Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia & Scandic cup distans
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Markus Ruus
Gillberga SK
26:48.160750
90.0p
2
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
27:34.165340
+45.4490
87.8p
3
Simon Lageson
Hägglunds IoFK
27:49.166820
+1:00.5970
87.1p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
28:09.168800
+1:20.7950
86.2p
5
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
28:10.168900
+1:21.8050
86.1p
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
28:11.169030
+1:22.8180
86.1p
7
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
28:11.169040
+1:22.8190
86.1p
8
Gustav Nystedt
Stockviks SF
28:15.169470
+1:27.8620
85.9p
9
Nils Persson
Östersunds SK
28:17.169610
+1:28.8760
85.8p
10
Jens Burman
Åsarna IK
28:45.172400
+1:56.11550
84.6p
11
Jacob Engström
Kalix SK
28:48.172740
+1:59.11890
84.4p
12
Simeon Deyanov
Järpens SK
28:49.172810
+2:00.11960
84.4p
13
Karl-Johan Dyvik
Leksands SK
28:57.173660
+2:09.12810
84.0p
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
29:16.175520
+2:27.14670
83.2p
15
Simon Öberg
Kalix SK
29:21.176070
+2:33.15220
83.0p
16
Pierre Ohlson
Filipstads SF
29:44.178310
+2:55.17460
82.0p
17
Erik Söderlund
SK Bore
29:51.179060
+3:03.18210
81.7p
18
Gabriel Thorn
Bengtsfors BOIS
29:52.179140
+3:03.18290
81.7p
19
Fredrik Andreé
Årjängs IF
29:53.179240
+3:04.18390
81.6p
20
Håkan Emilsson
Offerdals SK
30:01.180050
+3:13.19200
81.3p
21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
30:02.180160
+3:14.19310
81.3p
22
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:04.180330
+3:15.19480
81.2p
23
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:05.180470
+3:17.19620
81.1p
24
Theo Thåli
Falu IK
30:06.180530
+3:17.19680
81.1p
25
Albin Jonsson
Högbo GIF
30:16.181520
+3:27.20670
80.7p
26
August Nilsson
Östersunds SK
30:27.182630
+3:38.21780
80.3p
27
Erik Strindlund
Östersunds SK
30:32.183170
+3:44.22320
80.1p
28
Adam Clareus
Offerdals SK
30:41.184000
+3:52.23150
79.7p
29
Kristoffer Fallgren
SK Bore
30:58.185710
+4:09.24860
79.1p
30
Anton Åström
Bodens SK
30:59.185860
+4:11.25010
79.0p
31
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
31:01.186010
+4:12.25160
79.0p
32
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:05.186490
+4:17.25640
78.8p
33
Viktor Eriksson
Malungs IF
31:13.187250
+4:25.26400
78.5p
34
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
31:45.190430
+4:56.29580
77.3p
35
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
31:49.190880
+5:01.30030
77.1p
36
David Adolfsson
Täfteå IK
32:00.191940
+5:11.31090
76.7p
37
Adam Nelin
Hestra IF
32:22.194160
+5:34.33310
75.9p
38
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
32:35.195470
+5:47.34620
75.5p
39
Simon Svanebo
Alnö SK
32:45.196410
+5:56.35560
75.1p
40
Viktor Ranerfors
Rembo IK
32:48.196770
+6:00.35920
75.0p
41
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
32:50.196900
+6:01.36050
75.0p
42
Johan Nilsson
Edsbyns SK
33:08.198730
+6:19.37880
74.3p
43
Anton Mattsson
SK Bore
33:29.200820
+6:40.39970
73.6p
44
Sindri-Freyr KRISTINSSON
Ska
35:05.210410
+8:16.49560
70.6p
45
Björn Svensson
OK Landehof
35:32.213190
+8:44.52340
69.7p
-
Jonas Wikström
IFK Mora SK
1:00:00.359900
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
1:00:00.359900
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:00:00.359900
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
1:00:00.359900
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
1:00:00.359900
-
-
Mikael Edström
Strömnäs GIF
1:00:00.359900
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
1:00:00.359900
-
-
Jimmy Seger
Boo Kanot och Skidklubb
1:00:00.359900
-
-
Jonas Björklund
Alnö SK
1:00:00.359900
-
-
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:00:00.359900
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
1:00:00.359900
-
-
Emil Svensson
Marhults Sport o FK
1:00:00.359900
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
1:00:00.359900
-
-
Harald Kempe
Tynderö IK
1:00:00.359900
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:00:00.359900
-
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:00:00.359900
-