Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Inari
2013-02-24
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Snorri Einarsson
Norway
1:13:04.438340
92.3p
2
Hans Christer Holund
Norway
1:13:24.440330
+19.1890
92.0p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
1:13:30.440980
+26.2540
91.9p
4
Kristian Rennemo Tettli
Nor
1:13:46.442590
+42.4150
91.6p
5
Ronny Fredrik Ansnes
Klæbu IL
1:13:51.443080
+47.4640
91.5p
6
Simen Andreas Sveen
Ring IL
1:14:08.444720
+1:03.6280
91.2p
7
Martin Johansson
Sweden
1:15:05.450400
+2:00.11960
90.3p
8
Per Kristian Nygård
Vestre Spone IF
1:15:17.451630
+2:12.13190
90.0p
9
Tomas Northug
Norway
1:15:39.453890
+2:35.15450
89.7p
10
Morten Harjo Petersen
Norway
1:15:42.454170
+2:38.15730
89.6p
11
Daniel Myrmael Helgestad
Byåsen IL
1:15:54.455340
+2:50.16900
89.4p
12
Sami Lähdesmäki
Finland
1:15:54.455380
+2:50.16940
89.4p
13
Fredrik Jonsson
Sweden
1:15:58.455700
+2:53.17260
89.4p
14
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
1:15:59.455850
+2:55.17410
89.3p
15
Perttu Hyvärinen
Riistaveden Urheilijat
1:16:19.457800
+3:14.19360
89.0p
16
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
1:16:36.459570
+3:32.21130
88.7p
17
Jussi Simula
Jämsänkosken Ilves
1:16:54.461390
+3:50.22950
88.4p
18
Reima Idström
Finland
1:16:55.461410
+3:50.22970
88.4p
19
Eivind Klemoen Bjeglerud
Vind IL
1:17:16.463530
+4:11.25090
88.1p
20
Björn Thomas Nygaard
Norway
1:17:25.464420
+4:20.25980
88.0p
21
Morten Priks
Karupesa Team
1:17:25.464470
+4:21.26030
88.0p
22
Jari Huhta
Hollolan Urheilijat-46
1:17:26.464540
+4:22.26100
87.9p
23
Risto Uusivirta
Finland
1:17:27.464600
+4:22.26160
87.9p
24
Heikki Loukusa
Posion Pyrintö
1:17:27.464680
+4:23.26240
87.9p
25
Markus Pörsti
Kiteen Urheilijat
1:17:30.464920
+4:25.26480
87.9p
26
Topi Kuorelahti
Finland
1:18:11.469050
+5:07.30610
87.2p
27
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
1:18:27.470660
+5:23.32220
87.0p
28
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:18:38.471790
+5:34.33350
86.8p
29
Ristomatti Hakola
Finland
1:18:52.473150
+5:48.34710
86.6p
30
Johan Häggström
Kalix SK
1:19:01.474070
+5:57.35630
86.4p
31
Daniel Svensson
Sweden
1:19:07.474620
+6:02.36180
86.4p
32
Daniel Stock
Lillehammer SK
1:19:20.475970
+6:16.37530
86.2p
33
Niko Koskela
Finland
1:19:29.476800
+6:24.38360
86.0p
34
Aku Nikander
Finland
1:19:37.477690
+6:33.39250
85.9p
35
Örjan Kristoffersen
Alta
1:19:49.478832
+6:44.40392
85.7p
36
Martin Nyenget Löwström
Norway
1:20:21.482000
+7:16.43560
85.2p
37
Martin Bergström
Piteå Elit SK
1:20:40.483930
+7:35.45490
85.0p
38
Ville Maunuksela
Finland
1:21:07.486650
+8:03.48210
84.5p
39
Ronny Andre Hafsäs
Norway
1:22:06.492530
+9:01.54090
83.7p
40
Andreas Myran Steen
Norway
1:22:19.493860
+9:15.55420
83.5p
41
Joni Seppä
Finland
1:22:41.496000
+9:36.57560
83.2p
42
Niklas Niska
Bodens SK
1:22:54.497320
+9:49.58880
83.0p
43
Niila Ahokas
Finland
1:23:53.503210
+10:48.64770
82.2p
44
Kalle Koistinen
Espoon Hiihtoseura
1:25:58.515780
+12:54.77340
80.5p
45
Antti Häkämies
Anjalan Liitto
1:27:19.523890
+14:15.85450
79.4p
46
Espen Mikkelsen
Vadsø SK
1:28:04.528350
+15:00.89910
78.8p
47
Kenneth Einvik Helgesen
Alta
1:28:05.528400
+15:00.89960
78.8p
-
Iivo Niskanen
Vuokatti Ski Team Kainuu
23:59:58.8639700
-
-
Eirik Lorentsen
Henning Sl
23:59:58.8639700
-
-
Kusti Kittilä
Kalajoen Junkkarit
23:59:58.8639700
-
-
Emil Iversen
Varden Il,
23:59:58.8639700
-
-
Tore Berdal Bjørseth
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Mikko Koutaniemi
Vuokatti Ski Team Kainuu
23:59:58.8639700
-
-
Ole-marius Bach
Byåsen IL
23:59:58.8639700
-
-
Heikki Palosaari
Oulun Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Mads Madsgård Granrud
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Tommi Lavonen
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Heikki Kopakka
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Rando Kaljuvee
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Rundgreen
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Sindre Skar Björnestad
Bærums Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Tettli Rennemo
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Ari Luusua
Ounasvaaran Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Petter Soleng Skinstad
Vind IL
23:59:59.8639800
-
-
Martin Hammer
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
-
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
23:59:59.8639800
-
-
Heikki Korpela
Kempeleen Kiri
23:59:59.8639800
-
-
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
23:59:59.8639800
-
-
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
23:59:59.8639800
-
-
Olli Jarva
Imatran Urheilijat
23:59:59.8639800
-
-
Olli-pekka Tolvanen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Martin Andersen
Engerdal IL
23:59:59.8639800
-
-
Tore Martin Söbak Gundersen
Vang IL
23:59:59.8639800
-
-
Nils Magnus Grave Böen
IL Korlevoll
23:59:59.8639800
-
-
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
23:59:59.8639800
-
-
Erlend Skippervik Saetre
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Håkon Ramstad
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Janne Tervo
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Tero Turunen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Janne Stenbäck
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Kalev Ermits
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Rami Petäsnoro
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Niila Syväjärvi
Ounasvaaran Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
40:14.241300
82.7p
2
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
40:15.241410
+1.10
82.6p
3
Astrid Öyre Slind
Oppdal IL
40:22.242150
+8.750
82.4p
4
Tuva Staver Toftdahl
Heming IL
40:27.242680
+13.1280
82.2p
5
Marika Sundin
Sollefteå SK
40:48.244770
+34.3370
81.5p
6
Kari Gjeitnes Vikhagen
Norway
41:03.246260
+49.4860
80.9p
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
41:04.246300
+50.4900
80.9p
8
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
41:04.246320
+50.4920
80.9p
9
Marte Monrad-hansen
Heming IL
41:05.246460
+51.5060
80.9p
10
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
41:17.247680
+1:03.6280
80.5p
11
Anne Kjersti Kalvå
Norway
41:51.251040
+1:37.9640
79.3p
12
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
41:57.251690
+1:43.10290
79.1p
13
Emilie Fleten
Gol IL
42:07.252620
+1:53.11220
78.8p
14
Maria Grundvall
IK Kronan
42:07.252630
+1:53.11230
78.8p
15
Mari Eide
Øystre Slidre IL
42:07.252690
+1:53.11290
78.8p
16
Silja Tarvonen
Finland
42:11.253000
+1:57.11600
78.7p
17
Maria Gräfnings
Sweden
42:12.253160
+1:58.11760
78.6p
18
Heini Hokkanen
Finland
42:15.253410
+2:01.12010
78.6p
19
Marjaana Pitkänen
Viereman Koitto
42:27.254610
+2:13.13210
78.2p
20
Kathrine Harsem
Norway
43:05.258410
+2:51.17010
77.0p
21
Barbro Kvåle
Norway
43:08.258770
+2:54.17370
76.9p
22
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
43:08.258790
+2:54.17390
76.9p
23
Linn Sömskar
IFK Umeå
43:37.261630
+3:23.20230
76.0p
24
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
43:50.262960
+3:36.21560
75.6p
25
Josefin Sandvik
IF Brahe
44:48.268720
+4:34.27320
73.9p
26
Jenni Raivio
Finland
44:59.269870
+4:45.28470
73.6p
27
Maaret Rantalainen
Finland
45:13.271290
+4:59.29890
73.2p
28
Merete Myrseth
Norway
45:14.271300
+5:00.29900
73.2p
29
Ruut Vähämetsä
Finland
45:32.273190
+5:18.31790
72.7p
30
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
45:36.273500
+5:22.32100
72.6p
31
Oda Pedersen Hammernes
Strindheim IL
46:23.278230
+6:09.36830
71.3p
32
Maria Sundström
Strömnäs GIF
47:09.282850
+6:55.41450
70.1p
33
Iina Ahokas
Finland
48:39.291810
+8:25.50410
67.9p
34
Tiina Idström
Finland
48:39.291820
+8:25.50420
67.9p
-
Eeva Palosaari
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Solveig Wiggen Andreassen
Kvaløysletta Skilag
23:59:59.8639800
-
-
Eevakaisa Loukusa
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Maria Nakstad Ström
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Susanna Saapunki
Kuusamon Erae Veikot
23:59:59.8639800
-
-
Kari Öyre Slind
Oppdal IL
23:59:59.8639800
-
-
Janina Virta
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Ann-mary Ähtävä
Team Kallesport
23:59:59.8639800
-
-
Britt Ingunn Nydal
Njård
23:59:59.8639800
-