Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:21:52.851120
89.4p
2
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
2:21:52.851150
+0
89.4p
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
2:21:53.851260
+1.40
89.4p
4
Anton Lindblad
Sollefteå SK
2:21:53.851290
+1.70
89.3p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:21:53.851290
+1.70
89.3p
6
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:21:54.851380
+2.160
89.3p
7
Lars Nelson
Åsarna IK
2:21:55.851480
+3.260
89.3p
8
Arvid Forss
Åsarna IK
2:21:56.851530
+4.310
89.3p
9
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:22:41.856010
+48.4790
88.6p
10
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:22:41.856040
+49.4820
88.6p
11
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:22:41.856060
+49.4840
88.6p
12
Marcus Svelander
Åsarna IK
2:22:57.857630
+1:05.6410
88.3p
13
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:24:09.864880
+2:17.13660
87.2p
14
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:24:10.864930
+2:18.13710
87.2p
15
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:24:13.865250
+2:21.14030
87.1p
16
Carl Olander
IK Stern
2:24:26.866500
+2:33.15280
86.9p
17
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:24:27.866600
+2:34.15380
86.9p
18
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:24:28.866790
+2:36.15570
86.9p
19
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:28:53.893210
+7:00.41990
83.0p
20
Christer Stefansson
Sportsclub Scandinavia
2:29:21.896070
+7:29.44850
82.6p
21
Peter Tinggaard
Stuguns SOK Gjurd
2:29:21.896090
+7:29.44870
82.6p
22
Peter Göransson
Åsarna IK
2:29:32.897100
+7:39.45880
82.4p
23
Anton Svensson
Åsarna IK
2:31:03.906230
+9:11.55010
81.2p
24
Lars Persson
Östersund
2:32:37.915610
+10:44.64390
79.9p
25
Emil Persson
Östersunds SK
2:32:37.915640
+10:45.64420
79.9p
26
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:32:56.917580
+11:04.66360
79.7p
27
Mattias Widmark
Svegs IK
2:34:37.927680
+12:45.76460
78.4p
28
David Engström
Orsa SK
2:34:47.928630
+12:55.77410
78.3p
29
Malte Jönsson
Svegs IK
2:34:55.929430
+13:03.78210
78.2p
30
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:35:55.935460
+14:03.84240
77.4p
31
Roland Forsberg
Östersund
2:35:58.935770
+14:06.84550
77.4p
32
David Nordqvist
Åre SLK
2:36:04.936340
+14:12.85120
77.3p
33
Gjert Eide
Brunflo IF
2:37:34.945390
+15:42.94170
76.2p
34
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:37:37.945650
+15:45.94430
76.2p
35
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:38:32.951140
+16:40.99920
75.5p
36
Björn Jonsson
Duveds IF
2:38:45.952470
+16:53.101250
75.4p
37
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:39:03.954270
+17:11.103050
75.2p
38
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:39:37.957610
+17:44.106390
74.8p
39
Anton Steen
Östersund
2:40:34.963330
+18:42.112110
74.1p
40
Olle Strömbäck
Remsle SK
2:40:34.963340
+18:42.112120
74.1p
41
Joel Larsson
Häggenås SK
2:40:42.964130
+18:50.112910
74.0p
42
Mårten Areskoug
Östersunds SK
2:41:49.970870
+19:57.119650
73.3p
43
Anders Önegård
Östersund
2:42:33.975220
+20:41.124000
72.8p
44
Anders Lindroos
Axa SC
2:42:35.975430
+20:43.124210
72.8p
45
Patrik Finn
Östersunds SK
2:43:22.980120
+21:30.128900
72.3p
46
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:43:39.981820
+21:47.130600
72.1p
47
Thomas Tänglander
Östersunds SK
2:43:55.983450
+22:03.132230
71.9p
48
Magnus Österberg
ÅS IL
2:44:47.988680
+22:55.137460
71.4p
49
Ola Wallin
Svegs IK
2:44:48.988780
+22:56.137560
71.4p
50
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:45:07.990610
+23:14.139390
71.2p
51
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:45:07.990670
+23:15.139450
71.2p
52
Markus Åsberg
Trevål IF
2:45:07.990680
+23:15.139460
71.2p
53
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:45:11.991050
+23:19.139830
71.1p
54
Per Busk
Lillhärdals IF
2:45:15.991410
+23:22.140190
71.1p
55
Johan Söderberg
Sweden
2:47:24.1004370
+25:32.153150
69.8p
56
Roger Stefansson
Offerdals SK
2:48:14.1009340
+26:22.158120
69.3p
57
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:48:51.1013070
+26:59.161850
68.9p
58
Ralf Andersson
Hotings IF
2:49:03.1014270
+27:11.163050
68.8p
59
Mattias Rawald
Funäsdalens IF
2:50:03.1020250
+28:11.169030
68.2p
60
Andreas Svärd
Lättja IF
2:50:03.1020290
+28:11.169070
68.2p
61
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
2:50:06.1020570
+28:14.169350
68.2p
62
Björn Haring
Östersunds SK
2:50:23.1022220
+28:31.171000
68.0p
63
Anders Nordin
Lucksta IF
2:50:29.1022830
+28:37.171610
68.0p
64
Thomas Rex
Sundsvalls OK
2:51:22.1028130
+29:30.176910
67.5p
65
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:51:23.1028240
+29:31.177020
67.5p
66
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:51:31.1029010
+29:38.177790
67.4p
67
BO Göransson
Åsarna IK
2:52:12.1033140
+30:20.181920
67.0p
68
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:53:39.1041880
+31:47.190660
66.2p
69
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:53:53.1043260
+32:01.192040
66.1p
70
John Tore Syrstad
IL Nor
2:54:35.1047430
+32:43.196210
65.7p
71
Olle Winroth
OK Löftan
2:54:35.1047440
+32:43.196220
65.7p
72
Anders Busk
Lillhärdals IF
2:54:55.1049460
+33:03.198240
65.6p
73
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:55:14.1051330
+33:22.200110
65.4p
74
Emil Wallin
Deloitte
2:56:23.1058200
+34:30.206980
64.8p
75
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:56:52.1061150
+35:00.209930
64.5p
76
Patrik Hakonen
Axa SC
2:57:47.1066660
+35:55.215440
64.1p
77
Fredrik Busk
Svegs IK
2:58:41.1072060
+36:49.220840
63.6p
78
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:59:12.1075190
+37:20.223970
63.4p
79
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:59:19.1075800
+37:26.224580
63.3p
80
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:59:22.1076160
+37:30.224940
63.3p
81
Roger EK
Bike Ray Sverige
3:00:21.1082020
+38:29.230800
62.8p
82
Peter Jansson
Östersunds SK
3:00:24.1082310
+38:31.231090
62.8p
83
Andreas Mårtensson
Lit
3:00:32.1083180
+38:40.231960
62.7p
84
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
3:00:57.1085670
+39:05.234450
62.5p
85
Nils Mårtensson
Lättja IF
3:01:09.1086850
+39:17.235630
62.4p
86
Henrik Öhrberg
Lättja IF
3:01:40.1089950
+39:48.238730
62.2p
87
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
3:01:43.1090230
+39:51.239010
62.1p
88
Kenneth Svedjesten
Myssjö-Ovikens IF
3:03:25.1100410
+41:32.249190
61.3p
89
Christoffer Bergman
Östersunds SK
3:04:27.1106660
+42:35.255440
60.9p
90
Per Hjalmarsson
Hammerdal IF
3:06:16.1117580
+44:24.266360
60.1p
91
Mats Eriksson
Skanska IF
3:06:23.1118260
+44:31.267040
60.0p
92
Tobias Linestrand
Näldens IF
3:06:26.1118500
+44:33.267280
60.0p
93
Anders Andersson
Trångsvikens IF
3:06:27.1118620
+44:35.267400
60.0p
94
Niklas Wikman
Sweco IF
3:06:28.1118720
+44:36.267500
60.0p
95
Gösta Nilsson
Åsarna IK
3:06:30.1118960
+44:38.267740
60.0p
96
Mikael Ericsson
Erikslunds SK
3:09:39.1137830
+47:47.286610
58.6p
97
Johnny Nordman
Aspås IF
3:10:02.1140190
+48:10.288970
58.4p
98
Sören Hansson
Brunflo IF
3:10:23.1142290
+48:31.291070
58.3p
99
Erik Eriksson
Svegs IK
3:10:33.1143250
+48:41.292030
58.2p
100
Per Hörnell
Östersunds SK
3:12:01.1152000
+50:08.300780
57.6p
101
Erik Noaksson
ÅS IL
3:12:40.1155960
+50:48.304740
57.3p
102
Magnus Holmgren
Sweden
3:14:07.1164610
+52:14.313390
56.8p
103
Pär Hylback
Östersunds SK
3:14:37.1167670
+52:45.316450
56.6p
104
Niclas Ottosson
Falun
3:15:14.1171320
+53:22.320100
56.3p
105
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
3:15:16.1171500
+53:23.320280
56.3p
106
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:15:19.1171830
+53:27.320610
56.3p
107
Anders Gruving
Vasaloppsklubben Hedemora
3:15:20.1171980
+53:28.320760
56.3p
108
Jörgen Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:15:34.1173320
+53:42.322100
56.2p
109
Jimi Eiremo
Östersunds SK
3:16:04.1176350
+54:12.325130
56.0p
110
Magnus Rönnerfjäll
Tandsbyns IF
3:16:14.1177330
+54:22.326110
55.9p
111
Pär Kollberg
Östersunds SK
3:17:08.1182760
+55:16.331540
55.6p
112
Hans Jernse
Föllinge IK
3:17:59.1187810
+56:06.336590
55.3p
113
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
3:18:00.1187900
+56:07.336680
55.3p
114
Martin Jacobsson
Mälaröarnas SOK
3:18:23.1190290
+56:31.339070
55.1p
115
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:19:27.1196640
+57:35.345420
54.7p
116
Ola Christiansson
Nacka Värmdö SK
3:20:10.1200950
+58:18.349730
54.5p
117
Fredrik Svärd
Lättja IF
3:20:54.1205300
+59:01.354080
54.2p
118
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:25:00.1229940
+1:03:08.378720
52.8p
119
Rickard Alte
Bromma
3:25:35.1233470
+1:03:43.382250
52.6p
120
Peter Gringmann
Järfälla
3:26:34.1239360
+1:04:42.388140
52.2p
121
Andreas Olsen
Sweden
3:28:07.1248620
+1:06:15.397400
51.7p
122
Michael Westin
Spikbodarnas IK
3:30:34.1263310
+1:08:41.412090
50.9p
123
Anders Rydeborg
Spikbodarnas IK
3:31:06.1266570
+1:09:14.415350
50.7p
124
John Ericsson
Axa SC
3:33:04.1278360
+1:11:12.427140
50.1p
125
Mikael Helgesson
IFK Västerås SK
3:34:11.1285060
+1:12:19.433840
49.8p
126
Fredrik Johansson
Tärna IK Fjällvinden
3:35:32.1293140
+1:13:40.441920
49.4p
127
Åke Frisen
Sweden
3:37:04.1302310
+1:15:11.451090
48.9p
128
Kenneth Källman
Östersunds SK
3:37:15.1303450
+1:15:23.452230
48.9p
129
Fredrik Wikström
Järpens SK
3:38:17.1309630
+1:16:25.458410
48.6p
130
Thomas Alme
Åsarna IK
3:39:09.1314850
+1:17:17.463630
48.3p
131
Fredrik Lagerholm
Åsarna IK
3:39:38.1317740
+1:17:46.466520
48.2p
132
Sven-martin Eriksson
Folksamkamraterna
3:41:12.1327100
+1:19:19.475880
47.7p
133
Jan-peter Magnusson
Sweden
3:41:43.1330290
+1:19:51.479070
47.6p
134
Joakim Ekavall
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:42:24.1334390
+1:20:32.483170
47.4p
135
Emil Kristiansson
Östersunds SK
3:45:04.1350390
+1:23:12.499170
46.7p
136
Marc Lundqvist
Sweden
3:45:32.1353110
+1:23:39.501890
46.6p
137
Pontus Schölander
Friskis och Svettis
3:46:35.1359450
+1:24:43.508230
46.3p
138
Håkan Hellman
Myssjö-Ovikens IF
3:48:25.1370470
+1:26:33.519250
45.8p
139
Sören Frykenstrand
ÅS IL
3:53:06.1398500
+1:31:13.547280
44.6p
140
Tomas Sölvberg
Sweden
3:57:57.1427640
+1:36:05.576420
43.5p
141
Peter Cronheden
ÅS IL
4:00:15.1441400
+1:38:22.590180
42.9p
142
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
4:00:15.1441450
+1:38:23.590230
42.9p
143
Stefan Tengblad
ÅS IL
4:00:55.1445420
+1:39:03.594200
42.8p
144
Claes Hänström
Friskis och Svettis
4:03:23.1460290
+1:41:31.609070
42.2p
145
Joakim Persson
Stuguns SOK Gjurd
4:03:32.1461130
+1:41:40.609910
42.2p
146
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
4:06:51.1481050
+1:44:59.629830
41.5p
147
Lars Andersson
Rörösjöns IK
4:32:09.1632890
+2:10:17.781670
36.7p
-
Ola Fabricius
Svegs IK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Nilsson
Trevål IF
23:59:58.8639700
-
-
Kristofer Eriksson
Frösö IF
23:59:58.8639700
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jens Burman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Engvall
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Holmvall
Njurunda SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Enebjörk
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Ohlzon
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Lund
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Ahlstrand
Tåsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Jonsson
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Skoog
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Karl Thedeen
Spånga
23:59:59.8639800
-
-
Eric Simonsson
Landöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Sundström
Sweden
23:59:59.8639800
-