Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Brinkmaran
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
2:38:30.950900
71.8p
2
Anna Widell
Bondsjöhöjdens IK
3:17:23.1184200
+38:53.233200
57.7p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:10:14.781300
87.4p
2
Jim Åhl
Bodens SK
2:13:01.798000
+2:47.16600
85.6p
3
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:27:34.885300
+17:20.103900
77.2p
4
Robert Åström
Hägglunds IOFK
2:27:49.886800
+17:35.105400
77.0p
5
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
2:31:53.911200
+21:39.129800
75.0p
6
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:39:32.957100
+29:18.175700
71.4p
7
Jens Kristofersson
City Sweden
2:41:01.966000
+30:47.184600
70.7p
8
Anders Solin
Remsle SK
2:53:09.1038800
+42:55.257400
65.8p
9
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
2:56:35.1059400
+46:21.278000
64.5p
10
Micael Persson
Sollefteå SK
3:10:56.1145500
+1:00:42.364100
59.6p
11
Jimmy Adolfsson
Bondsjöhöjdens IK
3:15:03.1170200
+1:04:49.388800
58.4p
-
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Engström
Nätra SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Olsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Granberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Monica Bystedt
Hemsö IF
3:26:11.1237000
55.2p
2
Veronica Öqvist
Sollefteå SK
3:36:16.1297500
+10:05.60400
52.7p
-
Lina Nyberg
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Elisabeth Österlund
Sweden
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Persson
Sollefteå SK
2:47:49.1006800
67.9p
2
Henrik Enebjörk
Axa SC
2:47:56.1007500
+7.600
67.8p
3
Mats Näsholm
Hemsö IF
2:51:12.1027100
+3:23.20200
66.5p
4
Andreas Lodesjö
Junsele IF
2:51:43.1030200
+3:54.23300
66.3p
5
Tomas Vesterlund
Björkå-Björkådalens IF
2:52:50.1036900
+5:01.30000
65.9p
6
Otto Lampinen
Remsle SK
2:53:57.1043600
+6:08.36700
65.5p
7
Stefan Olsson
Sollefteå SK
2:55:58.1055700
+8:09.48800
64.7p
8
Magnus Strömberg
Remsle SK
3:15:48.1174700
+27:59.167800
58.2p
9
Juha Rousu
Sweden
3:16:02.1176100
+28:13.169200
58.1p
10
Christer Lundqvist
Telia IoFF
3:18:06.1188500
+30:17.181600
57.5p
11
Jörgen Petersson
Sollefteå SK
3:20:06.1200500
+32:17.193600
56.9p
12
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
3:26:51.1241000
+39:02.234100
55.1p
13
Mårten Söderström
Anundsjö IF
3:30:42.1264100
+42:53.257200
54.0p
14
Charles Vörman
Sollefteå SK
3:31:03.1266200
+43:14.259300
54.0p
15
Jens Vörman
Sollefteå SK
3:31:03.1266200
+43:14.259300
54.0p
16
Ulf Engström
Hemsö IF
3:31:45.1270400
+43:56.263500
53.8p
17
Robert Hollsten
Sollefteå SK
3:33:07.1278600
+45:18.271700
53.4p
18
Mats Zakrisson
Mellansel IF
3:44:43.1348200
+56:54.341300
50.7p
19
Thomas Eriksson
Kramfors Alliansen
3:46:05.1356400
+58:16.349500
50.4p
20
Per Byström
Kramfors Alliansen
3:46:07.1356600
+58:18.349700
50.4p
21
Andreas Sahlen
Bollsta IK
3:46:44.1360300
+58:55.353400
50.2p
22
Stefan Karlsson
Sweden
3:49:35.1377400
+1:01:46.370500
49.6p
23
Per Carlehed
Sweden
3:54:17.1405600
+1:06:28.398700
48.6p
24
Ivar Hallin
Kramfors Alliansen
4:06:26.1478500
+1:18:37.471600
46.2p
25
Martin Björklund
Sweden
4:10:46.1504500
+1:22:57.497600
45.4p
26
Karl-Erik Johansson
ÅS IL
4:11:34.1509300
+1:23:45.502400
45.3p
27
Fredrik Holmqvist
Sollefteå SK
4:23:40.1581900
+1:35:51.575000
43.2p
28
Olof Pettersson
Hägglunds IOFK
4:33:12.1639100
+1:45:23.632200
41.7p
29
Robin Nyberg
Sweden
4:34:41.1648000
+1:46:52.641100
41.5p
30
Gustav Öhrvik
Sweden
4:41:13.1687200
+1:53:24.680300
40.5p
31
Lars Hellström
Kramfors Alliansen
4:42:43.1696200
+1:54:54.689300
40.3p
-
Urban Johansson
Junsele IF
23:59:58.8639700
-
-
Theodor Nygren
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Tedh Sjödin
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
23:59:58.8639700
-
-
Kalle Sjösrand
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Ekberg
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Johnny Edlund
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Granlöf
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Österlund
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Urban Johansson
Junsele IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bodin
Sollefteå SK
1:33:41.562000
52.5p
2
Eva-karin Andersson
Sollefteå SK
1:37:16.583500
+3:35.21400
50.6p
3
Annelie Jonasson
Sollefteå SK
1:40:10.600900
+6:29.38800
49.1p
4
Louise Frederiksen
Sweden
1:46:20.637900
+12:39.75800
46.3p
5
Sofia Näsmark
Sollefteå SK
1:51:46.670500
+18:05.108400
44.0p
6
Kristin Höög
Sweden
1:55:06.690500
+21:25.128400
42.7p
7
Frida Karlsson
Remsle SK
2:02:14.733300
+28:33.171200
40.2p
8
Mirelle Andersson
Remsle SK
2:02:17.733600
+28:36.171500
40.2p
9
Sara Söderholm
Sweden
2:04:43.748200
+31:02.186100
39.4p
10
Elise Nilsson
Sweden
2:04:50.748900
+31:09.186800
39.4p
11
Marie Hansson
No Club
2:31:58.911700
+58:17.349600
32.4p
-
Cathrine Hällholm
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Marie Naucler
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Lindmark
Remsle SK
1:11:52.431100
68.4p
2
Gustav Åström Flodin
Bondsjöhöjdens IK
1:25:09.510800
+13:17.79600
57.8p
3
Christer Hägglund
Sollefteå SK
1:34:18.565700
+22:26.134500
52.2p
4
Per West
Sollefteå SK
1:35:31.573000
+23:39.141800
51.5p
5
Markku Liedes
Kramfors Alliansen
1:47:10.642900
+35:18.211700
45.9p
6
Tommy Sjödin
Sweden
1:50:15.661400
+38:23.230200
44.6p
7
Thomas Näsholm
Sweden
1:57:05.702400
+45:13.271200
42.0p
8
Andreas Ribbebors
Sweden
1:57:06.702500
+45:14.271300
42.0p
9
Anders Setterqvist
Sweden
1:57:11.703000
+45:19.271800
42.0p
10
Bengt Sandström
Sollefteå SK
1:59:38.717700
+47:46.286500
41.1p
11
Anton Eriksson
Remsle SK
2:02:21.734000
+50:29.302800
40.2p
12
Love Persson
Sollefteå SK
2:02:22.734100
+50:30.302900
40.2p
13
Tobias Sundberg
Sollefteå SK
2:02:23.734200
+50:31.303000
40.2p
14
Anton Sundberg
Sollefteå SK
2:02:27.734600
+50:35.303400
40.2p
-
Mathias Modin
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
45:32.273100
71.9p
2
Jenny Solin
Remsle SK
50:10.300900
+4:38.27700
65.2p
3
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
54:32.327100
+9:00.53900
60.0p
4
Siv Österberg
Hemsö IF
1:07:32.405100
+22:00.131900
48.4p
5
Tess Andersson
Remsle SK
1:22:52.497100
+37:20.223900
39.5p
6
Catrin Hällholm
Sollefteå SK
1:27:05.522400
+41:33.249200
37.6p
7
Sara Dahlberg
Sollefteå SK
1:32:24.554300
+46:52.281100
35.4p
8
Thea Forsberg
Sollefteå SK
1:33:24.560300
+47:52.287100
35.0p
9
Hilda Sundberg
Sollefteå SK
1:33:24.560300
+47:52.287100
35.0p
10
Anna Forsberg
Sollefteå SK
1:33:25.560400
+47:53.287200
35.0p
11
Malin Sundberg
Sollefteå SK
1:33:26.560500
+47:54.287300
35.0p
12
Åsa Sundström
Remsle SK
1:47:52.647100
+1:02:20.373900
30.3p
-
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Madelene Svensson
Sweden
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oliver Larsson
I21 IF
1:01:05.366400
53.6p
2
Fredrik Larsson
I21 IF
1:01:06.366500
+1
53.5p
3
Gösta Norén
Gävle SK
1:05:50.394900
+4:45.28400
49.7p
4
Roland Skarin
Sollefteå SK
1:20:24.482300
+19:19.115800
40.7p
5
Dennis Andersson
Remsle SK
1:22:53.497200
+21:48.130700
39.5p
6
Hugo Sjödin
Sollefteå SK
1:32:23.554200
+31:18.187700
35.4p
7
Viktor Sundström
Remsle SK
1:47:02.642100
+45:57.275600
30.6p
-
Johan Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Sven-olof Olofsson
Sweden
23:59:59.8639800
-