Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2006-12-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:10:14.781300
80.7p
2
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:14:50.808900
+4:36.27500
77.4p
3
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:15:21.812000
+5:07.30600
77.0p
4
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:21:31.849000
+11:17.67600
72.9p
5
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:22:18.853700
+12:04.72300
72.4p
6
David Lundgren
Jalles Tc Umeå
2:24:35.867400
+14:21.86000
71.1p
7
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
2:28:32.891100
+18:18.109700
68.8p
8
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:28:56.893500
+18:42.112100
68.6p
9
Jan Eriksson
Norrfors IK
2:29:34.897300
+19:20.115900
68.2p
10
Olof Broman
Bureå IF
2:30:56.905500
+20:42.124100
67.5p
11
Anders Olsson
Jalles Tc Umeå
2:31:51.911000
+21:37.129600
67.0p
12
Nils Broman
Skellefteå SK
2:32:57.917600
+22:43.136200
66.4p
13
Stefan Joanzon
Täfteå IK
2:33:32.921100
+23:18.139700
66.1p
14
Rickard Fredriksson
Telia IoFF
2:38:56.953500
+28:42.172100
63.5p
15
Lars Nilsson
Vindelns IF
2:43:35.981400
+33:21.200000
61.3p
16
Henrik Jonsson
Team Esplanad
2:44:23.986200
+34:09.204800
61.0p
17
Håkan Häggblad
Vårby IK
2:44:41.988000
+34:27.206600
60.8p
18
Erik Johansson
IFK Umeå
2:45:56.995500
+35:42.214100
60.3p
19
Urban Mårtensson
Lycksele IF
2:47:06.1002500
+36:52.221100
59.8p
20
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:47:51.1007000
+37:37.225600
59.5p
21
Mats Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:49:11.1015000
+38:57.233600
58.9p
22
Anders Larsson
Team Esplanad
2:49:12.1015100
+38:58.233700
58.9p
23
Anders Sundberg
Vindelns IF
2:52:21.1034000
+42:07.252600
57.7p
24
Mikael Lundberg
Fredrika IK
2:54:34.1047300
+44:20.265900
56.8p
25
Niclas Söderström
Umeå OK
2:55:12.1051100
+44:58.269700
56.6p
26
Torgny Lind
Hörnefors IF
2:56:28.1058700
+46:14.277300
56.1p
27
Hans Persson
Team Esplanad
2:59:19.1075800
+49:05.294400
55.1p
28
Henrik Lundberg
Fredrika IK
2:59:23.1076200
+49:09.294800
55.1p
29
Ronny Sjögren
Lycksele IF
3:02:16.1093500
+52:02.312100
54.0p
30
Per Erik Grahn
Strycksele IF
3:04:46.1108500
+54:32.327100
53.2p
31
Johan Eriksson
Umepolisens Skytte o IK
3:09:12.1135100
+58:58.353700
51.8p
32
Allan Gustavsson
Sävar IK
3:11:03.1146200
+1:00:49.364800
51.2p
33
Andreas Hansson
IFK Umeå
3:12:00.1151900
+1:01:46.370500
50.9p
34
Urban Andersson
Öhrlings IF I Stockholm
3:16:54.1181300
+1:06:40.399900
49.4p
35
Niklas Karlsson
Volvo FK
3:22:54.1217300
+1:12:40.435900
47.8p
36
Ulf Eriksson
Nätra SK
3:29:30.1256900
+1:19:16.475500
46.1p
37
Stig Hörnqvist
Vännäs SK
3:39:08.1314700
+1:28:54.533300
43.8p
38
Roger Hedlund
Volvo FK
3:42:51.1337000
+1:32:37.555600
43.0p
39
Ulf Strandberg
Hägglunds IOFK
3:49:03.1374200
+1:38:49.592800
41.7p
40
Göran Karlsson
Vännäs SK
3:53:01.1398000
+1:42:47.616600
40.9p