Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Claes Wiklunds minne
2013-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 8
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elsa Persson
Delsbo IF
3:21.20000
2
Wilma Lindé
Jättendals IF
3:57.23600
+36.3500
3
Lea Richardsson
Hudiksvalls IF
4:04.24300
+43.4200
4
Ida Olofsson
Bjuråkers GIF
4:13.25200
+52.5100
5
Ebba Westrin
Trönö IK
4:35.27400
+1:14.7300
6
Matilda Sarkkinen
Bjuråkers GIF
5:27.32600
+2:06.12500
-
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
D 10
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Schedin
Njutångers IF
6:09.36800
2
Agnes Westrin
Trönö IK
6:13.37200
+4.300
3
Diana Ranameramullage
Bjuråkers GIF
6:51.41000
+42.4100
4
Malin Sarkkinen
Bjuråkers GIF
7:17.43600
+1:08.6700
5
Viktoria Forslin
Jättendals IF
7:26.44500
+1:17.7600
6
Gerda Danneskog
Jättendals IF
7:52.47100
+1:43.10200
-
Ida Eriksson
Njutångers IF
23:59:59.8639800
D 12
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Jonsson
Jättendals IF
9:59.59800
2
Malin Hedström
Delsbo IF
10:07.60600
+8.700
3
Hilma Persson
Delsbo IF
10:45.64400
+46.4500
4
Elin Schönborg
Delsbo IF
10:50.64900
+51.5000
5
Lovisa Brink
Bjuråkers GIF
11:25.68400
+1:26.8500
6
Thula Olskims
Delsbo IF
11:38.69700
+1:39.9800
7
Klara Olofsson
Bjuråkers GIF
13:53.83200
+3:54.23300
-
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Frida Schedin
Njutångers IF
23:59:59.8639800
-
Stina Svensson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
D 14
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nora Nordlund
Hybo AIK
14:53.89200
2
Johanna Högberg
Bjuråkers GIF
16:24.98300
+1:31.9000
D 16
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
18:59.113800
2
Matilda Tagg
Njutångers IF
19:13.115200
+14.1300
3
Emma Persson
Bjuråkers GIF
19:45.118400
+46.4500
4
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
19:46.118500
+47.4600
5
Felicia Arousell
Njutångers IF
21:43.130200
+2:44.16300
6
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:05.138400
+4:06.24500
-
Ebba Brink
Bjuråkers GIF
23:59:59.8639800
-
Klara Logård
Delsbo IF
23:59:59.8639800
D 20
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
17:08.102700
2
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:12.103100
+4.300
3
Josefin Jonsson
Delsbo IF
19:38.117700
+2:30.14900
4
Linnea Jonsson
Jättendals IF
22:53.137200
+5:45.34400
5
Johanna Sundkvist
Bjuråkers GIF
24:13.145200
+7:05.42400
H 8
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
3:39.21800
2
Martin Persson
Hudiksvalls IF
3:53.23200
+14.1300
3
Erik Borg
Hudiksvalls IF
4:05.24400
+26.2500
4
Leo Mill Jonsson
Jättendals IF
4:28.26700
+49.4800
5
Axel Bütikofer
Hybo AIK
4:31.27000
+52.5100
6
Oskar Rask
Näsvikens IK
4:51.29000
+1:12.7100
7
Axel Olofsson
Bjuråkers GIF
5:08.30700
+1:29.8800
8
Leon Svensson
IFK Bergvik
5:17.31600
+1:38.9700
9
Lukas Overton
Delsbo IF
5:23.32200
+1:44.10300
10
Nils Danneskog
Jättendals IF
5:54.35300
+2:15.13400
-
Wiking Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Loke Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:23.32200
2
Viktor Bütikofer
Hybo AIK
5:27.32600
+4.300
3
Olle Nordin
Delsbo IF
5:31.33000
+8.700
4
August Rosén
Jättendals IF
5:49.34800
+26.2500
5
Alexander Danneskog
Jättendals IF
5:57.35600
+34.3300
6
Johan Borg
Hudiksvalls IF
6:28.38700
+1:05.6400
7
Albin Eriksson
Njutångers IF
6:59.41800
+1:36.9500
8
Anton Henriksson
IFK Bergvik
7:06.42500
+1:43.10200
-
Adrian Axelsson Persson
Hybo AIK
23:59:59.8639800
H 12
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Grenedal
Delsbo IF
10:08.60700
2
Oscar Nordin
Delsbo IF
10:24.62300
+16.1500
3
Albin Persson
Delsbo IF
10:25.62400
+17.1600
4
Edwin Svensson
Delsbo IF
10:36.63500
+28.2700
5
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
10:50.64900
+42.4100
6
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
10:58.65700
+50.4900
7
Oskar Bütikofer
Hybo AIK
11:11.67000
+1:03.6200
8
Olof Persson
Hudiksvalls IF
11:12.67100
+1:04.6300
9
Oliver Wengelin
Bjuråkers GIF
12:24.74300
+2:16.13500
10
Edwin Wallin
Bjuråkers GIF
12:59.77800
+2:51.17000
11
Rasmus Ekblom
Bjuråkers GIF
14:12.85100
+4:04.24300
12
Albin Gill
Bjuråkers GIF
14:53.89200
+4:45.28400
13
Johan Fahlberg
Bjuråkers GIF
17:57.107600
+7:49.46800
-
Jonas Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Johan Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
12:07.72600
2
William Steggo-johansson
Delsbo IF
14:13.85200
+2:06.12500
-
Timor Sandberg
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Elias Finnström
Jättendals IF
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Berg Wahlström
Njutångers IF
23:02.138100
H 20
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Persson
Hudiksvalls IF
31:45.190400
2
Per Bennermo
Hybo AIK
32:30.194900
+45.4400
3
Anders Wiklund
Bjuråkers GIF
32:33.195200
+48.4700
4
Gustav Nilsson
Njutångers IF
32:37.195600
+52.5100
5
Måns Sunesson
Sellnäs IF
33:41.202000
+1:56.11500
6
Emil Bennermo
Hybo AIK
35:53.215200
+4:08.24700
7
Pär Björk
Bjuråkers GIF
40:26.242500
+8:41.52000
-
Johan Nilsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800