Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2013-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 16
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
20:36.123580
2
Emma Ribom
Kalix SK
21:33.129290
+57.5610
3
Ebba Andersson
Remsle Skidklubb
21:46.130530
+1:09.6850
4
Johanna Engström
Kalix SK
21:46.130590
+1:10.6910
5
Amanda Simonsson
Lima IF
21:56.131570
+1:19.7890
6
Matilda Ruus
Gillberga SK
22:10.132940
+1:33.9260
7
Wilma Jönsson
Östersunds SK
22:10.132990
+1:34.9310
8
Gabriella Gustafsson
IK Vista
22:39.135830
+2:02.12150
9
Signe Rosenberg
Duveds IF
22:42.136120
+2:05.12440
10
Filippa Lindman
Stockviks SF
22:47.136620
+2:10.12940
11
Emma Thalin
Svegs IK
22:53.137240
+2:16.13560
12
Olivia Persson
Storumans IK
23:05.138460
+2:28.14780
13
Emma Backén
Svegs IK
23:06.138570
+2:29.14890
14
Amanda Mikko
IFK Kiruna
23:11.139050
+2:34.15370
15
Hanna Claréus
Östersunds SK
23:14.139340
+2:37.15660
16
Linn Gustafsson
Grava SK
23:15.139490
+2:39.15810
17
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
23:18.139730
+2:41.16050
18
Ellionore Bäckman
Hede SK
23:22.140120
+2:45.16440
19
Annie Lindh
IF Hallby SOK
23:49.142850
+3:12.19170
20
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
23:53.143200
+3:16.19520
21
Agnes Åstot
IFK Umeå
23:56.143570
+3:19.19890
22
Viktoria Karlsson
Remsle Skidklubb
23:58.143740
+3:21.20060
23
Emma Jonsson
Åsarna IK
24:03.144240
+3:26.20560
24
Ilona Lusth
Åsarna IK
24:06.144590
+3:30.20910
25
Matilda Tagg
Njutångers IF
24:07.144630
+3:30.20950
26
Märta Torshage
Vårby IK
24:10.144940
+3:33.21260
27
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
24:12.145160
+3:35.21480
28
Ida Wånggren
Motala Aif SK
24:12.145180
+3:36.21500
29
Emma Persson
Bjuråkers GIF
24:14.145360
+3:37.21680
30
Hanna Fritz
Åmåls OK
24:22.146190
+3:46.22510
31
Mikaela Eriksen
SK Bore
24:25.146410
+3:48.22730
32
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
24:38.147710
+4:01.24030
33
Amanda Lindblad
Stockviks SF
24:54.149390
+4:18.25710
34
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
24:56.149550
+4:19.25870
35
Emma Bengtsson
Årsunda IF
24:57.149630
+4:20.25950
36
Louise Håkansson
Junsele IF
25:20.151900
+4:43.28220
37
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
25:32.153130
+4:55.29450
38
Ellen Dalberg
Köla AIK
25:33.153230
+4:56.29550
39
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
25:40.153970
+5:03.30290
40
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens Goif SK
25:53.155210
+5:16.31530
41
Frida Lindqvist
Hagfors SF
25:57.155640
+5:20.31960
42
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
25:59.155850
+5:22.32170
43
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
26:17.157620
+5:40.33940
44
Klara Logård
Delsbo IF
26:18.157720
+5:41.34040
45
Elin Wickberg
Hägglunds Iofk
26:19.157820
+5:42.34140
46
Felicia Arousell
Njutångers IF
27:00.161920
+6:23.38240
47
Josefine Hopkins
Junsele IF
27:26.164510
+6:49.40830
48
Johanna Hansson
Sya SK
27:26.164530
+6:49.40850
49
Jessica Johansson
Falu IK
27:29.164840
+6:52.41160
50
Jennifer Henriksson
Junsele IF
28:19.169890
+7:43.46210
51
Madeleine Forsell
Linköpings SK
28:36.171590
+8:00.47910
-
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)