2290
19
Ida Wånggren
Motala Aif SK
1:46.10510
+27.2600
20
Johanna Hansson
Sya SK
1:52.11170
+33.3260
-
Linn Gustafsson
Grava SK
23:59:57.8639600
-
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Emma Bengtsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
Emma Thalin
Svegs IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 15
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
1:14.7330
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
1:15.7470
+1.40
3
Joel Åström
Bodens SK
1:16.7510
+1.80
4
Eric Jansson
Tranemo IF
1:17.7600
+2.170
5
Albin Eriksson
Husums IF SK
1:17.7650
+3.220
6
Elis Strömbäck
Remsle SK
1:18.7770
+4.340
7
Albin Persson
Tranemo IF
1:18.7780
+4.350
8
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
1:20.7910
+5.480
9
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
1:20.7920
+5.490
10
Tobias Engberg
Mörsils IF
1:20.7950
+6.520
11
Jesper Matti
Bodens SK
1:21.8040
+7.610
12
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:22.8110
+7.680
13
Simon Stenberg
Kalix SK
1:22.8160
+8.730
13
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:22.8160
+8.730
15
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:22.8170
+8.740
16
Ludvig Karlsson
Järpens SK
1:23.8230
+9.800
16
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:23.8230
+9.800
18
Simon Lundberg
Hagfors SF
1:23.8260
+9.830
19
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
1:24.8340
+10.910
20
Karel Novak
Offerdals SK
1:25.8470
+11.1040
21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:27.8670
+13.1240
22
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
1:28.8740
+14.1310
22
Per Karlsson
Svennevads IF
1:28.8740
+14.1310
24
Karl Ingard
IK Rex
1:28.8750
+14.1320
25
Elis Berg
Sunne SLF
1:29.8880
+15.1450
26
Albin Larsson
Sunderby SK
1:30.8940
+16.1510
27
Philip Bouvin
Alnö SK
1:31.9050
+17.1620
28
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
1:31.9080
+17.1650
29
Christoffer Marjeta
Kalix SK
1:32.9120
+17.1690
30
Marcus Norman
Kalix SK
1:34.9370
+20.1940
31
Markus Lindberg
Norsjö SK
1:36.9550
+22.2120
32
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
1:43.10240
+29.2810
33
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:45.10450
+31.3020
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:14.7350
2
Sebastian Samuelsson
Remsle SK
1:15.7410
+0
3
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:16.7500
+1.50
4
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:17.7640
+2.190
5
Joakim Wretling
IK Rex
1:18.7730
+3.280
6
André Mattei
Sävast Ski Team IF
1:18.7760
+4.310
7
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
1:19.7850
+5.400
8
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
1:19.7860
+5.410
9
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:20.7940
+5.490
10
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
1:20.7970
+6.520
11
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:21.8050
+7.600
12
Jonatan EK
Kalix SK
1:21.8060
+7.610
13
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
1:21.8070
+7.620
14
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:22.8120
+7.670
15
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:22.8190
+8.740
16
Edwin Bäckström
Norrfjärdens IF
1:24.8300
+9.850
17
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:25.8410
+10.960
18
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:25.8470
+11.1020
19
Marcus Alvebro
Häggenås SK
1:26.8520
+11.1070
19
Oscar Lindgren
Hägglunds IOFK
1:26.8520
+11.1070
21
Alexander Svensson
Äspereds IF
1:28.8710
+13.1260
22
Erik Björkman
Täfteå IK
1:28.8720
+13.1270
23
Adrian Dahlström
Åmåls OK
1:28.8750
+14.1300
24
Jakob Fridesjö
Sunderby SK
1:31.9020
+16.1570
25
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:33.9270
+19.1820
-
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Emil Nykvist
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Alfred Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Elias Andersson
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
Emil Sellsve
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Johan Nilsson
Byske SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800