Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia & Scandic cup distans
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
34:47.208650
93.0p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:54.209310
+6.560
92.8p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
34:55.209460
+8.710
92.7p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
35:07.210640
+19.1890
92.3p
5
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
35:22.212100
+34.3350
91.9p
6
Carl Quicklund
Östersunds SK
35:43.214260
+56.5510
91.2p
7
Hampus Lindblom
Åsarna IK
36:29.218840
+1:41.10090
89.8p
8
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
36:30.218950
+1:43.10200
89.8p
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
36:34.219380
+1:47.10630
89.6p
10
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
36:43.220200
+1:55.11450
89.4p
11
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
36:48.220700
+2:00.11950
89.2p
12
Arvid Forss
Åsarna IK
36:53.221240
+2:05.12490
89.1p
13
Jim Åhl
Bodens SK
37:02.222110
+2:14.13360
88.8p
14
Robin Norum
IFK Umeå
37:02.222150
+2:15.13400
88.8p
15
Anton Karlsson
Åsarna IK
37:05.222460
+2:18.13710
88.7p
16
Anders Jonsson
Stockviks SF
37:13.223260
+2:26.14510
88.5p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:14.223350
+2:27.14600
88.4p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:15.223480
+2:28.14730
88.4p
19
Anders Svanebo
Stockviks SF
37:21.224040
+2:33.15290
88.2p
20
Erik Andersson
Malungs IF
37:42.226100
+2:54.17350
87.6p
21
Adam Johansson
IFK Mora SK
37:42.226110
+2:54.17360
87.6p
22
Marcus Svelander
Åsarna IK
37:44.226380
+2:57.17630
87.6p
23
Johan Häggström
Kalix SK
37:46.226500
+2:58.17750
87.5p
24
Anders Solin
IFK Mora SK
37:51.227050
+3:04.18300
87.4p
25
Rasmus Blom
Högsäters GF
37:52.227130
+3:04.18380
87.3p
26
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
37:57.227690
+3:10.18940
87.2p
27
Martin Liljemark
SK Bore
37:59.227840
+3:11.19090
87.1p
28
Johan Eriksson
Åsarna IK
37:59.227850
+3:12.19100
87.1p
29
Magnus Engström
Stockviks SF
38:04.228360
+3:17.19610
87.0p
30
Bill Impola
Malungs IF
38:10.228990
+3:23.20240
86.8p
31
Johan Edin
IFK Mora SK
38:13.229210
+3:25.20460
86.8p
32
Brynjar Leo KRISTINSSON
Akureyri
38:21.230070
+3:34.21320
86.5p
33
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
39:25.236400
+4:37.27650
84.8p
34
Andre Larsson
Svegs IK
39:45.238460
+4:58.29710
84.2p
35
Alexander Westberg
Borås SK
39:49.238830
+5:01.30080
84.1p
36
Jesper Nelin
Hestra IF
39:51.239050
+5:04.30300
84.1p
37
Andreas Grann
Sunne SLF
40:02.240190
+5:15.31440
83.8p
38
Oskar Kardin
Offerdals SK
40:03.240280
+5:16.31530
83.7p
39
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:05.240490
+5:18.31740
83.7p
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:08.240730
+5:20.31980
83.6p
41
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
40:10.240960
+5:23.32210
83.6p
42
Erik Silfver
Lucksta IF
40:13.241280
+5:26.32530
83.5p
43
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
40:21.242040
+5:33.33290
83.3p
44
Carl Olander
IK Stern
40:53.245290
+6:06.36540
82.4p
44
Simon Persson
IFK Umeå
40:53.245290
+6:06.36540
82.4p
46
Mathias Jonasson
Östersunds SK
41:10.246940
+6:22.38190
82.0p
47
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
41:16.247510
+6:28.38760
81.9p
48
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
41:25.248420
+6:37.39670
81.6p
49
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
42:56.257580
+8:09.48830
79.4p
50
David Nordström
IFK Umeå
43:16.259530
+8:28.50780
79.0p
51
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
45:01.270010
+10:13.61260
76.6p
52
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
47:41.286010
+12:53.77260
73.2p
-
Lars Nelson
Åsarna IK
1:00:00.359900
-
-
Anton Lindblad
Sollefteå SK
1:00:00.359900
-
-
Saevar BIRGISSON
SO
1:00:00.359900
-
-
Simon Hallström
Idre SK
1:00:00.359900
-
-
Jack Impola
Malungs IF
1:00:00.359900
-
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:00:00.359900
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
1:00:00.359900
-
-
Jesper Brofjärd
Borås SK
1:00:00.359900
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:00:00.359900
-
-
John Flodin
Hestra IF
1:00:00.359900
-