Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia & Scandic cup distans
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvard Sundman
Åsarna IK
27:40.165960
87.5p
2
Markus Persson
Hudiksvalls IF
28:23.170220
+42.4160
85.5p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
28:55.173430
+1:14.7370
84.1p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:56.173540
+1:15.7480
84.1p
5
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
29:15.175430
+1:34.9370
83.2p
6
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
29:26.176500
+1:45.10440
82.8p
7
Torben Svensson
Järpens SK
29:36.177510
+1:55.11450
82.4p
8
Marcus Grate
Täfteå IK
29:55.179480
+2:15.13420
81.5p
9
Eddie Edström
Stockviks SF
29:57.179650
+2:16.13590
81.5p
10
Olle Jonsson
Duveds IF
30:00.179910
+2:19.13850
81.4p
11
Erik Marsch
Näsvikens IK
30:01.180030
+2:20.13970
81.3p
12
Tobias Karlsson
Kalix SK
30:05.180490
+2:25.14430
81.1p
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
30:07.180680
+2:27.14620
81.1p
14
Erik Persson
Eksjö SOK
30:10.180910
+2:29.14850
81.0p
15
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
30:19.181850
+2:38.15790
80.6p
16
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
30:31.183090
+2:51.17030
80.1p
17
Elias Dahl
Offerdals SK
30:32.183150
+2:51.17090
80.1p
18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
30:37.183630
+2:56.17570
79.9p
19
Björn Sandström
Täfteå IK
30:39.183850
+2:58.17790
79.8p
20
Emil Persson
Östersunds SK
30:44.184360
+3:04.18300
79.6p
21
Daniel Södersten
Orsa SK
30:45.184410
+3:04.18350
79.6p
22
Konrad Mattsson-Myhr
Funäsdalens IF
30:52.185140
+3:11.19080
79.3p
23
Emil Thyrèn
Trönö IK
30:56.185530
+3:15.19470
79.1p
24
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
30:56.185580
+3:16.19520
79.1p
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
30:58.185740
+3:17.19680
79.1p
26
Mårten Vänn
Stockviks SF
31:04.186370
+3:24.20310
78.8p
27
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:12.187120
+3:31.21060
78.5p
28
Martin Emilsson
Offerdals SK
31:20.187940
+3:39.21880
78.2p
29
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
31:21.188090
+3:41.22030
78.2p
30
Jakob Jansson
Månkarbo IF
31:23.188240
+3:42.22180
78.1p
31
Anton Persson
SK Bore
31:23.188250
+3:42.22190
78.1p
32
Jesper Thor
Åsarna IK
31:24.188370
+3:44.22310
78.1p
33
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
31:33.189230
+3:52.23170
77.7p
34
Max Novak
Offerdals SK
31:34.189340
+3:53.23280
77.7p
35
August Spik
Leksands SK
31:42.190140
+4:01.24080
77.4p
36
Alfred Buskqvist
IK Stern
32:03.192250
+4:22.26190
76.6p
37
Gustav Sundström
Garphyttans IF
32:15.193460
+4:35.27400
76.2p
38
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
32:24.194310
+4:43.28250
75.9p
39
Olov Roos
Stuguns SK
32:27.194610
+4:46.28550
75.8p
40
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
32:27.194690
+4:47.28630
75.7p
41
Marcus Grann
Sunne SLF
32:38.195740
+4:57.29680
75.4p
42
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
32:46.196570
+5:06.30510
75.1p
43
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
32:56.197510
+5:15.31450
74.8p
44
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
33:14.199300
+5:33.33240
74.2p
45
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
33:14.199340
+5:33.33280
74.1p
46
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
33:25.200480
+5:45.34420
73.8p
47
Gustav Nilsson
Njutångers IF
33:26.200540
+5:45.34480
73.7p
48
Nico Larsson
Bengtsfors BOIS
33:36.201510
+5:55.35450
73.4p
49
Jonathan Engström
Borås GIF
33:38.201790
+5:58.35730
73.3p
50
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
33:48.202730
+6:07.36670
73.0p
51
Emil Eriksson
Tierps IF
34:19.205850
+6:38.39790
72.0p
52
August Östlund
Hedesunda IF
34:25.206440
+6:44.40380
71.8p
53
Martin Johansson
Linköpings SK
34:39.207800
+6:58.41740
71.4p
54
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
35:02.210160
+7:22.44100
70.6p
55
Jonas Persson
Trönö IK
35:04.210340
+7:23.44280
70.6p
56
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
35:25.212400
+7:44.46340
70.0p
57
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
36:36.219540
+8:55.53480
67.9p
58
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
37:22.224160
+9:42.58100
66.6p
59
Martin Edman
Eds SK
37:32.225180
+9:52.59120
66.3p
60
Anders Kallings
Visborgs OK
37:41.226030
+10:00.59970
66.1p
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Joakim Ekström
Ärla IF
1:00:00.359900
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
1:00:00.359900
-
-
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
1:00:00.359900
-
-
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:00:00.359900
-
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:00:00.359900
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
1:00:00.359900
-
-
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
1:00:00.359900
-
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:00:00.359900
-
-
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:00:00.359900
-
-
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:00:00.359900
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
1:00:00.359900
-
-
Olle Axelsson
Borås SK
1:00:00.359900
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
1:00:00.359900
-