Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
47:13.283240
86.1p
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
47:14.283370
+1.30
86.1p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
47:15.283410
+1.70
86.1p
4
Oscar Kardin
Offerdals SK
47:17.283650
+4.310
86.0p
5
Mathias Jonasson
Östersunds SK
47:30.284900
+16.1560
85.6p
6
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:30.284930
+16.1590
85.6p
7
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
47:30.284940
+17.1600
85.6p
8
Adam Clareus
Offerdals SK
47:30.284950
+17.1610
85.6p
9
Harald Kempe
Tynderö IK
47:30.284970
+17.1630
85.5p
10
Eric Simonsson
Lierne IL
47:35.285410
+21.2070
85.4p
11
Elias Alvebro
Häggenås SK
47:35.285450
+22.2110
85.4p
12
Elias Dahl
Offerdals SK
48:40.291960
+1:27.8620
83.2p
13
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
48:42.292140
+1:29.8800
83.2p
14
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
48:43.292290
+1:30.8950
83.1p
15
Jakob Jansson
Månkarbo IF
49:21.296080
+2:08.12740
81.9p
16
Max Novak
Offerdals SK
49:57.299640
+2:44.16300
80.8p
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
50:00.299920
+2:46.16580
80.7p
18
Victor Hallquist
Åsarna IK
50:52.305150
+3:39.21810
79.2p
19
August Nilsson
Östersunds SK
50:55.305440
+3:42.22100
79.1p
20
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
51:55.311410
+4:41.28070
77.4p
21
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
52:24.314300
+5:10.30960
76.6p
22
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
52:40.315940
+5:27.32600
76.1p
23
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
53:06.318580
+5:53.35240
75.4p
24
Simeon Deyanov
Järpens SK
53:33.321240
+6:20.37900
74.7p
25
Jesper Thor
Åsarna IK
53:34.321360
+6:21.38020
74.7p
26
Daniel Hägesten
Remsle SK
57:28.344700
+10:14.61360
69.1p
27
Martin Spjut
Hällefors SK
57:28.344750
+10:15.61410
69.1p
28
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
59:20.355920
+12:06.72580
66.7p
29
Gustav Rotvold
Åsarna IK
59:39.357820
+12:25.74480
66.3p
30
Alexander Engvall
Axa SC
1:02:01.372080
+14:48.88740
63.5p
31
Lasse Söderberg
Rödön SK
1:02:09.372870
+14:56.89530
63.3p
32
Sven Leander
Åsarna IK
1:06:13.397290
+19:00.113950
59.1p
33
Ossian Rosenberg
Duveds IF
1:06:16.397550
+19:03.114210
59.0p
34
Per Åslund
Åsarna IK
1:07:08.402780
+19:55.119440
58.2p
35
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:08:18.409770
+21:05.126430
57.1p
36
Anders Perols
Dala-Järna IK
1:08:19.409800
+21:05.126460
57.1p
37
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:09:03.414260
+21:50.130920
56.4p
38
Anton Vahlström
Åsarna IK
1:09:41.418050
+22:28.134710
55.9p
39
Jon Andersson
Biathlon Östersund IF
1:10:13.421240
+22:59.137900
55.4p
40
Stefan Ångström
Duveds IF
1:10:32.423150
+23:19.139810
55.1p
41
Sören Persson
Stöde IF
1:12:08.432740
+24:54.149400
53.8p
42
Curt Jonsson
Åsarna IK
1:12:44.436340
+25:30.153000
53.3p
43
Ivar Häggkvist
Myssjö-Ovikens IF
1:12:49.436830
+25:35.153490
53.3p
44
Bengt Hansson
Rörösjöns IK
1:13:20.439960
+26:07.156620
52.9p
45
Lars-åke Lindgren
Funäsdalens IF
1:15:25.452490
+28:12.169150
51.3p
46
Lars Englund
Kilafors SK
1:15:49.454850
+28:36.171510
51.0p
47
Rune Åslund
Åsarna IK
1:16:55.461430
+29:41.178090
50.2p
48
Per-Oscar Persson
Johannisbergs AIK
1:16:59.461800
+29:45.178460
50.2p
49
Oscar Vahlström
Åsarna IK
1:18:15.469460
+31:02.186120
49.3p
50
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:18:28.470770
+31:15.187430
49.1p
51
Olof Vahlström
Fjällgymnasiet
1:18:32.471170
+31:19.187830
49.1p
52
Johan Wahlund
Axa SC
1:19:31.477090
+32:18.193750
48.4p
53
Björn Lindqvist
Åsarna IK
1:19:38.477700
+32:24.194360
48.4p
54
Einar Larsson
IF Livskvalité
1:19:50.478930
+32:36.195590
48.2p
55
Tord Theland
Fjällgymnasiet
1:20:07.480610
+32:53.197270
48.0p
56
Kasper Wiken
Åsarna IK
1:20:29.482800
+33:15.199460
47.8p
57
Tomas Elvbo
Team Slowmotion
1:22:41.496080
+35:28.212740
46.4p
58
Peter Eriksson
Hede SK
1:22:52.497150
+35:39.213810
46.3p
59
Tommy Jacobsson
Myssjö-Ovikens IF
1:23:58.503770
+36:45.220430
45.7p
60
Samuel Saur
Åsarna IK
1:24:18.505760
+37:05.222420
45.5p
61
Olle Semb
Häggenås SK
1:24:19.505880
+37:06.222540
45.5p
62
Magnus Lövgren
Sundsvalls SLK
1:25:17.511630
+38:03.228290
44.9p
63
Andreas Jansson
Åsarna IK
1:25:49.514860
+38:36.231520
44.6p
64
Sven-erik Saur
Åsarna IK
1:26:14.517340
+39:00.234000
44.4p
65
Stig Anjevall
Sweden
1:30:34.543380
+43:21.260040
42.1p
66
Birger Eriksson
Vemdalens IF
1:36:17.577680
+49:04.294340
39.5p
67
Pär Eriksson
Vemdalens IF
1:36:19.577840
+49:05.294500
39.5p
-
Kjell Jonsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Klöfver
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Harry Bergdahl
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-