Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Nicola Morandini
Team Coop
1:50:55.665400
81.7p
1
H 21
Frode Jermstad
Team Skigo
1:50:55.665400
81.7p
3
H 21
Jonatan Thoresson
Ösk
1:50:56.665500
+1
81.6p
4
H 21
Andre Jakobsson
Ösk
1:51:43.670200
+48.4700
80.9p
5
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
1:55:34.693300
+4:39.27800
77.6p
6
H 21
Arild Olav Sagvold
Leirådal IL
1:55:35.693400
+4:40.27900
77.6p
7
H 21
Erik Forsgren
Tullus SG
1:55:36.693500
+4:41.28000
77.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:57:00
8
H 21
Johan Persson
Järpens SK
1:58:34.711300
+7:39.45800
75.3p
8
H 21
Fredrik Setter
Grycksbo IF
1:58:34.711300
+7:39.45800
75.3p
10
H 21
Geir Martin Björkeng
Leirådal IL
1:58:35.711400
+7:40.45900
75.2p
10
H 21
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:58:35.711400
+7:40.45900
75.2p
12
H 21
Niclas Andersson
Hindås
1:58:36.711500
+7:41.46000
75.2p
13
H 21
Christer Stefansson
Sports Club
1:58:38.711700
+7:43.46200
75.2p
14
H 21
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
1:59:04.714300
+8:09.48800
74.9p
15
H 21
Tobias Näslund
Ösk
2:01:37.729600
+10:42.64100
73.0p
16
H 21
Anders Strid
Lucksta IF
2:03:29.740800
+12:34.75300
71.6p
17
H 21
David Engström
Orsa SK
2:03:30.740900
+12:35.75400
71.6p
18
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:03:31.741000
+12:36.75500
71.6p
18
H 21
Fredrik Tiger
Bergeforsens SK
2:03:31.741000
+12:36.75500
71.6p
20
H 21
Johan Schjerve
Nava Sport
2:03:32.741100
+12:37.75600
71.6p
21
H 21
Anders Önegård
Offerdals SK
2:04:54.749300
+13:59.83800
70.7p
22
H 21
Björnar Aksnes
Helgodal IL
2:04:58.749700
+14:03.84200
70.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:05:00
23
H 21
Stein Otto Björkeng
Leirådal IL
2:05:09.750800
+14:14.85300
70.5p
24
H 21
Pederq Andréason
Åre Längdskidklubb
2:06:50.760900
+15:55.95400
69.4p
25
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:06:51.761000
+15:56.95500
69.4p
26
H 21
Petter Kindmalm
Ösk
2:07:22.764100
+16:27.98600
69.0p
27
H 21
Johan Holmlund
Ösk
2:07:26.764500
+16:31.99000
69.0p
28
H 21
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:07:30.764900
+16:35.99400
68.9p
29
H 21
Martin Engegerönning
Norway
2:07:32.765100
+16:37.99600
68.9p
30
H 21
Joel Larsson
Häggenås SK
2:07:33.765200
+16:38.99700
68.9p
31
H 21
Anders Lindroos
Axa Sportklubb
2:08:10.768900
+17:15.103400
68.5p
32
H 21
Mårten Areskoug
Ösk
2:09:08.774700
+18:13.109200
67.9p
33
H 21
Henrik Enebjörk
Klubblös
2:09:42.778100
+18:47.112600
67.6p
34
H 21
Tomas Gunnarsson
OK Nacke
2:10:07.780600
+19:12.115100
67.3p
35
H 21
Tom Arntsen
Team Skigo
2:10:41.784000
+19:46.118500
66.9p
36
H 21
Niklas Allberg
Ösk
2:10:56.785500
+20:01.120000
66.8p
37
D 21
Kicki Fransson
Järpens SK
2:11:18.787700
+20:23.122200
66.6p
38
H 21
Mikael Bodne
Gräftåvallens SK
2:12:27.794600
+21:32.129100
65.9p
39
H 21
Per Persson
Jämtkraft IF
2:13:06.798500
+22:11.133000
65.5p
40
H 21
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:13:08.798700
+22:13.133200
65.5p
41
H 21
Lennart Ivarsson
Rödöns SK
2:13:53.803200
+22:58.137700
65.0p
42
H 21
Christian Eirik Johnsen
Ranheim Skiklubb
2:14:25.806400
+23:30.140900
64.7p
43
H 21
Håkan Jonsson
Häggenås
2:14:28.806700
+23:33.141200
64.7p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:15:00
44
H 21
Börje Moen
Lierne Ski
2:15:43.814200
+24:48.148700
64.0p
45
H 21
Markus Åsberg
Trevål IF
2:15:55.815400
+25:00.149900
63.9p
46
H 21
Lennart Wassell
Mörsil
2:15:56.815500
+25:01.150000
63.9p
47
H 21
Ralf Andersson
Hotings IF
2:16:02.816100
+25:07.150600
63.8p
48
H 21
Gunnar Sandberg
Häggenås
2:16:12.817100
+25:17.151600
63.7p
49
H 21
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:16:13.817200
+25:18.151700
63.7p
50
H 21
Tobias Rönneblad
Brunflo IF
2:16:34.819300
+25:39.153800
63.5p
51
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:16:35.819400
+25:40.153900
63.5p
52
H 21
Markus Johansson
Äspereds IF
2:16:36.819500
+25:41.154000
63.5p
53
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:16:38.819700
+25:43.154200
63.5p
54
H 21
Roger Stefansson
Offerdals SK
2:16:41.820000
+25:46.154500
63.5p
55
H 21
Christian Thorgerzon
Axa Sport Club
2:17:11.823000
+26:16.157500
63.2p
56
H 21
Björn Israelsson
Tandsbyn
2:17:35.825400
+26:40.159900
63.0p
57
H 21
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:18:04.828300
+27:09.162800
62.7p
58
H 21
Henrik Lindqvist
Högforsens IF
2:18:19.829800
+27:24.164300
62.6p
59
H 21
Lars Norlander
Ösk
2:20:20.841900
+29:25.176400
61.5p
60
H 21
Göran Simonsson
Klubblös
2:20:54.845300
+29:59.179800
61.2p
61
H 21
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:21:05.846400
+30:10.180900
61.1p
62
H 21
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:21:51.851000
+30:56.185500
60.8p
63
H 21
Anders Eriksson
Näldens IF
2:21:55.851400
+31:00.185900
60.7p
64
H 21
Håkon Rörvik
Hoöand
2:22:13.853200
+31:18.187700
60.6p
65
H 21
Christer Ström
Undersåkers IF
2:22:17.853600
+31:22.188100
60.5p
66
H 21
Mattias Hallgren
Axa Sport Club
2:22:30.854900
+31:35.189400
60.4p
67
H 21
Roar Bach
Kolvereid IL
2:23:29.860800
+32:34.195300
59.9p
68
H 21
Ola Kvemo
Lierne Ski
2:23:44.862300
+32:49.196800
59.8p
69
H 21
Tomas Sundström
Bilcenter Jämtland
2:24:55.869400
+34:00.203900
59.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:25:00
70
H 21
Roger Salomon
Ösk
2:26:14.877300
+35:19.211800
58.6p
71
H 21
Viktor Johnsson
Kälens SK
2:26:17.877600
+35:22.212100
58.6p
72
H 21
Tobias Linestrand
Näldens IF
2:26:19.877800
+35:24.212300
58.6p
73
H 21
Tomas Johansson
Ösk
2:26:20.877900
+35:25.212400
58.6p
74
H 21
Johan Forssén
Frösö IF
2:26:26.878500
+35:31.213000
58.5p
75
H 21
Per-erik Rönnestrand
ÅS IL
2:27:06.882500
+36:11.217000
58.2p
76
H 21
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:27:09.882800
+36:14.217300
58.2p
77
D 21
Agnes Wredenberg
Ekshärads SF
2:27:14.883300
+36:19.217800
58.2p
78
H 21
Daniel Schalander
Axa Sportklubb
2:27:17.883600
+36:22.218100
58.1p
79
H 21
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:27:18.883700
+36:23.218200
58.1p
80
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:27:26.884500
+36:31.219000
58.1p
81
H 21
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:27:59.887800
+37:04.222300
57.8p
82
H 21
Antaris Persson
Stuguns SK
2:28:24.890300
+37:29.224800
57.6p
83
H 21
Christian Friman
Duveds IF
2:29:50.898900
+38:55.233400
57.0p
84
H 21
Thomas Jarnehill
Ösk Motion
2:29:59.899800
+39:04.234300
56.9p
85
H 21
Tim Persson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:30:25.902400
+39:30.236900
56.7p
86
H 21
Pål Lerfzld
Grong IL
2:30:43.904200
+39:48.238700
56.6p
87
H 21
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:30:47.904600
+39:52.239100
56.6p
88
H 21
Jonas Hägglöf
Aspås IF
2:31:12.907100
+40:17.241600
56.4p
89
H 21
Staffan Näslund
Ösk
2:31:14.907300
+40:19.241800
56.4p
90
H 21
Tobias Hammarberg
Klubblös
2:31:26.908500
+40:31.243000
56.3p
91
H 21
Göte Kjellström
Åre SLK
2:31:47.910600
+40:52.245100
56.1p
92
H 21
Stig Jönsson
Aspås IF
2:31:49.910800
+40:54.245300
56.1p
93
H 21
David Nordman
Frösö IF
2:32:31.915000
+41:36.249500
55.8p
94
H 21
Tor Arne Moen
Lierne Ski
2:32:56.917500
+42:01.252000
55.7p
95
H 21
Stefan Andersson
Brunflo
2:32:59.917800
+42:04.252300
55.6p
96
H 21
Lars-göran Bång
Ösk
2:33:20.919900
+42:25.254400
55.5p
97
H 21
Magnus Holmgren
Klubblös
2:33:50.922900
+42:55.257400
55.3p
98
H 21
Lars Edlund
Brunflo IF
2:33:52.923100
+42:57.257600
55.3p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:35:00
99
H 21
Fredrik Lenell
Klubblös
2:35:04.930300
+44:09.264800
54.8p
100
H 21
Ove Hansson
Offerdals SK
2:35:06.930500
+44:11.265000
54.8p
101
H 21
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:35:17.931600
+44:22.266100
54.7p
102
H 21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:35:23.932200
+44:28.266700
54.6p
103
H 21
Dan Sunnerheim
Klubblös
2:35:28.932700
+44:33.267200
54.6p
104
D 21
Elisabeth Hansson
Karlslunds IF
2:35:29.932800
+44:34.267300
54.6p
105
H 21
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:35:30.932900
+44:35.267400
54.6p
106
H 21
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:36:03.936200
+45:08.270700
54.4p
107
H 21
Jimi Eiremo
Ösk
2:36:18.937700
+45:23.272200
54.3p
108
H 21
Dan Fritzon
Undersåkers IF
2:36:22.938100
+45:27.272600
54.2p
109
H 21
Mikael Kvarnlöf
Offerdals SK
2:36:35.939400
+45:40.273900
54.2p
110
H 21
Bengt Nilsén
Myssjö/oviken
2:36:38.939700
+45:43.274200
54.1p
111
H 21
Ulf Bengtsson
Aspås IF
2:37:19.943800
+46:24.278300
53.9p
112
H 21
Ove Nesterud
Myssjö/oviken
2:37:44.946300
+46:49.280800
53.7p
113
H 21
Mårten Suorra
Föllinge IK
2:37:45.946400
+46:50.280900
53.7p
114
H 21
Henrik Sekander
Gäddede SK
2:38:32.951100
+47:37.285600
53.4p
115
H 21
Herman Petrusson
Myssjö Ovikens IF
2:39:04.954300
+48:09.288800
53.2p
116
H 21
Joakim Ohlzon
Ösk
2:39:07.954600
+48:12.289100
53.2p
117
H 21
Magnus Rönnefjäll
Tandsbyns IF
2:39:32.957100
+48:37.291600
53.0p
118
H 21
Clas Sundberg
Myssjö/oviken
2:39:49.958800
+48:54.293300
52.9p
119
H 21
Andreas Lindström
Ösk
2:40:02.960100
+49:07.294600
52.8p
120
H 21
Billy Lindman
Trångsvikens IF
2:40:57.965600
+50:02.300100
52.5p
121
H 21
Per Nyberg
Högforsens IF
2:41:24.968300
+50:29.302800
52.3p
122
H 21
Mikael Jönsson
Frösö IF
2:41:45.970400
+50:50.304900
52.2p
123
H 21
Roland Lindqvist
Ösd
2:42:36.975500
+51:41.310000
51.9p
124
H 21
Fredrik Sundin
Brunflo
2:44:08.984700
+53:13.319200
51.3p
125
H 21
Nils Höög
Ragunda IF
2:44:10.984900
+53:15.319400
51.3p
126
H 21
Daniel Eriksson
Nord-lock
2:44:26.986500
+53:31.321000
51.2p
127
H 21
Knut Blomdahl
Lierne Ski
2:44:33.987200
+53:38.321700
51.1p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:45:00
128
H 21
Per Hylback
Ösk
2:45:08.990700
+54:13.325200
50.9p
129
H 21
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
2:45:41.994000
+54:46.328500
50.7p
130
D 21
Marie Lewholt
Ösk
2:45:57.995600
+55:02.330100
50.7p
131
H 21
Fredrik Wikström
Järpens SK
2:46:13.997200
+55:18.331700
50.6p
132
H 21
Karl-johan Nordin
Högforsens IF
2:46:42.1000100
+55:47.334600
50.4p
133
H 21
Mikael Therell
Stockvik
2:46:54.1001300
+55:59.335800
50.3p
134
H 21
David Eklöv
Hållands SK
2:47:21.1004000
+56:26.338500
50.2p
134
H 21
Lars Hansander
Singsjöns IF
2:47:21.1004000
+56:26.338500
50.2p
136
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
2:47:24.1004300
+56:29.338800
50.2p
137
H 21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:47:26.1004500
+56:31.339000
50.1p
138
H 21
Fredrik Huss
Spikbodarnas IK
2:47:47.1006600
+56:52.341100
50.0p
139
H 21
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:47:59.1007800
+57:04.342300
50.0p
140
H 21
Ronnie Lindman
Häggenås SK
2:49:26.1016500
+58:31.351000
49.5p
141
H 21
Urban Hägg
Bålsta SK
2:49:31.1017000
+58:36.351500
49.4p
142
H 21
Ronny Olofsson
Myssjö/oviken
2:49:48.1018700
+58:53.353200
49.3p
143
H 21
Ola Nicklasson
Ösd Telemark
2:49:53.1019200
+58:58.353700
49.3p
144
D 21
Linnea Johnsson
OK Nacke
2:50:06.1020500
+59:11.355000
49.2p
145
H 21
Eirik Lingaas Jonsen
Ranheim Skiklubb
2:50:59.1025800
+1:00:04.360300
49.0p
146
H 21
David Kunze
IFK Strömsund
2:51:38.1029700
+1:00:43.364200
48.7p
147
D 21
Madeleine Linestrand
Tif
2:52:13.1033200
+1:01:18.367700
48.6p
148
H 21
Tommy Martinsson
Tullus Sg
2:52:14.1033300
+1:01:19.367800
48.6p
149
H 21
Bruno Kempe
Tif
2:52:39.1035800
+1:01:44.370300
48.4p
150
H 21
Jan-peter Magnusson
Kälens SH
2:53:04.1038300
+1:02:09.372800
48.3p
151
H 21
Fredrik Lundqvist
Hotings IF
2:54:18.1045700
+1:03:23.380200
47.9p
152
H 21
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:54:21.1046000
+1:03:26.380500
47.9p
153
H 21
Anders Johansson
Spikbodarnas IK
2:54:43.1048200
+1:03:48.382700
47.8p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:55:00
154
H 21
Dan Leo Totland
Sörli IL
2:56:05.1056400
+1:05:10.390900
47.3p
155
D 21
Marianne Forss
Klubblös
2:56:12.1057100
+1:05:17.391600
47.3p
156
H 21
Mårten Gabrielsson
Seb IF
2:56:14.1057300
+1:05:19.391800
47.3p
157
H 21
Erik Svensson
Anundsjö IF
2:56:53.1061200
+1:05:58.395700
47.1p
158
D 21
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
2:57:05.1062400
+1:06:10.396900
47.0p
159
H 21
Olof Wallgren
Östersunds SK
2:57:22.1064100
+1:06:27.398600
47.0p
160
H 21
Ulrich Compes
Tåsjö IF
2:58:39.1071800
+1:07:44.406300
46.6p
161
D 21
Moa Lönneborg
Ösk
2:59:05.1074400
+1:08:10.408900
46.4p
162
H 21
Jörgen Leding
Klubblös
3:01:34.1089300
+1:10:39.423800
45.7p
163
D 21
Åsa Wiklund
Orrvikens IK
3:01:43.1090200
+1:10:48.424700
45.7p
164
H 21
Anders Olofsson
Ragunda IF
3:02:03.1092200
+1:11:08.426700
45.6p
165
H 21
Emil Kristiansson
Ösk
3:02:07.1092600
+1:11:12.427100
45.6p
166
D 21
Kajsa Göransson
FK Finn
3:02:16.1093500
+1:11:21.428000
45.5p
167
H 21
PO Bengard
Ragunda IF
3:03:11.1099000
+1:12:16.433500
45.3p
168
D 21
Lotta Wickenberg
ÅS IL
3:03:50.1102900
+1:12:55.437400
45.1p
169
H 21
Bertil Malander
Postens IF
3:04:08.1104700
+1:13:13.439200
45.0p
170
D 21
Linnea Grahn
Intersport Östersund
3:04:12.1105100
+1:13:17.439600
45.0p
171
D 21
Marie Östnor
Lierne Ski
3:04:23.1106200
+1:13:28.440700
44.9p
172
H 21
Morten Nagelhus
Klubblös
3:04:26.1106500
+1:13:31.441000
44.9p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:05:00
173
H 21
Kurt Mattsson
IFK Djura
3:06:10.1116900
+1:15:15.451400
44.5p
174
D 21
Frida Grahn
Intersport Östersund
3:06:24.1118300
+1:15:29.452800
44.4p
175
H 21
David Olovsson
Intersport Östersund
3:06:27.1118600
+1:15:32.453100
44.4p
176
H 21
Göran Heidenvall
Brunflo IF
3:06:56.1121500
+1:16:01.456000
44.2p
177
H 21
Johan Itzigehl
Myssjö Ovikens IF
3:07:10.1122900
+1:16:15.457400
44.2p
178
H 21
David Sandlund
Klubblös
3:10:39.1143800
+1:19:44.478300
43.3p
179
H 21
Markus Ström
Nord-lock
3:10:53.1145200
+1:19:58.479700
43.2p
180
H 21
Karl-erik Johansson
ÅS IL
3:11:26.1148500
+1:20:31.483000
43.1p
181
H 21
Leif Andersson
Postens IF, Östersund
3:11:49.1150800
+1:20:54.485300
43.0p
182
D 21
Britta Ahlin
Ösk
3:12:12.1153100
+1:21:17.487600
42.9p
183
H 21
Bengt Arnemo
Marieby
3:13:40.1161900
+1:22:45.496400
42.5p
184
D 21
Kerstin Arnemo
Jämtkraft IF
3:13:41.1162000
+1:22:46.496500
42.5p
185
H 21
Stefan Söderberg
Ösk
3:15:32.1173100
+1:24:37.507600
42.1p
186
H 21
Anders Blomqvist
Nord-lock
3:15:42.1174100
+1:24:47.508600
42.0p
187
D 21
Elisabeth Ahlberg
Klubblös
3:16:45.1180400
+1:25:50.514900
41.8p
188
D 21
Karin Ström
Undersåkers IF
3:17:31.1185000
+1:26:36.519500
41.6p
189
H 21
Anders Wångenberg
Frösö IF
3:17:43.1186200
+1:26:48.520700
41.5p
190
D 21
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:19:16.1195500
+1:28:21.530000
41.2p
191
H 21
Markus Ödbring
Klubblös
3:19:42.1198100
+1:28:47.532600
41.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:20:00
192
D 21
Immi Svenning
Hidingsta IK
3:20:13.1201200
+1:29:18.535700
41.0p
193
H 21
Leif Ledin
Axa Sportklubb
3:20:27.1202600
+1:29:32.537100
40.9p
194
D 21
Monica Eriksson
Myssjö Oviken IF
3:24:51.1229000
+1:33:56.563500
39.9p
195
D 21
Linda Svensson
Gävle OK
3:25:05.1230400
+1:34:10.564900
39.9p
196
H 21
Jan Andersson
Duveds IF
3:26:42.1240100
+1:35:47.574600
39.5p
197
H 21
Anders Skogelid
Högforsens IF
3:27:43.1246200
+1:36:48.580700
39.3p
198
D 21
Irene Kempe
Tif
3:27:47.1246600
+1:36:52.581100
39.3p
199
D 21
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
3:29:12.1255100
+1:38:17.589600
39.0p
200
D 21
Monika Olofsson
Litsbygdens SK
3:29:13.1255200
+1:38:18.589700
39.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Anton Göransson
FK Finn
3:31:21.1268000
+1:40:26.602500
38.6p
202
D 21
Karin Österberg
Miljöpartiet
3:34:22.1286100
+1:43:27.620600
38.0p
203
D 21
Agneta Persson
Offerdals SK
3:34:25.1286400
+1:43:30.620900
38.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:35:00
204
H 21
Leif Ögren
Offerdals SK
3:36:51.1301000
+1:45:56.635500
37.5p
205
H 21
Tom Kirsiä
Klubblös
3:40:24.1322300
+1:49:29.656800
36.8p
206
D 21
Eva Corell
Svettpärlorna
3:45:18.1351700
+1:54:23.686200
35.9p
207
D 21
Anna-lena Hansson
Järpens SK
3:45:25.1352400
+1:54:30.686900
35.9p
208
H 21
BO Holmviksson
Ösk
3:46:06.1356500
+1:55:11.691000
35.8p
209
D 21
Ulla Warén
Trångsvikens IF
4:01:06.1446500
+2:10:11.781000
33.4p
210
H 21
Oskar Bylund
Bodsjöböle SK
4:03:25.1460400
+2:12:30.794900
33.0p
211
H 21
Johan Persson
Bodsjöböle SK
4:03:34.1461300
+2:12:39.795800
33.0p
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Hannes Liljedahl
Ösk
40:40.243900
74.9p
2
H 21
Olle Olsson-bad
Tullus SG
40:41.244000
+1
74.9p
3
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
42:00.251900
+1:20.7900
72.6p
4
H 21
Lasse Liljedahl
Ösk
42:01.252000
+1:21.8000
72.5p
5
H 21
Anders Roos
Stuguns SK
42:11.253000
+1:31.9000
72.2p
6
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren
44:33.267200
+3:53.23200
68.4p
7
H 21
Tobias Engberg
Mörsils IF
45:00.269900
+4:20.25900
67.7p
8
H 21
Arvid Jonsson
Duveds IF
45:01.270000
+4:21.26000
67.7p
9
H 21
Emil Sellsved
Järpens SK
45:06.270500
+4:26.26500
67.6p
10
H 21
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
46:42.280100
+6:02.36100
65.3p
10
D 21
Wilma Jönsson
Ösk
46:42.280100
+6:02.36100
65.3p
12
H 21
Peter Berlén
Aspås IF
48:01.288000
+7:21.44000
63.5p
13
D 21
Karen Anna Kvemo
Lierne SK
48:42.292100
+8:02.48100
62.6p
14
H 21
Alex Tiger
Bergeforsens SK
49:23.296200
+8:43.52200
61.7p
15
D 21
Hanna Elise Steinsli
Leirådal IL
50:46.304500
+10:06.60500
60.0p
16
D 21
Annika Grindborg
Klubblös
50:51.305000
+10:11.61000
59.9p
17
D 21
Emma Wassell
Mörsil
50:58.305700
+10:18.61700
59.8p
18
D 21
Emilia Svedberg
Häggenås SK
51:17.307600
+10:37.63600
59.4p
19
D 21
Emma Hansson
Edsbyns SK
51:18.307700
+10:38.63700
59.4p
20
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
52:38.315700
+11:58.71700
57.9p
21
H 21
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
52:42.316100
+12:02.72100
57.8p
22
D 21
Tilde Bångman
Offerdals SK
53:15.319400
+12:35.75400
57.2p
23
D 21
Linnea Bångman
Offerdals SK
56:21.338000
+15:41.94000
54.1p
24
H 21
Joel Engberg
Mörsils IF
57:47.346600
+17:07.102600
52.7p
25
D 21
Anneli Wivlén
Brunflo IF
57:58.347700
+17:18.103700
52.6p
26
H 21
Arne Jonsson
Aspås IF
58:26.350500
+17:46.106500
52.2p
27
H 21
Roger Jonsson
Offerdals IF
58:27.350600
+17:47.106600
52.1p
28
D 21
Ing-marie Jirhed
Ösk
59:44.358300
+19:04.114300
51.0p
29
D 21
Anna Hansson
Nord-lock
1:00:37.363600
+19:57.119600
50.3p
30
D 21
Siv Parnedahl
Offerdals SK
1:00:42.364100
+20:02.120100
50.2p
31
D 21
Anna Engholm
Frösö IF
1:05:29.392800
+24:49.148800
46.5p
32
H 21
Morgan Wang
Nord-lock
1:07:08.402700
+26:28.158700
45.4p
33
D 21
Ida Sjölund
Hägglunds Iofk
1:07:33.405200
+26:53.161200
45.1p
34
D 21
Anna Wikström
Marieby GIF
1:07:59.407800
+27:19.163800
44.8p
35
D 21
Stina Thelander
Klubblös
1:08:09.408800
+27:29.164800
44.7p
36
H 21
Håkan Halvarsson
Mattmar SK
1:08:18.409700
+27:38.165700
44.6p
37
H 21
Leif Israelsson
Tandsbyn
1:08:36.411500
+27:56.167500
44.4p
38
D 21
Eva Pettersson
Rödön SK
1:09:44.418300
+29:04.174300
43.7p
39
D 21
Agneta Söderberg
Rödöns SK
1:10:14.421300
+29:34.177300
43.4p
40
D 21
Agneta Olofsson
Offerdals SK
1:12:45.436400
+32:05.192400
41.9p
41
H 21
Leif Olsson
Nord-lock
1:15:51.455000
+35:11.211000
40.2p
42
H 21
Bert Persson
Nord-lock
1:16:07.456600
+35:27.212600
40.0p
43
D 21
Ylva Jansrud
Jämtkraft IF
1:17:13.463200
+36:33.219200
39.5p
44
H 21
Erik Jonsson
Nord-lock
1:19:17.475600
+38:37.231600
38.4p
44
D 21
Catarina Henriksson
Nord-lock
1:19:17.475600
+38:37.231600
38.4p
46
H 21
Lars-erik Danielsson
Insjöns IF OK
1:19:19.475800
+38:39.231800
38.4p
47
D 21
Turid Selbeck
Nord-lock
1:19:41.478000
+39:01.234000
38.2p
48
D 21
Marianne Danielsson
Insjöns IF OK
1:20:56.485500
+40:16.241500
37.7p
49
H 21
Sven-olof Gunnarsson
Kungsäters IF
1:24:41.508000
+44:01.264000
36.0p
50
D 21
Martina Färnström
Klubblös
1:24:45.508400
+44:05.264400
36.0p
51
H 21
Leif Petersen
Nord-lock
1:25:39.513800
+44:59.269800
35.6p
52
D 21
Ingrid Landgren
Nord-lock
1:27:39.525800
+46:59.281800
34.8p
53
H 21
Per-göran Skoog
Nord-lock
1:29:04.534300
+48:24.290300
34.2p
54
H 21
Jan Paulsson
Nord-lock
1:29:16.535500
+48:36.291500
34.1p
55
D 21
Anna Mattsson
IFK Djura
1:30:18.541700
+49:38.297700
33.8p
56
H 21
Bengt Jonsson
Nord-lock
1:33:09.558800
+52:29.314800
32.7p
57
H 21
Nils-bertil Nilsson
Tif
1:52:56.677500
+1:12:16.433500
27.0p
58
H 21
Claes Lundin
Tif
1:53:24.680300
+1:12:44.436300
26.9p