Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2013-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:01:23.368200
91.7p
2
Robin Norum
IFK Umeå
1:01:32.369100
+9.800
91.5p
3
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:02:42.376100
+1:19.7800
89.3p
4
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:02:43.376200
+1:20.7900
89.3p
5
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur
1:03:15.379400
+1:52.11100
88.3p
6
Simon Lageson
Hägglunds Iofk
1:03:23.380200
+2:00.11900
88.1p
7
Eric Simonsson
Landöns IF
1:04:38.387700
+3:15.19400
86.0p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:04:47.388600
+3:24.20300
85.7p
9
Johan Persson
Järpens SK
1:07:10.402900
+5:47.34600
82.0p
9
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:07:10.402900
+5:47.34600
82.0p
11
Anton Svensson
Åsarna IK
1:07:22.404100
+5:59.35800
81.7p
12
Oskar Kardin
Offerdals SK
1:07:52.407100
+6:29.38800
80.9p
13
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:07:55.407400
+6:32.39100
80.9p
14
Patrik Wikström
Dorotea IF
1:08:06.408500
+6:43.40200
80.6p
15
Olov Roos
Stuguns SK
1:08:12.409100
+6:49.40800
80.4p
16
Anders Strid
Lucksta IF
1:08:13.409200
+6:50.40900
80.4p
17
Karl-johan Westberg
Borås SK
1:08:17.409600
+6:54.41300
80.3p
18
Carl Olander
IK Stern
1:08:23.410200
+7:00.41900
80.2p
19
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:09:30.416900
+8:07.48600
78.6p
20
Peter Tingård
Stuguns SK
1:09:32.417100
+8:09.48800
78.6p
21
Joel Larsson
Häggenås SK
1:11:20.427900
+9:57.59600
76.1p
22
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:11:39.429800
+10:16.61500
75.7p
23
Erik Olofsson
Biathlon Östersund
1:13:05.438400
+11:42.70100
73.9p
24
David Engström
Orsa SK
1:13:06.438500
+11:43.70200
73.9p
25
Daniel Ajax
Ragunda IF
1:14:07.444600
+12:44.76300
72.7p
26
Anders Önegård
Offerdals SK
1:14:28.446700
+13:05.78400
72.3p
27
Martin Landgren
Falköpings AIK Skidor
1:14:58.449700
+13:35.81400
71.7p
28
Lars Persson
Östersunds SK
1:15:17.451600
+13:54.83300
71.3p
29
Jens Magnusson
ÅS IL
1:15:44.454300
+14:21.86000
70.8p
30
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:17:19.463800
+15:56.95500
69.1p
30
Per Bixo
Jämtlandspolisens Idrottsförening
1:17:19.463800
+15:56.95500
69.1p
32
Per Steen
Brunflo IF
1:17:30.464900
+16:07.96600
68.9p
33
Fredrik Göransson
Åsarna IK
1:17:44.466300
+16:21.98000
68.6p
34
Lennart Ivarsson
Rödöns SK
1:18:49.472800
+17:26.104500
67.5p
35
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
1:19:59.479800
+18:36.111500
66.3p
36
Lars Magnusson
Deloitte
1:20:06.480500
+18:43.112200
66.2p
37
Marcus Amrén
Rödön SK
1:20:46.484500
+19:23.116200
65.6p
38
Björn Haring
Östersunds SK
1:20:51.485000
+19:28.116700
65.5p
39
Tord Lundin
Tandsbyns IF
1:20:56.485500
+19:33.117200
65.4p
40
Torsten Larsson
Nybro SK
1:21:32.489100
+20:09.120800
64.8p
41
BO Göransson
Åsarna IK
1:21:44.490300
+20:21.122000
64.7p
42
Peter Berlén
Aspås IF
1:21:50.490900
+20:27.122600
64.6p
43
Lars-göran Söderberg
Rödöns SK
1:21:54.491300
+20:31.123000
64.5p
44
Olle Jonsson
Duveds IF
1:21:55.491400
+20:32.123100
64.5p
45
Kjell-erik Sahlin
Ragunda IF
1:22:01.492000
+20:38.123700
64.4p
46
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:22:09.492800
+20:46.124500
64.3p
47
Jörgen Svedin
Åsarna IK
1:22:15.493400
+20:52.125100
64.2p
48
Karel Novak
Klubblös
1:23:29.500800
+22:06.132500
63.1p
49
Örjan Sandler
Orrvikens IK
1:24:06.504500
+22:43.136200
62.5p
50
Hans Nordell
Lillhärdals IF
1:24:24.506300
+23:01.138000
62.2p
51
Mårten Lund
Loxysoft
1:24:54.509300
+23:31.141000
61.8p
52
Göte Kjellström
Åre SLK
1:25:41.514000
+24:18.145700
61.1p
53
Per Almqvist
Frösön
1:25:47.514600
+24:24.146300
61.1p
54
Martin Ohlsson
Rödöns SK
1:26:34.519300
+25:11.151000
60.4p
55
Tomas Sundström
Bilcenter Jämtland
1:27:26.524500
+26:03.156200
59.7p
56
Henrik Ilhamn
Östersunds SK
1:27:51.527000
+26:28.158700
59.4p
57
Petter Mahrs
Östersunds SK
1:27:56.527500
+26:33.159200
59.3p
58
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
1:28:08.528700
+26:45.160400
59.2p
59
Michael Westin
Spikbodarna IK
1:28:22.530100
+26:59.161800
59.0p
60
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
1:29:45.538400
+28:22.170100
57.9p
61
Anders Andersson
Jönssonligan
1:30:17.541600
+28:54.173300
57.5p
62
Magnus Österberg
ÅS IL
1:30:32.543100
+29:09.174800
57.3p
63
Arne Jonsson
Aspås IF
1:30:44.544300
+29:21.176000
57.2p
64
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
1:31:09.546800
+29:46.178500
56.9p
65
Marcus Ärlebrandt
Östersunds SK
1:31:20.547900
+29:57.179600
56.7p
66
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:31:29.548800
+30:06.180500
56.6p
67
Tore Norkvist
Tåsjö IF
1:32:23.554200
+31:00.185900
56.0p
68
Ulf Bengtsson
Aspås IF
1:32:25.554400
+31:02.186100
56.0p
69
Johnny Nordman
Aspås IF
1:32:26.554500
+31:03.186200
56.0p
70
Reine Ivansson
Lättja IF
1:32:55.557400
+31:32.189100
55.6p
71
Åke Jansson
Näldens IF
1:33:19.559800
+31:56.191500
55.3p
72
Dan Danielsson
Aspås IF
1:33:50.562900
+32:27.194600
55.0p
73
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:33:58.563700
+32:35.195400
54.9p
74
David Nordman
Klubblös
1:34:43.568200
+33:20.199900
54.4p
75
Lars Handler
Häggenås SK
1:35:50.574900
+34:27.206600
53.7p
76
Hans-kristian Larsen
Team Flying Culinary Circus
1:36:01.576000
+34:38.207700
53.6p
77
David Kunze
IFK Strömsund
1:36:30.578900
+35:07.210600
53.2p
78
Martin Lund
Loxysoft
1:36:42.580100
+35:19.211800
53.1p
79
Fredrik Wikström
Järpens SK
1:38:09.588800
+36:46.220500
52.2p
80
Fredrik Nilsson
Offerdals SK
1:38:34.591300
+37:11.223000
52.0p
81
Sven Bäckebjörk
Offerdals SK
1:39:18.595700
+37:55.227400
51.5p
82
Ulrich Compes
Tåsjö IF
1:40:32.603100
+39:09.234800
50.8p
83
Jan-peter Magnusson
Kälens SK
1:41:11.607000
+39:48.238700
50.4p
84
Per Pertu
Kälens SK
1:43:46.622500
+42:23.254200
49.0p
85
Dag Svensson
Kalls IF
1:43:49.622800
+42:26.254500
49.0p
86
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:45:38.633700
+44:15.265400
48.0p
87
Lars Arve Elvedal
Team Flying Culinary Circus
1:46:26.638500
+45:03.270200
47.6p
88
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:47:01.642000
+45:38.273700
47.3p
89
Claes Nordling
ÅS IL
1:53:16.679500
+51:53.311200
44.4p
90
Andreas Hallberg
Lättja IF
1:54:17.685600
+52:54.317300
43.9p
91
Måns Eriksson
Spikbodarna IK
1:56:22.698100
+54:59.329800
43.0p
92
Rolf Pehrsson
Krokoms Mck
2:02:12.733100
+1:00:49.364800
40.7p
93
Frej Van Den Brink
Kälens SK
2:04:15.745400
+1:02:52.377100
40.0p
94
Paul Van Den Brink
Kälens SK
2:04:53.749200
+1:03:30.380900
39.8p
95
Nils-erik Mattsson
Krokoms Mck
2:16:57.821600
+1:15:34.453300
35.9p
96
Erik Sundqvist
Kälens SK
2:29:28.896700
+1:28:05.528400
32.6p