Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship Free
2013-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Therese Johaug
IL Nansen
25:23.152240
89.9p
2
Marit Bjørgen
Rognes IL
25:33.153260
+10.920
89.3p
3
Yulia Tchekaleva
Severstal
25:56.155510
+32.3170
87.8p
4
Miriam Goessner
SC Garmisch
25:56.155560
+33.3220
87.8p
5
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
26:04.156360
+41.4020
87.3p
6
Heidi Weng
IL I Bul
26:06.156560
+43.4220
87.2p
7
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
26:09.156800
+45.4460
87.0p
8
Riitta-liisa Roponen
Oulun Hiihtoseura
26:12.157170
+49.4830
86.8p
9
Kristin Størmer Steira
IL Forsoek
26:25.158400
+1:01.6060
86.1p
10
Coraline Hugue
Defense Emhm - Crevoux
26:26.158520
+1:02.6180
86.0p
11
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
26:26.158560
+1:03.6220
86.0p
12
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
26:27.158610
+1:03.6270
85.9p
13
Mariya Guschina
Sputnik
26:30.158940
+1:07.6600
85.8p
14
Kaisa Maekaeraeinen
Kontiolahden Urheilijat
26:33.159290
+1:10.6950
85.5p
15
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
26:35.159440
+1:12.7100
85.5p
16
Debora Agreiter
C.s Carabinieri Sez.sci
26:39.159800
+1:15.7460
85.2p
17
Anna Haag
IFK Mora SK
26:40.159950
+1:17.7610
85.2p
18
Anouk Faivre Picon
Defense Emhm -pontarlier
26:46.160530
+1:22.8190
84.8p
19
Emma Wiken
Aasarna IK
26:49.160810
+1:25.8470
84.7p
20
Marina Piller
G.s Forestale
26:49.160840
+1:26.8500
84.6p
21
Aurore Jean
Douanes Skieurs Rousselands
26:50.160960
+1:27.8620
84.6p
22
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev Kiev
26:53.161220
+1:29.8880
84.4p
23
Jessica Diggins
Stratton Mountain Elites
26:55.161480
+1:32.9140
84.3p
24
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
26:56.161520
+1:32.9180
84.2p
25
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
26:59.161870
+1:36.9530
84.0p
26
Teresa Stadlober
SC Radstadt
27:00.161980
+1:37.9640
84.0p
27
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
27:03.162270
+1:40.9930
83.8p
28
Ekaterina Rudakova
Belarus
27:08.162770
+1:45.10430
83.5p
29
Laura Orgue
Cefuc
27:15.163430
+1:51.11090
83.2p
30
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
27:17.163680
+1:54.11340
83.0p
31
Selina Gasparin
Gardes Frontiere
27:21.164030
+1:57.11690
82.8p
32
Martine EK Hagen
IL I Bul
27:23.164260
+2:00.11920
82.7p
33
Natalia Zhukova
Rus
27:25.164440
+2:02.12100
82.6p
34
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
27:25.164480
+2:02.12140
82.6p
35
Veronica Cavallar
G.s Fiamme Gialle
27:26.164550
+2:03.12210
82.5p
36
Agnieszka Szymanczak
Lks Klimczok Bystra
27:30.164910
+2:06.12570
82.3p
37
Kornelia Kubinska
Azs Awf Katowice
27:34.165350
+2:11.13010
82.1p
38
Alena Sannikova
Belarus
27:35.165480
+2:12.13140
82.0p
39
Ilaria Debertolis
G.s Fiamme Oro
27:36.165590
+2:13.13250
82.0p
40
Daria Gaiazova
Rocky Mountain Racers
27:37.165660
+2:14.13320
81.9p
41
Eva Vrabcova Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
27:38.165710
+2:14.13370
81.9p
42
Alenka Cebasek
Tsk Ogp Grad Bled
27:39.165800
+2:15.13460
81.9p
42
Tetyana Antypenko
Ukr
27:39.165800
+2:15.13460
81.9p
44
Barbara Jezersek
Tsk Triglav Kranj
27:39.165850
+2:16.13510
81.8p
45
Diana Rasimoviciute
Ltu
27:43.166230
+2:19.13890
81.6p
46
Hongxue LI
Chn
27:44.166310
+2:20.13970
81.6p
47
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors Ski Club
27:46.166550
+2:23.14210
81.4p
48
Sylwia Jaskowiec
Lks Hilltop Wisniowa
27:54.167320
+2:30.14980
81.0p
49
Maryna Antsybor
Dinamo
28:04.168330
+2:40.15990
80.5p
50
Anastasia Dotsenko
Rus
28:05.168490
+2:42.16150
80.4p
51
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
28:08.168760
+2:45.16420
80.3p
52
Vesna Fabjan
Tsk Triglav Kranj
28:13.169220
+2:49.16880
80.0p
53
Kateryna Grygorenko
Ukr
28:14.169370
+2:51.17030
80.0p
54
Natalija Kocergina
Ltu
28:32.171160
+3:09.18820
79.0p
55
Viktoriya Lanchakova
Kazakstan
28:32.171190
+3:09.18850
79.0p
56
Petra Novakova
LK Slovan Karlovy Vary
28:34.171330
+3:10.18990
79.0p
57
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country Ski Club
28:38.171770
+3:15.19430
78.7p
58
Yelena Kolomina
Zska
28:44.172340
+3:21.20000
78.5p
59
Marina Matrossova
Kazakstan
28:48.172750
+3:25.20410
78.2p
60
Antoniya Grigorova-burgova
Alexander Logistics
28:50.172980
+3:27.20640
78.1p
61
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
28:54.173310
+3:30.20970
78.0p
62
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
28:55.173430
+3:31.21090
77.9p
63
Tatyana Ossipova
Kazakstan
28:55.173440
+3:32.21100
77.9p
64
Xin LI
Chn
29:08.174790
+3:45.22450
77.2p
65
Timeea Sara
Css Gheorgheni
29:18.175770
+3:55.23430
76.8p
66
Alena Prochazkova
LK Slavia Umb Banska Bystrica
29:21.176020
+3:57.23680
76.7p
67
Vedrana Malec
SK Sljeme
29:35.177440
+4:12.25100
76.0p
68
Brittany Webster
Highlands Trailblazers
29:44.178340
+4:21.26000
75.6p
69
Emoke Szocs
Hun
29:53.179230
+4:29.26890
75.2p
70
Teodora Malcheva
Alexander Logistics
30:10.180990
+4:47.28650
74.4p
71
Heidi Raju
Sportclub Sparta
30:12.181180
+4:49.28840
74.3p
72
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
30:17.181630
+4:53.29290
74.1p
73
Yana Hrakovich
Belarus
30:22.182160
+4:59.29820
73.8p
74
Fiona-elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski C
30:23.182200
+4:59.29860
73.8p
75
Jaqueline Mourao
National Team
30:35.183450
+5:12.31110
73.3p
76
Sarah Young
Huntly Nordic Ski Club
30:42.184190
+5:19.31850
73.0p
77
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
30:55.185460
+5:32.33120
72.4p